0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте момичета
някой от вас може да са виждали ника ми в другият форум за асистирани методи. Започнах да пиша във форума след като се разбра, че ще правим ин- витро при д-р Владимиров на есен.
Аз подадох документи по здравна каса одобриха ме и дори си насрочих час за септември за започване на процедурата.
цикълът трябваше да ми дойде на 07.08. До 10.08 няма нищо и в мен се прокрадва първото съмнение, че може би съм бременна. На другата сутрин меря базалната температура и тя е 37.3. Решавам, че ще чакам още няколко дни. На 12.08 ми се налага пътуване до Варна и при прибирането ни в Бургас виждам 2-3 капки кафеникаво течение. Веднага си купувам тест за бременностт и той е положителене. Втората розова черта е бледичка но ясно видима. В понеделник на 13.08 съм на лекар не се вижда нищо с вагинален ултразвук. Изписват ми дуфастон 2 х 1 и нош - па 3 х2 при болки. Болки нямам. Болят ме единствено гърдите. На 20.08 пак съм на лекар пак нищо не се вижда кафеникавото течение си продължава. Правя кръвен тест за бременност резултата е 332.8. положителен отговаря на 4 г.с. По мои сметки трябва да съм 5-6 г.с.
Стана много дълго и много объркано. Но въпросът ми е следният:
Някоя от вас имала ли е подобно кафеникаво зацапване на какво се дължи и до кога е продължило.
На лекар съм пак в петък 24.08 мислите ли че тогава може да се види плодният сак.
Да повторя ли кръвният тест след 48-72 часа
въпросите са ми много но се надявам на отговори от ваша страна
Мира
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #1 -: Август 21, 2007, 11:52:51 am »
странно е че при 2седмично закъснение не се вижда плоден сак с вагинален ултразвук 8O не искам да те плаша, но докторът провери ли за извънматочна?
може би ще е добре да видиш ЧХГ-то как се развива.
от друга страна, може апаратът да не е бил добър... дано да е така и да имаш нормална бременност!!!

*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #2 -: Август 21, 2007, 12:16:18 pm »
Задължително повтори ЧХГто след 48 часа, за да видиш дали расте.
И щом имаш зацапване, пълна почивка на легло. Ако кървенето е от нисък прогестерон, дуфастона ще помогне.
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #3 -: Август 21, 2007, 12:43:02 pm »
Аз имах кафеникаво зацапване ,но само 3 дена някаде ..До 7 ма  г.седмица следяхме HCG. Повтори кравния тест задалжително все пак тои е наи сигурен и на 24/08/би трявало да се види и  даже сарде4ния ритам 6те се 4уе (даи боже) :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #4 -: Август 21, 2007, 21:19:19 pm »
След ин витрото на десетия ден ходих до София за кръвния тест. На връщане и аз имах леко кафеникаво течение. При мен беше от пътя. После пак ходих до София и пак кървене. Дано и при теб да е така. Стискам палци
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #5 -: Август 22, 2007, 17:42:56 pm »
Мира,стискам ти палци всичко да е наред.почивай си повечко.и да се похвалиш после. :blowingdust:
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #6 -: Август 22, 2007, 17:52:35 pm »
Здрасти, стискам палци да си добре и  всичко да мине гладко.
Въпреки това, мога да ти кажа, че историята ти силно ми напомня първата ми извънматочна бременност. Зацапване, закъснение, не се вижда плоден сак.....
Повтори ЧХГ и ако стойностите не са се удвоили за 48 часа си намери много добър гинеколог, най-добре да е от някоя АГ болница. Състоянието ти трябва да се наблюдава, трябва да ти пускат ЧХГ всеки ден и да те гледат всеки ден на видеозон, докато не се убедят, че става дума за бременност в матката.
Не напускай града.
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #7 -: Август 22, 2007, 18:39:37 pm »
Миличка, не мога да отговоря на нито един от въпросите, но искам да ти кажа, че стискам палци всичко да е ОК с бременноста.
Мисля те много и се надявам в петък да видите плодното сакче и да се успокоиш!
Целувки и чакам да се обадиш с хубави новини! :balk_21:
 :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #8 -: Август 22, 2007, 18:50:34 pm »
Привет, миличка! Ако зацапването премине, според мен е добре. За съжаление на мен пък ми напомня на моето зацапване с такъв цвят, продължило от 21 ден на цикъла до последвалия за съжаление мисед и дори до кюртажа. Бременността беше иначе вътрематочна. Надявам се, че при теб е нещо съвсем различно и съвсем скоро ще имаш повод да се успокоиш и да ни зарадваш с добри новини! Късмет!!!  :bighug:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #9 -: Август 22, 2007, 19:26:41 pm »
Не искам да ти казвам при мен какво е било, за да не те растройвам. Моми4етата са ти казали да правиш кръвен, за да проследиш хормона. От сърце ти пожелавам вси4ко да е наред и да ни се похвалиш, че си чула едно малко сърчице. Успех, мила.
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #10 -: Август 24, 2007, 14:44:22 pm »
Благодаря ви за бързите отговори
Днес 24.08 направих отново кръвен тест резултата е 988. След преглед с вагинален ултразвук не се видя отново нищо и оценката на ситуацията е:
или мисед аборт
или извънматочна бременност
След два дни искат пак да направя кръвен тест пак ще ме гледат и ако няма нищо влизам в болница под наблюдение.
Това е засега моята бременност излезе много кратка
Повтарям си че това което не ни убива ни прави по-силни
Кураж и успехи на Вас момичета
При следващи новини ще ви информирам своевременно
Мира
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #11 -: Август 24, 2007, 15:17:28 pm »
Много съжалявам, Мира  :( И аз съм го изпитала 2 пъти. Стискам палци в последния момент нещата да се оправят.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #12 -: Август 24, 2007, 18:08:26 pm »
Присъединявам се към стиснатите палци, миличка!!!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Дано накрая всичко е наред, а тези претеснения са само миг изпитание, направил те по-силна!!!  :bighug:

*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #13 -: Август 24, 2007, 23:04:38 pm »
Скъпа mira-iv дано това не са излични надежди, но аз мисля, 4е има надежда. Резултата ти е удвоен за 61ч., според ето този сайт http://www.betabase.info/doublingCalc.php, което е нормално  :lol: Мила минала съм през извънмато4на, знам какво ти е, знам как се хващаш за всяка една думакато удавник за сламка и как боли, но има надежда при теб. Пожелавам ти в понеделник да ни зарадваш с един резултат от около 2000 и да се похвалиш с най-сладката то4ка. А също така, предполагам си 4ела, 4е то4ицата се вижда едва когато ЧХГ е 1000-2000, в твоя слу4ай е рано, може да дъли на късна овулация. С теб съм  :bighug:
Ето виж и тук http://www.justmommies.com/pregnancy/hcgcalculator.shtml
« Последна редакция: Август 24, 2007, 23:06:23 pm от dendy »
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #14 -: Август 27, 2007, 19:03:53 pm »
Здравей, миличка.Моля те ,пиши какво става с теб ,че те мисля.
Успех.
*
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #15 -: Август 27, 2007, 19:39:25 pm »
Здравей, Мира! Едва сега видях темата! Надявам се, че си добре! Пиши моля те как се чувстваш и какво става с теб? Силнао те прегръщам и стискам палци за добри новини!  :bighug: :balk_21:

Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #16 -: Август 29, 2007, 08:26:06 am »
здравейте на всички и аз искам да споделя моя проблем трябваше да ми дойде на 5 август но не ми дойде а имах кафеникаво течение усъмних се и си направих тест беше положителен на 16.08 отидох на лекар заради течението и той каза че трябва да остана в болница защото има съмнения за извънматочна бременност останах искаха да ми правят пункция на матката , операция на тръбата но аз не дадах защото нямах болки и исках да изчакам на 20.08 д-ра видя че плодния сак не расте вече и каза че евентоално сам ще се изхвърли от организма ако не ще ми направят кюртаж на 21.08 аз получих кървене и според него изхвърлих плода до тогава тестовете бяха + а от 25.08 са отрицателни
искам да ви попитам дали е нормално да се развият така нещата и може ли без операция и кюртаж организма да изхвърли плода и да няма усложнения след това благодаря предварително на всички
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #17 -: Август 29, 2007, 09:29:17 am »
ЗЛАТИЕЛИ, съжалявам, че обстоятелствата са се стекли така  :(
Първо не разбрах, дали все пак бременността е била извънматочна (там не съм компетентна). Ако не, би могло да изхвърлиш плодния сак без да се налага кюретаж. Предполагам, че лекарят е установил това с преглед.
При мен и двата пъти преминаха направо към кюретаж. Иначе все пак съществува риска, в матката да остане нещо и да предизвика допълнителни усложнения. Би могла да потъсиш и второ лекарско мнение. По-добре, да си сигурна, че всичко е наред.
Успех  :)
« Последна редакция: Август 29, 2007, 09:31:15 am от Stivarip »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #18 -: Август 29, 2007, 19:02:50 pm »
здравейте на всички и аз искам да споделя моя проблем трябваше да ми дойде на 5 август но не ми дойде а имах кафеникаво течение усъмних се и си направих тест беше положителен на 16.08 отидох на лекар заради течението и той каза че трябва да остана в болница защото има съмнения за извънматочна бременност останах искаха да ми правят пункция на матката , операция на тръбата но аз не дадах защото нямах болки и исках да изчакам на 20.08 д-ра видя че плодния сак не расте вече и каза че евентоално сам ще се изхвърли от организма ако не ще ми направят кюртаж на 21.08 аз получих кървене и според него изхвърлих плода до тогава тестовете бяха + а от 25.08 са отрицателни
искам да ви попитам дали е нормално да се развият така нещата и може ли без операция и кюртаж организма да изхвърли плода и да няма усложнения след това благодаря предварително на всички
Здравей, аз имам една извънматочна и мога да ти кажа, че ако е била такава не може организма да изхвърли плода сам. Налага се операция, в повечето случаи лапароскопия, каквато беше и моята. И защото съм опитала и от двете имам и спонтанни аборти-2, при единият се наложи кюртаж при другият-не. Всичко е по преценка на лекаря. Ако сега нямаш оплаквания-температура, болки, зацапване значи всички е наред, поне на пръв поглед. За да си по-спокойна отиди и за второ мнение при друг лекар.
Късмет.
Re: кафеникаво зацапване при начална бременност
« Отговор #19 -: Август 30, 2007, 07:50:20 am »
Мира, моля те пиши.Притеснявам се за теб.