0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #320 -: Февруари 26, 2008, 15:39:36 pm »
Момичета, какво ще кажете за инвитро матурацията? Много по щадяща и евтина процедура, но при какви случаи е подходяща да се прилага? При изчерпване на яйчниковия резерв дали е подходяща, някой знае ли?
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #321 -: Февруари 26, 2008, 15:55:34 pm »
Мисля, че тогава най-вече.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #322 -: Февруари 26, 2008, 21:31:50 pm »
И аз днес чух и четох(тук разбира се  :lol:) за това.
Чудя се дали при мен няма да е по-удачният вариант. Ще питам докторята другата седмица, но ме съмнява да са добре запознати с тази процедура. Ще видим.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #323 -: Февруари 26, 2008, 21:41:17 pm »
При изчерпване на яйчниковия резерв дали е подходяща, някой знае ли?

Мисля, че тогава най-вече.

   Еха,големи надежди пак!Дано се развие методът бързо! :D
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #324 -: Февруари 26, 2008, 22:25:19 pm »
На мен преди 2 седмици, един лекар ми разви една теория, в която  матурацията е единствения ми шанс. Дано преди това се получат нещата, не искам да стигам до нея.
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #325 -: Февруари 27, 2008, 11:39:33 am »
Интересно...! Досега винаги се е коментирало, че матурацията се препоръчва на по-млади жени.Освен това говори се ,че все пак се прави стимулация макар по-слаба а Владимиров говори за процедура без стимулация,вероятно и тук нещата са индивидуални,ама това за намаления яйчников резерв и матурация е доста обещаващо,дано да се развиват нещата,дано....!!! 
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #326 -: Февруари 27, 2008, 12:21:16 pm »
Преди няколко дни се е родило първото бебче в България от ин витро матурация при д-р Владимиров. Преди него е имало заченати и други, но не са стигали до края. В понеделник са снимали от една телевизия в МЦ"София". Снощи трябва да е имало репортаж по новините, ама аз заспах. Българското бебче от тази процедура е родено едва няколко месеца по-късно от първото такова в германска клиника. Дано методът е сполучлив и приложим за много семейства!

*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #327 -: Февруари 27, 2008, 16:08:38 pm »
Момичета, ето тук можете да прочетете повече за Инвитро матурацията /ако вече не сте прочели/: http://www.ivf.bg/?p=630

Успех на всички! :)
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #328 -: Февруари 28, 2008, 17:26:43 pm »
Момичета да се запиша и аз в групата Най-после сепрестраших.На 39 години съм Имам син почти на 16 и от 8 години се борим за бебе Надявам се най-после да успеем както и всички вие .От сърце ви желая много щастие и знам че ще го имаме
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #329 -: Март 02, 2008, 15:19:07 pm »
И аз днес чух и четох(тук разбира се  :lol:) за това.
Чудя се дали при мен няма да е по-удачният вариант. Ще питам докторята другата седмица, но ме съмнява да са добре запознати с тази процедура. Ще видим.
Здравейте, като чета какво пишете от началото на тази тема до тук, си мисля, че по-скоро не възрастта, а специфичния проблем на всяка от вас може би трябва да е водещ при лечението.
Не съм от най-компетентните, но аз също срещнах подходящия човек късно. В нашия случай имаме мъжки фактор, но лекарите все ми разправяха, че съм била в напреднала възраст и трябвало направо да се ориентираме към осиновяване или ин-витро. Аз изобщо не виждам нещо 'старо' 8O у себе си. Всичко си ми е наред, слава Богу! Та аз вчера установих, че имаме :bfp: и то просто след два опита инсе. Е, имаше и 4 неуспешни цервикални инсеминации преди това, но човек се учи от грешките си. :balk_132:
Дано да имате прекрасния шанс да попаднете на добър, отговорен и готов да интерпретира лекар.
Успех и добро самочувствие на всички 'стари' момичета! :balk_50:Защото сме си супер!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #330 -: Март 02, 2008, 17:04:40 pm »
Честито, Faith_hope, само така!!!

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #331 -: Март 02, 2008, 19:02:59 pm »
Честито, Faith_hope, само така!!!

Ето това е най-хубавото. Да споделиш с хора, които имат съвсем ясна представа какъв къртовски труд е едно забременяване.:presi: :balk_185:
Аз преди само четях, защото в този форум има отговори на почти всички въпроси. Но си е страхотно да имаш да кажеш една освежаваща дума на някой, който има нужда.
Край мен има и други семейства с репродуктивни проблеми и се надявам и те да намерят помощ тук, защото на мен много ми помогнахте. Пък и не мисля да се отказвам. Има по нещо за всекиго.
Благодаря ви :bighug:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #332 -: Март 02, 2008, 19:29:47 pm »
Честито и от мен и лека бременност!
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #333 -: Март 02, 2008, 19:43:00 pm »
Faith_hope, и аз се радвам за теб!  :D Такива случаи са кураж за много момичета тук! Казвам им аз, че е въпрос на време, за да се случи на всяка една, но те не вярват, май! Обаче аз съм сигурна!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #334 -: Март 02, 2008, 19:48:18 pm »
Faith_hope,честито ,лека бременност.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #335 -: Март 02, 2008, 20:17:34 pm »
.... Казвам им аз, че е въпрос на време, за да се случи на всяка една, но те не вярват, май! Обаче аз съм сигурна!

Ей за това те обичам! :heartbeat:



Желая от сърце лека бременност и на теб, ти също ни даваш много кураж и надежда!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #336 -: Март 02, 2008, 21:40:36 pm »
  :D Faith_hope,леко бременеене от тук нататък!Успех до края!Благодарим ти за подкрепата! yahoo_17
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #337 -: Март 03, 2008, 14:02:50 pm »
Ози, и аз, и аз!!! Взаимно е!!! :D
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #338 -: Март 03, 2008, 14:44:36 pm »
Faith_hope, благодаря ти, че сподели с нас радостта си! Благодаря ти за надеждата, която ни даваш! Лека и спокойна бременност ти желая!
DivaRoza, от цялото си сърце ти желая най-леката и безпроблемна бременност и най-здравото бебче на финала! Благодаря ти за оптимизма, реализма, вярата и надеждата, които струят от теб! Възхищавам ти се, обичам те и те прегръщам силно! П.П. Ако искаш сподели ни историята на забременяването си!?

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #339 -: Март 03, 2008, 15:19:41 pm »
Ако искаш сподели ни историята на забременяването си!?

Да, да и аз съм за. Не е лесно да се забременее на 39. Пиши и дай кураж на момичетата.
Независимо дали в отделна тема или в статистика на успеха или другаде.
Аз съм за твоя темичка, можеш да разкажеш и за иглотерепията и т.н. ... Ти си знаеш, пък и дар слово имаш. Айде! :balk_46:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."