0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #100 -: Октомври 03, 2005, 15:33:58 pm »
Последния Прегнил беше на 30.09./петък/.Тогава спрях и Дуфастона.От предишните инсеминации съм забелязала,че ми идва на 4-5 ден след като спра Дуфастона.Така,че ако до този четвъртък не дойде М.,в петък съм на доктор.
Тестове няма да правя.Веднъж правих на 5-тия ден след Прегнила сутринта-имаше втора бледа черта,а на обяд ми дойде.Явно е било от Прегнила.Ако теста е отр. няма да съм сигурна,ако е положителен-същата работа.Е,за какво да го правя тогава?
Само трябва да преживея дните до петък,а това в момента ми се струва мноооого трудно.От друга страна обаче,той петъка ще си дойде така или иначе :) .
Такива работи при мен.
Продължавам да стискам палци за всички чакащи!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #101 -: Октомври 03, 2005, 16:10:59 pm »
Zeituni, вярно, от домашни тестове файда няма :wink:  Значи последният прегнил ти е бил 12 дни след инсе? По моята схема трябва да сложа на 11 и 15 ден след инсето 8O  Нали и ти ходиш в МЦРЗ? Лекарката ми беше категорична, че дуфастона и прегнила не могат да попречат на М да дойде, пък тук се споделят други работи :?:  И дуфастона ми каза лекарката да не го спирам...
А на теб колко ти е обичайно лутеалната фаза?

Последните дни сигурно са най-дълги :D  Но петъкът ще дойде, както казваш :D

 :goodluck:
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2005, 16:52:04 pm »
Инсето беше на 16.09.,на 17.09. фоликула вече се беше спукал и тогава ми биха първите 1500 ед.Прегнил.Така,че последната инжекция,дето беше на 30.09. си е на 14 ден.В тоя център,дето ходим схемата за инсеминации е една и съща :)
Въпросът за Дуфастона аз така и не съм го изяснила.Мойта докторка ми го изписва за 14 дни,т.е. последната инжекция Прегнил съвпада с последния прием на Дуфастон.Аз по принцип си имам нормална лутеална фаза-14-15 дни.От Дуфастона се удължава и става 17-18.
Винаги когато го спра,почват да ми минават едни мисли,ако все пак е станала имплантация,дали е добре да го спирам.От друга страна,ако няма бременност и аз продължа да го пия,няма ли да ми се объркат хормоните.В крайна сметка всеки път правя това,което ми е казала докторката-спирам го на 14 ден след ову-то.Тя би трябвало да ги разбира тия работи-нали за това е учила :D .
А пък твоята щом ти е казала да не го спираш-недей.В крайна сметка едва ли има голямо значение.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #103 -: Октомври 03, 2005, 16:59:01 pm »
В отговор на FreshBreeze:
Цитат
Лекарката ми беше категорична, че дуфастона и прегнила не могат да попречат на М да дойде, пък тук се споделят други работи  И дуфастона ми каза лекарката да не го спирам...


Душичке, и на мен Савова ми каза, че дуфастона няма да попречи на М. да дойде. Уговорката при ненадейното спукване на фоликула беше да пия Дуфастон 10 дни, като започнах 3 дни след ову-то и, ако до 10-тия ден не дойде - да не го спирам.
Точно си купих втората опаковка - и на ден 12 (т.е. с шестдневно закъснение  :twisted: ) М. пристигна с гръм и трясък...

Така че, сега се подготвям за инсе в средата на месеца и продължавам да ви стискам палци  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #104 -: Октомври 03, 2005, 17:05:54 pm »
Крамбозола, и на теб ще стискаме палци значи :D
При теб е почнал цикълът независимо от дуфастона ...
Иди го разбери.

Сега порових из нета - общо взето, ако няма бременност, собственият прогестерон падал, та затова се очаквало да дойде М, но повечето мнения бяха, че М идва след спирането. Сигурно зависи от конкретните нива на собствения и добавения прогестерон, знам ли и аз.
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #105 -: Октомври 03, 2005, 17:12:12 pm »
Не само, че не спрях, ами и тоя път бях решила, че ще му "съдействам" максимално и си направих аларми на телефона - една за сутрин и една за вечер, да съм сигурна, че по едно и също време го взимам и поддържам нивото, както трябва...

Взимах 2 пъти по 1 таблетка на ден, така че - може би в такива количества наистина само подпомага естественото "производство" и то като спадне - М. идва.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #106 -: Октомври 03, 2005, 17:19:23 pm »
Аз съм взимала дуфастон 2х1, 3х1; утрогестан 2х2  до последно - сутрин взимам, следобед М. ми идва.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #107 -: Октомври 03, 2005, 19:01:27 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Сега порових из нета - общо взето, ако няма бременност, собственият прогестерон падал, та затова се очаквало да дойде М, но повечето мнения бяха, че М идва след спирането. Сигурно зависи от конкретните нива на собствения и добавения прогестерон, знам ли и аз.

Фреши, единствено вагинално приложен утрогестан може да забави М. Хапчета през устата не могат.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #108 -: Октомври 03, 2005, 22:21:35 pm »
А пък при мен и Утрогестана не отлага М-то. Винаги си идва точно на време, та ако ще и тапа да съм му сложила. Малеее, като видя кафеникавото зацапване ми идва да изгриза асфалта. Толкоз ме е яд. Дали ще доживея да не го видя поне за 9 месеца?! Ех, мечтииии!
Фреши, не остана, още малко изтрай и ще празнуваме!

