0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките
« Отговор #840 -: Април 14, 2010, 22:35:20 pm »
стела, с риск да стана досадна да кажа, че е по-добре едно столче 9-18 кг (защото има и легнала позиция) и друго - 15-36 кг(май беше).

*
Re: Количките
« Отговор #841 -: Април 14, 2010, 22:39:11 pm »
да, точно така е, столчетата 9-36 кг нямат легнало положение и не са удобни за малки деца на 1г., например. Но всичко зависи от това колко пътувате все пак, ако е само за градско и не пътувате на дълги разстояния и детето не спи в колата, тогава няма да е проблем.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Количките
« Отговор #842 -: Април 15, 2010, 11:33:24 am »
Ние сме със столове 9-36кг и нямаме проблеми при дълго пътуване, спят си децата. Като допълнение сега мисля да им взема само по една възглавничка около вратлето да им е по-мекичко.
Ето тук са на 7 месеца и вече не искаха да седят в кошниците за кола. Тогава избягвахме да пътуваме на дълги разтояния и след 1-2 месеца им сложихме столчетата в колата.

А сега сме на тема нова кола, че не се събират на задната седалка 3 столчета. Някой, ако продава автобус да свирка  :lol:.
Re: Количките
« Отговор #843 -: Април 15, 2010, 12:40:19 pm »
Леле сега ще има голямо мислене  :D По принцип повече  градско ще пътуваме,но знам ли  :ask: Благодаря ви много за помощта  :D
Re: Количките
« Отговор #844 -: Април 15, 2010, 12:46:33 pm »
Стела, ние бяхме с Макси Кози Кабрио и съм много доволна от кошниците, железни излязоха. Все още ги ползвам за да свалям ежедневно децата за разходка с тях, иначе в колата спряхме да ги ползваме на около 10-10,5 месеца. Едната щерка върви височка и широка в раменете и столчето й окъся и отесня. Известно време ревеше още само като я сложа в него, а в колата не спираше да се тръшка, а то й било неудобно. Краката й седяха вирнати нагоре върху задната седалка и в раменете й беше тясно.
Сега сме с Бритакс Принс 9-18 кг и няма протестиращи. Чудехме се за модела Еволва 9-36 кг на същата марка, но се отказахме. От една страна столчетата за по-голям възрастов диапазон ги дават по-ненадеждни в краш тестовете, а от друга, моите щерки все още спят много в колата и се притеснявахме, че няма да им е удобно. Ето ги, тук са в най-изправената позиция, дребните заспаха малко преди да пристигнем и не сме ги дръпнали:


Иначе кошниците не ги държахме постоянно в колата тъй като с тях свалях децата за разходка. Ползвахме ги вместо шезлонг вкъщи.
« Последна редакция: Април 15, 2010, 12:49:33 pm от Жабче »
  09.11.2007
Re: Количките
« Отговор #845 -: Април 15, 2010, 15:41:19 pm »
http://de.shopping.com/xPO-Peg-Perego-Liegebuggy-Pliko-P3-Classico-Titanio

Момичета, как сте с немския? Тази цена за трите части ли се отнася? Ако е така, е много изгодно. Или може би е втора употреба?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #846 -: Април 15, 2010, 16:41:50 pm »
А защо не ползваш гугъл преводача ? На мен много ми помага като се ровя в немски и италиянски сайтове.
Е, не превежда перфектно, но достатъчно за да ти стане ясно за какво иде реч.

Аз се поправям...  :lol: то с мислене не става!
« Последна редакция: Април 15, 2010, 17:00:43 pm от Raissa777 »
*
Re: Количките
« Отговор #847 -: Април 15, 2010, 16:43:30 pm »
Аз се извинявам предварително за офф-а :oops:

Жабче, прекрасни са малките жабчета!
*
Re: Количките
« Отговор #848 -: Април 15, 2010, 16:58:35 pm »
Kremkaramel, това е цената само за бъгито. Ти си попаднала на уеб страница, където има сравнени цени (и пише "от ..."). В май тойс е най-евтино, но не е комбинирана количка.

жабче, само да ми падне пълнежът на столчетата - не отговарям.  :lol:

*
Re: Количките
« Отговор #849 -: Април 15, 2010, 23:15:43 pm »
крем карамел, ето я цялата количка:

http://www.bimbomarket.it/trio-pliko-p3-on-track-modular-es-sunny-P16913.htm


Мисля, че по-евтино от това трудно ще се намери.

Re: Количките
« Отговор #850 -: Април 15, 2010, 23:18:04 pm »
Аз съм с това трио на Пег Перего и съм доволна. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките
« Отговор #851 -: Април 16, 2010, 07:44:32 am »
Много добра цена на Прегото трио, тука онлайн е 999 лв !
Приятелка в Америка е с такова също доволна!

И аз ще поспамя :oops: Ася, Жабе да ви изям слънцата и спящите, и усмихнатите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Количките
« Отговор #852 -: Април 16, 2010, 08:40:17 am »
Като спомена assya_g за възглавнички за столчета за кола, да ви попитам, някой ползва ли такива? Ако ползвате, каква точно, защото сигурно не всички са много удобни. За дълъг път сигурно ще са много практични, но дали децата ги изтърпяват?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Количките
« Отговор #853 -: Април 16, 2010, 11:34:15 am »
Марипоска,
ние бяхме купили такава възглавничка от Джамбо в Сф. Не знам каква е, т.е. никаква марка не е. Обикновена плюшена и мекичка възглавничка, която се слага около врата на детето. Мишка много си я обича и сама си я слага. :) Но я слагаме отпред, пред главата, а не зад главата, за да не и клюмва главата напред. Аз в града много карам и тя често се унася и заспива по никое време. По някой път стигам пред къщи, гася, но не слизаме, а я изчаквам поне един час да си поспи детето в колата. Сама си казва, че много обича да спи в колата. По някой път усилвам музиката, звучи Металика, защото искам да си приберем, да обядва и тогава да си спи в леглото в къщи, но това диване пак се унася. :lol:

Нашето столче е от тези от 9 до 36кг на Чиполино. Честно да ви кажа, не се бях поинтересувала и това го поръчах като подарък от колегите на мъжа ми още след изписването. Когато след една година и нещо дойде време да го сложим, тогава се сблъскахме с недостатъците му, а именно, че няма легнало положение. Та, на дълъг път, мъжът ми го отпуска, колкото може и подлага една 2-литрова бутилка с Кока кола зад столчето, слагаме възглавничката около вратлето. И така си спи Дреби. 

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Количките
« Отговор #854 -: Април 16, 2010, 11:50:28 am »
Благодаря!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките
« Отговор #855 -: Април 16, 2010, 12:43:41 pm »
стела, с риск да стана досадна да кажа, че е по-добре едно столче 9-18 кг (защото има и легнала позиция) и друго - 15-36 кг(май беше).

и според мен така е най-добре.След кошницата и ние  минахме на 9-18 ,защото доста пътувахме и да му е удобно на детето.Освен това и големите понякога много гадно минава колата на стола през вратлето на детето.
<br />
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Количките
« Отговор #856 -: Април 16, 2010, 14:29:29 pm »
И нащо столче е от 9-18кг.макси кози-приори, много съм доволна :) Има много легнала позиция, може би по-легнала и от кошницата даже :) Ние също сме панталей пътници и то ни идва екстра. Хубавото е че до сега не се е случило Кат да се изпоти много, но това може би е породено и от факта че все още й е малко по-широчко, сигурно като започне да го поизпълва ще започне да се поти-неизбежно, всички са със стиропор под тапицерията и кошницата беше така. А стола вече го прахме веднъж, много бързо съхне, цвета не мръдна :)
Когато търсихме, имаше варианти с едни плюшени тапицерии и едни други, които ми се видяха много изкуствени-те естествено са такива че да съхнат бързичко, ама все пак, тава е с по-памучна тапицерия и е много хубаво.
Re: Количките
« Отговор #857 -: Април 16, 2010, 15:01:55 pm »
Eто снимка, надявам се, че ще можете да я отворите.

http://www.facebook.com/album.php?aid=2045534&id=1030025836&l=155414d92a

Тук Мишка е преди една година. Както казах, Чиполиното е от 9 до 36кг. За жалост, няма легнало положение. Но мисля, че и е удобно. Тя с радост сяда в него. А на тази снимка правехме "сухи тренировки" в къщи, да видим дали ще и хареса, преди да го монтираме в колата.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Количките
« Отговор #858 -: Април 16, 2010, 15:28:19 pm »
И моите са със столчета 9-36 кг. (няма позиции на гърба) и ето колко им е неудобно да спят на тях: . Ние пътуваме много почти всяка седмица (бабите са на 200-250 км. от София) и на година правим по 20000 километра средно. Според мен си зависи много от детето, моите само да чуят двигателя и са готови заспали, особено Ели, на Стефан понякога му трябва малко повече време.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Количките
« Отговор #859 -: Април 16, 2010, 16:49:06 pm »
Gery и ние сме със същото столче на Рекаро 9-36кг.
Ти сигурна ли си че няма позиции на гърба, моя мъж като го слага каза че са две. Много е малка разликата, но все пак има. По Великден го пробвахме на дълъг път и определено не и клюмва главата. Само дето сме много любопитни и не спа много  :lol: