0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

И преди писах, ама да обновя предложението си банковата сметка на Сдружението да стои на видно място - още на начална страница примерно! Сега е сложена на място, дето иди го открий :?  Предполагам има хора, които биха искали да подкрепят идеята с малко дарение примерно. А и идеята сметката да е посочена в раздел членство едва ли не изключва дарения от не-членове? Даже може да се поставят два реда към сметката, примерно: "Ако искате да подкрепите идеите на сдружение Зачатие и да подпомогнете неговата дейност, ето информация за банковата сметка на Сдружението:...."
Примерно.

Какво мислите?
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #1 -: Септември 21, 2005, 14:01:17 pm »
Няма такива хора, Фреш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #2 -: Септември 21, 2005, 14:21:01 pm »
Ами ето и малко статистика в подкрепа на казаното от Мели. Хората които са изявили някога желание да помагат по един или друг начин на сдружението като са станали негови членове са 76 души, а хората които са плащали членски внос, не мога да кажа редовно, но поне за няколко месеца за 2005г. са 36 човека. Като в тези 36 съм включила и хора платили дори и за един месец през 2005г.
Това е за съжаление момичета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #3 -: Септември 21, 2005, 14:26:58 pm »
не губете вяра в доброто и в човека, бе! какви сте такива пионерчета... :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #4 -: Септември 21, 2005, 14:54:26 pm »
Изхождам от себе си. Не съм формално член, но искам да помогна с каквото мога. Сигурна съм, че и доста момичета от чужбина, за които е трудно да пращат членска карта и т.н. могат да искат да помогнат с малка финансова помощ.

Момичета, например тези в чужбина, подкрепете меееее :D
Благодаря ти, Бени!







*
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #5 -: Септември 21, 2005, 14:57:50 pm »
фреши права си, няма да слагаме сметката на първа страница, но можем да сложим малък банер за подкрепа, който да води към нея и няколко изречения за подкана. Повечето сходни сайтове имат такива donate или sponsor банерчета.
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #6 -: Септември 21, 2005, 15:19:19 pm »
Както прецените, но на мен ми харесва повече самата сметка да е на видно място, че тия мигащи банерчета, особено за дарение/спонсорство, в днешния несигурен глобален свят, са малко стряскащи :P

И въобще не мисля, че сметката трябва да е в раздел Членство, до който пък не можеш да се докопаш, освен ако не разцъкаш яко :wink:

Не ми се струва редно да обвързваме въобще сметката и потенциалните приходи по нея с членството. Нека си остане и при членството, но сложете я и в "Кои сме ние". Или направо отделна секцийка в горните менюта - банкова сметка, където може да се напишат и няколко думи за желаещите да помогнат, както и за какво се използват средствата на сдружението, нещо като: "Всички, които работят за съществуването и развитието на Сдружението го правят изцяло безвъзмездно. С набраните приходи Сдружението финансира своята дейност - такси към доставчици за поддържане на сайта ни ... " и там за каквото друго се ползват.

И защо не я сложим все пак сметката на по-видно място, няма лошо, пък който помогне - помогне.

Като гледам колко често чета постинги "чета ви от една година, страхотни сте, възхищавам ви се, много ми помогнахте" и т.н. - сигурна съм, че поне 1/5 от тези хора не биха имали нищо против да се разделят с 20 лева, за да подкрепят идеята.

Тъкмо се подсещам, че при банковата сметка може да се включи и информация като тази: Дарение на средства можете да направите по един от следните начини:
1. С вноска от всеки клон на Булбанк - без такса (като се проверява без такса ли ще е такава вноска наистина)
2. С банков превод от която и да било банка в България - ако имате сметка в друга банка, можете да наредите банков превод. Таксата за банков превод зависи от обслужващата ви банка, средно около 1 лев.
3. С банков превод от чужбина - за да наредите банков превод от чужбина, ще ви трябва SWIFT кода, изписан под сметката. Ако искате изпратената от вас сума да бъде получена в същия размер, моля отбележете при нареждане на превода, че поемате и разноските банката - получател.
4. С превод през системата e-pay .... следват подробности - с кои дебитни карти може да се прави такъв превод и колко е таксата.
5. С пощенски запис от всеки пощенски клон в Страната - тук нямам идея колко струва и т.н.
Благодаря ти, Бени!







*
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #7 -: Септември 21, 2005, 15:22:26 pm »
По т.1, отговора е Да, когато превеждаш от който и да е клон на Булбанк (защото сметката ни е в Булбанк) и на основанието напишеш дарение, не ти взимат такса.
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #8 -: Септември 21, 2005, 15:30:59 pm »
Цитат на: StefiZ
По т.1, отговора е Да, когато превеждаш от който и да е клон на Булбанк (защото сметката ни е в Булбанк) и на основанието напишеш дарение, не ти взимат такса.

Но когато пишеш членски вност - взимат ли ти или не? Че на мен няколко пъти ми взеха, последният път оназ се чуди има ли или няма такса - ама не помня взе ли ми пари или не!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #9 -: Септември 21, 2005, 15:36:39 pm »
Когато пишеш чл.внос взимат 1 лв. такса :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #10 -: Септември 21, 2005, 20:50:16 pm »
Цитат на: jam
не губете вяра в доброто и в човека, бе!


