0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #20 -: Септември 15, 2005, 13:56:30 pm »
Здрасти, Fresh-че

стискам палци, то наистина първо зависи от други неща...

Ще се ъпдейтваме  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #21 -: Септември 15, 2005, 14:31:07 pm »
Cygnus,
Ето ...
първо изследване: 1.13 при норма 1.11
повторно: 9.1 при норма 8
 :?
Късмет и на теб!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #22 -: Септември 15, 2005, 15:38:48 pm »
Grace,
аз съм правила вече 4 инсета-две на следващия ден след Прегнила и две на по-следващия.Докторката се ръководеше от нивото на ЛХ.
Този месец програмата е следната:днес сутринта дадох кръв за хормони.ЛХ-то е високо,което значи,че фоликула ще се пукне утре вечерта или утре през нощта.Биха ми Прегнила към 14,30 и утре инсеминацията е към 18,30.Така решихме с докторката,защото при нас спермограмата е добра,изследвахме и преживяемост на сперматозоидите-и тя е добра.Та идеята е опашатите да чакат освобождаването на яйцеклетката.Защото ако правим инсето в събота сутрин/т.е. на по-следващия ден след Прегнила,а пък фоликула се е пукнал в петък вечерта,не се знае дали яйцеклетката ще оцелее.
В събота сутрин съм на преглед и ако случайно фоликула не се е пукнал още/което е почти изключено/ правим още веднъж инсеминация.
Така,че времето зависи   от нивото на ЛХ и спермограмата.Ох,дано си ме разбрала,че май малко объркано стана.
Много късмет ти желая!
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #23 -: Септември 15, 2005, 15:51:54 pm »
Разбрах те отлично, благодаря ти! При мен и двете бяха на по-следващия ден, но пък и двата пъти прегнила ми беше бит късно вечерта, така че явно таймирането си е било о.к. Успех ти пожелавам от цялото си сърце, нека този път бъде щастливия за теб! Искам да те питам още нещо, какви изследвания сте правили със съпруга ти преди инсеминациите? Ние MARтест за съвместимост и разширена спермограма, чудя се дали не е удачно и нещо друго да направим, например антиовариални антитела...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #24 -: Септември 15, 2005, 17:38:18 pm »
Ние с теб май се гоним по форумите :D
Не,не сме правили антиовариални тела.Май ще трябва да питам докторката,в случай,че и тази инсеминация е неуспешна,дали да не ги изследваме преди ин-витрото.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #25 -: Септември 16, 2005, 09:54:22 am »
Cygnus, така е - тва е важното... Затова пиша малко бавно, че ми е трудно със стиснати палци  :wink:

Grace, успех и не се шашкай!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #26 -: Септември 19, 2005, 12:47:52 pm »
Момичета, довечера в 6.00 ч. ще ми слагат прегнила, а инсеминацията ще бъде в сряда в 14.30ч. Пак имам три фоликула  8O , което вече окончателно ме убеди, че няма нужда от стимулация. ако този път е неуспешен следващия ще правя на естествен цикъл.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #27 -: Септември 19, 2005, 13:01:08 pm »
Grace,успех!Много ще ти стискам палци.
Това с 3-те фоликула е супер.
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #28 -: Септември 19, 2005, 13:11:33 pm »
Мерси, душко, дано да успеем този път. Ти на  естествен цикъл ли беше? Как си сега с чакането, мен предния път много ме бяха хванали нервите, успокоих се едва накрая, когато разбрах, че не е станало  :( . Тъпо ми беше, ама поне нервите спряха да ме гонят.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #29 -: Септември 19, 2005, 13:29:49 pm »
Цитат на: Grace
Момичета, довечера в 6.00 ч. ще ми слагат прегнила, а инсеминацията ще бъде в сряда в 14.30ч. Пак имам три фоликула  8O , което вече окончателно ме убеди, че няма нужда от стимулация. ако този път е неуспешен следващия ще правя на естествен цикъл.


