0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #540 -: Декември 03, 2008, 12:32:33 pm »
MMery, благодаря ти мила  :bighug:
Не сме говорили за генетични и имунологични, но аз преди опитите пуснах едни имунологични на своя глава в Иван Рилски и там няма проблем.
Сега ще пусна и едни генетични при Владимиров, пак на своя глава защото Док не смята че има нужда, според него просто чакаме по-качествена яйцеклетка.
Impreza, благодаря и на теб ти пожелавам успех от сърце :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #541 -: Декември 03, 2008, 12:47:23 pm »
Момичета, прегръщам ви всички!!!!

 :bighug: :bighug: :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #542 -: Декември 03, 2008, 12:59:06 pm »
пак на своя глава защото Док не смята че има нужда, според него просто чакаме по-качествена яйцеклетка
и аз така считам ... tanita7, ще я дочакаме мила  :D

Питах те по-скоро за моя информация, а не като вариант за решаване на проблема, защото нещо много им се дразня на тези имунологични и генетични /а ми предстои да ги правя сега или януари/ - не може да ме напусне чувството за известна спекулация с тези изследвания.
Такава вариация на мнения сред докторите, как човек да подхожда с доверие ...  :?
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #543 -: Декември 03, 2008, 13:01:54 pm »
 :bighug: Мила Танюшка ще успеем,нали знаеш.Нашите опити все повече ни приближават към заветната мечта.Следващата година ще ни донесе радост и успех - на всички момичета. Прегръщам ви  :bighug:
<a
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #544 -: Декември 03, 2008, 15:34:40 pm »
Роси, Mmery :bighug: :bighug:
MMery и аз мисля, че има известна спекулация с тези изследвания,... но ще ги направя - за да съм сигурна, че съм направила всичко.
Хайде пък дано скоро се похвали и тук някой.....та да разведри темата...все пак Коледа идва, къде са ни чудесата??? :lol: :lol:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #545 -: Декември 03, 2008, 16:08:53 pm »
Тани, благодаря ти, за отговора, мила! Знам, че не ти е никак лесно!  :(
Питам, защото ми са проблем и парите, и отсъствието от работа.  :( Мен док ме вика няколко дни преди цикъла - не знам защо!? После, винаги ме е викал на 1-2-3 ден и по къс протокол. При него не съм правила на ЕЦ. Сега ще ми е първи такъв опит. Бяхме решили минала година опитът също да бъде такъв, но понеже той ми пое процедурата, предпочете силна стимулация и аз нямаше как да се противопоставя. Опитът ми излезе около 10 000 лв, а като махнем цената на процедурата - 3120 лв при него, направете си сметка колко пари съм дала за лекарства, пътни, хормони, изследвания... Все си мисля, че ако живеех по-близо до София, то за тези пари щях да направя 3-4 опита поне. Но, какво да се прави. Значи, мен пак ще ме вика 4-5 пъти. И  друго - до сега не съм имала неуспешни бремености и док смята, че нямам нужда от допълнителни изследвания. Аз, обаче се срещнах с доц. Конова, д-р Тодорова и д-р Ковачева и направих всичко, което те ми препоръчаха и сега излязоха куп проблеми.  :( Не знам как ще кажа на док, как ще реагира той? Някой друг в моята ситуация?
Ех, момичета, как ми се иска, поне една от нас да се похвали до края на тази година! А всички останали - догодина! Стискам палци на всички и силно ви прегръщам!
 :bighug: :crossfingers: :bighug:

Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #546 -: Декември 03, 2008, 16:22:22 pm »
du6ka, ти при д-р Стаменов ли беше? Ако е така, не мисля, че той ще се възпротиви на предложените терапии от доц. Конова и д-р Тодорова. И аз съм си самоназначавала разни изследвания и той никога, поне до момента, не е оспорил нещо.
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #547 -: Декември 03, 2008, 16:48:47 pm »
Теди, бях при д-р Стаменов, но от една година съм пак при д-р Владимиров. За това и въпросът ми беше насочен към неговите пациентки. Вярно, че никъде в поста си не съм го упоменала. Благодаря ти за вниманието!

