0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #460 -: Октомври 02, 2008, 13:42:09 pm »
tanita7  :D, мила, тези дни пиша, трия, пиша, трия ...
искам да кажа всичко, но не успявам, присяда ми в гърлото в сходна ситуация съм...
Приеми моите огромни  :bighug: :bighug: :bighug:
Момичетата са написали много ценни неща. За което също съм им благодарна :D

Само едно разбрах, решение на нашия проблем има, просто всеки трябва да извърви пътя си дотам ... за някои от нас е отредено на н-тата процедура, без или с донор, за други от нас осиновяване. Ясно е, че предстоят още усилия, но крайният резултат си струва.

Целувки на всички  :D
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 14:09:05 pm от mmery »
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #461 -: Октомври 03, 2008, 09:53:29 am »
Mmery, благодаря ти мила, толкова ме трогна... :bighug: :bighug:
На всички искам още веднъж искам да благодаря за невероятната подкрепа!
Добре че го има този сайт, добре че ви има всички вас! :youwoman:
Ще успеем , милички, незнам точно как и кога, но мисля, че всяка от нас ще стане по един или друг начин мама! :goodluck: :bighug: :bighug:


 
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #462 -: Октомври 03, 2008, 20:04:09 pm »
Таничка, мила - много съжалявам! Силно те прегръщам! Ще успеем, ще видиш! :hug2: :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 20:06:55 pm от du6ka »

Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #463 -: Октомври 03, 2008, 22:12:29 pm »
 :D du6ka, това множествено число много ми харесва  :lol:
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #464 -: Октомври 05, 2008, 13:39:06 pm »
И на мен, mmery!   :wink: :lol: То включва всички! И теб! А и мен също!  :oops: :lol:
 :hug2: :goodluck: :bighug: :crossfingers: :bighug:
« Последна редакция: Октомври 05, 2008, 13:41:28 pm от du6ka »

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #465 -: Октомври 05, 2008, 16:04:01 pm »
То включва всички! И теб! А и мен също!  :oops: :lol:
 :hug2: :goodluck: :bighug: :crossfingers: :bighug:

 :grouphug2:  :wave:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #466 -: Октомври 20, 2008, 00:34:11 am »
Виждам, че темата трябва да се refresh-не.

Прочетох я на един дъх и ще е жалко ако остане в забвение.
Много болка и тъга има но има и прекрасни новини, изпълнени с радостта на вече  щастливи и очакващи мами.

Жалко, че точно сега се включвам след  болезнения неуспех на поредната ин витро процедура.
Отново изправена пред изпитание да продължа но лошата новина е, че  тялото ми ме предава.
Духът ми е силен и не съм готова да спра, някак хич не ми е в натурата да се предам... Само като си го помисля и се задушавам.


При последната стимулация направих 2 яйцеклетки с 60 ампули Gonal F.
Протокола ми беше Flare up с микродози Декапептил 0.1 и три месеца противозачатъчни преди това. Трансфера ми беше на 2 ден на 2 ембриона.
Ако някой желае ще опиша подробно стимулацията.
В една друга тема описах изхода от цикъла.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30775.msg485954#new

Не съм споделяла, че през пролетта  стопирах една стимулация за незадоволителен отговор и при последвалата отказах да направя пункция поради опасения, че 5 фоликула не са надеждни.
Повярвайте, беше много трудно решение но вярвам, че е било правилно.

За първи път се сблъсках с факта, че тялото ми ме предава.
До този момент  при всяка една стимулация разчитах на поне 4-5 яйцеклетки и само веднъж 8 броя.
Не са много но пък бяха достатъчни да забременея веднъж.
 Жалко, че беше за няколко месеца.  :( Но това е една страница, затворена и скътана в сърцето ми... Такава ще остане до края на живота  ми.

Сега отново отправям поглед напред.
Реших да опитам ин витро на Естествен цикъл. Ще се радвам да споделим впечатления.

Пожелавам темата  да се напълни с още много щастливи новини и усмивки на бъдещи мами!   





« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 00:36:40 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #467 -: Октомври 20, 2008, 07:35:29 am »
  Дари, съжалявам да прочета това  :(! :bighug:

  Мисля, че наистина трябва да продължиш на ЕЦ. Стига с тия зверски стимулации, а и нямаш нужда от такова подтискане на яйчниците. 3 месеца на противозачатачни - не ми харесва това. При теб как бяха имунологичните? Ще успееш, не се отказвай!
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 07:39:13 am от solei »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #468 -: Октомври 20, 2008, 09:40:26 am »
  Дари, съжалявам да прочета това  :(! :bighug:

  Мисля, че наистина трябва да продължиш на ЕЦ. Стига с тия зверски стимулации, а и нямаш нужда от такова подтискане на яйчниците. 3 месеца на противозачатачни - не ми харесва това. При теб как бяха имунологичните? Ще успееш, не се отказвай!

Имам завишени CD+CD16+56+NK T cells 13% ( 2-10% )

Но бях " покрила " проблема ако мога така да се изравя, с Активна имунизация, направена в Солун през януари. ( Може би трябваше да направя и вливания на имуновенин )

Освен това този цикъл използвах Виагра за лигавицата, че след кюретажа беше по-тънка от преди.

След трансфера слагах Фраксипарин 0.3.заради Хетерозиготно носителство на Халотип А2.

Единствено TSH беше  нагоре но нямах време да реагирамм - 2.595 uIU/ml реф.с-ти.0.49-4.67
Успях да се консултирам с д-р Начев , спроед него нямаше проблем да не започна или да не забременея. Само трябваше да проследя нивата при евентуална бременност 2 месеца след това.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #469 -: Октомври 20, 2008, 09:47:18 am »
Дийп, съжалявам мила :bighug: Преди да започнеш процедура пак, свали ТСХ и направи вливане. При мен нещата се получиха спонтанно, но успях да задържа бременността след като подтиснахме НК клетките и свалих ТСХ-то. Дано това да е било твоето препъникамаче и да се справиш с него и следващата процедура да е обречена на успех. :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #470 -: Октомври 20, 2008, 09:52:17 am »
Дийп, съжалявам мила :bighug: Преди да започнеш процедура пак, свали ТСХ и направи вливане. При мен нещата се получиха спонтанно, но успях да задържа бременността след като подтиснахме НК клетките и свалих ТСХ-то. Дано това да е било твоето препъникамаче и да се справиш с него и следващата процедура да е обречена на успех. :balk_21:

Да, ще трябва да направя нови изследвания на щитовидната да видим има ли динамика в нивата.
Гане, нали уж TSH нямало отношение към имплантацията?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #471 -: Октомври 20, 2008, 10:01:11 am »
Deep, съжалявам за неуспеха ти. Сега явно организма има нужда от почивка, така че почини си и вземи правилното решение, как да продължиш.Аз също смятам да опитам на ЕЦ, но още не съм чула мнението на доктора.
При консултация с д-р Начев, същия ми препоръча  два месеца преди процедурата да изследвам  ТСХ, за да има време до процедурата да се корегират стойностите, ако са завишени.
Успех ти желая занапред.
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #472 -: Октомври 20, 2008, 10:07:32 am »
Deep, все си мисля, че след такава силна стимулация нещо се "прецаква" и то е точно качеството на ембрионите.
Незнам момичета, кажете си и вие мнението, но аз лично все по-често срещам следната ситуация - много силна стимулация- 2, 3 яйцеклетки и накрая - нищо ( или само биохимична или съвсем нищо )
И мойто мнение е ЕЦ ( всъщност има много изписано по този въпрос ).
Предполагам, че трябва да направиш и вливания преди това. За ТСХ -то незнам дали има отношение точно към имплантацията , но е добре да го свалиш.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #473 -: Октомври 20, 2008, 10:08:52 am »
Deep, съжалявам за неуспеха ти. Сега явно организма има нужда от почивка, така че почини си и вземи правилното решение, как да продължиш.Аз също смятам да опитам на ЕЦ, но още не съм чула мнението на доктора.
При консултация с д-р Начев, същия ми препоръча  два месеца преди процедурата да изследвам  ТСХ, за да има време до процедурата да се корегират стойностите, ако са завишени.
Успех ти желая занапред.