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #109 -: Октомври 04, 2005, 08:37:35 am »
И при мен вагинално приложен утрогестан забавя М. с по 6-7 дни, но не я спира, да му се не види  :?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #110 -: Октомври 04, 2005, 10:05:52 am »
Ами значи ще го пия дуфастона, няма да го спирам, пък да видим.
Чудя се какво да правя с прегнила - днес (11 дни след инсето -общо 12 от деня на инсето) ми е предпоследната инжекция, а последната е 15 дни след инсе, без да броим деня на инсе? Ако дуфастонът няма да забави М, то дуфастон + прегнил сигурно вече ще го забави... Нещо много се обърках за крайната фаза - като прибавим, и че няма да мога да се тествам до да кажем 20-22 дни след инсе с този прегнил на 15 ден след инсето? Нали трябвали 5-6 дни поне да се прочисти организма .... а пък и М ще се забави сигурно 3-6 дни... Тогава пък излиза, че трябва да си продължавам дуфастона, става една бъркотия... Мисля тая последната инжекция прегнил да не я слагам - много късно ми се вижда?? А днешната може да си я сложа утре, та да е по-равномерно спирането. И без друго в упътването на прегнила за поддръжка на лутеална фаза пише да се сложи 3 пъти - на дните след инсе 3,6,9.

Какво мислите?
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #111 -: Октомври 04, 2005, 10:13:48 am »
Аз мисля да слушаш лекарката си.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #112 -: Октомври 04, 2005, 10:27:37 am »
И мъж ми така казва, реших да се допитам и до вас.
Така излиза, че ще си пия дуфастон до 20-ти ден и повече след инсето, ако пък той възпира М от идване - няма ли да нанеса поразии на организма си? Досега той не ми създава никакви проблеми, всичко му в ред, да не взема да му създам аз :?
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #113 -: Октомври 04, 2005, 10:30:38 am »
Ами незнам - на мен ми идва докато го пия.
А бе лекарката ти е преценила, има опит, най-добре я слушай.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #114 -: Октомври 04, 2005, 10:36:45 am »
И на мен вторият път ми дойде навреме въпреки вагиналния утрогестан и прегнила. Стига си го мислила... ще ти дойде, ама след около девет месеца :roll:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #115 -: Октомври 04, 2005, 14:27:45 pm »
Цитат на: setakap
И на мен вторият път ми дойде навреме въпреки вагиналния утрогестан и прегнила. Стига си го мислила... ще ти дойде, ама след около девет месеца :roll:


 :lol:  :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #116 -: Октомври 05, 2005, 09:08:26 am »
Здравейте момичета,
няколко дена ме нямаше и чак сега се включвам.

Първо да кажа, че това с дуфастона и утрогестана сигурно е индивидуално, защото аз вземам ли едно от двете /пробвала съм и с двете, независимо дали през устата или вагинално /за утрогестана// винаги менструацията ми закъснява и идва чак 2-3 дни след спирането.
За прегнила - на другите хора сигурно им влияе на теста, но при мен тц, ако няма бременност си е отрицателен и това е.
Фреш, миналата ми инсеминация беше горе долу по твоята схема, т.е. доста късно ми беше датата на прегледа и доста дълго трябваше да приемам утрогестан и съответно шестата инжекция прегнил също беше направо след датата на предполагаемата менструация. Много ме беше яд, че трябва напразно да ги слагам тези работи като така и така няма бременност /теста го показа, ама пусти страх, все си мислих ами ако не е верен?/. Този път докторката ме вика много рано на преглед /за вчера беше, но аз не можах да отида/, спряла съм дуфастона още в понеделник и последната инжекция прегнил изобщо не я сложих. ами защо да се тъпча, като така  и така температурата ми падна, то е ясно какво става...
Стискам палци за вас!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #117 -: Октомври 05, 2005, 11:41:21 am »
Здрасти Грейси, мислех си за теб :)  Съжалявам много, че ти е паднала темп. :cry:  То и моята пое курс надолу, като гледам, но има още 2-3 дни, да видим :?  
Благодаря ти много за разясненията за лекарствата, много ми е полезно да чуя от личен опит впечатления, щото докторите все казват, че нямало да спре М.
Да ти кажа, струва ми се тази схема за ЛФ е малко по-разтеглива. Вчера пак питах докторката кога да спра дуфастона, щото не бяхме го говорили това, питам "с последната инжекция на 15 ден след инсе да го спра дуфастона", отговори ми " амиии него можеш и да не го спираш, той няма да забави идването на М". Първоначално със схемата спомена да отида на преглед на 12.10., а сега я попитах пак - мм ела една седмица след последния прегнил (15.10.). Та мисълта ми е, че явно няма задължителни неща във втората половина.
И аз мисля, че последната инжекция няма да я слагам, останах с впечатление от лекарката докато ми пишеше схемата, че тя е малко "евентуална". (Каза, а бе ако не ти дойде, слагаш я и тази, а аз имам ЛФ 15-16 дни, та едва ли ще ми дойде на 15-ти ден).
Другият месец пък мисля да пробваме без прегнил. Нещо много ме натовари - въобще не съм сигурна, че ми е необходим, а само се притеснявам да не си навредя, без нужда. Температурите са ми същите, както и без лекарства.

Грейси, ти прави ли домашен тест? Ще взема да пробвам след някой ден, да видя при мен ще има ли остатъци от прегнила, които да дадат +.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #118 -: Октомври 05, 2005, 13:04:39 pm »
При мен новините са лоши-пета инсеминация-неуспешна.
Сега отивам да чета за ин-витро,защото не смятам да правя повече инсеминации.Мъжа ми иска да пробваме още една,но аз не искам.При всички случаи този месец ще почивам,щото ми дойде нанагорно от асистирани технологии в почти поредни цикли.Пък да видим какъв акъл ще ми дойде.
Момичета дано поне вие успеете,че да ми просветне малко пред очите.
Целувки!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #119 -: Октомври 05, 2005, 13:10:16 pm »
Zeituni, СЪЖАЛЯВАМ :(