0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« -: Юли 21, 2007, 17:22:15 pm »
Ровейки из нета, попаднах на това:
http://www.mh.government.bg/norm_acts/naredba_asistirana_reprodukcia_10_07_07.rtf

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #1 -: Юли 21, 2007, 23:24:50 pm »
 :balk_47: Евро!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 13:12:01 pm »
Леле,сериозна работа... :ask:Доста се замислих...много рискове има бе... :thankyousign: ,evro !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #3 -: Юли 23, 2007, 15:21:58 pm »
На мен по-скоро наредбата ми идва за образователна цел, и по-точно:

Раздел VI
Методични указания за медицински дейности при извършване на асистирана репродукция


Иначе си е суха материя и с един прочит едва ли ще се ограмотим кой знае колко, според мен нивото и качеството на обслужването в клиниките, до известна степен отговаря на информираността на пациентите, сиреч колкото "по-грамотни" сме, толкова по-трудно биваме манипулирани. А това се случва, повярвайте ми! :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #4 -: Юли 24, 2007, 16:17:24 pm »
Мен наредбата ми харесва, крайно време беше да има регламент за тези неща. Хубаво е че си я открила.

Глосувай за мен и за моето бебе Инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #5 -: Юли 24, 2007, 17:41:18 pm »
Цитат от наредбата:

Чл. 33. (1) Когато гаметите или зиготите се транспортират от посредник, всеки транспортен контейнер се етикетира най-малко със:
1. надпис "ГАМЕТИ/ЗИГОТИ" и "ДА СЕ БОРАВИ ВНИМАТЕЛНО";
2. идентификацията на заведението, от което се транспортира пакетът (адрес и телефонен номер), и лице за контакти в случай на възникване на проблеми;
3. идентификация на лечебното заведение, за което е предназначена пратката (адрес и телефонен номер), и лице за контакти, което да приеме пратката;
4. дата и час на началото на транспортирането;
5. спецификация на условията за транспорт, отнасяща се до качеството и безопасността на гаметите/зиготите;
6. надпис: "НЕ ИЗЛАГАЙ НА ЙОНИЗИРАЩО ЛЪЧЕНИЕ";
7. надпис: "БИОЛОГИЧНА ОПАСНОСТ", когато е известно, че продуктът има позитивни маркери за инфекциозни заболявания;
8. надпис: "САМО ЗА АВТОЛОЖНА УПОТРЕБА", когато яйцеклетките са предназначени за автоложна употреба;
9. указание относно условията за съхранение (например "НЕ ЗАМРАЗЯВАЙ").
(2) Когато транспортният контейнер не позволява да се етикетира по начин, че да съдържа информацията по ал. 1, следва да е налице придружително писмо, което съдържа данните по ал. 1.
(3) Лицето, етикетирало транспортния контейнер или изготвило придружителното писмо по ал. 2, следва да запише своето име и фамилия и да положи своя подпис....


Това значи ли, че мога да изискам замразените ембриони от една клиника да ми се транспортират в друга?
За това нещо аз ли трябва да платя, при условие, че съм си платила за замразяването 200лв. на болницата?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #6 -: Юли 24, 2007, 17:46:52 pm »
Незнам misi, според мен по-важно е да се събудят милите! :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #7 -: Юли 25, 2007, 09:37:08 am »
Да, evro, това е най-важното, но аз засега не мисля да ги ползвам.
Ще си направя класическо инвитро, но ако не се образуват достатъчно фоликули или пък не се оплодят, бих искала да прибегна към ползването на замразените в същия цикъл. Днес ще говоря с доктора по този въпрос, защото ембрионите ми са в Тина Киркова, а следващия опит ще правя в клиника Надежда – незнам как ще стане транспортирането и дали въобще ще ми дадат да си ги взема...


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА АРТ
« Отговор #8 -: Юли 25, 2007, 10:39:01 am »
Да, misi те са си твои и не виждам начин да откажат да ти ги дадат, а относно транспортирането им, мисля че от "Надежда" ще изпратят екип. Успех! И аз днес съм там :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com