Nyny, къде плануваш да направиш ЕЦ процедурата?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #474 -: Октомври 20, 2008, 10:09:49 am »
Дийп, до колкото знам няма отношение, но трябва да е 1-ца, за да е успешна бременността. Т.е. трябва да се държи възможно най-ниска стойност, за да се развива самата бременност. А иначе до колкото съм чувала - без да е нормализирано ТСХ-то не се забременява. Аз се оказах от малкото успели с високо ТСХ, висок МАТ и НК клетки. Не вярваха, че съм успяла естествено и сама да забременея, но ми казаха, че ако искам да я задържа самата бременност, то трябва да свалям до 1-ца ТСХ. Слава богу за сега всичко е наред, но поне според мен, регулирай го. Явно е важно и ти дава доста голям шанс за успех.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #475 -: Октомври 20, 2008, 10:16:40 am »
Deep, все си мисля, че след такава силна стимулация нещо се "прецаква" и то е точно качеството на ембрионите.
Незнам момичета, кажете си и вие мнението, но аз лично все по-често срещам следната ситуация - много силна стимулация- 2, 3 яйцеклетки и накрая - нищо ( или само биохимична или съвсем нищо )
И мойто мнение е ЕЦ ( всъщност има много изписано по този въпрос ).
Предполагам, че трябва да направиш и вливания преди това. За ТСХ -то незнам дали има отношение точно към имплантацията , но е добре да го свалиш.



Тани, възможно е да си права.

При мен док. коментира, че едното яйчице е много добро, другото също е ок но не толкова колкото идеалното. Това ми го каза още на пункцията.
В последствие и двете се оплодиха, започнаха деление.
Решихме, че най-добре трансфера да е на 2 ден. Приемам тази логика, при условието на ограничен брой ембриони.
В деня на трансфера, коментара беше, че единият ембрион е идеален беше разделен  на 5 а другия с добро качество, разделен на 2.
Като отново ми каза, че и от такива ембрио са ставали бебета, визирайки този с по-ниското качество.

В разговора ни след неуспеха 3 пъти питах дали имам проблем с яйцеклетките, отговора беше - "НЕ".  

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #476 -: Октомври 20, 2008, 10:23:05 am »
Дийп, до колкото знам няма отношение, но трябва да е 1-ца, за да е успешна бременността. Т.е. трябва да се държи възможно най-ниска стойност, за да се развива самата бременност. А иначе до колкото съм чувала - без да е нормализирано ТСХ-то не се забременява. Аз се оказах от малкото успели с високо ТСХ, висок МАТ и НК клетки. Не вярваха, че съм успяла естествено и сама да забременея, но ми казаха, че ако искам да я задържа самата бременност, то трябва да свалям до 1-ца ТСХ. Слава богу за сега всичко е наред, но поне според мен, регулирай го. Явно е важно и ти дава доста голям шанс за успех.

Да, Гане непременно ще обърна внимание. Иначе антителата ТАТ и МАТ нямат завишение.
ANti TPO 3.73 (0-12)
Anti TG 18.71  (0-34)

Миналата година ноември зверски боледувах един месец и явно тогава се отключи хашимото ми.
Лошото е, че  подцених ситуацията.  :(

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #477 -: Октомври 20, 2008, 11:57:21 am »
По принцип Хашимотото трябва да се следи. Тук не дават никакви изгледи за успех с Хашимото. Аз затова ги учудих много, че съм успяла да забременея с него. До колкото знам и от Тодорова, и от ендокриноложката тук, не трябва да се подценява, защото е важно всъщност за доброто развитие на бременността. Явно при теб е възможно това да е проблема - Хашимотото.
Каквото и да решиш, надявам се следващия опит да е твоя опит и да се радваш на така желаното и чакано бебе!
П.С. А иначе ТАТ и МАТ са ти идеални, моя МАТ беше 100
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #478 -: Октомври 20, 2008, 12:34:43 pm »
Гане, за близо 2 години следях хашимотото стриктно а по време на бременността ми, приключила в 22 гест. седмица  изследвах хормоните всеки месец.
Резултатите на TSH варираха от 0.777 mIU/ml,- 1.312 mIU/ml, нормални стойности на FT4 също и  без завишение на антителата.
Поради тази причина не очаквах изненада в тази посока ... ама ...

Явно бременността не отключи еутироидната фаза на Хашимото а именно това тежко боледуване.

Истина е, че и сега не са скочили драстично стойностите но ще трябва да ги проконтролирам отново.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: напреднала възраст - нека се подкрепим взаимно
« Отговор #479 -: Октомври 20, 2008, 14:52:29 pm »
Deep, все си мисля, че след такава силна стимулация нещо се "прецаква" и то е точно качеството на ембрионите.

И аз мисля така.