0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #480 -: Октомври 20, 2008, 15:03:26 pm »
Дийп, аз когато установих бременността, моето ТСХ беше 2.43. Тодорова каза, че не е високо, но ако искам да вървя напред, трябва да го смъкна около 1-цата. Даже когато правих контролите, се оказа, че след вливането на интралипида и имуновенина съм качила стойността на ТАТ, а МАТ е паднал. Тогава тя ми включи еутирокс-а. Явно има някакво значение, понеже и сега ми държат стойностите да са на 1, а иначе ФТ3 и ФТ4 са в референтните стойности. От всичко, което четох и видях като информация, това май е най-важното - тези трите - ТСХ, ТАТ и МАТ да са в граници, иначе всичко е обречено на неуспех или на мисед, както се случи при мен втория път.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #481 -: Октомври 20, 2008, 17:35:40 pm »
Гане, а на теб вливанията за какво ти ги правеха , заради високоите ТАТ и МАТ или заради НК клетките, примерно ако имаш само високи ТАТ и МАТ и клетките са ти в норма необходимо ли е вливане? И вливането след като установи бремеността ли ги започна или и преди това?

Но след всичко изчетено по темата, аз продължавам да смятам, че въпреки, че според ембриолозите качеството на ембрионите е добро, те спират развитие точно заради тази много силна стимулация. ( по някаква причина )
Много искам да разбера за поне една успешна бременност след много силна стимулация и извадени само 2 или 3 фоликула.
Много ви моля, ако има такава - нека сподели, ще бъде много ценно като информация.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #482 -: Октомври 20, 2008, 18:02:32 pm »
Тани, на мен ми препоръчаха вливанията и заради двете. Вливането беше след като разбрах, че съм бременна. Отидох да видят дали има проблем с гестационен диабет, вместо това се оказа, че съм с високи НК клетки, Хашимото и с високи стойности на ТАТ и МАТ.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #483 -: Октомври 20, 2008, 22:04:39 pm »
Но след всичко изчетено по темата, аз продължавам да смятам, че въпреки, че според ембриолозите качеството на ембрионите е добро, те спират развитие точно заради тази много силна стимулация. ( по някаква причина )
Много искам да разбера за поне една успешна бременност след много силна стимулация и извадени само 2 или 3 фоликула.
Много ви моля, ако има такава - нека сподели, ще бъде много ценно като информация.

Не зная Тани, миналата година направих процедура и с лека стимулация.
От 5 ден на цикъла започнахме с Менопур до края използвахме 15 ампули и 2 Cetrotide. Пунктирахме 4 фоликула от тях 3 яйчица. Трансферирахме 3 ембриона разделени на 8 на 3 ден.
Резултатът от процедурата беше отрицателен, нямаше дори инмплантация.
Не, че тази процедура е успешна при нас но поне имаше имплантация.

Явно логика не може да се намери, всичко е строго индивидуално и относително.

На мен също ще ми е интересно да разбера дали има успели момичета със силна стимулация и малко трансферирани ембриони.

