0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #40 -: Юли 14, 2007, 15:49:55 pm »
Фреши, ако стъклата за банята са наистина закалени, няма от какво да се притесняваш.Ако случайно се счупи, парчетата са му като счупено автомобилно стъкло и няма опасност от порязване."Кристян и Нейко" наистина са много добър избор за стъкла.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #41 -: Юли 14, 2007, 15:54:10 pm »
лили, мойта дамаска е подобна, светла е, като микрофибър, ако нацапам - минавам само с един парцал мокър с чиста вода и готово. А за основно почистване - викаш фирма и те вече имат страхотни препарати, правят я като нова дамаската. Затова не се колебах да си купя светла дамаска. Много е приятна материята, мекичка, не запарява. Диваните ми са си български - на "Станков".
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #42 -: Юли 15, 2007, 09:27:41 am »
Благодаря пак :D

Лили, и аз не мисля, че човек трябва да се води много много от модата в обзавеждането, щото това да не са дрешки да ги сменяш през две години. Аз ползвам само тези идеи, които ми допадат така или иначе. С банята ще имам късмет, защото флоралните мотиви ми харесват :D
Ето например за осветление не обичам много варианта с това приглушено осветление в дневните и мисля да си имам традиционни полилеи в хола и трапезарията, само за кухнята нещо по-така, а наскоро прочетох, че такава била и новата модна тенденция - модерни мебели с класически полилеи :D Та което ми допада,  ползвам :D

Стъклата за баня определено са закалени, ще трябва да попитам, ако се счупят, в какъв вид стават :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #43 -: Юли 15, 2007, 10:01:46 am »
Фреши, ние имаме стъклена душ-кабина, правена по поръчка по специални размери - страшно съм доволна - хем ни е широчко (че стандартните все са ни тесни  :D), а пък и мястото беше доста особено, стъклото е доста дебело и наистина е закалено - става на малки топченца, които не могат да те порежат. Няма кантове (с изключение на тези отдолу), максимално е изчистено от всякъкъв вид щуротии по него, даже доста хора не са разпознавали, че има стъкло там... Пантите са им много хубави и не се притеснявай от ръбове за малките деца - просто няма нито един незагладен такъв - просто не си представям къде може да се пореже някойКристиан Нейко наистина ги бива в тая работа, а да ти каже честно не ни излезе по-скъпо от стандартните за подобни размери.

За мебелите - аз съм фен на ИКЕА, още от Щатите, пък сега тук си поддържам страстта с тая в Солун - просто не обичам вечни мебели - като ми омръзнат искам да сменявам. ИКЕА имат разнообразен дизайн за много вкусове, много добри цени, а съм доволна и от качеството. Почти целия ни апартамент е обзаведен от там - имаме неща на по 5-6 години - не са трепнали...Да не говорим какви сладурски аксесоари и идеи има там - ох, пак ме засърбяха ръцете за една разходка до Солун  :D

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #44 -: Юли 15, 2007, 10:40:05 am »
И аз съм фен на Икеа :D
Обаче да те питам: Как стои въпроса с доставката? Вие ли си организирате транспорт или от Икеа могат да уредят такъв до България? Ох, и на мен ми се ходи до Солун...
Ама май ще ми се размине :(
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #45 -: Юли 15, 2007, 19:32:21 pm »
Декотекс - Сливен много често пускат килими в метро, но не знам какви колекции. Предполагам, че по ефтини.
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #46 -: Юли 15, 2007, 22:03:26 pm »
Много яка тема :D
Ето ви малко килими да гледате :wink: Фирмата има магазини в повечето големи градове
http://www.carpetmax.bg/kilimi.php?typem=9&name=17&lang=bg
За първи път в жовита си правя ремонт и обзавеждам МОЕТО ЖИЛИЩЕ. И много се вълнувам. За боите съм се спряла на Оргахим.
Почти приключваме с банята и тоалетната.Тоалетната е много малка, и комбинирахме няколко цвята плочки и стана много весело. Банята също не е голяма и сме със светли плочки и се получи доста просторно.
Поръчала съм си кухнята от Айко и я чакам с голяма нетърпение началото на август.
А за хола съм си избрала тази секция Само секцията, без гарнитурата :wink:

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #47 -: Юли 16, 2007, 09:54:32 am »
Ники, я ми подшушни от кой магазин е тази секция  :wink:. Аз си харесах почти същата в мебелна палата ама там е бая по-скъпа  :(
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #48 -: Юли 16, 2007, 12:41:26 pm »
И аз съм фен на Икеа :D
Обаче да те питам: Как стои въпроса с доставката? Вие ли си организирате транспорт или от Икеа могат да уредят такъв до България? Ох, и на мен ми се ходи до Солун...
Ама май ще ми се размине :(

