0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #280 -: Август 15, 2007, 10:37:23 am »
честито ти момченце, мира! :)
сигурна съм, че знаеш как да се пазиш, така че всичко ще е наред :)

аз пък чак вчера разбрах, че бебето се усещало нагоре, над пъпа, добре че ми хрумна да питам майка ми... аз чаках да го усетя под пъпа, там където слагат ехографа... иначе над пъпа съм усещала някакви движения, нещо като потупване (все едно пулса ми е по-силен), но мислех, че е по-скоро пулса нещо, отколкото ритници, щото си мислех, че бебето не може да стигне до там... така че може би съм го усетила вече :D

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #281 -: Август 15, 2007, 10:41:05 am »
Миренце, страхотна новина! Да ти е живо и здраво момченцето и да се пазиш, ей!!!
П.С. Много е готино да си мъжка майка :wink:

Каси, педиатър ти трябва, който да работи със ЗК, заради ваксините, че са безбожно скъпи по принцип. Иначе можеш да ходиш при двама, както повчето от нас правят :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #282 -: Август 15, 2007, 10:49:39 am »
Уайти, добре дошла в отбора на "мъжките" майки  :lol: Хихи, абе забелязвам една такава тенденция, повечето бебоци на д-р Стаменов в последно време са мъжки  :lol:, явно Стефка е имала "син" период (поне за тези, които сме икси  :wink:)! Да са ни живи и здрави, това е най-важното!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #283 -: Август 15, 2007, 10:54:59 am »
White, чудесна новина! Само се пази заради плацентата и всичко ще бъде наред!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #284 -: Август 15, 2007, 11:31:36 am »
White, страхотни новини от теб, много се радвам. Ех, че раничко го е видял док твоя мъж :)

Pippi, как така над пъпа, аз до сега само под пъпа съм имала усещания. Сега се притесних, че си въобразявам, че ми мърда бебето. Хайде момичета, казвайте къде сте усещали вие вашите бебета.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #285 -: Август 15, 2007, 11:38:29 am »
Честит малък мъж на White
mariposa, и моето ритка още под пъпа - аз изрично питах лекарката си, къде е бебо в момента и тя ми показа точно там, където ритка, така че няма страшно.
Мисля, че нагоре се усеща в по-късните седмици.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #286 -: Август 15, 2007, 11:54:20 am »
Хайде момичета, казвайте къде сте усещали вие вашите бебета.


навсякъдееееее.  :lol:

Уайт, добре дошла в синия клуб!
  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #287 -: Август 15, 2007, 12:08:39 pm »
Касита, ти си по-различен случай  :lol:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #288 -: Август 15, 2007, 12:17:53 pm »
Withe, поздравления мила, ех 4е хубава новина :bori_002:.

И аз си ме4тая за мом4енце, но оЩе не се знае,надявам се на 31.08 когато съм на ФМ, да се види ве4е.

Пипи,мила аз запо4нах да усеЩам бебето оЩе в 15 г.с като балбукане и леко гъдели4кане, под пъпа.

Марипоса,споко бе мила :bighug:
  От 1 седмица насам, БЕБОН4ЕТО направо си ме ритка и даже в4ера видях как ми се местеШе корем4ето, около пъпа и под него все оЩе :lol:
Мисля си, 4е 4ак след 20 г.с , когато матката се повдигне на горе, тогава Ще усеЩаме бебетата навсякъде :D(да споделят напредналите сладурки)



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #289 -: Август 15, 2007, 12:18:41 pm »
  :balk_600: знам, знам, но по принцип се усеща дори под гърдите. не мога да кажа обаче първия път къде точно усетих ритничетата. :balk_104:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #290 -: Август 15, 2007, 12:33:27 pm »

Ще ставам мъжка майка. :D Това е моя мечта от дете. Вече мога да мечтая в цвят. :D

Браво, Уайт!
 :bori_002:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #291 -: Август 15, 2007, 13:00:17 pm »
White ,много се радвам,че всичко е ок,до края само хубави новини да има!
<br />
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #292 -: Август 15, 2007, 13:07:00 pm »
Може ли да задам едно въпросче на счетоводителите в темата :D

Значи, имаме право на отпуск поради бременност и раждане 45 дни преди термин. Обаче терминът ми според ПРМ е 8 октомври, според ехографа 11 октомври. А най-вероятно ще съм със секцио, защото девойката не е будала и не ще да стои с главата на долу :lol: И в тази връзка ще раждам най-малко седмица преди термина.
От ЖК ще ми дадат, предполагам, болничен 45 дни преди 8 октомври. А раждането ще стане най-вероятно седмица преди това. Как се компенсират неизползваните дни от болничния лист? Или пък новия лист от болницата, който е за 42 дни се издава, след като изтече предния.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #293 -: Август 15, 2007, 13:12:04 pm »
Sia, общата продължителност на болничните за бременност и раждане е календарни 315 дни. Първия болничен е 45 дни преди термина, втория се издава от родилния дом и е за 42 дни, считано от датата на раждане, а третия болничен е за остатъка от 315-те дни. Той ще компенсира едната седмица разлика м/у термина и датата на раждане
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #294 -: Август 15, 2007, 13:21:15 pm »
Така е, Марми го е обяснила идеално. Още нещо,Сия, от ЖК ще ти издадат болничен лист на базата на термина, определен според ПРМ /45 дни назад се връщаме от 8ми октомври/. Това се приема за верния ВТР.
И в нашата фирма имаме бременни и майка, та даже преди малко говорих с едната бременна във връзка с болничния и. Ще ходя да се консултирам днес в Инспекцията по труда.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #295 -: Август 15, 2007, 13:23:21 pm »
Марми, това на теория е така. Но скоро от НОИ казаха, че най-голямото забавяне на обезщетенията е заради дублираните болнични когато не е уцелен точно термина. Ето какво имам предвид - моят болничен например ще е от 24 септември до 7 октомври включително. А ако родя, да кажем на 1 октомври и от болницата ми издадат болничен от тази дата се получават дублирани 7 дни, които някакси не ми се връзват счетоводно. Ама може и да не съм права де. Аз затова питам, щото не мога да си отговоря еднозначно.
Законът казва след раждането, но не уточнява точно кога.
 
Цитат
Когато поради неточно предвиждане на здравните органи раждането стане преди изтичане на 45 дни от започване ползването на отпуска, остатъкът до 45 дни се ползва след раждането.
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #296 -: Август 15, 2007, 13:26:19 pm »
white,
Честито и от мен! Поздравления и да се пазиш!
 :balk_7: :balk_7:
Mariposa
,
Аз усещах все от едната страна да ме ръга нещо отвътре.
Дори мъжът ми казваше, че коремът ми е крив и от нея страна все бях по-издута. :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Август 15, 2007, 13:55:56 pm от Milena.b »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #297 -: Август 15, 2007, 13:32:22 pm »
Марми, това на теория е така. Но скоро от НОИ казаха, че най-голямото забавяне на обезщетенията е заради дублираните болнични когато не е уцелен точно термина. Ето какво имам предвид - моят болничен например ще е от 24 септември до 7 октомври включително. А ако родя, да кажем на 1 октомври и от болницата ми издадат болничен от тази дата се получават дублирани 7 дни, които някакси не ми се връзват счетоводно. Ама може и да не съм права де. Аз затова питам, щото не мога да си отговоря еднозначно.
Законът казва след раждането, но не уточнява точно кога.
 
Цитат
Когато поради неточно предвиждане на здравните органи раждането стане преди изтичане на 45 дни от започване ползването на отпуска, остатъкът до 45 дни се ползва след раждането.

Почти винаги се получава застъпване на дни при бременни. Аз, например, родих почти месец преди термина. Смятай за колко дни говорим. Но в повечето случаи родилките раждат малко преди ВТР.
И не е никакъв проблем при осчетоводяване.
Не ги слушай от НОИто  какво се оправдават по интервютата.
Така или иначе, 315те дни не си ги губиш.
« Последна редакция: Август 15, 2007, 13:35:08 pm от Milena.b »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #298 -: Август 15, 2007, 13:34:12 pm »
Пипи, силно се съмнявам, че това над пъпа е било бебето :lol:
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #299 -: Август 15, 2007, 13:38:34 pm »
Може да усетите бебето там, където док гледа с ехографа. Ако гледа до под пъпа, значи няма начин да го усетите по-нагоре. Просто сега не помня в кои седмици до къде ми беше стигнал корема, но определено първите усещания са под пъпа. Аз специално усетих малко над яйчниците.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!