0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: др.Мазнейкова
« Отговор #60 -: Юли 20, 2009, 01:53:18 am »
О, и аз не обърнах внимание, че темата е стара…  :oops:

А иначе, по повод случая, моето непрофесионално и съвсем лично мнение (от това, което прочетох и гледах) е, че не бих се доверила при никакви обстоятелства на д-р Мазнейкова.

Професионално отношение според мене не означава само експертиза (която така ни се навира в очите, а странно защо, след толкова време все още я няма никаква…) Наясно съм, че медицината не е точна наука, че понякога и лекарите не могат да помогнат, че правят грешки… че има и неизяснени случаи … Но не съм се повлияла от "украсени истории", а не ми хареса самата Мазнейкова в интервютата... ...

А и се чудя на някои факти, за които не е необходима експертиза… Примерно, как така се изписва след операция жена с температура? Защо при възникнал проблем не е била приета обратно в клиниката, а е настанена в онкологично отделение? Каквото и ще да е, според мене е нечовешко, да се опиташ да се отървеш от пациент, защото виждаш, че е тежък случай… Попаднах и на още едно интервю, в което г-жа Мазнейкова прави противоречиви изказвания.

Примерно:

"…Казвам на съпруга ми: "Христо, в моята 27-годишна практика това е първият случай, в който не знам какво му има на това момиче. Няма инфекция, но има катастрофална кръвна картина. Кажи ми, да се захващам ли?" Той ми отговори: "Това са хора от Петрич, моля ти се, поеми я". А и какво могат да направят по-добре от нас в друга болница?..."

И малко по-надолу:
"...През цялото време предлагаме на роднините преместване в друга болница - не искат, заявяват, че ни гласуват пълно доверие..."


Защо госпожа Мазнейкова повтаряше толкова често, че не е оперирала тя? Също така изтъкваше, че момичето е постъпило в клиниката болно, което е факт... Но не е за пренебрегване и факта, че след операцията е имало усложнения (все пак в нейната компетенция) и се е наложила следваща операция, която се извършва на друго място, от друг лекар...

Ей такива неща си мислех… Не знам, кое как е… Но аз лично не бих се доверила на тази лекарка.
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 01:57:53 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #61 -: Юли 20, 2009, 04:39:39 am »
ето ви и линк за болницата в родния ми провинциален град *където раждането е безплатно!!! ОТ 3 ГОДИНИ ТАМ Е НЯМАЛО ПОЧИНАЛА РОДИЛКА!!! МИНАЛАТА ГОДИНА БЯХА ЕДИНСТВЕНАТА БОЛНИЦА БЕЗ ПОЧИНАЛА РОДИЛКА В БГ. А ТАЗИ БОЛНИЦА ОБСЛУЖВА БЛИЗО 200 000 ЧОВЕКА!!!

http://www.ago.mbal-smolyan.com/

за себе си знам, или в Германия *или Австрия, където ще живея скоро, или в СМОЛЯН за без пари!!! Няма да си плащам, за да ме умърляват някакви си „лекари„!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #62 -: Юли 20, 2009, 14:05:00 pm »
... Незнам,но на мен ми се струва пресилено да се прави специално предаване за абразиото на Весела Нейски.Всеки ден се извършват такива интервенции на много обикновени жени по цял свят.

Вярно е, че всеки ден се извършват такива интервенции... Може би е и пресилено, да се прави специално предаване...

Но честно казано аз не бих искала, моята лекарката да нарича "случая" ми "изключително банален и несериозен", че дори и "скучноват"... (*в първата част от предаването за Весела Нейнски това беше повторено няколко пъти.)

Даже и д-р Мазнейкова да си мисли подобни неща, според мене изобщо не е възпитано, те да се казват (на който и да е пациент... Защото никой не се смята себе си и собствения си "случай" или собствената си бременност за "банална")... Не е и професионално (...да не казвам, нахално)... Мое мнение...
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 14:48:52 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: др.Мазнейкова
« Отговор #63 -: Юли 20, 2009, 16:14:34 pm »
Темата е стара,но историята със младата родилка Запряна мен ме потресе,а и гледах интервюто със г-жа Мазнейкова за мен лично са си за съд,но това естествено пак няма да се случи.
*
Re: др.Мазнейкова
« Отговор #64 -: Юли 20, 2009, 17:22:59 pm »
Аз също си мисля че докторката няма да си понесе последствията!
Трагедията е много голяма за да се забрави,но ми се струва че случея съвсем скоро ще се потули!
А като гледам наглостта на Мазнейкова си мисля че тя вече знае как ще завърши делото!

Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #65 -: Юли 21, 2009, 02:13:18 am »
ТЕМАТА ВЕЧЕ НЕ Е СТАРА

ЕЛАТЕ НА ПРОТЕСТА ПРЕД МБАЛ СВ. СОФИЯ, БУЛ. БЪЛГАРИЯ 104 НА 23.07 В 10 ЧАСА. ТАМ ЩЕ Е И ВДОВЕЦЪТ НА ЗАПРЯНА, ЗА ТЕЗИ КОИТО ИМАТ СЪМНЕНИЯ В ИСТОРИЯТА МУ.

адресът на болницата е символичен / бул БЪЛГАРИЯ
нека да не допускаме това да се случва отново!!!
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 15:05:32 pm от rally_pat »
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #66 -: Юли 21, 2009, 03:20:06 am »
Хора, подпишете петицията на блицките на още една починала родилка в Св. София - Йоанна Димитрова

Мерси ви

Линк на петицията: http://bgpetition.com/Emiliq/index.html
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 15:05:22 pm от rally_pat »
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #67 -: Юли 21, 2009, 18:49:23 pm »
ПРОТЕСТ ПРЕД БОЛНИЦАТА НА МАЗНЕЙКОВА БУЛ. БЪЛГАРИЯ 104, 23.07 ОТ 10 ЧАСА

ПРОТЕСТ, ОРГАНИЗИРАН ОТ ВДОВЕЦЪТ НА ЗАПРЯНА КОЛЕДАРОВА

ПРЕД БОЛНИЦАТА НА МАЗНЕЙКОВА, БУЛ. БЪЛГАРИЯ 104, 10 ЧАСА СУТРИНТА НА 23.07 ЧЕТВЪРТЪК

ТРАНСПОРТ
Като основна  пътна артерия, по бул. "България"  се движи следният градски транспорт:
автобус (А) - № 64 - прави връзка с кв. "Бояна"
автобус (А) - № 204 - свързва кв. "Борово" и "Дружба 2"
автобус (А) - № 102 - връзка на кв. "Овча купел" и "Зоологическата градина"
автобус (А) - № 604 - от Институт "Пирогов" до "Дружба 1"
автобус (А) - № 72 - кв. "Красна поляна " до хотел "Плиска"
трамвай (Т) - № 7 - връзка с кв. "Бояна" и кв. "Надежда"
ТРАМВАЙ НОМЕР 7 СПИРА ТОЧНО ПРЕД БОЛНИЦАТА!!!

« Последна редакция: Юли 22, 2009, 15:06:01 pm от rally_pat »
*
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #68 -: Юли 22, 2009, 16:15:33 pm »
От така изброените транспорти , най-удобни са трамвай 7 , автобус 64 и евентуално 204. Останалите не минават близо до клиниката. И особено неудобни са 604 и 72.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #69 -: Юли 23, 2009, 18:49:23 pm »
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #70 -: Юли 23, 2009, 23:57:52 pm »
Аз, както и Сия съм доволна от д-р Мазнейкова.
Не мисля да се надцаквам с някого тук колко ми е била рискова бременността. Беше предостатъчно рискова.
Живот и здраве, при следваща бременност, която ще е многократно по-рискова при мен, отново ще се доверя на д-р Мазнейкова.

@ да бе,
тази петиция, която ти ни предлагаш, не я подписах, защото няма ясна формулировка, в подкрепа на какво точно или срещу какво конкретно се подписваме. Няма ясни искания. Има само емоционално изложение, но нищо по същество като искания.
От изложените факти не става ясно срещу коя болница заставаме, ако подпишем: срещу Трета градска, срещу Пета градска или срещу МБАЛ Св. София.
Да не говорим за грешките в текста.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #71 -: Юли 24, 2009, 00:24:37 am »
Тук липсват някои постове, които не нарушават правилата на форума защо ли? osi_10
*
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #72 -: Юли 24, 2009, 01:48:35 am »
denisa12251 ,
И аз това се чудя от вчера!

@ да бе(Величка),
Всеки е наясно и със случая на Запряна,и със случая на Весела Нейски и всяка една от нас си е направила необходимия извод.Моля те поуспокой се малко!

*
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #73 -: Юли 24, 2009, 12:07:07 pm »
синьо кокиче,винаги ще има доволни и недоволни от някои лекар,въпросът е грешките които правят и свършват с такъв трагичен край да са минимални.А май при нея доста зачестиха и мисля,че не е необходимо следващата потърпевша да си ти,за да разбереш мъката на хората.Не ти го пожелавам никога да ти се случи,за да разбереш че има и нагли и некомпетентни лекари.А излиза,че тя е една от тях.
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #74 -: Юли 24, 2009, 13:45:29 pm »
...за да разбереш мъката на хората.Не ти го пожелавам никога да ти се случи,за да разбереш че има и нагли и некомпетентни лекари.

Не можеш да знаеш на мен колко неща са ми се случили и с какви лекари съм се сблъскала. Няма как да знаеш. Изживяла съм достатъчно мъка, предостатъчно. Сблъсквала съм се с некомпетентни, нагли лекари, както и с добри професионалисти.

Доктор Мазнейкова си остава моя лекар.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #75 -: Юли 24, 2009, 13:50:27 pm »

Не можеш да знаеш на мен колко неща са ми се случили и с какви лекари съм се сблъскала. Няма как да знаеш. Изживяла съм достатъчно мъка, предостатъчно. Сблъсквала съм се с некомпетентни, нагли лекари, както и с добри професионалисти.

Доктор Мазнейкова си остава моя лекар.

Така е. Никой не знае през какво е минал другият и колко мъка и страдания е преживял.
Но нещата стават РАЗЛИЧНИ, когато говорим за смърт.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #76 -: Юли 24, 2009, 13:58:42 pm »
Вярно е, винаги ще има и доволни и недоволни пациенти… Затова реших да погледна началото на тази тема – постингите са от 2005, 2006 година… (т.е. не са повлияни от нашумелите събития)…  Е, пак има положителни и отрицателни мнения, но според мене картината като цяло още от тогава е доста скептична… Ето конкретни примери:

…Отидох при нея и казах с какъв проблем съм.Оказа се,че нямам ОВУ и започнахме стимулация.Ако си чела специално за Клостила не е съвсем безобиден и когато се започва приемането му трябва лекарят да е сигурен,че всичко е наред за да ти го предпише.От момичетата във форума разбрах,че е трябвало 1-во да се знае дали са ми наред тръбите,но аз нямах цветна снимка.След като и намекнах,че се притеснявам дали не са ми запушени тръбите тя ми отговори-ОТ КЪДЕ ЩЕ ДОЙДАТ ТЕЗИ ЗАПУШЕНИ ТРЪБИ?ТОЛКОВА СИ МЛАДА.Другото което беше,че 3-ри пъти я питах дали да правим спермограма и най-накрая ми каза-НАПРАВЕТЕ ЗА ВАШЕ УСПОКОЕНИЕ И МИ Я ДОНЕСИ.С две думи аз и казвах какво да правим.И така пих си аз клостила и нищо не стана.В момента съм разочарована от поредният доктор…

А това вече изобщо не мога да си го обясня (?!):
Аз не съм доволна!
Не казвам, че съм права, но ако тя се беше постарала малко повече, може би все още шях да съм с 2 тръби.
Посетих я с оплаквания за кървене, закъснение на М. и положителни тестове за бременност.
Тя не видя бременност и съответно започна да ме гледа невярващо, и да ми обяснява, че е явно е било химическа бременност.
Дори не се усмни, че може да става дума за извънматочна и да ми препоръча да направя кръвни изследвания примерно.

Д-р(ако трябва така да се изразязвм въобще) Мазнейкова преди година обмислях да я заведа под съд! Ако не беше тя сега щях да имам 2 тръби, нямаше да имам мозайка и куп др. проблеми които бяха вследствие на всичко.


Видях, че са постнати и координатите на д-р Мазнейкова, и за да внеса баланс в темата, ето я сегашната интернет-страница на МБАЛ “Св. София”.
*На заглавната страница, в дясно има линкчета с позицията на госпожа Мазнейкова по случая, както и видеоматериалчета…


Радвам се, че има доволни момичета … Но след всичко прочетено, ако ме попитате, дали аз бих рискувала и отишла при тази лекарка, отговора ми е категоричен:
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 14:04:18 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #77 -: Юли 24, 2009, 14:15:50 pm »
Със сигурност един доктор не бива да се занимава със всичко и да бъде специалист по всичко, да прави неща които не разбира достатъчно. Професията е много тежка и отговорна, но да раздаваш неверни диагнози на хората или пък да НЕ им обръщаш внимание, точно когато имат нужда от лекарска помощ и още повече пък да са твои пациенти - това не мога да се съглася че е правилно! Нали за това са избрали да бъдат лекари и знаят като са полагали Хипократова клетва, каква отговарност поемат ?!
Докато нямаме закон, който да защитава пациентите много трудно ще се справим с безотговорни или немърливи постъпки на много доктори, както и некомпетентни такива. А межде другото - такива закони имат в другите ивропейски държави и пациентите могат да си търсят правата.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #78 -: Юли 26, 2009, 22:46:20 pm »
Проблемът на Др.Мазнейкова е, че явно тя и нейните екипи твърде много се величаят.Ако беше обърнато достъчно внимание на майка ми сега може би щеше да е сред нас.10 дни след раждането си тя получи болки в крака и на контролния преглед го е споделила с лекуващата си лекарка Др.Павлова(от клиника "Св.СОфия").Тя от своя страна е дала "компетентното" си мнение,че това е следсвие на упойката и ще отмине.Така си лежа в къщи нищо не подозираща докато не и бе открит тромбофлебит.По-късно почина от това.А ако беше изпратена да време на изследване дали нямаше да се спаси?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Доктор Мазнейкова
« Отговор #79 -: Юли 26, 2009, 22:53:20 pm »
Йоана Димитрова съжалявам за загубата ви, моите съболезнования  :(.За съжаление такива случаи е имало и винаги ще има.Надявам се разследващите органи да си свършат добре работата и ако наистина е лекарска грешка да има и наказание.