0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #160 -: Февруари 06, 2008, 19:03:06 pm »
Не съм чувала цветната снимка да влияе в посока закъснение на МЦ. Да не е нещо друго :wink: :D
за съжаление не е  :?.Вчера ми дойде М с пълна сила.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #161 -: Февруари 07, 2008, 14:34:17 pm »
Ами значи продължавате тогава напред и ще успееш. :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #162 -: Март 04, 2008, 21:22:26 pm »
Бихте ли ме посъветвали къде да отида да си направя цветна снимка на своя глава,защото ми предстои второ инвитро и искам да отхвърля всички възможни причини за неуспех.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #163 -: Март 04, 2008, 21:23:51 pm »
От къде си?
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #164 -: Март 04, 2008, 21:29:40 pm »
От София :oops:
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #165 -: Март 04, 2008, 22:02:58 pm »
mirolina,доколкото знам си при док Владимиров,
защо се притесняваш да си я направиш там.док прави хидротубация.
спродели с него опасенията си.
ако ще правиш следващ опит там,не виждам какво те притеснява.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #166 -: Март 04, 2008, 22:20:52 pm »
Не,не се притеснявам но преди първия опит му споменах за това,но той каза че ако имам хидросалпингс ще го види на УЗИ-то и аз повече не попитах.Опита беше неуспешен.След това правих трансфер на замразени ембриони и пак изобщо нямаше имплантация,а на пръв поглед всичко друго беше наред.Затова не ми се ще да направя втори стимулиран опит,той да се окаже неуспешен и едва тогава някой да ми обърне внимание на тръбите.Преди точно една година правих лапаро и ми беше направена пластика,защото имах сраствания и хидросалпингси,а знам че след такава операция проблемите много бързо се появяват отново.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #167 -: Март 11, 2008, 10:35:00 am »
не съм много сигурна,обаче мисля,че може да са ти запучени трубите и без хидросалпинг.Тоест,той наистина го вижда на УЗИто.Няма да може да види,ако има запушване примерно в следствие на срастване...Така че за това ти е казал ,че може да го види.А ако правите инвитро по други причини,тръбите много,много не ги интересуват с ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ХИДРОСАЛПИНГА.
  оф, дали ме разбра
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #168 -: Март 11, 2008, 10:35:56 am »
не съм много сигурна,обаче мисля,че може да са ти запучени трубите и без хидросалпинг.Тоест,той наистина го вижда на УЗИто.Няма да може да види,ако има запушване примерно в следствие на срастване...Така че за това ти е казал ,че може да го види.А ако правите инвитро по други причини,тръбите много,много не ги интересуват с ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ХИДРОСАЛПИНГА.
  оф, дали ме разбра
*

    krasiko

  • ***
  • 412
  • Щастлива мама на двама
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #169 -: Март 11, 2008, 13:46:12 pm »
Бихте ли ме посъветвали къде да отида да си направя цветна снимка на своя глава,защото ми предстои второ инвитро и искам да отхвърля всички възможни причини за неуспех.
Преди три семици правих в "Света София"("Тина Киркова") при д-р Николова от инвитро центъра,много съм доволна.Отиваш без да са те изпратили,плащаш 70лв. и готово :D
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #170 -: Март 16, 2008, 00:26:48 am »
Здравейте на всички. Аз съм сравнително нов потребител, но искам да окуража всички момичита на които им предстои цветна снимка. И аз четох доста преди да я направя и бях изпаднала в един ужас и заради това отлагах 3 месеца. А тези три месеца бяха едно лутане сред въпроси ами ако ами ако еди какво си и т.н. Мисля че Ви  е ясно, и не е нужно да обяснявам. Само едно ще Ви кажа не боли (без упойка я правих) да съвсем малко е неприятното усещане и трае около 15 сек. Така че не се страхувайте. Правих я в Клиника Надежда и само едно разбрах, че три месеца пропилях в размисли и страхове, нерви и притеснения. Пожелавам успех на всички. И благодаря на всички, които пишат във форума и дават полезна информация за нас, и нашите въпроси.
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #171 -: Март 18, 2008, 09:13:57 am »
мен пък вчера ми правиха и ме боля и то доста...чаках 4 часа докато слезе доктор,за да я направи,заради което вероятно действието на всички обезболяваще беше преминало и болеше...МНОГО!!
само да отбележа,че януари месец правих хидротубация и тогава не е ме е боляло особено(беше като при болезнен цикъл),казвам го за сравнение,че тогава не ме е боляло,а вчера беше доста неприятно преживяване!за да не си помисли някой,че съм с нисък праг на болката или пък се глезя..
момичета вземете си обезболяващите във вас,за да ако се забави чакането докато влезете,да не премине ефекта им,а да можете да пиете аулин или нещо друго пак преди снимката!!УСПЕХ
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #172 -: Март 18, 2008, 19:47:21 pm »
Аз не мога да съм категорична, но ми се струва, че има връзка между силата на болката и слабопроходими, силно нагънати или непроходими тръби. Има ли хора на моето мнение? :D

Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #173 -: Март 18, 2008, 20:30:20 pm »
ами,аз незнам..и двете ми тръби са нагънати,но дясната пропуска доста малко,обаче в ляво ме боля ,вдясно не усетих почти нищо!
януари на хидротубацията беше подобно-в дясно нищо неусетих,а в ляво си ме заболя,макар и не колкото вчера!тогава питах док,дали това,че има болка вдясно може да е от по-тясна тръба или от по-нагъната и той беше казал,че усещането е субективно и не е задължително наличието на болка да е от някоя от тези причини!
май,не помогнах много..,ама толкова знам :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #174 -: Март 19, 2008, 23:22:22 pm »
при мен и двете тръби се оказаха нормални, не нагънати и добре пропускащи, но болката беше ужасно силна и ми прилуша...(
болка имаше и след това, но веднага като излезнах изпих един аулин и след минутки вече нищо не усещах...
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #175 -: Март 20, 2008, 11:31:50 am »
Здравейте момичета.Редовно ви чета,но рядко пиша нещо.Сега искам да споделя с вас моите преживявания от цветната снимка.Правих я вчера в бившата Тина Киркова при д-р Янакиева.Бях се настроила за болка,но такава почти нямаше,само поставянето на инструментите беше по неприятно.Бях си сложила 1 свещичка Тилкотил вечерта,1 сутринта     
и 1 аулин 5мин. преди снимката.Когато легнах тя ме почисти с някакъв разтвор и ме накара да се изкашлям силно,чак после разбрах че ми е била нещо обезболяващо предполагам/страшен номер е това с изкашлянето никакво боцване не усетих/.След това вкараха контрастното в-во,но аз нищо не усещах...само едно леко пулсиране на матката ли и аз не мога да определя точно.После си полежах мъничко докато излезе снимката и нямах никакви болки.Резултата е 2проходими тръби,като лявата е леко скъсена.Е това е от мен,малко дълго се получи,но исках да вдъхна кураж на тези на които предстои тази процедура.Успех момичета и повече хубави резултати..... :) :) :)
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #176 -: Март 20, 2008, 12:43:00 pm »
Аз имам 2 цветни снимки при ена и съща лекарка, първата нбеше много болезнена,почти нищо не усетих но при  втората направо ми пилоша от болката имах чувството ,че умирам почти нищо невиждах.Но при втората се оказа че и др. тръба сее запушила и затова може би мее боляло толкова.
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #177 -: Март 26, 2008, 16:42:18 pm »
Здравейте на всички. Извинявайте за тъпия въпрос който ще ви задам. Утре ми предстои цветна снимка в ранния следобед. Доктора ми изписа едни свещички Тилкотил май се казваха. Въпроса ми е те анално или вагинално се поставят? И втората свещичка като си я поставя утре сутринта, а цветната ми снимка е 14.30 часа трябва ли преди цветната снимка да използвам и третата свещичка?
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #178 -: Март 26, 2008, 17:03:34 pm »
Здравей sistur,
Тилкотила се слага в дупето.А третата свещичка аз бих си я сложила към 14 ч.
Успех!
*
Re: Преди цветна снимка :)
« Отговор #179 -: Март 26, 2008, 19:17:42 pm »
Здравей Sistur, на мен ми казаха третата свещичка да си я сложа след снимката.
Моята снимка беше днес и беше във 15ч. Болката е като при цикъл на моменти и по-силна ,но поносима.