0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
до момичетата с ендометриоза
« -: Септември 04, 2007, 11:03:58 am »
февруари правих лапаро и се установи че съм с ендометриоза. доктора е изгорил каквото е могъл и ми назначи лечение с депо провера. това е противозачатъчно с депо ефект (за 3 мес) и е вместо золадекс или диферелин. от ок 2 мес почнах да образувам фоликули отново, но те не се пукат...отново. миналия месец бихме прегнил, а този само ме наблюдаваха но резултата е един и същ - и двата пъти фоликулите се задържаха.
въпроса ми е при колко от вас се получи така. това практика ли е или изключение. при тези от вас които продължиха да задържат фоликули беше ли проведено някакво допълнително лечение след лапарото. познавам лично още едно момиче което след лапарото не проведе лечение и продължи да задържа фоликулите. тогава аз бях убедена че е заради непроведеното лечение но сега вече не съм толкова сигурна.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #1 -: Септември 04, 2007, 14:28:15 pm »
Лили, при мен беше по същия начин. след Золадекса продължих да задържам фоликулите, не се пукаха въпреки прегнила и затова доктора каза правим лапаро за да махнем кистите и веднага след това инвитро. При мен се получи първо Золадекс после лапаро, не се чуди, просто първо бях при един лекар,после при друг и така. Слава богу, че направихме така, защото това беше моето спасение.
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #2 -: Септември 04, 2007, 14:39:22 pm »
Да попитам и аз какво значи резултат от хистология "Хемолизирана кръв" дали е възможно да е свързано с ендометриоза?
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #3 -: Септември 04, 2007, 14:48:52 pm »
лили, опирарана съм от киста на ляв яйчник декември миналата година. Нямам проведено лечение. След операцията не съм задържала фоликул. Задържах преди това.
Мога, стига да искам.
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #4 -: Септември 04, 2007, 19:44:32 pm »
Лили със и без лечение озвен ендометриозни кисти, други до сега съм нямала.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #5 -: Септември 04, 2007, 23:11:17 pm »
Аз също задържам фуликули, минах през лапароскопия и золадекс за 6 месеца и след това пак съм така . Сега чакам да започна инвитро.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #6 -: Септември 04, 2007, 23:13:13 pm »
луна, нещо не разбрах...
след лечението продължаваш да задържаш фоликули, така ли
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #7 -: Септември 04, 2007, 23:26:30 pm »
А каква е причината да задържаме фуликули:ендометриозата,хормоните или нещо друго?Сажелявам за незнанието си и Ви благодаря предварително :oops:
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #8 -: Септември 05, 2007, 00:43:21 am »
луна, нещо не разбрах...
след лечението продължаваш да задържаш фоликули, така ли
Не бе скъпа, след първата операция правих лечение със Золадекс, след 2 цикъла отново си имах киста на същото място и пак толкова голяма и пак ендометриозна през тези два цикъла си имах овулация, след втората операция не съм правила лечение, имам си редовна овулация, нещо естрогена ми е в повечко, ама...
Твоите хормони как бяха преди операцията в смисъл нещо поликизтоза или друго имаше ли оплаквания, щото мисля че хормоналното лечение едва ли помага на тези проблеми.
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 00:45:35 am от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #9 -: Септември 05, 2007, 07:41:54 am »
Аз също не пукам фоликули, не съм минала лечение след операцията. Но успяваме да ги пукаме с Прегнил 15 000. Минаха вече 8 месеца след операцията и се чудя, дали няма да се наложи още една лапароскопия.
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #10 -: Септември 05, 2007, 15:47:12 pm »
И тук ще кажа,немога да повярвам,но съм одобрена от касата,и сега имам 6 ампули в повече Мога да помогна на някого
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #11 -: Септември 05, 2007, 20:07:35 pm »
Твоите хормони как бяха преди операцията в смисъл нещо поликизтоза или друго имаше ли оплаквания, щото мисля че хормоналното лечение едва ли помага на тези проблеми.
имах луф и повишен пролактин. мислехме си че луф-а е от пролактина, но после излезе ендометриозата та явно оттам е бил луф-а все пак. сега след лапарото не съм ги проверявала щото депо проверата щеше да даде отражение. даже щитовидните не съм проверявала по същата причина.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #12 -: Септември 05, 2007, 23:09:22 pm »
За луф сондрома не съм чувала или чела, качи ли за пролактина съм срещала нещо свързано с ендометриозата, при мен всички хормони бяха ок, с усключение на тат и мат, но няколко месеца след края на лечението всичко беше в нормални граници. като минат 2 цикъла можеш да си пуснеш хормоните на ново за да видиш какво е положението. Пожелавам ти всичко да е наред.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #13 -: Септември 06, 2007, 08:47:14 am »
Лили,скоро попаднах на това.......

Друга причина за безплодието е ендометриозата, хормонално нарушение с имунна генеза. То обикновено се представя в началото с т.н. ЛУФ синдром ( синдром на непукнатия яйчников фоликул). Този проблем обикновено води до Ин Витро оплождане след няколко неуспешни конвенционални стимулации на яйчниците. Тук енеобходима т.н. down regulation( подтискане на яйчниковата функция) за няколко месеца, при което се получават много добри резултати.

   

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #14 -: Септември 06, 2007, 10:53:29 am »
като минат 2 цикъла можеш да си пуснеш хормоните на ново за да видиш какво е положението. Пожелавам ти всичко да е наред.
и там има проблем девойко. от лапарото насам нямам нормален цикъл, само зацапване когато си реши. последно сега е едно кафяво-черно...абе явно хормоните не са в ред още. ама до кога

ади, мерси и на теб. и стаменов клони към ин витро но действието на проверата трябваше да е 3 мес, а се проточи 6-7...после отпуски...ще говорим по-сериозно скоро
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #15 -: Септември 06, 2007, 22:04:38 pm »
Ми тази твойта терапия е нова, малко са хората минали през нея, няма достатъчно инфо още, инвитрото е ясно, ама все пак бива нещата да се нормализират, говори си с д-ра, има ли шанс за естествено забременяване или поне инсеминации.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2007, 17:51:52 pm »
Включвам се в темата на Лили, за да дам отчет как се развива и моето лечение на ендометриоза с Депо Провера.

Моята инжекция беше бита на 2ри април 2007, т.е преди 6м и половина. На всички прегледи от тогава, лигавицата ми беше изключително тънка - 4мм - и нямаше никакви признаци за скорошно възстановяване на нормалния ми МЦ. Към края на септември с д-р Стаменов започнахме стимулация с Клостилбегит, 5х1. Успяхме да докараме с мъка доминантен фоликул 19мм и лигавица 10мм, сложихме Прегнил 10 000 единици, но фоликулът така и не се пукна :( В момента си отглеждам 5см киста, бивш фоликул, а лигавицата отново се е изтънила - 6мм. Много се надявам да се пукне от само себе си, или ще я пукаме с игла  :? Д-р Стаменов смята, че може и все още да има действие на Депо Проверата... При това положение дори да мисля за ин витро ми е рано :(
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2007, 18:09:54 pm »
И аз да отговоря по темата въпреки,че писах и другаде същото.
Аз съм с еднометриоза(направено лапаро,4 инжекции Диферелин)в момента на противозачатъчни и пак имам киста(фоликулярна)и то големичка.Е кажете ми как става този номер нали съм на хапчета :x
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2007, 15:32:19 pm »
И аз да отговоря по темата въпреки,че писах и другаде същото.
Аз съм с еднометриоза(направено лапаро,4 инжекции Диферелин)в момента на противозачатъчни и пак имам киста(фоликулярна)и то големичка.Е кажете ми как става този номер нали съм на хапчета :x
 съжалявам че се е получило така! :(   последно като ходих при д-р попов се установи че имам нещо съвсем мъничко на десния яйчник( на мене ми оперираха левия , а десния само надупчиха). биха ми 4-тата инжекция. д-ра каза че това не е ендометриоза според него . искам да те попитам колко е голяма кистат която имаш и колко време след лечението ти се е появила?
*
Re: до момичетата с ендометриоза
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2007, 16:54:17 pm »
Започнах и аз да се шашкам,като чета Вчера ми беше петата инжекция Золадекс,но прегледи не са ми правили и незная какво ми е положението в момента Дали да отида на преглед или да си изчакам и последното боцване и после на лапаро