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #548 -: Декември 03, 2008, 17:29:43 pm »
Душе, спокойно - кажи му каквото са ти казали, няма да реагира зле, но може просто да не се съобрази с това, което са ти предписали.
На мен Тодорова ми беше предписала преднизолон + вливания + аспирин протект + селен за това , че имам завишени ТАТ и МАТ, без да ми е завишен ТСХ. Владимиров беше категоричен, че нищо от това не трябва да се взима и аз го послушах. Ако прецени, че е необходимо да те види ендокринолог, може би ще те изпрати при Начев, имам чувство че на Начев той вярва най-много, а предписанята на Начев и Тодорова много се разминават.
Така че му кажи какво са казали, той ще прецени какво да прави и не се притеснявай от това как ще реагира.
Хубаво е това, че си си направила изследвания, болшинството от момичетата ги правят на своя глава.
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #549 -: Декември 04, 2008, 13:16:17 pm »
Не знам как ще кажа на док, как ще реагира той? Някой друг в моята ситуация?
Ех, момичета, как ми се иска, поне една от нас да се похвали до края на тази година! А всички останали - догодина! Стискам палци на всички и силно ви прегръщам!
 :bighug: :crossfingers: :bighug:

Душе, и моят съвет е да му кажеш. И аз на своя глава бях ходила при Конова преди 2 години, излязоха леко завишени НК и препоръка от нейна страна док да прецени дали да приложи лечение. Той ми предписа фракси след + тест. Мисълта ми е, че той познава добре организма ти и ще може най-добре да прецени как да подходи. Стискам палци това да е твоят успешен опит и да завърши с  :sbabygirl: :babyboy:
Прегръщам те
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #550 -: Декември 04, 2008, 20:47:49 pm »
tanita7, impreza, благодаря ви за отговорите, момичета! То, че ще му кажа е ясно. По-скоро си мислех как да му кажа, ама вероятно - на право.  :lol: impreza, благодаря ти за пожеланията!

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #551 -: Декември 09, 2008, 15:00:19 pm »
tanita7, impreza, благодаря ви за отговорите, момичета! То, че ще му кажа е ясно. По-скоро си мислех как да му кажа, ама вероятно - на право.  :lol: impreza, благодаря ти за пожеланията!

Душе сега прочитам за притесненията ти. Не се колебай, а задължително покажи всичко което ти е назначено от друг лекар на д-р Владимиров и то според мен преди да си започнала лечение. Той е много тактичен, но ще ти кажи своите съображения за и против някои медикаменти /например против вземането на аспирин преди процедура е/.
Ако имаш нужда от консултация с ендокринолог навярно ще ти препоръча Начев. Лично аз съм доволна от консултацията с д-р Начев и се доверих на него вместо на д-р Тодорова. Успех ти желая.
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #552 -: Декември 09, 2008, 15:28:24 pm »
Аз също не съм много доволна от Тодорова и определено смятам да посетя Начев :balk_602:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #553 -: Декември 09, 2008, 17:01:12 pm »
tanita7, impreza, благодаря ви за отговорите, момичета! То, че ще му кажа е ясно. По-скоро си мислех как да му кажа, ама вероятно - на право.  :lol: impreza, благодаря ти за пожеланията!
Душе сега прочитам за притесненията ти. Не се колебай, а задължително покажи всичко което ти е назначено от друг лекар на д-р Владимиров и то според мен преди да си започнала лечение. Той е много тактичен, но ще ти кажи своите съображения за и против някои медикаменти /например против вземането на аспирин преди процедура е/.
Ако имаш нужда от консултация с ендокринолог навярно ще ти препоръча Начев. Лично аз съм доволна от консултацията с д-р Начев и се доверих на него вместо на д-р Тодорова. Успех ти желая.
Благодаря ти, мила! Да, ще кажа на док, каквото и да става. На мен ми са назначени вливания на имуновенин и интралипид, както и фраксипарин.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #554 -: Декември 10, 2008, 11:19:57 am »

Благодаря ти, мила! Да, ще кажа на док, каквото и да става. На мен ми са назначени вливания на имуновенин и интралипид, както и фраксипарин.

Душе, непременно преди следващия трансфер си направи вливанията! Очевидно е при толкова неуспехи да се промени подхода, особено ако има показатели.

