0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

всеки месец овулация?
« -: Август 20, 2007, 16:56:37 pm »
искам да попитам нещо, досега на няколко пъти питах но конкретно за това никой нищо не каза и затова реших да го сложа в нова тема:
понеже едната маточна тръба ми е махната, но яйчника си е там и си е добре аз предполагам че през месец ще имам О. Така ли е? И ако да все пак този яйчник който е самичак предполагам си функционира ама как си изхвърля яйцеклетката която е произвел. ако някой знае нещо по въпроса, защото не ми е ясно... ама въобще.

*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #1 -: Август 20, 2007, 17:10:41 pm »
Не, че е отговор на въпроса ти, но само това намерих:
"Овулацията се случва всеки месец – при два яйчника, които си съперничат (кой ще овулира първи). При наличието на един яйчник – той винаги овулира". При теб случая е друг, но дори да имаш два яйчника и две тръби не е казано, че ще се редуват. Много често единия яйчник е по-активен от другия. Най-добре ще е да си направиш няколко последователни фоликулометрии за да разбереш това.
/>
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #2 -: Август 22, 2007, 17:32:22 pm »
Само да добавя, че има и ановулаторни цикли, не е задължително ОВУ-то да е всеки месец.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #3 -: Август 22, 2007, 20:59:06 pm »
при условие ,че имаш 2 яйчника,значи и двата ще овулират...съответно почти всеки месец би трябвало да има ову(изключение са ановулаторни цикли)Напълно нормално е на всеки 13 цикъла да има един ановулаторен – цикъл, по време на който няма овулация.

Не е задължително всеки месец да се редуват яйчниците,.........може например 1 месец да овулира десния и после например 3 месеца левия.

При теб има 2 яйчника и 1 тръба......има случеи когато единствената тръба прихващя  Яйцеклетката отделена от притивоположен яйчник.....................
всичко е Божа Работа :D

*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #4 -: Август 22, 2007, 21:01:38 pm »
Руми, доколкото разбирам имаш два нормално функциониращи яйчника и една тръба. Срещала съм твърдения, че тази тръба поема функцията и на липсващата. Веднъж даже сериозно размишлявах по темата, но честно казано не можах да си го обясня точно как става.


Re: всеки месец овулация?
« Отговор #5 -: Август 24, 2007, 23:15:17 pm »
Фалопиевите тръби са две кухи тръбички, всяка с дължина от 10-13 см и с дебелината на молив. Тръбите се разширяват в края си към яйчниците и образуват фуниеподобни отверстия, с ресни в края. Фалопиевата тръба поема узрялата яйцеклетка след овулацията. За тази цел ресните се протягат към яйчника и придърпват яйцеклетката към тръбата с ритмични свивания и разпускания.Фалопиевите тръби са покрити отвътре с малки власинки (цилии) и жлези. Мускулните контракции, движението на власинките и секрецията на жлезите подпомагат движението на яйцеклетката към матката. Фалопиевите тръби са мястото, където се оплождат яйцеклетките. Освен това са подвижни и успяват да прихванат яйцеклетки и от другия яйчник, освен ако няма сраствания.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #6 -: Август 25, 2007, 10:20:05 am »
Много интересно звучи, и все пак двата яйчника не са ли достатъчно далече един от друг за да се получи това:
Фалопиевата тръба поема узрялата яйцеклетка след овулацията. За тази цел ресните се протягат към яйчника и придърпват яйцеклетката към тръбата с ритмични свивания и разпускания. Освен това са подвижни и успяват да прихванат яйцеклетки и от другия яйчник, освен ако няма сраствания.
/>
*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #7 -: Август 25, 2007, 19:55:19 pm »
Аз съм като Руми,с два яичника и една тръба,при мен понякога се получава лъжлива овулация,понякога всичко е наред.
*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #8 -: Август 30, 2007, 15:47:40 pm »
момичета, беше ми полезно това което пише в тази тема.

Но нека попитам:
При мен се получава, че 2 поредни месеца десния ми яйчник прави фоликули.

Предишния месец имах овулация на 25 ден от цикъла,десен яйчник, проследена с УЗ.
Този месец пак е десен яйчник 17мм фоликул, 14ти ден, 7мм дебелина на маточната стена. В левия ми яйчник доктора каза че вижда течност.

