0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #440 -: Август 12, 2008, 10:01:04 am »
Какви години , какви чудеса :lol:???
Ето, Алла Пугачова е на 55 и септември отива на инвитро!!!
Дано % на успеваемост и у нас се завиши-годините не са най-големия проблем.Савсем скоро моя позната си роди близнаци инвитро на 45 г.Само че, извън България беше самата процедура, а тук си ги роди  :wink:

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #441 -: Август 12, 2008, 10:07:32 am »
Какви години , какви чудеса :lol:???
Ето, Алла Пугачова е на 55 и септември отива на инвитро!!!
Дано % на успеваемост и у нас се завиши-годините не са най-големия проблем.Савсем скоро моя позната си роди близнаци инвитро на 45 г.Само че, извън България беше самата процедура, а тук си ги роди  :wink:
На 59.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=278907
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #442 -: Август 13, 2008, 04:17:09 am »
Ах,какво чух днес от свекито-"Ми нищо,какво като си на 35,то и сестра ми някога роди на 36-в критическата...ти не се притеснявай."
И това -ни в клин,ни в ръкав.Без нищо да съм казала!И през ум не ми е минало да се притеснявам,та ние сме щастливи...О,свещена простота!
не знаех че съм в критическата.
 :D :D :D
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #443 -: Август 13, 2008, 12:57:07 pm »
Ах,какво чух днес от свекито-"Ми нищо,какво като си на 35,то и сестра ми някога роди на 36-в критическата...ти не се притеснявай."
И това -ни в клин,ни в ръкав.Без нищо да съм казала!И през ум не ми е минало да се притеснявам,та ние сме щастливи...О,свещена простота!
не знаех че съм в критическата.
 :D :D :D
hahaaa...ами свекито ти българка ли е или американка?...
ето защо аз не се сърдя на такива жени когато им излиза гълъбчето през устата :lol:...то има ли смисъл? :wink:
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #444 -: Август 14, 2008, 17:06:52 pm »
daniski  :jump12: :jump12: :jump12:

*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #445 -: Август 19, 2008, 02:39:42 am »
Българка е разбира се,амчи как....ох,Боже....
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #446 -: Септември 30, 2008, 14:19:25 pm »
Едно ми е такова никакво...и реших да понапиша нещо тук, защото знам че най-добре ще ме разберете. След първи опит ИКСИ - огромна стимулация - резултат прекъсната процедура, само 1 фоликул и то според Владимиров по всяка вероятност кух....А сега накъде??
Док каза донорска...нали е най-добрия, той като не дава надежда, кой може да ми даде?
И хем знаех, че съм с ИЯР, всичко бях изчела, но не съм предполагала, че положението може да е толкова отчайващо ( хващам се като удавник за сламка, че Док може да е объркал нещо, но май много много и сама не си вярвам вече )
Искам си поне онези 14 дена след трансфера, дни на трепет и надежда....искам поне да стигна до трансфер....толкова ли много искам?
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #447 -: Септември 30, 2008, 14:26:46 pm »
Таня, не мога да те успокоя, за съжаление  :( Мога само да ти кажа, че знам как се чувстваш - аз съм го изживявала два пъти, да нямам дните след трансфера. Много е болезнено, наистина, за мен повече от момента на отрицателния тест /имам и два опита с трансфер/. Повече ме боля при опитите, които спряха доникъде  :(
Опитай на спонтанен цикъл/без никакви медикаменти/, без една инжекция дори. Струва ми се добра идея ако имаш спонтанна овулация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #448 -: Септември 30, 2008, 14:46:03 pm »
Таня, мила, няма и да опитвам да те утешавам - знам, че няма смисъл ... уви, повечето момичета сме минали през това. Повечето идваме от дъното  :lol:
Само едно ще ти кажа - стегни се! Човек не е майка за 14 дни след трансфера или за 9 месеца бременност. Знам, че сега за теб това е всичко, но повярвай ми - много е наивно...
Много моля, да не се караме за това, което ще напиша сега... няма смисъл от конфликти...
Таня, помисли и за други варианти. Не си мъчи тялото и душата... Сложи на везните вариантите и виж кое за теб ще натежи. Правилното решение за всекиго е различно, но претегли своите варианти и не се ограничавай само с едно
В очакване ....
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #449 -: Септември 30, 2008, 14:52:55 pm »
Да имам ( надявам се и след стимулацията да имам ) спонтанна овулация и ще опитам!
Благодаря ти Grace :hug2:
Фуси, знам мила и все повече се замислям за осиновяване, но за сега мъжа ми не иска , но не е и категоричен в отказа си!
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #450 -: Септември 30, 2008, 17:23:51 pm »
Добре де доктора не спомена ли възможност на ЕЦ.Симба също е чакала за донорска яайцеклетка а междувременно е пробвала на спонтанен цикъл?
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #451 -: Септември 30, 2008, 18:10:03 pm »
Не спомена, аз го питах и той каза че - да, може , но шанса бил малък.
Все едно за донорска е голям при положение че се чака 1 година....
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #452 -: Септември 30, 2008, 18:16:31 pm »
Добре де, докато се чака донорската яйцеклетка, не може ли да се следи цикъла всеки месец и да се чака и твоя зряла и качествена яйцеклетка...
В очакване ....
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #453 -: Септември 30, 2008, 18:28:30 pm »
Ама разбира се, че може. Танитка ти просто трябва да настояваш за ЕЦ. Спомням си когато се обадих на Владимиров и му казах, че искам да опитаме на ЕЦ той ми каза също, че шанса е малък но в крайна сметка се съгласи да опитаме. То шанса наистина е малък защото тръгват по малко яйцеклетки но пък и това не се знае ето например при мен започнахме на ЕЦ и имах 5 фоликула на 5 ден, което не е малко за начало на ЕЦ. Така че моля ти се не се отчайвай а настоявай за ЕЦ  :D ....
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #454 -: Септември 30, 2008, 18:39:07 pm »

Според мен също е по-добре да опитваш на естествен цикъл. При мен от един единствен фуликул излезе чудесен ембрион. А и най-малкото ще правиш нещо, няма да чакаш цяла година :?  Не е по темата, но винаги съм се чудила защо е толкова трудно осигуряването на донорски яйцеклетки :? Аз например с удоволствие бих дарила ако годините ми го позволяваха :(


*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #455 -: Септември 30, 2008, 18:45:39 pm »
Друга тема, но ако искате ще отворя нова, да не спамим тази:

Даряването на яйцеклетки у нас е трудно по няколко причини според мен, това са си мои предположения:
- до скоро не беше ясно регламентирано
- даряването на яйцеклетка, не е сравнимо технически с даряването на сперма
- на човек му хрумва, че може да стане донор на я., едва, ако самия той има проблем, съврзан със стерилитета, а ние сме ограничен кръг...слава богу, де
- жените и мъжете според мен имат различни гл. точки относно този вид донорство... в смисъл мисля, че мъжете по-лесно биха дарили донорски материал и по-рядко ще им хрумне мисълта "Може би някъде живее, ходи, диша мое дете"... а може би повечето жени потенциални донори тази мисъл ги спира... незнам...
В очакване ....
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #456 -: Септември 30, 2008, 19:01:22 pm »
Да, ще настоявам за ЕЦ, на всяка цена и този път без противозачатъчни.
Graco, Danny S - много ви благодаря за инфо- то :hug2:
Fussii, относно даряването на яйцеклетки аз имах една идея ( даже бях пуснала и тема ) да се подеме един вид масова кампания за даряване ( по разни медии ), но така или иначе дори и тук в Зачатие тази идея не срещна много привърженици - незнам защо, може би защото нещата са доста деликатни и по скоро разпросраняването на идеята за даряване би срещнала повече съпротива отколкото съпричастност, при хората , които не са засегнати от проблема.
Макар че аз наистина смятам, че много жени , ако знаеха  че се търсят такива донори биха се отзовали.
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #457 -: Октомври 01, 2008, 09:46:09 am »
Таня само да вметна,че вероятно е по добре да изчакаш няколко цикъла за да се нормализира естествения ход на тялото след тежката стимулация.Аз правих на ЕЦ след стимулираното икси макар ,че съвета на Владимиров беше да изчакам малко,аз обаче бях нетърпелива и го направих след един цикъл.Щом се залага на естествените функции на тялото трябва да му дадем възможност да се съвземе.Аз почуствах възстановяване по фертилни признаци чак след три четири месеца, при всеки е различно ама помисли и за това.Желая ти успех, стискам палци!!!   
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #458 -: Октомври 01, 2008, 12:39:48 pm »
Мила tanita7, отлично знам какво чувстваш, изобщо не се отчайвай. При мен записването в програмата за донорска яйцклетка ми подейства успокояващо и някак си сигурно. А колкото до шанса за забременяване на ЕЦ, хм, впечатлението ми е, че е доста висок за случаите на ИЯР. Може една яйцеклетка да е, но да е качествена. Ако имаш желание за ЕЦ, Владимиров ще се съгласи, аз се притеснявах всеки опит дали ще е съгласен да продължим, но нямаше проблем :). Запаси се със спокойствие и си извоювай тези 14 дена след трансфер, а после и другите желания.
Късмет от мен  :bighug:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #459 -: Октомври 01, 2008, 14:21:28 pm »
Ised, simba  :bighug:
Благодаря ви за ценните съвети, момичета!
Ще изчакам малко да се нормализира тялото ми и ще опитам на ЕЦ ....пък каквото е писано! :lol: