0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ужас - сега пък гъбички
« -: Юли 27, 2007, 09:13:34 am »
Момичета да попитам.Досега не съм обръщала внимание на ЦС, но на 12 ден при преглед ми казаха, че имам идеална ЦС.Днес ми е 19-20 ден и имам определено и голямо количество ЦС, но представлява бяла гъста и на гранулки.Тоест не е еднородна бяла маса, а е като пресечена на парченца и е доста.Това нормално ли е??
Да не съм се сдобила с някакви гъбички??
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 00:03:06 am от kolean »
Re: Отново за ЦС
« Отговор #1 -: Юли 27, 2007, 09:36:03 am »
Момичета да попитам.Досега не съм обръщала внимание на ЦС, но на 12 ден при преглед ми казаха, че имам идеална ЦС.Днес ми е 19-20 ден и имам определено и голямо количество ЦС, но представлява бяла гъста и на гранулки.Тоест не е еднородна бяла маса, а е като пресечена на парченца и е доста.Това нормално ли е??
Да не съм се сдобила с някакви гъбички??
  Чесно казано по описанието на гъби прилича.ЦС трябва да е гъста ,еднородна,както ти казваш ,и в умерени количества.По -добре отивай на на лекар и си пуси микробиология.Аз често се боря с гадините!  :x
*
Re: Отново за ЦС
« Отговор #2 -: Юли 27, 2007, 09:55:20 am »
Ужас направо, последните няколко месеца само това не ме беше полазило.Благодаря ти
*
Re: Отново за ЦС
« Отговор #3 -: Юли 27, 2007, 19:26:16 pm »
Такааааа!!!Значи почетох малко в гугъла и май със сигурност имам кандида или кандидоза/бяло течение с вид на пресечено прясно мляко/.Точно това е и при мен от  около 2 дена.Сега въпрос???
Пречи ли това на опитите за бебе и оказва ли влияние върху ОВУ-то
*
Re: Отново за ЦС
« Отговор #4 -: Юли 27, 2007, 20:30:39 pm »
Колеан, задължително първо излекувай гъбичките и тогава продължавайте с опитите за бебе.
Преди около година и аз лекувах някакви гадинки и лекарката ме беше предупредила, че трябва да правим секс с презерватив и преди да видя чиста микробиология - никакви опити!
Понякога са много упорити тези гадинки, но трябва да имаш търпение.
Успех в лечението и бебеправенето! :)
*
Re: Отново за ЦС
« Отговор #5 -: Юли 27, 2007, 21:07:04 pm »
Ох, много мерси.Май ще почивам август месец от всичко.
Re: Отново за ЦС
« Отговор #6 -: Август 03, 2007, 01:08:52 am »
Колеан, задължително първо излекувай гъбичките и тогава продължавайте с опитите за бебе.
Преди около година и аз лекувах някакви гадинки и лекарката ме беше предупредила, че трябва да правим секс с презерватив и преди да видя чиста микробиология - никакви опити!
Понякога са много упорити тези гадинки, но трябва да имаш търпение.
Успех в лечението и бебеправенето! :)
Аз имам вече същия проблем като Колеан - гъбички. В мейла на доктора пише , че лечението трае от 3 до 6 мес. Това означава ли , че напълно трябва да прекратим опитите ? Ако  през това време чудото стане има ли опасност за плода ? Изобщо не ми се иска да спираме с опитите и да губим време...
Re: Гъбичките пречат ли ?
« Отговор #7 -: Август 03, 2007, 01:09:44 am »
Колеан, задължително първо излекувай гъбичките и тогава продължавайте с опитите за бебе.
Преди около година и аз лекувах някакви гадинки и лекарката ме беше предупредила, че трябва да правим секс с презерватив и преди да видя чиста микробиология - никакви опити!
Понякога са много упорити тези гадинки, но трябва да имаш търпение.
Успех в лечението и бебеправенето! :)
Аз имам вече същия проблем като Колеан - гъбички. В мейла на доктора пише , че лечението трае от 3 до 6 мес. Това означава ли , че напълно трябва да прекратим опитите ? Ако  през това време чудото стане има ли опасност за плода ? Изобщо не ми се иска да спираме с опитите и да губим време...
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #8 -: Август 03, 2007, 07:50:55 am »
  В мейла на доктора пише , че лечението трае от 3 до 6 мес.
Е, как 6 месеца 8O
При мен траеше доста по-малко.
Сексът е с презерватив,но имай търпение...ще се махнат гадините.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #9 -: Август 03, 2007, 09:42:34 am »
момичета, аз имах гъбички и бактерии миналия месец. Бях на дъното, защото наистина трябваше да спрем с опитите.
Щипеше ме, подувах се, течението....неприятна история, но подходих така:
1. Ваг. секрет за да се установи точно типа на гъбата.
2. Лечение 10 дни преди менструацията и 5 след. Лечение на партньора.
3. Купих си 5 нови памучни гащи. Специално наблягам- гащи, не прашки.
4. Гладех ги старателно, сменях ги 2 пъти на ден.

Сега повторих изследването- няма помен от гъби. Да чукнем на дърво, че те често се връщат с пълна сила...

Пу дано измрат и при вас проклетите гадове  :)
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #10 -: Август 03, 2007, 11:29:11 am »
Цитат на: juli4ka link=topic=14329.msg243504#msg243504 date=1186116
Е, как 6 месеца 8O
При мен траеше доста по-малко.


[/quote
  По - точно да обясня. Диагнозата ми е Candida Albicans . Активното лечение е  3 месеца , а от 3 до 6 месец на всеки трети ден се поставя една капсула  Laъtofem дълбоко във влагалището. Ужас!  Никога досега не съм имала гъбички и съм супер притеснена . А , може би съм имала но без симптоми . Незная. Потресена съм , още повече като казвате , че трябва да прекратим опитите.  8O
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #11 -: Август 03, 2007, 11:57:11 am »
И при мен защото, дори и не ми се е налагло да лекувам партньопра си. Имах сърбежи, течение, парене, микробиологията показа че си имам Candida Albicans и ми бяха изписали Клотримазол за мазане и глобули, промивки с тпола вода и сда, антибиотик Низорал. От глобулите съм доста доволна, антибиотик не съм пила, сега нямам оплаквани,. Сменям си бельото на всеки 2 дена горе долу, поти не нося споменантите от Аида прашки. Не е вярно твърдението че те причинявали гъбички....
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #12 -: Август 03, 2007, 12:13:00 pm »
   Ама Фанта ти кое бельо сменяш на 2 дни?Чаршафите или долното бельо?
  Зависи в каква фаза е инфекцията,зависи и от организма,зависи и какъв вид са точно гъбите и дали се прилага правилното лечение.И аз миналата година 8 месеца ме тъпкаха с какви ли не скъпи лекарства за Кандида и накрая отидох при един лекар много отчаяна,но той ме излекува за един месец и с 20 лв.за лекарства.
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #13 -: Август 03, 2007, 13:24:51 pm »
И при мен защото, дори и не ми се е налагло да лекувам партньопра си. Имах сърбежи, течение, парене, микробиологията показа че си имам Candida Albicans и ми бяха изписали Клотримазол за мазане и глобули, промивки с тпола вода и сда, антибиотик Низорал. От глобулите съм доста доволна, антибиотик не съм пила, сега нямам оплаквани,. Сменям си бельото на всеки 2 дена горе долу, поти не нося споменантите от Аида прашки. Не е вярно твърдението че те причинявали гъбички....

Низорал не е антибиотик.
Гъбичките много често се появяват след антибиотично лечение, тъй като се нарушава естествената влагалищна флора. Та не ми се вярва някой да е изписал антибиотик за кандида.
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #14 -: Август 03, 2007, 15:26:40 pm »
peroshinka ставаше дума за долно бельо, а аз пък имах проблеми със бактериална вагиноза , която по мнението на мойта докторка беше хронична, докато накрая не опитах с билки и така се отървах от нея.Вазарели  Не вярваш някой да изрисал антибиотик за гъбики- низорала беше точно такъв. бяха ми изписали таблетки, а ако мислиш че аз съм го пила, абсолютно не. Не вяравм гъбичките да са дошли след като ползвах какво ли не+2 антибиотика за бактериалната вагиноза
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #15 -: Август 03, 2007, 15:31:53 pm »
Фантичка, дали правилно те разбрах, че си сменяш бельото на два дни :bad_idea:
Чакай, че се газирах яко 8O
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #16 -: Август 03, 2007, 21:53:20 pm »
Фантичка, дали правилно те разбрах, че си сменяш бельото на два дни :bad_idea:
Чакай, че се газирах яко 8O

Абе хора, кой го е грижа кой кога си сменя бельото.Нали знаете, че всичко в тоя живот е въпрос на личен избор.Кажете ми по-добре, че съм малко объркана.Симптомите ми бяха бяло,гъсто течение с вид на пресечено прясно мляко.Много ама много лек сърбеж освен в случай на полов акт , когато буквално се чешех вместо да работя по същество.Никакви други признаци, никакви сивкави течения с миризма на риба, подувания, сърбежи и т.н..
И учудващо след изследване се оказа не гъби, а бактериална вагиноза.И сега някакъв флажил....
А междувременно ми дойде цикъл и всичко изчезна!!!!
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #17 -: Август 03, 2007, 22:09:25 pm »
Имала съм бактериална вагиноза и също бяха ми изписали Флажил.Много е кофти това лекарство,чуствах се много зле докато го пих.Спомням си, че имах повечето от страничните ефекти.Необходимо е да го приемаш с много течности,така по лесно се понася от организма.
*
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #18 -: Август 03, 2007, 22:37:35 pm »
Благодаря ти много.Като имаш впредвид, че пия и естрофем и пентоксифарм, явно ще си ходя дрогирана.
Re: ужас - сега пък гъбички
« Отговор #19 -: Август 03, 2007, 22:54:15 pm »
Консултирала ли си се ,дали е благоприятно комбинирането на всичките тези медикаменти?