О, имам вяра, и в доброто, и в човека, особено в тези, които злословят зад гърба ми, че искам да се възползвам от сметката на сдружението, макар да съм дала няколко пъти повече лични пари за идеята, отколкото има в самата сметка, ако знаеш к`ва вяра имам ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #11 -: Септември 21, 2005, 20:52:54 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Като гледам колко често чета постинги "чета ви от една година, страхотни сте, възхищавам ви се, много ми помогнахте" и т.н. - сигурна съм, че поне 1/5 от тези хора не биха имали нищо против да се разделят с 20 лева, за да подкрепят идеята.


На думи е така. На практика, доколкото ми е известно (може и да греша, нека Бери ме поправи), имаме само едно дарение, и то е от мои приятели.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #12 -: Септември 21, 2005, 21:37:24 pm »
подкрепям предложението на Фрешо, особено е ценно това за подробното изписване на начините за превод на пари!
от личен опит знам, че неяснотата около начините на плащане затруднява и спира хората...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #13 -: Септември 22, 2005, 09:04:15 am »
Ами аз лично се затрудних с начина на плащане, с намирането на сметките, няколко месеца все отлагах да започна. И накрая понеже се запънах все пак с помощта на момичета тук успях. Като се приема, че съм технически грамотна, работата ми е свързана с ходенето по банки.
Някак си не е много добра информацията по този въпрос.
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #14 -: Септември 26, 2005, 15:23:15 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: FreshBreeze
Като гледам колко често чета постинги "чета ви от една година, страхотни сте, възхищавам ви се, много ми помогнахте" и т.н. - сигурна съм, че поне 1/5 от тези хора не биха имали нищо против да се разделят с 20 лева, за да подкрепят идеята.


На думи е така. На практика, доколкото ми е известно (може и да греша, нека Бери ме поправи), имаме само едно дарение, и то е от мои приятели.


Мели, вярно ли  8O  Може да не е много ясно на хората, които искат да направят дарение, как да го направят и горе-долу за какво трябват пари. Направо не ми се вярва! И аз съм скептична към повечето призиви за благотворителност, защото не съм сигурна за какво става въпрос. Мисля, че постоянно пишещите тук са убедени в безкористния принос на всички, които работят за идеите на Сдружението и биха помогнали!

Да не би пък аз да съм се объркала :?

Все пак, дайте я тази сметка на по-видно място, какво губим :D

П.С. Аз дадох моя скромен принос за 2005 година, (не съм формално член), като дарение. Ако има и други желаещи да ме последват, моля 8) Нали всички се радваме после на сътвореното от Сдружението. Само да си помислим колко бихме плащали примерно за помощ от психолози, ако не беше нашата групичка за взаимопомощ :D То приятели, роднини, добре - но кой може да ни разбере така добре, както човек, знаещ какво е. Да не говорим за безценната информация, която би ни струвала разкарване до лекаря и евентуално такса за консултация.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #15 -: Септември 26, 2005, 16:10:22 pm »
Ми вярно е, това е положението.  

Де да знам, не пречи да е на по - видно място, и преди сме го обсъждали. Но е някак ... абе все едно просим, знам ли. А и не вярвам да има полза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #16 -: Септември 26, 2005, 19:17:59 pm »
Цитат на: Meli
Ми вярно е, това е положението.  


очевидно не е вярно, след като и Фрешбрийз е направила дарение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #17 -: Септември 26, 2005, 19:30:41 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: Meli
Ми вярно е, това е положението.  


очевидно не е вярно, след като и Фрешбрийз е направила дарение...


Какво променя това - дали са един или трима направили дарение? За повече от двегодишното съществувание на сдружението, това са нищожни суми. Аз лично съм говорила поне с 4 - ма известни "бизнесмени" и мои пациенти да помогнат малко на сдружението. Обяснявам популярно. Кимат разбиращо. Само това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #18 -: Септември 26, 2005, 21:26:29 pm »
Мели, права си - нищо не променя като нарастване на салдото по сметката. Аз по-скоро исках да изтъкна друго - че има и отделни хора, които правят индивидуални, макар и малки дарения, но това явно не се обхваща от статистиката (отчетността) на сдружението...
казано с прости думи - не се знае! а това не е добре!!!
и не е само Фреш, аз знам поне за още един, макар и дребен дарител.

разбира се, това, че се закачих към твоя постинг и използвах повода, не значи, че ти имаш някаква вина за това положение...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Предложение-банковата сметка да е на по-видно място.
« Отговор #19 -: Септември 27, 2005, 12:08:25 pm »
Мели, ясно е, че едно дарение от човек с бизнес или някоя фирма би значело колкото 10-20 дребни дарения, но защо да пренебрегваме и тази част.

Така си и мислех, че понеже сте се събрали едни много фини хора (това сериозно), има притеснение да не излезе, че просим... Обаче сметката е забита на майната си, с извинение. Аз я търсих сума време. Направено е само ако си търсиш формата за членство да я принтваш, да я видиш - пак казвам, излиза, че е само за членове, а не би трябвало да е така.
От бизнеса ще е хубаво да се яви някое дарение, но пък тук сме хора, дето живеем с форумчето, сигурни сме в безкористността на хората, работещи за Сдружението и т.н.
Благодаря ти, Бени!