Спор няма, след като реакцията на организма след зверска стимулация е нищожна, по-добре да се разчита на ЕЦ. Не е толкова натоварващо за организма и психиката.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 22:06:30 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #484 -: Октомври 21, 2008, 09:46:38 am »
Гане, Deep, много ви благодаря за изчерпателната информация!
Явно наистина всичко е строго индивидуално, в крайна сметка затова всеки си слуша доктора. Но като не става и почваме да търсим къде ли не причината - е, не винаги сме прави, но поне ни остава удовлетворението, че сме опитали всичко и сме изчели всичко! :wink:
Deep, пожелавам ти Успех от сърце!
Гане, пожелавам ти всичко да е наред до края и на финала да гушнеш едно здраво бебче!
 :goodluck: :bighug:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #485 -: Октомври 21, 2008, 15:33:13 pm »
Аз също съм на мнение , че силната стимулация уврежда яйцеклетките, то какво мнение.....той доктора сам го каза.при стимулираното инвитро обаче имах поне имплантация/ЧХГ-21,94/на 12-ти ден,на ЕЦ ми дойде и не съм правила тестове.на 39 съм , няма време , все по-силен страх от поредния неуспех,отлагане/тия стълби към клиниката, като почна да ги изкачвам...../,парите за нищо не стигат, абе трудно и сложно е,не че ви казвам нещо ново...та си мислех явно на сила хубост не става/имам предвид яйцеклетките миличките :D/ те хората са го казали но ако се гони златната среда -тя какво изражение има обърната в инжекции сиреч стимулация.
Аз взех да чета и да се интересувам за варианти със слаба стимулация,лимитирана т.е строго индивидуална.знам, че е писано вече за това ама някой от вас правил ли е нещо такова и каква е разликата и най-вече колко яйцеклетки се гонят, най-малко?       
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #486 -: Октомври 21, 2008, 17:25:33 pm »
Хайде и аз сега, почти като една "баба ви Куна", да взема да препоръчам нещо на всички и то е: Омега 3 мастни киселини. Има ги като ескимо 3, има ги и в други варианти, има и доста инфо за тях, който иска да пуска търсачка и да чете.
Според всичко, което досега изчетох:
1. Подпомага кръвоснабдаването ( знаем колко е важно то за имплантациата )
2. Леко намалява НК клетките, т.е спомага при имунологични проблеми ( разбира се само на него не може да разчитаме )
3. Яйчниците най- много страдат от липса на мазнини, особено на тези, по тази логика би трябвало да подпомагат и тяхната функция!
Ето и малко вече изписано:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=11815.0
Разбира се, най-добре е всеки да си пита Док. , тъй като всеки случай си е индивидуален!!!
Ised, разбирам те прекрасно миличка и аз ги мразя тези стълби, а най-мразя като слизам по тях, след поредната лоша новина.....

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #487 -: Октомври 21, 2008, 18:03:35 pm »
...
Аз взех да чета и да се интересувам за варианти със слаба стимулация,лимитирана т.е строго индивидуална.знам, че е писано вече за това ама някой от вас правил ли е нещо такова и каква е разликата и най-вече колко яйцеклетки се гонят, най-малко?       

При първият опит на ЕЦ  имах 2 яйцеклетки, при втория 5, от които станаха 3 ембриона, а при последния опит - 1 яйцеклетка, в този случай стимулацията беше най-лека, само 6 инж. мерионал. Така, че и една яйцеклетка да е - пак става, само да се получи качествен ембрион.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #488 -: Октомври 21, 2008, 18:44:02 pm »
Тани, за жалост всичко в тези случаи е на принципа проба грешка. Не може да се каже кое ще проработи и кое не. Наистина е ужасно индивидуално.
Пожелавам ти късмет и правилната процедура!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #489 -: Октомври 23, 2008, 13:19:11 pm »
Благодаря ти Гане :bighug:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #490 -: Октомври 23, 2008, 14:58:43 pm »
дари, съжалявам мило. не знаех че си в процедура.
не знам от какво си боледувала но от каквото и да е малко вероятно е това да е отключило хашимотото. колкото и изтъркано да ти звучи по-вероятно е да е стрес...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #491 -: Октомври 23, 2008, 18:42:04 pm »
Благодаря Лили.  :bighug:

Отностно хашимотото, днес точно разбрах за едно мимиче, което е забременяла с TSH 2.5 преди ин витро поцедурата а сега е с 3.5. ТАТ и МАТ - 300.

За пореден път се убеждавам, че хашимотото няма отношение към имплантацията а по-скоро към развитието на бремеността.

В понеделник планирам да пусна отново хормонални, ще пиша резултатите.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 18:43:55 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #492 -: Октомври 29, 2008, 22:08:16 pm »
Гане, а на теб вливанията за какво ти ги правеха , заради високоите ТАТ и МАТ или заради НК клетките, примерно ако имаш само високи ТАТ и МАТ и клетките са ти в норма необходимо ли е вливане? И вливането след като установи бремеността ли ги започна или и преди това?

