0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #80 -: Юли 31, 2007, 14:21:53 pm »
И мъжът ми се замисли за естествена кожа на меката мебел, с идея да се почиства по-лесно, докато гледаме малки деца :D - ама я да каже някой с такава, дали запарва?
Запарва. Трябва да си постилате чаршафче отдолу. Иначе се поддържа лесно.
Много лесна за поддръжка е дамаската "Алкантара". Не съм убедена обаче, че се предлага при българските производители. Доста по-скъпа е от обикновена, но се чисти с едно забърсване с влажен парцал. Тествали сме я с кафе, кетчуп и всякакви други екстри. Една позната ми разказваше, как заварила сина си да хапва супа на дивана и съответно да го мърля. Забърсала въпросната дамаска (мръсно бяла) и няма помен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #81 -: Юли 31, 2007, 23:59:16 pm »
Много лесна за поддръжка е дамаската "Алкантара". Не съм убедена обаче, че се предлага при българските производители. Доста по-скъпа е от обикновена, но се чисти с едно забърсване с влажен парцал.
С такъв тип дамаска съм виждала да предлагат дивани фирма Начеви Сливен (www.tes-a.com -това е един от представителите им, но в страницата им са дадени и цени, че на основната страница нямат цени за ориентир)и Богдан мебел www.bogdanfurniture.com. Сигурно има и още фирми. Що се отнася до кожата и според мен запарва. Преди имахме един светъл кожен диван, но кожата беше релефна и много лесно се набиваше прах и си търках постояно.
Видях, че си писала за диваните на Канор - и на мен много ми харесват техните модели.
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #82 -: Август 01, 2007, 11:15:39 am »
Аз съм си отявлен привърженик на естествените материали.
Колебанията ми бяха между кожа и памучна дамаска. Но практичното в мен надделя. Памука избелява и трудно се поддържа чист. За поддръжка на кожата ми казаха с обикновено тоалетно мляко веднъж месечно , през останалото време с мокро парцалче.
Запарва , най-вероятно , но пък алтернативата е   изкуствена материя , а те всички  запарват.
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #83 -: Август 01, 2007, 22:26:58 pm »
[Много лесна за поддръжка е дамаската "Алкантара". Не съм убедена обаче, че се предлага при българските производители.

Много благодаря! Ами трябва да попитам в Канор дали я предлагат, като ходих един път да се поинтересувам ми показаха поне 10 вида текстилни дамаски.
Благодаря ти, Бени!







Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #84 -: Август 02, 2007, 00:47:32 am »
апартаментът нов ли е или вече е живяно в него. Ако банята е на плочки,които мислиш да махаш, не си струва, много голяма мърсотия, а и майсторите прекаляват с цените намахане и изравняванена стената. Приятели се нанесоха преди година в много стар апартамент и вместо дакъртят плочките и блажната боя отгоре симонтираха влагоустойчив гипсокартон на стените и върху него налепиха плочките. С душкабина са и няма проблеми. При нас с такъв картон закрихме тръбите и е супер.
За размера на плочките има значение размера на банята.Това го знам от нашия майстор дето ни прави банята. Ако банята е малка малко са майсторите дето ще  мотат  да  направят  хубав наклон към канала с големи плочи.  По добре не рискувай. Още несъм видяла майстор дето на прави нещата както трябва без даму висиш на главата, а и тогава не се получава винаги.

За тавана ние си взехме влагоустойчив гипсокартон, ще гопознаеш, че е зелен, другия дето е за сухи стени и не издържа на вода е сиво-бял. Стана много гот, за осветлението ще ти трябва силиконов кабел, нищо, че е между окачения таван и истинския, нали над тебе има друга баня ако там нещата не са наред може да намокри каела. Накарай майсторите да ти слагат силикон където връзват жиците. На мен приятел ел. техник ми го прави и каза,че така най-добре се изолира от влага и вода. Над нас има една стара баня дето .... как не е протекло още не знам.

ЗА латекса ... всяко лято мъжът ми прави някакъв ремонт накъде - вила, къща, роднини, все с боро боядисваме супер съм доволна. На вилата сама си тонирах цветовете, че съм капризна на цветове, а и исках да съм сигурна, че точно това зелено е онова дето пасва та тая стая. Целия двор оплесках,тогава защото правих мостри върху хартия, слагах ги върху стените ...  ама сега като дойдат приятелите питат къде сме си тонирали латексите и аз гордо казвам "на двора".

