0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #260 -: Август 13, 2007, 15:01:21 pm »
И аз като бълбукане го усещах. Докторката ми каза, че твърде рано /в 16та седмица/ съм го усетила.
А в осмия вече се молех малко да си почине вътре, че и аз да почина. Като ме издуе от някъде - закачах я - и аз от там я побутвах.
Често риташе и баща си. Все се чудехме гимнастика ли прави вътре. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #261 -: Август 13, 2007, 16:23:31 pm »
Аз го усетих за първи път в 18 с., защото се превъртя  :lol:, направо салто си направи, но тогава не бях сигурна, че е то. После вече го усещаш все по-сигурно и така... Ще го усетиш Наха, не се притеснявай!

Аз се замислям за замразяване на стволови клетки, знам, че е скъпо, но ми се струва по-разумно да дам пари за това, отколкото да си купя количка за 1.500 лв. ако мога да си намеря такава за 700 лв. примерно (съжалявам за глупавото сравнение, но съм на вълна колички в момента  :lol:)
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #262 -: Август 13, 2007, 18:20:58 pm »
Момичета колко струва замразяването на стволови клетки. Моята гинеколожка ме навива за това но нямам информация за цената. А и ми каза, че тъй като съм от провинцията трябва аз да си занеса материала до София и няма гаранция за това дали ще съхранени. Напишете малко повече информация
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #263 -: Август 13, 2007, 19:26:57 pm »
kisskotkata, разгледай тук http://www.stvolovikletki.com/
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #264 -: Август 13, 2007, 19:41:38 pm »
Да ви кажа zаЩо аz не съхраних стволови клетки. Това по съвет на моят гинеколог. Обясни ни (бяхме zаедно със съпругът), че ако детето се раzболее като малко, Ще бъде иzлекувано и с клетки от гръбначния стълб. Ако е вече въzрастен, то количеството на клетките няма да е достатъчно zа лечението. Ако предположим, че в бъдеЩето технологиите са толкова раzвити, че от теzи клетки могат да се съzдават органи, то цената zа таzи услуга Ще е непосилна zа джоба ни. Докторът препоръча да си спестим сумата (2000 ? + 40 ? годиШно zа съхранение) и да я паzим zа следването на детето  :wink:.
РеШихме ако състоянието ми по време на раждането поzволява, да дарим стволовите клетки zа раzвитието на медицината в таzи област. Така и направихме.

Раzбира се, всеки има право сам да прецени. Говорете със специалисти, zа да сте сигурни, че иzборът ви е бил правилен и да сте спокойни, че сте постъпили вярно.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #265 -: Август 13, 2007, 21:05:04 pm »
Здравейте мами 


Да кажа и аз как мина моята ФМ. Както знаете много се чудих дали да пътувам всичките тези 800 км за ФМ при Димитрова, след всичко което бяхте изписали за нея. Не зная вече чии постинг надделя, но реших да отида. Мога само да кажа че не съжалявам в никакъв случай - прегледа беше около 20 мин, вярно тя не е от най приказливите но пък всичко което я попитахме обясни подробно. Потвърди че очакваме здраво момченце   и ми каза че плацентата ми е малко ниско - на 2 см от канала (каквото и да значи това). Надявам се да се вдигне.
Отношението и беше позитивно.

Аз бях в края на 18 г.с. с идеята ако тя види нещо нередно да направи амнио - но тя категорично отхвърли.

Нещо което би могло да е от полза за тези които не са успели да си запишат час за ФМ - Димитрова ми каза че всеки ден има хора които не идват за часовете си (даде пример с предния ден когато 3 девойки не са дошли), така че може примерно да се отиде и изчака...

В неделя след по бурен секс   получих контракции и болки...днес по препоръка на док си взех магнезии на прах и може и да си внушавам (най вероятно), но след 2 прахчета вече не ме боли.

Надявам се всички сте добре и ви желая успешна седмица - за мен ще е доста натоварена професионално!

Аз в четвъртък пуснах новината за бебето...много се ошашкаха хората...не знам защо...днес все още е топ новина в 2 от компаниите от структурата. В другите още не е стигнало
[/color][/b]
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #266 -: Август 13, 2007, 21:06:37 pm »
Еха момичета като ви чета и щастлива усмивка ми грейва на лицето  :D. На мен днес ми падна поредния камък от душата. Бяхме на узи следобеда с таткото и той да направи севтето  :lol:. Милия как гледаше, а аз не спирах да викам ето виж, олеее аууу  :). Всичко е наред според док плацентата ми не е ниско, (което беше главния ми проблем), за мърдането и док ми каза, че най малко след половин месец ще го усетя. Въпроса е, че го видях как се движи, как си пипа челцето, как прави дихателните движения. Беше вълшебство  :D. Ще ми държи вълнението още поне седмица  :lol:. Разбира се най-важния преглед тепърва предстои, но аз лека полека вземам да се отпускам вече. Пожелавам ви лека вечер и ви прегръщам всичките.  :)
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #267 -: Август 13, 2007, 21:14:50 pm »
Наде, видя ли че всичко е наред :D
Спри вече да се тревожиш и се наслаждавай на бременността.

Нивеар, радвам се че всичко е минало добре.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #268 -: Август 13, 2007, 22:42:21 pm »
За стволовите клетки съм казвала няколко пъти - след обяснение от нашите лекари, решихме да ги дарим за банката, с надеждата, че ако ни потрябват, като дарители, ще можем да се възползваме от нея. Иначе не си струваше да се инвестират толкова пари, за нещо, което не знаехме дали ще можем да ползваме, а и нямахме сумата, за да го направим. Надявам се да сме помогнали на някое дете с тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #269 -: Август 13, 2007, 22:55:41 pm »
Аз също четох днес за обществените банки, но не знам дали са факт в България. Четох едно интервю с проф. Бобев, че има такава идея, но дали е осъществена? Пише също, че шансът да ги ползваш за детето е едно на 20 000. А пък максималния срок за съхранение бил 15 години. А ако решиш да запазиш стволови клетки все пак, дали договорът те защитава и обезпечава бъдещото ползване именно на тези клетки, които си замразил? Има много неизвестни все още.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #270 -: Август 14, 2007, 10:19:17 am »
Ами аз смятам да говоря пак с док за замразяването на стволови клетки и мен ме вълнуват такива неща като дали ако не дай си боже ти потрябват клиника Малинов все още ще съществува, защото все пак сме в България, а и контрола трябва да е много строг. Това, което той ми каза е, че ще имаме отстъпка, защото сме бебе на клиниката (така да се каже  :wink:).
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #271 -: Август 14, 2007, 10:25:34 am »
Роби, не се притеснявай. Факт,е че големи болници работят с Малинов.
Те са си проучили нещатата.
Говорила съм с лекар от 2-ра градска и са супер доволни от обслужването.

Колкото за парите за клетките - аз съм на мнение, че по-добре да дам и да не се наложи да се ползват, от колкото да имам нужда не дай си Боже и да не мога да направя нищо.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #272 -: Август 14, 2007, 11:35:24 am »
Аз също съм за замразяването на стволови клетки, но за съжаление разходите около раждането и всичко общо взето няма да ни позволят да отделим такава сума. Остава ни надеждата да не ни се наложи да ползваме. Гане това с даряването на чуждо дете ще свърши ли работа? Не трябвали да са си от пъпната връв на самото дете? В смисъл търси ли се съвместимост, става ли с стволови клетки от чуждо дете?
Сия  :bighug: ти кога се върна от Доспат, или там намери нет от някъде  :wink:.
« Последна редакция: Август 14, 2007, 12:23:55 pm от naha »
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #273 -: Август 14, 2007, 11:55:39 am »
Сия  :bighug: ти кога се върна от Доспад, или там намери нет от някъде  :wink:.
Още в неделя се върнах от Доспат. Там беше страхотно, много ме глезеха всички от компанията - най-хубавото място за мен, най-хубавата мръвка за мен. Абе пълна почивка, с две думи. И след малко отивам на лекар да видим какво прави джудженцето  :lol:
Дано да нямам повод за оплакване след това в темата, а само да се хваля :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #274 -: Август 14, 2007, 12:24:47 pm »
С тебе сме на прегледа и ще чакаме с нетърпение новини  :balk_21:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #275 -: Август 14, 2007, 14:26:18 pm »
Аз също съм за замразяването на стволови клетки, но за съжаление разходите около раждането и всичко общо взето няма да ни позволят да отделим такава сума. Остава ни надеждата да не ни се наложи да ползваме. Гане това с даряването на чуждо дете ще свърши ли работа? Не трябвали да са си от пъпната връв на самото дете? В смисъл търси ли се съвместимост, става ли с стволови клетки от чуждо дете?
Наде, казаха ни че е на принципа на донорството. Все пак при трансплантации се търсят сохдства и по този начин е и със стволовите клетки. Не знам, аз се надявам да сме помогнали, а и ако не дай си Боже ни се наложи - да ни помогнат и на нас. В интерес на истината е много скъпо удоволствие това и не всеки може да си го позволи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #276 -: Август 14, 2007, 16:24:30 pm »
Колкото за парите за клетките - аз съм на мнение, че по-добре да дам и да не се наложи да се ползват, от колкото да имам нужда не дай си Боже и да не мога да направя нищо.

Ох, и аз така разсъждавам, дано не се наложи, ама ако не дай си боже възникне ситуация ще има да се обвинявам, че не съм го предвидила и замразила  :?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #277 -: Август 15, 2007, 09:53:46 am »
Имам нов въпрос.  :oops:
Кога да се запиша при педиатър? Задължително ли е да работи със ЗК? Тази тема я обсъждахме, но ще ви помоля за включване отново. Притеснявам се да не изпусна момента, ако родя по-рано. Рано ли е да се запиша до края на месеца, при очаквано секцио най-късно средата на октомври?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #278 -: Август 15, 2007, 10:25:08 am »
Каси, не е рано.
Задължително е педиатърът да има договор с НЗОК, защото това ще бъде личния лекар на бебетата. Още като родиш, в болницата регистраторката ще те пита и ще трябва някъде да го отрази кой ще бъде GPто.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #279 -: Август 15, 2007, 10:29:15 am »
Ние ходихме на фетална при Марков. Очарована съм. Това е първата среща с такъв човек след тези с д-р Стаменов и доц. Конова.
Изключително обстоен преглед ( 30 мин.) за 14 г.с. Докторът дори беше забелязал, че матката ми нещо не е "наред", но не успял да се сети, че е махана преграда. Огледа всяко кътче от бебчо, всяко пръстче. Огромно удоволствие.
Ще ставам мъжка майка. :D Това е моя мечта от дете. Вече мога да мечтая в цвят. :D
Само плацентата ми е ниско, но това заради операцията. Търсила си е ненаранено място да се захване. Ще следим и ще се пазим.
Пожелавам такива щастливи новини и приятни емоции на всички.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери