0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #640 -: Март 06, 2010, 14:26:21 pm »
Здравейте,аз вече си поръчах количка.От толкова модели най-накрая се спрях се на Mothercare mychoice 3-wheeler pushchair.Супер компактна е и маневрена,и може и столче за кола да се слага,а и цената ме задоволява- £375 без столчето,решила съм да взема отделно столче на chicco.Някой има ли впечатления от този модел количка?

*
Re: Количките
« Отговор #641 -: Март 06, 2010, 16:11:15 pm »
И аз стигнах до извода, че зимен кош може и да не ми трябва, но пък летния вариант ако не гледа към майката пак не е добре, мисля.
*
Re: Количките
« Отговор #642 -: Март 06, 2010, 17:23:11 pm »
За сега съм се спряла на Спидито на Куини. Единственият недостатък е това, че няма напълно легнало положение. Затова мисля за кош за новородено. Другата количка, която харесвам е на TFK Jogster. За съжаление, никъде не мога да видя на живо единичният вариант.
     
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #643 -: Март 06, 2010, 18:04:25 pm »
mari-al, Лиско е подходящия човек за теб! :P
Лисета-тризнаци закарани от София до Варна![/color]

:)))))
Mari-al, ние пътувахме 8 часа от София до Варна. Ако бяхме двамата пътя щеше да е вероятно 5-6 часа но с децата става съвсем различно. Предвиди поне час път повече а с това и повече храна, но това е за друга тема:)
Относно кошниците за кола, няма никакъв проблем да пренесете бебетата с тях до Айтос. Не е най-удобния вариант но е най-сигурния:) Аз подлагах възглавнички и пеленки за да не са толкова прегънати. Те спаха почти през цялото време и не помня да са се давили. Дори и в къщи рядко се случва а в легълцата си спят по гръб основно, колкото да ги въртя и подпирам:)
сега рядко използвам кошниците (само като ходим на консултация, че ни е далеч за количката) а последната седмица Никол много добре спи в нейната през деня:)
Сега като си спомня пътуването...в каквото и да сложиш бебетата ще ти е притеснено:) Все пак, път си е, за първи път ще останете сами с тях и ще се питаш дали им е добре:)
А и коя тризнашка количка има зимни кошове? Или ти искаш евентуално да вземаш 3 само за превозването ли?
Нашата количка е с летни кошове и чувалчета. Както и преди съм писала никакъв проблем да ги изкарвам така даже и в по-студените дни. Бяха на 20 дни когато ги изкарахме за първи път на 5 нуари.
Да и аз не разбирам какво значи да се гърчи бебето в зимния чувал? Та той няма никакъв допир с детето а само с коша, който си е достатъчно широк за да бъде и добре завито под чувала.
Знам каква тръпка е да искате най-доброто за дечицата си и аз по себе си съдя как купувах неща, копито сега се оказаха излишни:) май всеки го прави. А това все пак не е от най евтините пера.
Имате време момичета, помислете, преценете, съберете мнения.
От мен имате много стиснати палци за спокойна бременност и бъдете здрави:)
извинявам се за грешките ама пиша с един пръст, че един дебел;ушко ми тежи в другата ръка спящ:)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Количките
« Отговор #644 -: Март 06, 2010, 19:46:55 pm »
И аз стигнах до извода, че зимен кош може и да не ми трябва, но пък летния вариант ако не гледа към майката пак не е добре, мисля.

Колкото по-рано обърнете дръжката, т.е. бебето да гледа на пред, толкова е по-лесно после. Ние видяхме зор с това "отбиване".


« Последна редакция: Март 06, 2010, 19:48:27 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките
« Отговор #645 -: Март 07, 2010, 07:37:18 am »
Бебетата след 4месец стават толкова любопитни,
у дома гледат нас нон-стоп, нека навън да изучават света!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #646 -: Март 07, 2010, 09:00:43 am »
Това е важна подробност и благодаря, че повдигнахте темата. На мен понеже си ми е хубаво да си ги гледам и си ги слагам към себе си:) Миналата седмица погрешка обърнах кошовете та ги оправих после:) Е, малки сме още но смятам вече да започна да се превъзпитавам. Но пък като духа вятър (а тук духа почти винаги), като са с лице към мен поне сенниците им пазят, инъче ще им духа в лицата (не че ще ги стопи):))))))))
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките
« Отговор #647 -: Март 07, 2010, 09:12:27 am »
Ти януари ги изведе ,а малко ветрец коментираш? :lol:
Това е важна подробност и благодаря, че повдигнахте темата. На мен понеже си ми е хубаво да си ги гледам и си ги слагам към себе си:) Миналата седмица погрешка обърнах кошовете та ги оправих после:) Е, малки сме още но смятам вече да започна да се превъзпитавам. Но пък като духа вятър (а тук духа почти винаги), като са с лице към мен поне сенниците им пазят, инъче ще им духа в лицата (не че ще ги стопи):))))))))


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Количките
« Отговор #648 -: Март 07, 2010, 09:28:47 am »
На моята количка дръжката не се върти, от самото начало си гледат напред, студ, вятър, слънце :wink:
*
Re: Количките
« Отговор #649 -: Март 07, 2010, 10:39:43 am »
Стефи, във Варна вятъра е по-друг, не е кат нашия благ софийски ветрец. :wink:

