0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Среща с дете - съвети
« -: Август 28, 2007, 13:48:35 pm »
Здравейте, днес ми се обадиха за среща утре с дете. Развълнувана съм много. Моля ви за някакви съвети, какво да се интересувам утре. Канво да питам, гледам
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #1 -: Август 28, 2007, 14:43:16 pm »
Здравейте, днес ми се обадиха за среща утре с дете. Развълнувана съм много. Моля ви за някакви съвети, какво да се интересувам утре. Канво да питам, гледам

Qwer,незнам какво да ти кажа,ще се включат другите момичета, които са минали през тези етапи,аз съм още на въпросниците... :balk_173: Обаче много се развълнувах като прочетох постинга ти,аз винаги съм си мислела за този момент и ми се струва,че няма да се държа много адекватно.
Междувременно пиши колко е голямо детенцето, това със сигурност има отношение към евентуалните ти въпроси.
Много стискам палци за утре!Ще чакаме инфо.  :balk_103:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #2 -: Август 28, 2007, 15:24:59 pm »
Ох, и аз нямам опит, но искам горещо да ви пожелая късмет!!

Чувала съм за съвет предварително по телефон да се опиташ да разбереш дали детенцето отговаря на вашите изисквания, които сте посочили (ако не отговаря, ще имаш възможност да осмислиш този факт малко предварително, за да бъде срещата по-ползотворна).

Предполагам социалните първо ще те запознаят с документите за детенцето - произход, евентуално някакви обстоятелства около раждането/изоставянето,  здравословното състояние на детето.

Дано се включат и минали по този път с по-ценни съвети!

Хайде, много успех от мен и чакаме да разкажеш как е минала срещата! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #3 -: Август 28, 2007, 17:09:03 pm »
И аз съм от тези, които още не са получили заветното обаждане, затова не мога да дам съвети, но ти стискам силно палци и ти желая да откриете вашето детенце. :D
Кураж!
Намерихме нашето синче.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #4 -: Август 28, 2007, 18:13:59 pm »
Кураж!
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #5 -: Август 28, 2007, 18:23:55 pm »
Благодаря ви. Напоследък се бях отчаяла, че ще ми се обадят, затова като ми казаха изгубих ума и дума. Разбрах, че детето 6 месечно. Аз по принцип нямам претенции за пол, за етнос имам, за възраст нямам, е сякаш около 1,5 години повече исках, но може това да е съдбата.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #6 -: Август 28, 2007, 18:54:38 pm »
   qwer,бъди силна!То каквото е писано,ще стане!Късмет!Моля се тази среща да ти донесе само положителни емоции...пък каквото стане.С теб сме! :goodluck: :hug2:
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #7 -: Август 28, 2007, 19:14:43 pm »
Със съвет не мога да ти помогна,но от сърце ти желая успех!!!
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #8 -: Август 28, 2007, 21:36:11 pm »
qwer,пожелавам ти късмет утре!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #9 -: Август 28, 2007, 21:47:24 pm »
колко е голямо детенцето? според възрастта му, има неща, които трябва да гледаш да са налице като правилно развитие, това се сещам само.
жалко, че Фусинка я няма, тя би ти дала най-актуални съвети.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #10 -: Август 28, 2007, 22:39:25 pm »
Jam, qwer  е писала, че детенцето е на 6 месеца!
Успех и късмет при срещата! Ще усетите, ако това е вашето детенце!

Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #11 -: Август 29, 2007, 18:37:00 pm »
qwer, разказвай...