Имуновенина се влива от 7-10 дни преди ЕТ.  :wink:

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #555 -: Декември 11, 2008, 08:04:06 am »
Душе, непременно преди следващия трансфер си направи вливанията! Очевидно е при толкова неуспехи да се промени подхода, особено ако има показатели.
Имуновенина се влива от 7-10 дни преди ЕТ.  :wink:
Успех!

Благодаря ти, Deep! Ще видим какво ще каже д-р Владимиров. Понеже до скоро бяхме само с мъжки фактор и той, а и всички останали лекари, при които съм правила процедури бяха против тези изследвания изобщо. Сега, обаче вече съм с ИЯР и нещата се променят значително. Успех и на теб!

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #556 -: Януари 06, 2009, 17:52:36 pm »
Мацки, хайде да повдигнем темата;-)))
Някоя какичка няма ли да се похвали с Коледно чудо?
Отдавна никой нищо не е казвал, нито добро, нито лошо...
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #557 -: Януари 07, 2009, 11:20:05 am »
И аз все надничам в темата ама никой не пише.Солей се похвали с коледно чудо, да е лека и безпроблемна бремеността и накрая  да гушне така жадуваното бебе!!!
Аз мислех да задавам въпроси за предстоящия ми трети опит в друга тема ама тук се чувствам толкова комфортно..... :D,пък и няма по знещи и можещи от нас нали сме каки...........дано да станем и мами дано!
Притесненията ми са свързани с това ,че ми е трудно да взема решение как да продължа,д-р Владимиров ми дава избор на ЕЦ или да правим стимулирано.Стимулацията която смята да приложи е сравнително нова схема от медикаменти и давала много добри резултати ,на кратко казано къс протокол и медикаменти които на пръв поглед се борят един с друг но качеството на яйцеклетките е много добро.Аз засега не съм имала проблеми с яйцеклетките,просто първото икси беше с много силна стимулация за която се предполага ,че е понижила качеството им,имах и ЧХГ 21.98 на 12-ти ден от трасфера това ми дава надежди не знам дали това е добър знак и дали повишава вероятността за успех при следващ опит.Не съм правила лапароскопска операция защото не е имало показания за такава.първоначално излезе кофти спермограма и стерилитета се обяснява със силно влошена опл.способност поради занижена морфология по крюгер /6%/астено, олиго и други екстри.Сега обаче след двата неуспешни опита единия от които на ЕЦ почвам да се притеснявам дали нямам нещо неоткрито като ендометреоза хидрисалпинг и т .н. здрава хипохондрия ме тресе.доктора трябва да прояви голямо търпение и да изслуша страховете и съмненията ми.Вие какво смятате къде да търся "заека" или просто да не търся под вола  теле а да направя каквото трябва.
Много фауна вкарах май :lol:
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 11:25:28 am от ised »
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #558 -: Януари 07, 2009, 12:29:18 pm »
ised,
В твоя случай бих избрала стимулацията (предполагам, че доктора има предвид някакъв ултракъс протокол).
Всички знаем, че стимулираните цикли винаги са с по-високи шансове за успех. Още повече, че при вас има и мъжки фактор ... друго си е да могат да иксират 2-4 яцеклетки, вместо една. Все пак ембриологът избира сперматозоида, не е инвитро ...
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #559 -: Януари 07, 2009, 12:59:04 pm »
Да Мери,и аз натам клоня ама толкова се страхувам от неуспех,то както се казва "който се страхува от мечки да не ходи в гората", продължавам с животните :D,при ЕЦ нямаше раздвижване на ЧХГ обаче е несравнимо по-леко в емоционлно отношение поне за мен беше така-не влагаш много надежди но и разочарованието не е голямо,опитвам се да се преборя с гадното малодушие или не знам как да го окачествя това, просто страх от болката , големи надежди голяма болка а може би ще бъде голяма радост Дай Боже!!!
Честита Нова Година ,вярвам че ще е здрава и успешна за всички нас!
Може и да е тъпо ама да попитам,ако си имал наченки на имплантация това може ли да се счита за индикация, че нямаш проблем с тръбите имам предвид хидросалпинг и въобще влязла ми е идеята да правя диагностична лапароскопия макар док да смята ,че е излишна и проблемите са на друго място?