Сиа, ние си ходим с нашта кола(понякога седим странно вътре  :D) и никога не съм питала за доставка, но можеш сигурно да им звъннеш и да ги питаш http://www.ikea.gr/stores/?store=4&language=0
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #49 -: Юли 16, 2007, 12:51:39 pm »
Мерси за координатите. Аз вчера се опитах да им разгледам сайта, обаче тоя каталог на гръцки ме съсипа. И на румънците каталога им е на румънски. Опитах се да се ориентирам в нашия регион за цените, ама като не разбирам ... Абе май ще чакам 2009г. да отворят българския магазин, а дотогава може само за дребни работи да ходим до Солун.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #50 -: Юли 16, 2007, 12:58:11 pm »
Ники, модулите за хола ти са направо СУПЕР!!!!
Нещо подобно представлява и моята всекидневна - мечта. Само дето нашият апартамент тепърва започва да се копае и ще има да си чакаааааам  :( още 2 години
         Equally Destructive
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #51 -: Юли 16, 2007, 13:42:13 pm »
sia, ето ти официалният сайт на Икеа. Иzбери си който еzик раzбираШ  :wink:.
www.ikea.com
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #52 -: Юли 16, 2007, 14:06:27 pm »
Мерси tanja, аз разглеждаж по-специално британския сайт, щото английския ми е най-добре. Но истината е, че в UK цените са други, ама пак е нещо де. Абе с две думи има страхотни неща. Мен най-много ме впечатляват механизмите им в кухненското обзавеждане.
А и съотношението качество - цена е много добро в ИКЕА. И както е написала Бора, цените са повече от достъпни и като ти омръзне нещо, с минимални усилия и средства можеш да го смениш с нещо ново.
За сега имам само прибори за хранене от ИКЕА и съм влюбена в тях. Ама нищо де, ще попълвам колекцията. :lol:
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #53 -: Юли 16, 2007, 19:10:40 pm »
Да ви питам и още нещо - дали 60 см плочки до кухнята са достатъчни? Т.е. стаята е с паркет, а покрай кухненските шкафове има един ред плочки 60 на 60?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #54 -: Юли 16, 2007, 20:54:46 pm »
Достатъчни са според мен.
*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #55 -: Юли 16, 2007, 21:48:18 pm »
Коки магазина в, който харесах секцията е в София :( Казва се "Лабиринт", огромен и има каквото се сетиш. Ама искам, не искам ще я купувам от там. И аз така обиколих цяла Варна, ама мнооооо скъпо тук бе :x

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #56 -: Юли 16, 2007, 21:58:24 pm »
Да ви питам и още нещо - дали 60 см плочки до кухнята са достатъчни? Т.е. стаята е с паркет, а покрай кухненските шкафове има един ред плочки 60 на 60?
Според мен нужда от плочки няма. Ако ти харесва как стои - да, в такъв случай сама определяш колко да са като размер (както ти е най-красиво :) ).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #57 -: Юли 16, 2007, 23:57:13 pm »
Да ви питам и още нещо - дали 60 см плочки до кухнята са достатъчни? Т.е. стаята е с паркет, а покрай кухненските шкафове има един ред плочки 60 на 60?
Според мен нужда от плочки няма.

е, да - друго си е да изтървеш един домат на паркета...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #58 -: Юли 17, 2007, 00:31:22 am »
Абе ако е само домат - добре,  ама ако готвача е с размах като приятеля ми или пък джаста-праста като мен, плочките са задължителна защита срещу скачащи яйца, течащо олио и всякакви други мизерийки :lol:
Така че плочките на нас ще ни дойдат доста добре. А след време предвиждаме да има и островче в кухненската част, така че ще се оформи нещо като боксче, изцяло защитено с плочки от нашите набези :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Искам още съвети за обзавеждане ...
« Отговор #59 -: Юли 17, 2007, 08:49:03 am »
Фреши, там където са ти кухненските уреди и особено ако има пералня е наистина хубаво да има плочки. Определено по-лесно се почиства като се готви и ако случайно пералнята ти е там, по-лесно се оправя ако има теч :D Ние сме с два реда плочки, но си мисля че и с един ред е добре. Просто се опитай да си го представиш образно и как ще стои естетически, за да си сигурна дали ти харесва и така най-лесно ще вземеш решение.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю