0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #20 -: Септември 21, 2007, 12:05:32 pm »
А как ще инсеминират напукнати фоликули? И каква е причината да изберат това. Питам, защото и аз имам подобен проблем и мен ме навиваха за това надупчване на яйчниците. Но инсеминацията ми се струва най-нелогичното нещо при това положение.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #21 -: Септември 21, 2007, 18:52:55 pm »
На мен са ми направили електрофенестрацията по време на лапароскопията , без да са ме питали искам или не. Разбрах го после от епикризата.
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #22 -: Септември 21, 2007, 19:08:24 pm »
Ох,май ще се откажа от тази фенестрация,д.рЕмен от Плевен иска да пробваме със инсеминация и май ще се консултирам с него,щото на нашите във Шумен нямам доверие!
Д-ра е Емин, там също внимавай с фенстрацията :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #23 -: Септември 21, 2007, 19:12:02 pm »
На мен са ми направили електрофенестрацията по време на лапароскопията , без да са ме питали искам или не. Разбрах го после от епикризата.
За ваше успокоение почти никъде не питат, прави се и толкова. Нали лекаря би трябвало да знае кое е най-добро за пациента, ние сме поразглезени, щото четем повечко, ама момичетата дето не четат, какво ще отговорят ако ги питат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #24 -: Септември 22, 2007, 09:36:40 am »
Момичета аз съм с един яйчник и една тръба/проходима/.На мен също ми бе направена лапароскопия с електрофенерестрация на яйчника.Докторите също ми говориха за намален така яйчников резерв/нали се пукат здрави фоликули/ както и за лош отговор при стимулация за инвитро.Но искам да Ви кажа, че забременях спонтанно 6 месеца след лапароскопията, а съм чела и за доста момичета първи цикъл след лапаро.Така, че нещата са относителни да Ви кажа и мисля доста индивидуални.Но е факт и аз съм чела, че на Запад това и резекцията се отричат като интервенции.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2007, 14:04:03 pm »
На 29/10/2007 ми предстои лапаро при д-р Бойчев. Какви изследвания си правихте преди операцията? Другото, което ми притеснява, че се изказвате неодобрително относно фенестрацията на яйчниците. Аз ходих при доц. Маркова, тя се съгласи с диагнозата на д-р Бойчев и освен отстраняване на тръбите писа и за фенестрация на яйчниците. Какви могат да са негативните последствия след фенестрацията при инвитро?

[/url]
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2007, 14:15:48 pm »
На 29/10/2007 г. ми предстои лапаро при д-р Бойчев за отстраняване на тръбите, а доц. Маркова написа и фенестрация на яйчниците. Съществува ли риск след това при инвитро да не ми отговорят добре яйчниците на стимулацията?
Другият въпрос е към момичетата, които са минали през лапаро в Тутракан, правихте ли си някакви изследвания преди операцията?

[/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2007, 15:49:54 pm »
правят се стандартните кръвни изследвания - ПКК.Микробиология също не е зле да си направиш.
 Аз съм с фенестрация и съм доволна,че я направих.
<br />
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2007, 17:54:45 pm »
teodk76 аз минах скоро лапароскопия в Тутракан. Предварително нищо не съм си изследвала. В деня на приемането ти правят необходимите изследвания там.
29 е понеделник и предполагам че вторник или сряда ще си в операционната а четвъртък най-късно в къщи.
успех :D
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2007, 19:50:55 pm »
kalimera, как мина при теб лапарото.Дълго ли стоя в болницата, какво си взе за там и ако не е тайна доплаща ли нещо.

[/url]
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2007, 20:22:58 pm »
teodk в понеделник ме приеха и до вечерта ме подготвиха за лапароскопията(клизма,промивки-изобщо не болят),вторник е операцията като до следващия ден си в интензивно отделение под наблюдение,в сряда си си вече в стаята и четвъртък в къщи. Не ти трябва нещо специално освен принадлежности и направление за хоспитализация.
Свиждане може 3-4 чакса след лапарото но за кратко,но ти веднага може да си ползваш телефона след като излезеш от упокойта. Сестрите са любезни ако не капризничеш много.
Не се притеснявай.Всичко бързо минава. Аз лично нямаш никакви болки освен следващите дни като се изправях и имах леки болки в раменете,което е съвсем нормално.
За това се сещам ако има нещо друго питай!
За моя случай си платих само за престоя в болницата,но незнам дали винаги поема всичко здравната каса.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #31 -: Октомври 08, 2007, 21:07:42 pm »
Къде прави лапароскопията?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #32 -: Октомври 08, 2007, 21:10:17 pm »
На 29/10/2007 ми предстои лапаро при д-р Бойчев. Какви изследвания си правихте преди операцията? Другото, което ми притеснява, че се изказвате неодобрително относно фенестрацията на яйчниците. Аз ходих при доц. Маркова, тя се съгласи с диагнозата на д-р Бойчев и освен отстраняване на тръбите писа и за фенестрация на яйчниците. Какви могат да са негативните последствия след фенестрацията при инвитро?
ФЕНЕСТРАЦИЯ.....Истината е че тези методи не винаги имат желан ефект и от друга страна много често се случва такива яйчницида  дават много лош отговор при стимулация!Успех!!!
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #33 -: Октомври 08, 2007, 22:16:51 pm »
На 29/10/2007 ми предстои лапаро при д-р Бойчев. Какви изследвания си правихте преди операцията? Другото, което ми притеснява, че се изказвате неодобрително относно фенестрацията на яйчниците. Аз ходих при доц. Маркова, тя се съгласи с диагнозата на д-р Бойчев и освен отстраняване на тръбите писа и за фенестрация на яйчниците. Какви могат да са негативните последствия след фенестрацията при инвитро?
ФЕНЕСТРАЦИЯ.....Истината е че тези методи не винаги имат желан ефект и от друга страна много често се случва такива яйчницида  дават много лош отговор при стимулация!Успех!!!

Аз сьм един пресен пример.Токущо завьрши моето пьрво Инвитро.За сьжаление с неуспех.Яйчниците реагираха много зле.Все пак успяхме да извадим 4 след яка стимулация.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #34 -: Октомври 09, 2007, 09:28:47 am »
Прочетох темата и неодобрителните мнения относно фенестрацията са доста повече от положителните. При видеозона доц. Маркова каза, че не може да различи кое е десен яйчник, кое хидросалпинкс, кое са кисти. Положението било доста зле. /Чудя се откаде такива сраствания след като си правих и кръвен тест за хламидии и от влагалището ми взеха секрет и са отрицателни./Та за това- фенестрация. Има ли друг начин да се махнат кистите, които при мен явно са доста?

[/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #35 -: Октомври 09, 2007, 11:21:52 am »
аз пробвах пирво с противозачатъчни-Диане,но само си изгубих времето.Не само не помогна,а влоши състоянието ми по отношение на цикъла - след спирането му,не ми дойде 7 месеца и последва лапарото.
<br />
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2007, 11:41:38 am »
Е и аз преминах през хормонално лечение на кистите- 2г., резултат нула. Исках цветна снимка, докторката ми каза, че това ми е последна грижа. Много ме е яд на нея и куп русенски доктори. Само ми губиха времето, а през това време нещата при мен са се утежнявали.

[/url]
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #37 -: Октомври 17, 2007, 08:54:46 am »
От една година имам фенестрация на яйчниците. Направиха ми я заради поликистозни яйчници. Преди операцията образувах малки кистички, но след нея започнах да опразувам големи кисти с диаметър около 5 см. Дори едната се спука и се наложи нова операция, другата слава богу се прибра сама след няколко цикъла. Едва около 8 месеца след фенестрацията започна да ми идва нормално цикъла, преди това също идваше, но заради големите кисти все имаше проблем.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #38 -: Октомври 18, 2007, 19:37:59 pm »
Аз никога не съм имала проблеми с цикъла, при положение, че съм оперирана и от щитовидно жлеза, и яйчниците са ми поликистозни.

[/url]
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2007, 19:51:06 pm »
Здравейте и от мен.
Сестра ми е с ПКЯ и д/р Божидар Славчев и препоръчва фенестрация на яйчниците.Тя е още малка,и засега и е рано за деца.Живи и здрави след няколко години ще мисли по въпроса.От това,което чета,разбирам че след фенестрация,положението в някои случаи се подобрява за известно време,а после пак става същото.Мислите ли че е разумно при положение че не прави опити за бебе,да се направи фенестрация сега?Много разитам на съветите на по-опитните в тази област момичета.Да потърсим ли второ мнение и кой лекар ми препоръчвате.Благодаря предварително.