Като цяло не разбрах, има ли защо да се притеснявам. На мен не ми се струва много нормално това....вие как мислите.
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #9 -: Август 30, 2007, 16:12:23 pm »
Здравейте, момичета!Аз също имам 2 яйчника, но едната ми тръба е със сраствания, тоест имам една функционираща тръба. Темата ме заинтригува много, защото си мислех, че в моя случай трябва да чакам да овулира яйчникът откъм пропускащата тръба  :ask: Моля за още мнения по въпроса! :bighug:
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #10 -: Август 30, 2007, 20:30:20 pm »
ох не искам да те плаша, но това че пропуска не значи че върши работа, т.е. е проходима но има въшни сраствания, ако тръбата е проходима но фиксирана от сраствания няма голяма надежда, има само ако е подвижна. При прилична спермограма, ако след цветна снимка не стане забременяване 6-8 месеца, вероятно причината е друга.
« Последна редакция: Август 30, 2007, 20:32:08 pm от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #11 -: Август 30, 2007, 20:37:22 pm »
Здравей, Ledena Luna! При цветната снимка док ми каза, че едната тръба пропуска, не ми е казал дали е подвижна :( А срастванията ми са вследствие от премахване на миома.Как да разбера дали е подвижна?  Извинявай за невежеството ми, но нещо съм объркана!?Какво ще ме посъветваш?
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #12 -: Август 30, 2007, 22:08:38 pm »
Ти няма как да го разбереш, и моите тръби уж беха проходими при 3-те снимки, но се оказа че имам външни сраствания, едната тръба беше захваната за някво черво. просто действайте, но не чакайте да мине много време, естествено това при положение че хормони спермограма и други известни пречки са изключени. Няма еднозначен отговор, тука просто обяснявах на момичетата с една читава тръба че има шанс да кажем 70%, а не 50% спрямо тези с 2 тръби.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #13 -: Август 30, 2007, 22:50:13 pm »
 :thankyousign:
*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #14 -: Август 31, 2007, 16:02:47 pm »
Ледена луна,и аз да те попитам нещо!На мен ми препоръчаха лапароскопия,въпреки че на снимката се вижда проускливост на единствената тръба,казват че може да помогне.Какво мислиш,разбира се другата идея е направо инвитро,в момента съм в дилема !?
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #15 -: Август 31, 2007, 19:33:09 pm »
ами зависи кой го препоръчва и какво освен пропускането на едната тръба се вижда, може на другата да имаш салпингс, което ще рече че лапарото е задължително преди инвитро. Аз нищо не мога да кажа, ти трябва да си готова за това, и да си вярваш на лекаря или ако не да потърсиш още едно мнение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #16 -: Август 31, 2007, 20:48:59 pm »
Този който препоръчва е д-р Александров(АГ Варна).Всъщност имам само една тръба,другата е отстранена при операция на киста преди 10год.,Той смята че ако избера инвитро няма да е нужна лапороскопия.За доверието-само веднъж съм ходила при него за консулт,не мисля че е достатъчно,въпреки че останах с добри впечатления!Колкото до друго мнение на специалист,разбира се че ще потърся,просто исках да потърся мнения във форума-опит било то горчив!Благодаря!
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #17 -: Август 31, 2007, 21:32:26 pm »
Лично аз не мога да оспорвам мнението на д-р Александров, той е човека който направи цяло творчество с моите тръби, бих му се доверила за всичко, но дали ти ще го направиш си решаваш само ти.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #18 -: Август 31, 2007, 21:40:20 pm »
   Само да вмъкна,че скоро правих втора цветна снимка за проходимост на тръбите,като резултатът е,че лявата е добра и нормално проходима,дясната е заминала.Та докторът ми каза,че при това положение можем да правим инсеминация само при доказана овулация на левият яйчник,т.е.само тогава има шанс за забременяване.
Re: всеки месец овулация?
« Отговор #19 -: Август 31, 2007, 22:17:15 pm »
Че то къде се прави инсеминация без доказана овулация, + това смятам че тези дето са без стимулация са пълна загуба на време и средства.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]