Грейс, супер!
Какви размери видяха днес на УЗ-то и колко бяха хормоните? В смисъл, на какви показатели определят, че е време за прегнила. А на кой ден си от колко средно дълъг цикъл? Само едно инсе ли правите?
Аз съм довечера на УЗ, ти значи към 18ч си там? Ще ти звънна, както се разбрахме :wink:

Поздрави  :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #30 -: Септември 19, 2005, 13:58:48 pm »
Фреши, в дясно се видя един доминантен 19,2 мм, в ляво два малко по-малки. Лигавица 7. Незнам точно какви стойности са ЛХ и естрадиол, защото дадох кръв сутринта и после говорих с докторката по телефона - набързо ми каза, че са добри и в 18.00ч. трябва да се явя за прегнил /трябвало да си го купя сама от Диана, защото цената на инсето била намалена (това беше новост за мен) и вече не включвала прегнила/. Не знам още дали ще е една инсеминация или две.
Да, ще се чуем и видим довечера. Късмет на теб, да се види голям и хубав фоликул, а защо не и два  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #31 -: Септември 19, 2005, 16:00:32 pm »
Да,цената наистина е намалена-просто са извадили стойността на Прегнила.
Grace,всичките инсеминации ги правихме без стимулация.Веднъж успях сама да си произведа 2 фоликула и много им се радвах,обаче естрадиола беше на долна граница,което значи,че най-вероятно са били празни.Явно количеството е било за сметка на качеството :)
А иначе чакането ми беше проблем само първия път.Сега се опитвам да си внуша,че не всичко зависи от мен.Ако е станало ще разбера,ако не е -също.Само понякога като се събудя нощем и понеже това ми е първата мисъл,направо се вледенявам от страх,че пак не е станало.Но бързо се опомням.Бих искала някой ден да мога да контролирам психиката си,но знам,че няма да го постигна.Е,това не ми пречи да продължавам да опитвам... :wink:
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #32 -: Септември 19, 2005, 16:11:34 pm »
Добре де, колко е сега цената? Нали преди половин година я намалиха и стана 390 лева, сега от кога е намалена и колко е? Прегнилът от къде си го купувате и има ли някакви изисквания за съхранение?

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #33 -: Септември 19, 2005, 16:31:36 pm »
Докторката ми каза да си го купя от специализираната аптека "Диана" /в блока до "Тина Киркова"/, но сигурно може и от други места да се вземе. Май няма някакви специални изисквания за съхранение. За цената на инсето - утре ще разбера колко е, но както каза Zeituni сигурно са приспаднали само стойността на прегнила.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #34 -: Септември 19, 2005, 16:34:00 pm »
Zeituni, завидно спокойствие  :D , защо и аз не съм така  :oops: И аз като се събудя вечер и ме обхванат тези мисли, понякога не мога да заспя до сутринта.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #35 -: Септември 19, 2005, 16:38:02 pm »
Сега цената е 350 лв.Прегнила се купува от аптеката на клиниката/входа е отляво на сградата./Ами аз си ги купувам ампулите преди инжекцията и ходя горе да ми ги бият.Не се налага да ги съхранявам.5000 единици е 11 лв,1500 е 5лв.
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #36 -: Септември 19, 2005, 17:40:15 pm »
Фрешче, прегнила и това с което се разтваря се съхраняват на студено и тъмно - в хладилник. Мисля че по повечето централни аптеки го има.
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #37 -: Септември 19, 2005, 19:11:30 pm »
Цитат на: klia
Фрешче, прегнила и това с което се разтваря се съхраняват на студено и тъмно - в хладилник. Мисля че по повечето централни аптеки го има.

А има ли проблем ако съм го разнасяла 3-4 часа в чантата?
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #38 -: Септември 19, 2005, 21:19:04 pm »
Цитат на: Maialen
Cygnus,
Ето ...
първо изследване: 1.13 при норма 1.11
повторно: 9.1 при норма 8
 :?
Късмет и на теб!

Maialen, пристигнаха ми изследванията :) В норма са този път - писах ги в дневника тук.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #39 -: Септември 20, 2005, 07:17:23 am »
Браво, Сигнус, радвам се.