Но след всичко изчетено по темата, аз продължавам да смятам, че въпреки, че според ембриолозите качеството на ембрионите е добро, те спират развитие точно заради тази много силна стимулация. ( по някаква причина )
Много искам да разбера за поне една успешна бременност след много силна стимулация и извадени само 2 или 3 фоликула.
Много ви моля, ако има такава - нека сподели, ще бъде много ценно като информация.


...минаха вече 4 години, но реших пак да напиша: три опита инвитро, втората стимулация - около 45-6 ампули Пурегон по дълъг протокол, първата и третата - къс протокол, по 28-9 ампули, в първия случай Пурегон, в третия - Меногон. Резултат - по 4 яйцеклетки всеки път. Две оплодени в първия, три във втория и три в третия опит, разделени на 4 при трансфер на 2 ден и на 8 при трансфер на 3 ден /втория опит/. Никой не ми е предлагал канселиране на стимулацията за малкия брой яйцеклетки. В стаята ми имаше момиче само с две...забременя успешно.
Годините ми при третия успешен опит - 36, ФСХ п- 10.55.
Божа работа...Вече съм на 40...и пак започвам да мисля за този ЕЦ...може би вече няма да се пробвам, но стискам палци на всички, които не се отказват и вярват. Пожелавам ви успех от цялото си сърце.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #493 -: Октомври 30, 2008, 00:33:34 am »
Марго, благодаря, че се включи в темата.

Спомням си, когато започвах с процедурите през 2005 ти беше споделила за своята радост.
Тогава ми се виждаше твърде много това да направиш 3 процедури, дори не съм си и представяла, че ще направя 7 и ще съм на стартовата линия отново.

Желая ти много щастие!  :sunshine:



Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #494 -: Октомври 30, 2008, 09:03:25 am »
Дийп, така ми се иска да те подкрепя по някакъв начин  :(
Кураж, все някога трябва да успеем и ние, надявам се
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #495 -: Октомври 30, 2008, 19:09:34 pm »
Ами аз съм на 30, но ме е страх да ида на лекар, за да не ми каже някоя страшна диагноза и само си се надявам.. Колко ли време ще мине в такива надежди и опити ? И след като се престраша-още колко до добрата новина ? Имам и друг проблем, че не съм сигурна дали мъжът до мен е "правилният човек" , обаче в крайна сметка предпочитам да имам бебе, а от кого -  за мен е второстепенен въпрос. Жалко, но няма пълно щастие .. А аз все още чакам щастието .. :(
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #496 -: Октомври 30, 2008, 23:14:30 pm »
Дийп, така ми се иска да те подкрепя по някакъв начин  :(
Кураж, все някога трябва да успеем и ние, надявам се

Grace, :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #497 -: Ноември 08, 2008, 13:09:21 pm »
Здравейте момичета.
Аз съм на 36 години,с втори брак,с 1 неуспешна инсе и 3 неуспешни опита ИКСИ,последното от които приключи преди 2 дни.
Много добре разбирате гамата от емоции ,които ми минават през душата.
Мислите ли ,че заради възрастта,ако се пробва с донорски яйцеклетки шанса за успех е по-голям?
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #498 -: Ноември 08, 2008, 18:57:31 pm »
Angy_baby , напълно те разбирам как се чувстваш след поредния неуспех, но не мисля, че 36 години са толкова много. Търси причината, направи последователно всички изследвания.
Кураж и смело напред. Не падай духом. Вярвай и имай надежда.
Иначе, да, шанса с донорска яйцеклетака при напреднала възраст е значително по-голям.

deep, :bighug:
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #499 -: Ноември 14, 2008, 11:02:01 am »
Какви години , какви чудеса :lol:???
Ето, Алла Пугачова е на 55 и септември отива на инвитро!!!
Дано % на успеваемост и у нас се завиши-годините не са най-големия проблем.Савсем скоро моя позната си роди близнаци инвитро на 45 г.Само че, извън България беше самата процедура, а тук си ги роди  :wink:
Ама това е невъзможно бе! Тя може да ми е майка, а аз съм на 40.... Родена е на 15 април 1949 г...