Аз като сложих Александра в количката на 4 месеца и нещо беше, на първата разходка спирах през 10 метра да я гледам какво прави  :lol:- реакции, физиономии, това не исках да изпусна. За детето не беше никакъв проблем.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #650 -: Март 07, 2010, 10:59:28 am »
Стефи, във Варна вятъра е по-друг, не е кат нашия благ софийски ветрец. :wink:

Аз като сложих Александра в количката на 4 месеца и нещо беше, на първата разходка спирах през 10 метра да я гледам какво прави  :lol:- реакции, физиономии, това не исках да изпусна. За детето не беше никакъв проблем.
Е точно това не искам и аз да изпусна:) Че като гледам Алекс как се заглежда и какви муцуни прави си се смея сама:) Ама те хората вероятно ми влизат в положението:))))))))))))))

А вятъра наистина е друг. Понякога имам чувството, че ми е под якето и там си духа:))))))))))
*
Re: Количките
« Отговор #651 -: Март 07, 2010, 11:15:10 am »
Другата количка, която харесвам е на TFK Jogster. За съжаление, никъде не мога да видя на живо единичният вариант.
В Пиеро имат "жив" вариант точно на този модел. Количката е супер.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Количките
« Отговор #652 -: Март 07, 2010, 12:02:00 pm »
Здравейте момичета.Да си призная не съм изчела цялата тема :oops: от тук от там  :oops: но ще я изчета.Междувременно искам да ви споделя аз към какво се ориентирвам сякаш...Хич не съм наясно и приемам всякакви съвети за сегашния ми избор.Ето това загледах http://chipolino.com/#/bg/products_use/01.195/01.195.196/m.50/
При тази отпада необходимостта от големия кош за новородено нали..


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Количките
« Отговор #653 -: Март 07, 2010, 13:56:28 pm »
Отпада големия кош обаче скачаш в китайските стоки. Ако не ти е проблем-количката изглежда добре.
Re: Количките
« Отговор #654 -: Март 07, 2010, 14:33:21 pm »
Права си.Но другите ми идват скъпички сякаш  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Количките
« Отговор #655 -: Март 07, 2010, 16:12:36 pm »
здравейте момичета,аз искам да попитам някой има ли поглед върху ето тази количка:
http://www.ricardo.ch/kaufen/kind-und-baby/kinderwagen/kinderwagen-und-kombis/chicco-trio-s3-topazio-komplettausstattung-neu/v/an600006884/
нещо към нея се ориентирам напоследък,но...още не съм убедена тя или една друга:
http://www.vitodesimone.com/content/view/12/22/
една от двете май ще е..давайте усилено мнения и съветчета  :D


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Количките
« Отговор #656 -: Март 07, 2010, 17:03:33 pm »
elina0102, и аз бях загледала Луминана на Чиполино. Но на живо ми се видя тесничка. Знам че са нисък клас количките, но мен такава цена ме устройва. Имах 1001 изисквания и ми беше ясно, че няма да отговаря на всички. Това което ме  изненада е че свършиха червените докато родя. А мъжа ми така и не се накани да купим преди това. И сега беба се вози в синя количка :lol:, защото баща и категорично не хареса зелената. http://mal4o.com/product_info.php/products_id/1253  ето как изглежда. По-широка е от Лумината, коша може да се монтира и с лице към майката и с гръб. С достатъчно големи гуми е и с много, ама много дълбок сенник (което не личи май от снимките). Когато е със чувалчето под него спокойно се побира доста голяма и плътна завивка, така че няма как да е студено на бебето. Има и кошница за кола, която може да се монтира на шасито. Ползваме я когато ходим по магазини, примерно.
Сега обаче, когато реших да ти я покажа, открих нещо друго и чак ми се прирева  :wink:. Същия модел, но с други разцветки :
http://chipolino.com/#/bg/products_use/01.195/01.195.196/m.271/
Re: Количките
« Отговор #657 -: Март 07, 2010, 17:31:57 pm »
Пешек благодаря за съветите  :DНо всъщност на първите снимки сякаш има само покривало за крачета а на втория линк е нещо като спално чувалче..или аз се бъркам.
А за бебче живот и здраве родено лятото е задължително пак да има някакво покривало отпред на крачетатаэ  или какво....Би ли била подходяща такава количка в случая...Много съм боса в това и въпросите ми сигурна ви се струват глупави.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Количките
« Отговор #658 -: Март 07, 2010, 17:39:40 pm »
elina0102, аз съм Лумина. Основен недостатък за мен е малкия багажник, но в комплекта има раница, което частично компенсира. По-тясна е от тази на Пешек, но на мен ми се стори по-лека за управление (от теста в магазина). В снеговете трябваше да блокирам завиващите колела, че много трудно се управляваше, но незнам с другите модели как е. Чувала не съм го ползвала изобщо.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Количките
« Отговор #659 -: Март 07, 2010, 18:52:11 pm »
Едно и също е чувалчето. Сега пак ги разгледах. Багажтика също ми беше приоритет. Из снега не съм я ползвала, обаче. Иначе лесно се управлява.