За детските стаи има страхотни тапети сладурски тапети, с латекс не можеш да го дакараш така.
Толкова от мен, обади се като почнеш кухнята. Там съм експерт нали живея с майстор на кухни та ги чаткаме тия работи.

Гласувай за мен и за моето бебе инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #85 -: Август 02, 2007, 10:48:01 am »
и аз съм в драма вече 8O
всичко мара втасала та сега васил се притръшка и ремонт на банята да правиме 8O. ужас. още не сме започнали и вече се караме по темата. накрая мойто ще е естествено ама не знам що все ми го прави трудно...и без да ми е трудно ми е интересно но така още повече де :lol:
та на въпроса. както вече изкоментирах в момента на мода са цъфтета :lol: (разбирай флорални мотиви). не ща такова нещо в банята си и няма да си сложа. няма кьорав магазин за плочки където да има декорация с морски мотиви в наличност (това което искам аз) щото не е модерно сега точно :x. по-голямата трагедия е че поради демодето на морските мотиви почти не се и произвеждат в момента...пообиколих доста и накрая намерих плочки които доста се доближават до това което искам. да ама са само на каталог :x. естествено. при поръчка искат 50% капаро 8O. това законно ли е изобщо. аз си мислех че сумата за капаро е според виждането на клиента и в никакъв случай 50%.
питането ми. плочките са в магазин на ELIS. намира се в един сравнително нов блок на бул. българия, точно преди магазина на лексъс. производителя е METROPOL - испанци. някой има ли впечатления от магазина или фирмата производител. предпочитам да са добри впечатленията :wink:, и не, не мога да си харесам други плочки които има в наличност по магазините.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #86 -: Август 02, 2007, 13:43:26 pm »
Лили, навсякъде практиката е 50% капаро  при поръчка с доставка.
Елис-Ге са доста прилична фирма. Испанските плочки по мои скромни наблюдения често са доста по-прилични от италианските. С тях съм имала по-малко ядове с кривини, размери и тон.
Виж за плочки в новата сграда Мишел на България. Там има магазин на турската Витра. Имаха много свежи неща и са с прилични цени за качеството, което предлагат.
http://www.ragno.it/web/elencoMinimali_en.do?serieDettaglioId=52&paginaId=2 - тук има нещо морско, но малко ретро.
Ако имаш възможност, се разходи до Топ груп на Бистришко шосе. Те имат доста наличности и може нещо да ти пасне.
Две години само с бани и плочки съм се занимавала, звънкай... :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #87 -: Август 02, 2007, 14:44:40 pm »
Ние сложихме испанска серия. Майстора беше възхитен от качеството им. Добър избор.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #88 -: Август 02, 2007, 19:33:09 pm »
мерси момичета. явно ще се продължи с обикалянето. тъпото при мене е че всяко следващо нещо което погледна ще сравнявам с това което вече ми харесва...оне горе-долу. ако намеря нещо по-добро и в наличност би било прекрасно...ама тва съм аз все пак - намирам за сега само по-грозни и по-скъпи
пп но тия основната плочка е под 27 лв за кв м което също не е за пренебрегване
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #89 -: Август 03, 2007, 10:57:32 am »
Благодаря за съветите отново! Нашето жилище е ново, че даже още се строи :lol: Ще почваме декорация на стени и под и бани след 1-2 месеца, надяваме се :D

Лили, вчера се сетих за твоите флорални мотиви. Вчера случайно влезнахме в един магазин, оказа се бг производител - www.ceramix.bg - не ги бях чувала? 8O Щото на Кай например нещо не ми допадат, ама тия са ги докарали горе-долу. Не знам като качество стават ли, но имаше приятни плочви в синя гама и приятен, поне според мен, морски фриз. А, и много евтини тия плочки, бе - под 20 лева е квадратът 8O
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #90 -: Август 04, 2007, 10:51:14 am »
Лили, вчера се сетих за твоите флорални мотиви. Вчера случайно влезнахме в един магазин, оказа се бг производител - www.ceramix.bg - не ги бях чувала? 8O Щото на Кай например нещо не ми допадат, ама тия са ги докарали горе-долу. Не знам като качество стават ли, но имаше приятни плочви в синя гама и приятен, поне според мен, морски фриз. А, и много евтини тия плочки, бе - под 20 лева е квадратът 8O
Ние си сложихме плочки на този производител. Аз много ги харесвам. Много трудно избрахме, обиколихме всички магазини във Варна и нищо. Накрая се спряхме на тези. Ще ви кача снимки на моята баня тия дни. Еййййййй не попаднахме на свестен майстор ние. Наредихме плочките по много интересен начин. Ама идиота, който ни ги лепи ни направи обратен наклон на банята 8O Познайте къде се излива водата? :x Та сега ще трябва да оправяме пода.
В началото на ремонта много наивна бях,за първи път ни е, досега на квартири сме живяли. Мислех си, че щом си викаш майстор всичко е ок. Да ама не. Що майстори минаха през нас, повечето от тях сериозно овикани от мъжа ми и изгонени. И тоя с банята уж с препоръки беше, ама това не му попречи да оплеска пода. Ама нямам сили да се ядосвам вече. Ще го оправим някак :(
Поръчах си кухнята от "Айко", и срока за изпълнение беше 40 календарни дни. А те ме изненадаха приятно като я доставиха по-рано. Сега ще я транспортирам от София до Варна. И този път няма да рискувам с идиоти. Един приятел ще ми я сглобява. Стиснете палци, поне с нея всичко да е наред :wink:

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #91 -: Август 04, 2007, 19:52:03 pm »
фрешо, знам ги и тия. не са лоши но като ги загледам 5 мин и се замисля че ще ги гледам всеки ден няколко години...и не ми харесват чак толкова :?
мерси все пак 8) :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #92 -: Август 04, 2007, 22:46:05 pm »
фрешо, знам ги и тия. не са лоши но като ги загледам 5 мин и се замисля че ще ги гледам всеки ден няколко години...и не ми харесват чак толкова :?
мерси все пак 8) :D

Лиле, ако требе да обиколим и тука да видим, може да ти открием таквиз морски :wink: между другото в ДЕ в Оби имаше всякакви морски мотиви. Питай родата, може да ти харесат нещо там.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #93 -: Август 05, 2007, 10:55:47 am »
чудна идея мило. транспорта куца обаче... 8) :lol:
май само фугиращото нещо ще си купим от там щото ми харесва че не се рони и не плесенясва толкова - поне при сестра ми е така...

васил се предаде вече :lol: - ще има светли плочки и големи фуги :wink: :D
май последно си оставаме на варианта метропол в елис. ще ги разпитам за всичко което се сетя - кое качество са, мойта гаранция каква е и се хвърляме. ми майната му - не мога всичко да контролирам за съжаление. надявам се да нямат огромна разлика с каталога. стискайте ми палци (е няма израз който да мразя повече на света от тоя :lol: )
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #94 -: Август 05, 2007, 11:11:54 am »
Ми ти що чака до сега? Можеше милото да ги докара :lol: Той само такова не е товарил още в колата за насам :oops: Нали знаеш, че като има желание, все ще се намери начина :wink:
Пък Васко няма как да не се предаде, то с жена като тебе излиза ли се на глава  :balk_70:
П.С. Много та обичам, ша знайш
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #95 -: Август 05, 2007, 11:35:35 am »
трябва да ми видиш нумерологията... :lol:

и аз така :wink:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #96 -: Август 05, 2007, 20:14:56 pm »
Като си получаваш плочките на всяка цена ги сравнявай, дори да ти говорят , че са от една партида. Не можеш на място да провериш 400 плочки разбира се, но като ти ги докарат го направи задължително. Аз им върнах 20-тина. Разпрягаш кашоните и почваш да редиш на пода по 15-20 броя така, че да има от различни кашони в наредените. Каквото не ти пасва на другите махаш и го връщаш имаш право до 3 дена да ти ги подновят да не се офлянкват много. Не чакай от майсторада ти ги подбере, я подбрал, я не.


Гласувай зя мен и за моето бебе инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=[/
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #97 -: Август 06, 2007, 20:15:20 pm »
мерси :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #98 -: Август 17, 2007, 17:31:53 pm »
Мацки, хайде някой ако си е купувал мека мебел с перящи се калъфи и е доволен, да сподели :D Откъде си я купихе и разни подробности :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #99 -: Август 17, 2007, 20:57:03 pm »
може ли да се впия в темата на Фреши с питане за гардероби?
да имате положителен опит с поръчка на такова нещо или с купуване на готово? препоръки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!