Как мина срещата?
Здравей, мъниче!
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #12 -: Август 30, 2007, 18:42:19 pm »
Здравейте, разказвам тя е прекрасна и аз я обичам. Аз обичам всички деца.
Ще разказвам подред: казаха какво е детето, здраво с малък проблем, който се оправял. Отидохме в дома, там среща с директора: показаха ни досието, не видях нищо особено. Той каза, че тя има двустранна луксация на тазобедрена става, с каишки е и с нея работи рехабилитатор. За първи път чух тази дума и съответно питах дали ще ходи. Отговорът бе, че това се случва много често и се оправя, но гаранция не дава. Каза, че може да заведем лекар да я прегледа. Интересното е, че и двамата директори /и социалния/ няколко пъти повториха да не се притесняваме ако откажем детето. Тези им думи ми направиха впечатление, аз не я бях все още видяла, те казват това се среща често и се оправя, но ти не се притеснявай ако откажеш.
Видях я и се влюбих. Похвалих се на майка ми и свекърва ми. Но... Свекър ми като чул за проблема припаднал. Оказа се , че той имал такива проблеми, сега трудно ходи. Говорих с педиатър, който обеща утре или в понеделник да види детето. Мили момичета, плаках вчера цяла вечер. Незная какво да мисля. Пред очите ми е само тя, ръчичките и , които си играеха с моята коса, погледа и, тя ми се усмихна, гледаше ми и кротуваше.
Днес цял ден си мисля: досега ми беше много мъчно, че не бях бременна. Но сега си мисля, че е по-трудно, да имаш право да избираш. Не искам да имам такова право.
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #13 -: Август 30, 2007, 19:19:13 pm »
 :bighug:

Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #14 -: Август 30, 2007, 20:15:40 pm »
Много се развълнувах.Мила,дай Боже детенцето да се оправи,дай Боже всичко да се нареди,дай Боже да няма трудности и скоро да си я вземеш.Само мога да гадая колко ти е трудно и не знам какво да те посъветвам,затова само ти пожелавам.Дано педиатъра още утре да я погледне и проблема да е незначителен.Имам приятелка,чието детенце имаше същия проблем.Дълго време беше с каишки,проведоха рехабилитация,и не знам с подробности за съжаление как точно премина лечението,но детенцето сега е вече на 7 години и по цял ден не се спира,а от проблема няма и следа.От сърце ти желая и този проблем да може да се разреши така бързо,и да бъде ликвидиран изцяло.Виждам че тя вече е в сърцето ти и дано тя да си е твоето детенце.Моля те пиши като има нещо ново,и след като педиатъра я види.Вълнувам се като за себе си.Успех ти желая и дано дано дано!!!
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #15 -: Август 30, 2007, 21:36:15 pm »
Благодаря ви, много благодаря на всички.
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #16 -: Август 30, 2007, 21:40:05 pm »
Като малка съм имала същия проблем.Дълго време съм била с каиши.Нашите са ме завели на някакъв чекракчия(незнам дали правилно пиша думата) в Хасково,който ме сложил да лежа по корем и ми наместил краката.Майка ми казва,че от този момент проблемът изчезнал.
Нямам проблеми за сега,да чукам на дърво.
qwer,искрено ти желая проблемът да се реши и в най-скоро време да гушнеш детето си.
Успех!
*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #17 -: Август 30, 2007, 22:05:30 pm »
Привет от мен.Аз имам позната и нейното детенце е с такъв проблем,който обаче откриха когато малката стана на около 3 год.На този етап лечението протича успешно.
Дано след консултацията с педиатър нещата се наредят.
Пожелавам ви успех и скоро да гушкате сладкото бебче!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #18 -: Август 30, 2007, 22:25:48 pm »
мила qwer,

не бързай да се отчайваш! детенцето е още малко, на тази възраст обикновено този проблем подлежи на коригиране. това, че свекър ти е имал такъв проблем като дете, който не е отзвучал, нищо не значи. може при него да е било открито късно. затова сега задължително всички бебета трябва да се преглеждат от ортопед още преди да навършат 1 месец.

ето ти линк към сайта и координатите на един много добър детски ортопед от клиниката в Горна Баня - доктор Алексиев:

http://www.einet.bg/~alexiev/

защо не му звъннеш и да поговориш с него за проблема? обясни му, че става дума за осиновяване и т.н., предполагам, че ще бъде отзивчив за консултация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Среща с дете - съвети
« Отговор #19 -: Август 30, 2007, 23:26:15 pm »
Аз също много се развълнувах, дано вси4ко завърши щастливо, послушай сърцето си, 4етох в форума за майки, които са се срещали с здрави деца, но са ги отказали именно защото сърцето им е мъл4ало...
За свекъра искам да кажа- майка ми е НЯМАЛА локсации и НЕ е била с каиши, но също трудно ходи, тя пък хвана коксартроза и то на 50 години...
Успех мила, цункии и гушки
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!