0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #240 -: Април 22, 2009, 00:31:14 am »
Правих ЦС и после хидротубация-резултата беше две проходими тръби,след което дълго чакане чудото да стане,но уви... Последва лапароскопия,с която се установи едната тръба запушена,другата със сраствания. Задавах си въпроса многократно-нали бяха проходими,нали нямаше проблем... Така че според мен най-точно е лапарото.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #241 -: Май 10, 2009, 13:44:41 pm »
по повод разчитането на резултатите...лапарото,за това е най-меродавно,защото няма как резултата да се разчете грешно.При хидротубацията си мисля,че не винаги резултатите са 100% / това е само мое предположение/ защото колкото сестрите са о-внимателни,толкова по-бавно ти вкарват течността иииии дори и да има проблемче може да се случи все пак да изтече течносста в коремната кухина...

Алергиите.Знам че течноста за хидротубация е аналгитик...ииии не ти го инжектират в кръвта все пак,Упойките са венозни.Та по тази причина тестовете за алегрия не се правят.Жените за които може да е опасно със сигурност повдигат въпроса пред докторите,защото знаят,че са силно алергични...

На мен ми е правен скенер.Там контрастното вещество се вкарва венозно.Питат те дали имаш установени алергии.Ако кажеш не първо ти вкарват съвсем малко,изчакват за реакция и продължават...

Спокойно,момичета и успех
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #242 -: Май 18, 2009, 12:29:08 pm »
 А може ли ЦС да се направи по време на прием на противозачатъчни?
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #243 -: Май 18, 2009, 12:34:59 pm »
Че защо да не може  8)? Питай си доктора, но според мен не би трябвало да има никакъв проблем. Единственото условие, което ми постави доктора беше да е първите чисти ден -два след цикъла  :)
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #244 -: Май 18, 2009, 17:38:23 pm »
Здравей fatalwoman мила  :bighug: аз мисля че няма абсолютно никакво значение дали пиеш нещо и какво.Успех


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #245 -: Май 19, 2009, 00:13:06 am »
 На мене ми казаха само да не съм яла,понеже можело да ми се догади и то така и стана,немисля че има значение това дали пиеш противозачатъчни.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #246 -: Юни 16, 2009, 19:55:24 pm »
аз утре съм на цветна снимка...малко ме е шубе,естествено, искрено се надявам усещането да е като при хидротубацията...
 Обаче сега , като ви чета постовете взех леко да се притеснявам от едно нещо.Аз съм на диферелин този месец,поради оперативна хистероскопия.И непрекъснато помалко си кървя...дали това ще въспрепятста снимката.Забравих да питам док,ама и не се сетих, защото нали ме преглежда и все си мисля че е забелязал
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #247 -: Юни 16, 2009, 21:29:30 pm »
Дидон, спокойно ... Цветната снимка е краткотрайно изследване и болката се понася. При всеки е различно, но щом имаш хидротубация и си я понесла, цветната снимка мисля е с подобна болка... Една съфорумка ме посъветва да си повтарям думата "краткотрайна" ... наистина болката отшумява бързо.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #248 -: Юни 23, 2009, 17:47:14 pm »
 Дай Боже да е краткотрайна болката! След малко тръгвам... osi_16
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #249 -: Юни 23, 2009, 17:50:23 pm »
Мило Фаталче с теб сме и стискаме палци да не е болезнена и най-вече за хубав резултат.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #250 -: Юни 23, 2009, 21:15:04 pm »
Фаталче и от мен стиснати палци имаш мила.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #251 -: Юни 23, 2009, 21:42:44 pm »
Фаталче чакаме те с хубав резултат да се похвалиш  :D
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #252 -: Юни 24, 2009, 13:57:22 pm »
 Мина цветната ми снимка вчера. Резултата е двустранна тубарна проходимост.
 Мога да се похваля , че не ме боля изобщо , нито при защипването , нито при вкарването на контрастната материя. :D
 На страха очите били големи.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #253 -: Юни 24, 2009, 14:04:26 pm »
Браво Фаталче  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #254 -: Юли 14, 2009, 18:55:57 pm »
след 3 дни ми предстои изследване за проходимост на тръбите и май почвам да се шашкам. какво всъщност е контрасното вещество и правят ли ви някакво изследване дали няма да даде някаква алергична реакция? майка ми е припаднала само от пробата и сега се притеснява за мен, но нея са я изследвали преди 30 години, предполагам сега са по модерни методите, или греша?
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #255 -: Юли 14, 2009, 20:19:36 pm »
echy  - не се притеснявай и не се вкарвай в такива мисли за неща преди 30 год.Спокойно няма да осетиш почти нищо ,ако осетиш болката е подобна сеедно ти идва цикъла,а ако си с опойка шапкана тояга.Спокойно няма нищо страшна  :D , това че при майка ти е станало така не е критерий за тебе и повод да се притесняваш  :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #256 -: Юли 15, 2009, 10:20:25 am »
благодаря ти искра, надявам се да мине леко и безболезнено, но не винаги мога да игнорирам думите на околните и се шашкам.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #257 -: Август 19, 2009, 09:59:51 am »
Здравейте момичета!Днес и на мен ми предстои цветна снимка в Майчин дом във Варна.Искам да ви питам нещичко..от 2 дни съм с някакъв грипен вирус,с диария,но днес съм по-добре вече.Дали това ще попречи за извършването на цветната снимка?

*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #258 -: Август 19, 2009, 10:22:44 am »
Leila , по-добре питай док  :(
Хубаво би било да си здрава, съжалявам че не мога да ти дам конкретен отговор, но звънни и питай! Успех ти желая и да знаеш, каквото и да си прочела - страха е по-голям от болката  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #259 -: Август 19, 2009, 18:33:27 pm »
Мерси anmar!Моята цветна снимка мина вече ,не ме боля много,аз докато чаках да ме заболи.. процедурата свърши 8O,едно аулинче бях изпила преди това само.Резултата е -две проходими тръбички :D.Не им казах ,че се разболях ,защото се чувставх добре.