0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #760 -: Март 22, 2010, 11:25:46 am »
Raisa777, аз също съм се спряла на Mutsy, живот и здраве ще купим нея, моделът, на който се спряхме, е 4rider light. Има ги и в Бейби мола в Люлин, цената е по-добра от тази във Вис Виталис. Количката е модулна и купуваш каквото искаш. Ние на първо място мислим да вземем само коша за новородено, допълнителна чантичка за пазар, че фабричната е доста плитичка, дъждобран и чанта. Другите неща по-нататък от чужбина ще ги взимаме, защото ни предстои преместване, пък и явно са по-евтини. Четохме със съпруга ми много чужди сайтове за ревюта на колички и в доста Mutsy бяха на първо място като предпочитания от хората, даже доста холивудски звезди видяхме, че ги позлват, не че има това някакво значение. :) Така че това ще е нашия избор.
*
Re: Количките
« Отговор #761 -: Март 22, 2010, 11:32:14 am »
Малина, мерси за линка.  :D

Аз искам само да ги разгледам на живо, така да се каже, да направя един тест драйв в магазина, а иначе мисля директно от производителя да я поръчам, със всички елементи. Моето бебе, живот и здраве, ще се роди октомври и предпочитам да си имам коша и да го ползвам цяла есен и зима.

И до "Палавници" ще отида.

Аз, да ви кажа, Раиса и Скарлет, не мога да видя разлика между 4rider i slider, освен в цветовете. :oops: Не виждам по нещо да се различават, предлагат и еднакви аксесоари и технически възможности. Подскажете ми? 
Re: Количките
« Отговор #762 -: Март 22, 2010, 11:44:29 am »
erika, на slider-a цялата дръжка се премества отзад напред, т.е. като преместиш дръжката, се обръща посоката, на която гледа бебето - дали да гледа напред или назад, а кошчето стои стационарно, задните гуми стават предни. Не знам дали го обяснявам като хората, но разгледай анимациите или видео в youtube и ще се ориентираш. На 4rider се върти самото кошче, т.е. сменя му се положението на закрепване дали да е с лице към майката или обратно, а не се мести самата дръжка.
urban-rider-a също е много джиджана, обаче е най-тежкия възможен вариант. Мъжът ми много я хареса, но аз няма да се справя с вдигането. Затова се спряхме на 4rider light.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 11:51:27 am от Scarlett »
*
Re: Количките
« Отговор #763 -: Март 22, 2010, 12:05:42 pm »
Скарлет, изобщо не бях разбрала, че при slider-а се мести само дръжката, мислех че е както при другите.Звучи по-удобно така.  Мерси много за разяснението!  :D

И на моят мъж най-много му харесва urban rider-а, но поради същите като теб причини аз не съм навита.  :wink:
Re: Количките
« Отговор #764 -: Март 22, 2010, 16:50:44 pm »
Ерика,
ако питащ мен иди в Палавници.
Там жената е изключително любезна, ще ти обясни даже повече отколкото искаш да знаеш  :lol:, ще ти даде материали и каталози...
Аз даже една книжка за кърменето прочетох от нея, доста полезна ми се стори.

Аз пък май все повече заставам зад Vibe на Phil & Teds .

За кг въобще не гледам, защото няма да изкачвам стълби..асансьори, но сега като се замислих - ами в колата как ще я качвам ? Ще гледам и аз вече кг-те...

Аз мисля, живот и здраве, в началото да ползвам "Слинг". Докато не ми натежи много бебето. Та ще го мисля и аз, кои точно кошове да взимам.
Май зимен и за новородено няма да ми трябват...


*
Re: Количките
« Отговор #765 -: Март 28, 2010, 12:13:26 pm »
Май зимен и за новородено няма да ми трябват...
Те не са ли едно и също?
Аз съм с Пег Перего Плико3 с всички три коша и засега плътно ползвам коша за новородено, но ние сме родени януари. Закътан е, а и на бебчо му е широко в него. Кошницата за кола (0-13 кг) съм ползвала само два пъти - много изправена ми се вижда. Смятам като се затопли още да я ползвам вече по-активно на количката. Не знам в слинг как ще се чувства бебо и дали няма да е много свит и притиснат към мен.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #766 -: Март 28, 2010, 14:08:14 pm »
Аз гледам каталог на Mutsy , който ми дадоха в "Палавници".
Сега като се зачетох, то не е кош за новородено, а за кола, който обаче се закача и на количката. Което ми се струва малко странно...само трябва да го местиш ли?

Както и да е, мъжо ми си е харесал някаква фирма , която прави спортни седалки за коли.. и т.н. мъжки глупости разни. Та той си е харесал столче за кола (фирмата е нещо...рекаро или рикаро, как да е ) и той ще го поръчва, т.е. аз нямам грижата и изобщо не гледам .

А за слинга, аз съм решила че поне в началото - това ще е .
В нета има предостатъчно информация какви са плюсовете от този начин на носене и колко е удобно за бебето.
Re: Количките
« Отговор #767 -: Март 28, 2010, 17:34:30 pm »
На мен също идеята за слинг много ми харесва, но смятам, че август месец ще е твърде топло, за да увивам бебчето и себе си в слинг. Така че, май ще пропусна.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките
« Отговор #768 -: Март 28, 2010, 22:10:51 pm »

Както и да е, мъжо ми си е харесал някаква фирма , която прави спортни седалки за коли.. и т.н. мъжки глупости разни. Та той си е харесал столче за кола (фирмата е нещо...рекаро или рикаро, как да е ) и той ще го поръчва, т.е. аз нямам грижата и изобщо не гледам .

Recaro, това са едни от най добрите столчета. Малко по скъп клас, но сигурността на детето поне за нас с мъжа ми е важна. За кошниците им не знам, но взехме recaro young sport 9-36кг на малката и сме много доволни :-)



*
Re: Количките
« Отговор #769 -: Март 28, 2010, 22:16:28 pm »
На мен също идеята за слинг много ми харесва, но смятам, че август месец ще е твърде топло, за да увивам бебчето и себе си в слинг. Така че, май ще пропусна.


Cambozzola,то топло ама като ревне от ония ми ти колики с часове ще може ли да се носи непрекъснато на ръце?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #770 -: Март 28, 2010, 22:41:58 pm »
Не е необходимо бебето да има Чак такива колики, а и надали има по-успокоително място за детето от гърдите на майка му.
Звучи ми безотговорно да го хвърля в количката, просто защото не мога да търпя ревове...

Няма значение кой месец е, Август или Декември...
аз лично не бих излизала с малко дете в голям пек или студ. Независимо в какво съм го сложила.

Разбира се, всичко това е въпрос на избор и на виждане.
Re: Количките
« Отговор #771 -: Март 29, 2010, 09:01:02 am »
Не става въпрос за излизане в голям пек, а за това, че лятото ти е топло с фланелка понякога, представете си какво е да долепите до себе си бебе, увито в слинг. Моят термин е за средата на август, ами, изглежда ми доста екстремно да гушкам увито бебе в тези температури - ако съм на климатика вкъщи, ок, ама навън... А и такива бяха мненията на по-опитни майки, че слингът не е подходящ за жеги. Ако към септември, октомри ми се стори подходящо, може и да си взема.

Що се отнася до коликите - да, съгласна съм, че вероятно на ръце бебето ще се успокои по-бързо. Но как да си сигурна от какво плаче, ако и двамата умирате от жега - ами, бебетата така недоволстват от всичко, готова ли си да се закълнеш, че след половин час носене не плаче от жега? Просто разсъждавам...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките
« Отговор #772 -: Март 29, 2010, 10:10:12 am »
Не е необходимо бебето да има Чак такива колики, а и надали има по-успокоително място за детето от гърдите на майка му.
Звучи ми безотговорно да го хвърля в количката, просто защото не мога да търпя ревове...

Raissa777,аз това казвам де, че е най-добре до гърдите, което означава носене, а носенето може да се улесни от този слинг.Не съм ползвала такова нещо, но си мисля че някак ще го придържа към теб, което няма да натаварва много мускулите на ръцете ти.
Re: Количките
« Отговор #773 -: Март 29, 2010, 10:58:31 am »
... ще го придържа към теб, което няма да натаварва много мускулите на ръцете ти.

Точно това ми хареса и на мен в системата, все пак тежестта се разпределя на гърба и раменете, доколкото схващам. А и, за разлика от кенгурото, може бебето да бъде полегнало и - съответно - е много по-подходящо за новородено.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #774 -: Март 29, 2010, 11:04:46 am »
Комбозола,
аз лично чак такива горещини не съм усещала тук при нас в София...
Аз се пазя да не съм в големия пек навън, какво остава за малко дете.

Ако съм на плажа и съм се изпружила на слънцето - ок, но иначе...има коли, климатици..
Ако е чак толкова горещо, че да не се търпи фанелка, аз лично не бих излязла...
Това означава най-горещите часове на деня.

Някак не ми се вярва,че изобщо ще тръгнеш кой знае на къде с бебе под месец, пък камо ли в тези горещини и часове на деня.

Но в крайна сметка всеки има собствено мнение.
То и аз не знам за себе си, сега така си приказвам, но като дойде момента, живот и здраве, тогава ще видим. Може да си променя мнението  :)

Re: Количките
« Отговор #775 -: Март 29, 2010, 11:08:08 am »
Раиса, ми и аз съм в София, ама ще те поканя на гости в апартамент със западно изложение, да видиш за какво иде реч след 1 на обяд. Климатикът понякога не смогва. Отделно, че и аз не търпя на топло, по-студенолюбива съм. Но всеки с предпочитанията си - за мен това ще е мъчение и за майката, и за детето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #776 -: Март 29, 2010, 11:09:20 am »
Аз имам една позната, която ползва Слинг и е много доволна.
Детето може да стои хем полегнало, докато е малко. А след това може да стои седнало, както в кенгуро.

Според мен Слинга ще е много по-удачен ако си тръгнал по задачки някакви.
Не на двучасова разходка в парка...да окапещ, а нещо да си свършиш..пазар,да отидеш на гости и т.н.


Съгласна,
в апартаментите е кошмар...сложете климатик.
 :) но ти няма да го носиш вкъщи със слинга де .
« Последна редакция: Март 29, 2010, 11:11:26 am от Raissa777 »
*
Re: Количките
« Отговор #777 -: Март 29, 2010, 11:36:36 am »
Аз имам слинг и съм много доволна. И бебето беше доволно (сега рядко го слагам в него, защото вече иска да се движи и изобщо не му се седи). Дори в някакъв момент това ни беше един от начините за заспиване следобяд вкъщи. Вече има и кенгуру с легнала позиция, но на мен не ми харесва, че целите им крака висят надолу (било зле за тазобедрената става), а в слинга са от коляното надолу. Освен това ми се струва, че в кенгуруто се притискат гениталиите на момченцата. В youtube има клипчета, които показват как се връзва слингът. Честно да си призная, ако не беше мъжът ми, нямаше да си го купим това чудо. Толкова сложно ми се струваше връзването. Но сега мога да го препоръчам с две ръце. :-)
Не искам да ви плаша, но бебетата плачат поради много причини, а и понякога без конкретна такава. В шеста седмица бил пикът на реването (това според една дебела книга). Да не говорим, че моят имаше и до трети месец колики. Това май беше най-трудното досега.

P.S. Аз си мислех, че пиша в темата на бременните, а то било при количките. Оспамих я и нея.  :oops:
« Последна редакция: Март 29, 2010, 11:39:31 am от blue_sky »

*
Re: Количките
« Отговор #778 -: Март 29, 2010, 11:50:01 am »
Абе що се карате за тия слингове толкова, като му дойде времето ще се види кое е удачно и кое не.Пък и като гледам не е нещо чудо не виждано, още бабите са носили бебетата в цидилка-не знам дали точно така се пише.
Днеска лентичката ми е запецнала, не знам защо така и може ли да се оправи.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 11:53:12 am от shanoar »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките
« Отговор #779 -: Март 29, 2010, 12:07:50 pm »
Ама моля Ви се!
Тук никой не се кара, бива ли така!  :lol:

Аз чела недочела, Комбозола ти си си написала , че имате климатик, аз втори ви сложих на бърза ръка  :lol:

А иначе съм съгласна с Шаноар, слингът не е много скъп, аз бих си взела пък каквото е удобно за ползване - то ще е . Като му дойде времето ще си покаже.