0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #660 -: Март 07, 2010, 19:02:05 pm »
Лисе, отново много ценни съвети от "препатил" вече родител даваш и си навличаш това да те тормозя и на лични с въпроси :wink:. Знам, че няма тризнашка количка с кошове за новородени, от Касида ми отговориха, че имало модел със зимни кошове, имало и такъв с летни кошове. Просто си мислех ако превозването ще ми създаде притеснения, по- добре да взема и кошове за новородени специално и единствено за прибирането от София до Айтос и после - ненужни вещи и излишни средства. Благодаря ти още веднъж за споделения опит. Вече ми е ясно, че ще пътуваме с кошчетата за кола, в които аз още като ги взимах мислех какво ще трябва да измисля да подлагам на дупенцата им (и имам вече идея- широк дунапрен ще изрежа в триъгълна форма, която ще заеме формата на хлътването, и ще го облека в някакъв плат). А ние иначе двамата взимаме разстоянието за 3. 30 часа, но предвиждам 5 часа пътуване с децата, живот и здраве.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Количките
« Отговор #661 -: Март 07, 2010, 19:02:55 pm »
здравейте момичета,аз искам да попитам някой има ли поглед върху ето тази количка:
http://www.ricardo.ch/kaufen/kind-und-baby/kinderwagen/kinderwagen-und-kombis/chicco-trio-s3-topazio-komplettausstattung-neu/v/an600006884/
нещо към нея се ориентирам напоследък,но...още не съм убедена тя или една друга:
http://www.vitodesimone.com/content/view/12/22/
една от двете май ще е..давайте усилено мнения и съветчета  :D
Имам информация за първата количка, която си показала-ако имаш познати в Италия и харесваш тази количка, нека ти я купят от там. В момента струва 369 евро-информацията ми е от вчера и е от първа ръка.
Чак сега огледах, че едното трио е 1300лв., а другото 1050лв. тук в България
« Последна редакция: Март 07, 2010, 20:34:38 pm от shanoar »
Re: Количките
« Отговор #662 -: Март 07, 2010, 19:25:12 pm »
ауу да...имам роднини в италия.имаш ли представа има ли значение къде точно я купуваме или в цяла италия е такава цената?


*
Re: Количките
« Отговор #663 -: Март 07, 2010, 19:36:02 pm »
Другата количка, която харесвам е на TFK Jogster. За съжаление, никъде не мога да видя на живо единичният вариант.
В Пиеро имат "жив" вариант точно на този модел. Количката е супер.
Кажи къде е Пиеро и да ходя да видя   :D. Сигурна ли си, че е Jogster, триколката с големите колела?
     
*
Re: Количките
« Отговор #664 -: Март 07, 2010, 19:40:59 pm »
ауу да...имам роднини в италия.имаш ли представа има ли значение къде точно я купуваме или в цяла италия е такава цената?
Нямам представа дали навсякъде е такава цената, но аз накарах зълва ми да снима количките в първия попаднал и магазин и тази беше толкова-видях с очите си цената, че тя беше снимала и цените за онагледяване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките
« Отговор #665 -: Март 07, 2010, 20:21:59 pm »
Другата количка, която харесвам е на TFK Jogster. За съжаление, никъде не мога да видя на живо единичният вариант.
В Пиеро имат "жив" вариант точно на този модел. Количката е супер.
Кажи къде е Пиеро и да ходя да видя   :D. Сигурна ли си, че е Jogster, триколката с големите колела?

не е джогстер
бившето кафе Европа, малко след ДМ магазина
ще мина да огледам и ще ти се обадя да ти кажа какво има за всеки случай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Количките
« Отговор #666 -: Март 07, 2010, 20:56:09 pm »
Благодаря Мини  :). Ще помагаш в избора, да си знаеш от сега  :lol:. Бъгстър е модела в Пиеро, Етерна ми писа на лични.
     
Re: Количките
« Отговор #667 -: Март 08, 2010, 06:51:32 am »
Може ли и аз да се включа с един глупав въпрос :oops:

Какво е преимуществото на количките с големи колела?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Количките
« Отговор #668 -: Март 08, 2010, 11:10:49 am »
управляват се много по/лесно и не друсат...сега ги правят и с надуваеми гуми и амортисьори,което ги прави направо супер според мен.на принципа на колите/колкото по/голяма и с големи гуми/толкова по/добре вози :D


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Количките
« Отговор #669 -: Март 08, 2010, 11:53:00 am »
И лесно се минават стъпала и бордюри.
Re: Количките
« Отговор #670 -: Март 08, 2010, 13:46:53 pm »
Да...не бях се замисляла за това, наиста си беше глупав въпрос :oops: :lol:

Моя избор е този (поне за сега :wink:)

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_264/products_id/10874

Покрива всичките ми критерии:
- около 500лв е ( това е бюджета :))
- има кош за новородено
- столчето за кола, можеше отделно, а сега идва в плюс
- сравнително лека
- не е китайска
За гумите не бях се замисляла...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Количките
« Отговор #671 -: Март 08, 2010, 14:46:33 pm »
Аз си харесах тази, но в Бг я няма, а пък от чужди сайтове никога не съм пазарувала.
http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/hauck_apollo_4_all_in_one_mit_babywanne_und_babyschale_und_zubehoer_a_khaki_2010

Ако направя компромис с теглото.
http://www.kasidabg.com/x-lander-xa-ocean-2010.html

Ако пък реша по-евтина, може би тези.
http://www.kasidabg.com/strollers_detski-kolichki-cangaroo-products_id-15280.html
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=61&products_id=326&osCsid=23294e7f7258233db7ba783b1a073de1

И тази ми харесва, че й се върти дръжката, но пък предните й колела не се въртят, а и е доста скъпичка за това, което предлагат
http://www.kasidabg.com/esprit-kolichka-comfort-new-college-esprit-2009.html


п.п.Първата я намерих в Бг, ...цената е.
« Последна редакция: Март 08, 2010, 15:15:03 pm от ketti »
Re: Количките
« Отговор #672 -: Март 08, 2010, 15:08:05 pm »
Радостинка и аз се бях спряла на тази първоначално.Но като я видях в магазина сякаш малко се отказах.Коша за новородено ми се видя огромен.Направо ми изглежда като едио голямо корито  за къпане  :lol:Иначе като цена е добре наистина.А летния и вариант е супер и е лек.Другото което сякаш ме спира е че този кош се ползва към 5 месеца някъде....та си мисля че е по-добре да е нещо комбинирано...Но и аз все още се лутам де  :D Събирам мнения от момичетат които са по-наясно и вече са ползвали  :D


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Количките
« Отговор #673 -: Март 08, 2010, 15:14:19 pm »
Не знам дали точно тук трябва да питам, но....Докога столчето/кошницата за кола трябва да се монтира обратно на движението, защото напоследък бебо подивява като се кара със скорост над 40-50км. и ми се струва, че е от това, че се вози наопаки?
Иначе големите колела/гуми по нашите улици са задължителни. Аз поне в София не мога да измина и 200 метра без неравности, дупки и непроходими бордюри.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Количките
« Отговор #674 -: Март 08, 2010, 15:23:13 pm »
Докога столчето/кошницата за кола трябва да се монтира обратно на движението
Докато стане на поне 9 м., може съвсем стабилно да седи, да има контрол на главичката, кг. да са над 9 (това понякога не е възможно :D). Когато крачетата и главичката започнат да стърчат извън кошницата.
Тези столчета се водят група 0+ и са 0-18 кг.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Количките
« Отговор #675 -: Март 08, 2010, 16:16:15 pm »
Да...не бях се замисляла за това, наиста си беше глупав въпрос :oops: :lol:

Моя избор е този (поне за сега :wink:)

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_264/products_id/10874

Покрива всичките ми критерии:
- около 500лв е ( това е бюджета :))
- има кош за новородено
- столчето за кола, можеше отделно, а сега идва в плюс
- сравнително лека
- не е китайска
За гумите не бях се замисляла...

Радостинка, тази марка е и моя избор-има и други модели не само този, аз ги огледах всичките почти. За мое щастие в магазина имаше 4 модела. Не ми се видя толкова голям коша за новородено. Обаче не ми харесва цената на Кикиморско царство-аз ги гледах с 40 лв. по-малко на живо. Основния плюс на тази количка за мен е немското качество и прочетените коментарии, че отглежда спокойно по няколко бебета без да и стане нищо.
« Последна редакция: Март 08, 2010, 16:31:42 pm от shanoar »
Re: Количките
« Отговор #676 -: Март 08, 2010, 16:44:03 pm »
Благодаря ти много,White!Явно няма да е скоро, особено ако ще се водим от килограмите! Нашето столче се води 0-13кг., но ми се струва, че скоро съвсем ще ни отеснее- крачетата вече започват да стърчат, а не сме от най- високите. Явно столчето ни не струва и ще трябва да купуваме друго. Някакви идеи кои са най-комфортни, лесни за монтиране(нямаме изо- фикс в колата) и най-вече сигурни, защото обичаме да пътуваме често за по 5-6 часа и ми се иска когато бебо стане на 6м. вече и той да идва с нас, което означава и ние да започнем отново да пътуваме.
Благодаря предварително!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Количките
« Отговор #677 -: Март 08, 2010, 16:48:04 pm »
Откъм сигурност можете да заложите на Макси кози, Грако, Рьомер(Бритакс), Хане. Крачетата е нормално да стърчат, важно е главичката да не излиза извън кошницата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Количките
« Отговор #678 -: Март 08, 2010, 16:55:48 pm »
shanoar, аз все още не съм ходила по магазините да гледам на живо, кое как изглежда и колко струва, това е изоборът ми от интернет проучването, което си направих :)
Просто не искам като вляза в магазин и да съм супер неориентирана какво търся, а направо да гледам набелязаното :wink:
Но и на мен ми споменаха по-ниска цена за този модел в Хиполенд, та ще ходя сега събота или неделя да видя :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Количките
« Отговор #679 -: Март 08, 2010, 17:25:05 pm »
Ти си от Варна, нали? Има и нов Търговски център Маркет-някъде на Колхозния пазар където ги има. Виж как е в Хиполенд и сподели, аз съм от София и ги гледах в Miss Pigg*s house, в Хиполенд не съм ходила. Любопитно ми е за новия модел 4 в1 какво включва-казва се Appolo, а също и цената.