0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #120 -: Юли 31, 2007, 17:28:54 pm »
Браво Каси,тез момчета добре си похапват :D.
 За луканката-аз предишниния път се бях побъркала на тема "забранени за бременни храни",много неща изключих от менюто си.Сега обаче имам голям гаф-на морето ядох доста миди,преди да видя положителния тест и сега ми е много тъпо за това.
 Диди,моя позната ходи там на ЖК при една Камелия,но не и знам фамилията.Беше с много проблемна бременност и беше доволна от нея.
« Последна редакция: Юли 31, 2007, 17:30:26 pm от z22 »
<br />
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #121 -: Юли 31, 2007, 17:42:51 pm »
Каси, големи юнаци! да са живи и здрави и да не те измъчат много :)

Момичета, а попадало ли ви е нещо свързано с пренаталното възпитание?

Аз напоследък доста се поразтърсих...ама не откривам много.

А какви книжки четете за бременността?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #122 -: Юли 31, 2007, 17:46:58 pm »
А какви книжки четете за бременността?

Благодаря ви, момичета!
Nivear, аз си чета "Бременността седмица по седмици". Иначе имах и една друга от раждането та чак до юношеството, но с този ремнот, не помня къде съм я прибрала вече и как се казва, мисля че беше от български автор.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #123 -: Юли 31, 2007, 17:55:25 pm »
:bighug:Браво на юнаците, Касита!
Мисля, че за волейболисти са си екстра!

Поздрави от моята въртележка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #124 -: Юли 31, 2007, 18:11:57 pm »
:bighug:Браво на юнаците, Касита!
Мисля, че за волейболисти са си екстра!

Поздрави от моята въртележка!

А, бащата ще ги прави като него-баскетболисти.  :wink:  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #125 -: Юли 31, 2007, 18:25:12 pm »
Моля бъдеЩите майки zа спеШен отговор ако zнаят. Става въпрос zа това има ли връzка между мигрената и евентуална бременност? Т.е. продължава ли бременна жена да страда от мигрена? Има ли някоя от вас, която да е страдала преди и как е сега, по време на бременността?
Благодаря ви.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #126 -: Юли 31, 2007, 18:30:22 pm »
Таня, аз нямам мигрена, но имам доста неприятно главоболие по принцип - та по време на бременността се появяваше чат-пат и беше доста неприятно, естествено. Жалко, че не мога да ти дам отговор конкретно  :(

Касита, брей, че юнаци си отглеждаш! Да кажеш на Стефан да ти цунка сладкото коремче от нас  :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #127 -: Юли 31, 2007, 19:53:04 pm »
Ей Каси само така до края да са силни и здрави малките юнаци (пупупуп). Ти ще се справиш. Гушам те.
А инъче за месата аз пушено си ям от самото начало  8). Малко ми е трудно да различавам неузрялото сирене ама и без това не ям кои знае колко. Хора много ми е странно как така нямам стръвинка към абсолютно нищо. Ама абсолютно нищо. Апетита като, че ли сега усещам леко да се засилва, но за да ми се дояде нещо трябва да го видя първо. Винаги съм си мислила, че ще съм като фурия и ще ми се яде всичко ама не  :wink:
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #128 -: Юли 31, 2007, 20:08:15 pm »
Цитат
1. Има храни, които трябва да присъстват всеки ден в менюто - плодове, зеленчуци, мляко, месо, зърнени храни.
2. Трябва  задължително да се избягват: меки сирена тип бри, Камамбер, Рокфор, фета и т. н. непастьоризирано мляко, недобресварено месо, месо непреминало термична обработка - няма да изреждам да не ти се прияде  всякакви сушени деликатеси влизат там. Това е заради опасност от заразяване с токсоплазмоза и листериоза.
Не трябва да се прекалява със сладкото поради опасността от гестационен диабет към края на бременността. Не трябва да се прекалява със солено поради опасност от високо кръвно и прееклампсия пак в последните месеци.
3. По отношение на секса - темата е дискутирана много пъти - мненията са противоречиви. Аз лично бях впечатлена от въпроса на жена бременна след ин витро, която задава на доктора си първо - и той е кога могат да правят секс. Е, туй ли е най-важното след толкова чакане. Ами опасност има, особено ако е рискова бременността.
4. Кафе - по едно на ден безкофеиново мисля, че няма проблем, аз лично изчаках с кафето и чак накрая се престраших да пия в последните месеци и то по 1 на ден максимум.
5. Алкохол - НЕ. Е, на празник за наздравицата 2 глътки винце едва ли са толкова опасни.
6. Избягват се топли вани, сауни, физическа и психическа преумора
7. Избягва се контакта с болни, защото има опасност да се заразиш с грип и т. н.
8. Ограничава се контакта с малки деца - в детската градина и началните класове, защото са много контактни и обикновено пренасят доста вируси, шарки и т. н. Е, когато е неизбежно няма как.
На ЖК се ходи всеки месец, но прегледите там са крайно незадоволителни, обикновено не разполагат с необходимата апаратура. Затова се препоръчва да се следи и на частно през месец два, както и да се направят прегледите за фетална морфология в съответните гестационни седмици.
За хомеопатичните лекарства не мога да кажа нищо, не употребявам. Има лекарства, които се изписват и за бременни, но това трябва доктор да прецени, като вид и дозировка.


Този цитат на Сигнус от темата Начин на живот по време но бременност обхваща най-важните неща, които трябва да се спазват. Всеки си преценява дали ще ги спазва или не.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #129 -: Юли 31, 2007, 20:44:38 pm »
:bighug:Браво на юнаците, Касита!
Мисля, че за волейболисти са си екстра!

Поздрави от моята въртележка!

А, бащата ще ги прави като него-баскетболисти.  :wink:  :)
:balk_56:Касита, Касита само спортно-затруднени екземпляри като мен
могат да объркат баскетбола с волейбола!!!
 :balk_63:Ще ме извини таткото спортист!
Пък и откъде да знаем може грешката на Мишока да е вярна!
И да си имате по един шампион и в двата спорта! :balk_602:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #130 -: Юли 31, 2007, 21:31:19 pm »
Да си ти здрави, юнаците, Каси! И бъдещата мам също - много, много да им се радва!  :cheerleader:

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #131 -: Юли 31, 2007, 22:38:13 pm »
z22,4естито !Стискам силно палци да изкараш една много лека бременност!
Диде ,4естита бременност и на теб!Бъдете много щастливи моми4ета!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #132 -: Юли 31, 2007, 22:45:41 pm »
За всички вас  :bighug:  само да сме живи и здрави, пък дали волейболисти, баскетболисти или спортни журналисти  :wink: все тая! 

На теб краси5, специална  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #133 -: Юли 31, 2007, 23:04:20 pm »
Моля бъдеЩите майки zа спеШен отговор ако zнаят. Става въпрос zа това има ли връzка между мигрената и евентуална бременност? Т.е. продължава ли бременна жена да страда от мигрена? Има ли някоя от вас, която да е страдала преди и как е сега, по време на бременността?
Благодаря ви.
Танче, аз имах много силна мигрена и през бременността също ми се случваше да ме боли толкова силно глава. Може да се пие парацетамол до две хапчета, от 500 мг. В аптеката в Германия не е желателно да се казва, че е за бременна, не дават хапчета до 3-и месец, но ако се мълчи, може да се купи парацетамола и да се пие. Моята лекарка ми е разрешавала, та от нея знам, че не е проблем.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #134 -: Юли 31, 2007, 23:09:32 pm »
Аз също знам за парацетамола, че може при бременност. Слава богу не съм имала глаболие досега! Не мисля, че едното е свързано с другото.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #135 -: Юли 31, 2007, 23:36:25 pm »
Зори, Диде, късно прочитам хубавите вести, ама който ходи в отпуск е така. Мног се радвам за вас, момичета, и стискам палци за лека и безпроблемна бременност. Зори, наистина вярвам, че този път всичко ще е наред.


*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #136 -: Август 01, 2007, 10:39:25 am »
Роби, какво си изследваш на щитовидната жлеза?
TSH и FТ4, имам Хашимото в ремисия  : :?

Кассита забелязала съм, че в "нашата" книжка теглото на бебетата е доста под това, което и на мен ми отчита ехографа, така, че щом док казва, че бебоците са в норма, значи е така  :lol: Ама големи сладури тези твойте бебоци бе  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #137 -: Август 01, 2007, 10:42:43 am »
Добро утро мамита,

аз пак да попитам - дали някоя от вас е чела нещо за пренаталното възпитание? Може ли да ми дадете някакво инфо, please.

Касинка,
"Бременността седмица по седмица" на кой автор е? Доволна ли си от нея?[/center[/b][/color]]
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #138 -: Август 01, 2007, 10:46:53 am »
Ами аз четох за някаква книга "Пренатално възпитание", но за съжаление не я намерих по книжарниците. Смятам да опитам да я поръчам по Интернет. Иначе книгата, за която ти каза Касси я чета и аз, не си спомням автора, но няма друга с такова име, купих си я от Хеликон, книжарницата на Левски и Витошка.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #139 -: Август 01, 2007, 10:59:08 am »
Ейй, Роби - Патриарха и Витошка, не Левски  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!