0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #100 -: Юли 31, 2007, 12:45:27 pm »
Аз бях на ФМ в 11 г.с. при Мазнейкова. Гънка - 0.8 мм. Каза ми, че над 3.5 мм е притеснително. Всичко е наред, Нахита.
БХС се прави в 15-16 г.с. в Майчин дом.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #101 -: Юли 31, 2007, 13:36:05 pm »
И при мен в края на 12-та, началото на 13-та седмица гънката беше 1,4 мм и ми казаха, че е в нормите. Лекарката допълни, че дори и да е по-дълга от нормалното, това не означава задължително, че има проблем.
БХС няма да правя, понеже ще правя амниоцентеза заради възрастта :(. По този повод, дали има някой с отрицателен резус фактор, който е правил амниоцентеза?
Ние за сега чакаме момиченце, но амниоцентезата ще покаже най-добре.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #102 -: Юли 31, 2007, 14:03:32 pm »
при предишната бременност в 13-та седмица гънката на едното бебе беше 1,3 (на другото не помня) и ми казаха,че всичко е ок.Тогава ходих на ФМ  при д-р Димитрова и сега ( ако всичко е ок и я докарам до там  :oops:),пак при нея ще ходя.БХС преди не правих,защото бяха две,но и сега не мисля да правя.
 А как ви смятат термина-според датата на последната менструация или според ехографа.Защото моя МЦ е доста дълъг(напоследък беше на 38 дни,с ову към 22-24 -ти ден).
<br />
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #103 -: Юли 31, 2007, 14:08:00 pm »
Зори, дано вси4ко е наред при теб :crossfingers: preggo

На мен ми смятат термина от датата на последната менструация.
Но моят цикъл е 27_ 29 дни.

Късмет :bighug:

Фокс4е, 4естито за моми4енцето :bori_016:
« Последна редакция: Юли 31, 2007, 14:09:52 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #104 -: Юли 31, 2007, 14:09:34 pm »
З22, връщаш 2 седмици назад от ову и така ще е най-точно.
Запиши си отсега час за Димитрова, защото е лудница при нея. Аз преди 20-тина ден се вредих за 19-та седмица на 19 септември. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #105 -: Юли 31, 2007, 14:28:01 pm »
Привет дами, записах се за ЖК в новата клиника на Мазнейкова, но при Д-р. Лекова.
Някой има ли впечатления за Д-р. Лекова?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #106 -: Юли 31, 2007, 14:29:22 pm »
ужас,знам аз че там е натоварено,ама чак толкова.То ако е след 20-ти септември,аз не знам дали ще има смисъл,защото ще съм минала май 13-та седмица.Сега ще звънна още,хем че първо исках да чуя сърчице.
 А за термина0-то точно този месец графиката ми е една,хич не мога да определя ,кога е било овуто.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #107 -: Юли 31, 2007, 14:52:34 pm »
записах се-имат часове чак за 27-ми.Тогава май ще съм 13-14 седмица(по мои сметки).Ма таз лелка на телефона е много неучтива. :x
<br />
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #108 -: Юли 31, 2007, 14:55:22 pm »
записах се-имат часове чак за 27-ми.Тогава май ще съм 13-14 седмица(по мои сметки).Ма таз лелка на телефона е много неучтива. :x
И двете, дето вдигат телефона, са особено нелюбезни.
Зори, не се притеснявай. На много места препоръчват първата фетална да се прави 11-14 седмица.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #109 -: Юли 31, 2007, 14:58:30 pm »
Благодаря Ви за отговорите девойки. Малко ми поолекна. Явно аз от притесние съм разбрала погрешно думите на д-р Благоева, но все пак това каза. За термина аз въпреки, че си знам датата на трансфера нали пак ми определят според датата на последната менструация. Според мен чрез измерване на  ехограв само биха те объркали  :wink:. А това със записването на часове сега е някакъв ужас представям си като тръгнат на работа лекарите ни направо не им завиждам  :lol: 8). Аз лично нямам търпение да се видя с д-р Владимиров, но ще трябва да почакам след ФМ. А хора я да питам и нещо друго. Когато кажат, че плацентата тръгва да се развива от ниско задължително ли е да стане плацента превия  :?
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #110 -: Юли 31, 2007, 15:11:58 pm »
Привет Nivear и лека бременност!

Мен също д-р Стаменов ме посъветва да не правя БХС, но аз си бях решила и го направих, успокоих се много когато видях резултата. Всеки си решава за себе си. И аз правих в 18 с. ФМ при д-р Димитрова поради същите причини, беше страхотно и най-вече 3D-то и записа на диск, после си гледаш бебока на спокойствие. За феталната кардиография така и не я направих, в началото се притеснявах какво ще стане ако ми кажат нещо лошо, в крайна сметка какво можем да направим сега? После реших да отида, но в този ден имах много силни болки и предпочетох да отида при док по спешност да ме види. Ще ходя пак на ФМ при Димитрова в 24-25 седмица да ме види на доплер. Аз си правя много допълнителни изследвания за щитовидната жлеза, НК клетките и АФА, но те не спадат към стандартните.

Успех на теб!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #111 -: Юли 31, 2007, 15:13:05 pm »
Когато кажат, че плацентата тръгва да се развива от ниско задължително ли е да стане плацента превия  :?
Не, не се притеснявай за това - още е много рано да се каже как ще ти бъде разположена плацентата.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #112 -: Юли 31, 2007, 15:20:28 pm »
Ааааа Фокси, да ги нямаме тия!!!! Няма какво да гледаш на амниоцентезата. Девойка ще е сто процента  :lol:! Питай Исак  :P
В очакване ....
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #113 -: Юли 31, 2007, 16:09:43 pm »
Ей, че хубави новини се завихрили тук  :D
Браво, момичета! Лека и безпроблемна на новите бремелинки  :D, че и на старите, де  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #114 -: Юли 31, 2007, 16:14:52 pm »
Може ли и аз да се отчета.  :wink:
Прегледа при док вчера мина отлично. Момчетата са качили за 20 дни съответно по 500 и по 400 грама.  8O И така в 25-а седмица единият вече е 1 кг, а другият 900гр. Днес влизам в 26-а седмица. В тази връзка дали има някъде в сайта или другаде килограмите по седмици, за да ги сравня. В книжката, която имам за едно бебе, пише, че в пълна 25-а седмица бебето трябва е 700гр. а моите са две и са с 200-300 грама отгоре. Док ме "помоли" да устискам до 34-а седмица, тоест до края на септември. Май вървят едрички и то за двама, може ли да споделите вашия опит в тази седмица. Относно 7кг. които съм качила, било отлично. И двамата са с главите надолу, но все още има шанс да си се обърнат както искат и са със задни плаценти. Док май държи да съм секцио. Болките в коста отдолу били нормално нещо. Ще се гледаме с док пак на 11 август. На трета фетална съм на 9 август. Много съм щастлива! :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #115 -: Юли 31, 2007, 16:53:44 pm »
Касииии, браво за големите момчета. Явно мама много слушка, папка и спинка. :wink:
По моята таблица (кръглата) в 26 г.с. бебето е около 900 г. Значи всичко ти е наред.
Има едно момиче от бг-мама - Ая. Тя беше с едри бебета. В 28 г.с. едното беше 1400, а другото - 1600 г. (По моята схема по това време е нормално да са 1100-1200г.) Роди в 37 г.с.
Да ти е яка гърбината още 10 седмици. :lol:
« Последна редакция: Юли 31, 2007, 17:06:52 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #116 -: Юли 31, 2007, 16:58:23 pm »
Привет дами, записах се за ЖК в новата клиника на Мазнейкова, но при Д-р. Лекова.
Някой има ли впечатления за Д-р. Лекова?
Диди, братовчедка ми ходи там на ЖК. Утре ще я питам при коя лекарка ходи и дали е доволна.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #117 -: Юли 31, 2007, 17:12:08 pm »
Благодаря на всички за отговорите и валящите честитки :bighug:

Ами да си оставя тогава часът при Димитрова за ФМ в края на 18 г.с., да не го премествам за по късно..?

Относно луканката, Наха - аз зная че сурови меса не трябва да се ядат по време на бременността. Всички пастърми, луканки и саламчета освен ако не са варено-пушени са от неразрешените.
Роби, какво си изследваш на щитовидната жлеза?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #118 -: Юли 31, 2007, 17:14:05 pm »
Касииии, браво за големите момчета. Явно мама много слушка, папка и спинка. :wink:
По моята таблица (кръглата) в 26 г.с. бебето е около 900 г. Значи всичко ти е наред.
Има едно момиче от бг-мама - Ая. Тя беше с едри бебета. В 28 г.с. едното беше 1400, а другото - 1600 г. (По моята схема по това време е нормално да са 1100-1200г.) Роди в 37 г.с.
Да ти е яка гърбината още 10 седмици. :lol:

Благодаря, Мира. Папкам много добре, наистина, хехе. Хм, така се бях настроила за скорпиончета, а то ще е по-рано май. Ноооо, няма значение, само да сме здрави! Ая дори я познавам от бгмамата. А може ли да ми изпратиш тази таблица и на мен? Поздрави и благодаря.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #119 -: Юли 31, 2007, 17:26:43 pm »
Привет дами, записах се за ЖК в новата клиника на Мазнейкова, но при Д-р. Лекова.
Някой има ли впечатления за Д-р. Лекова?
Диди, братовчедка ми ходи там на ЖК. Утре ще я питам при коя лекарка ходи и дали е доволна.
:flower: :balk_14:  ----> това е сокче