0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #620 -: Март 04, 2010, 17:04:26 pm »
Ели, пусни си обявата в темата "Борса Зачатие". :) Това е закована тема в подфорум Дългоочакваната ... Не и е тук мястото. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Количките
« Отговор #621 -: Март 04, 2010, 17:22:18 pm »
Благодаря на всички за споделените мнения. Ще ви уведомя за финалното решение, като му дойде времето  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Количките
« Отговор #622 -: Март 05, 2010, 09:40:28 am »
Vali_n, благодаря и на теб за отговора, явно и двата маодела тризнашки колички са добри и поне за сега не мога да открия преимущества на единия над другия модел, ще му мисля- имам време. Сега пък, когато етърва ми и сестра ми вече родиха, и разбрах, че за новородени не разрешават да се слагат в легнало положение по гръб, за да не се задавили, се чудя как ще придвижваме нашите бебчета 5 часа в кола от София до Айтос в столчетата за кола, където не могат да се слагат на една страна, както препоръчват за новородените. Дали няма да трябва да се снабдя заради това пренасяне с кошове за новородени, които после ще са ми излишни? Защото те са като легълца и ще мога да сложа бебоците на една страна. Моля ви, споделете как се придвижвахте от родилния дом до в къщи, ако сте били на голямо разстояние за пътуване!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Количките
« Отговор #623 -: Март 05, 2010, 10:15:27 am »
А кошовете за новородено не могат ли да се ползват като столчета за кола в първите 6 месеца? Аз мисля така да направя.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Количките
« Отговор #624 -: Март 05, 2010, 10:19:03 am »
Mira, защо се притесняваш? В столчето за кола положението на бебето не е напълно легнало, не е необходимо да ги слагаш на една страна - просто си ги закопчаваш с коланите според инструкциите и си пътувате спокойно :wink:
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Количките
« Отговор #625 -: Март 05, 2010, 10:39:47 am »
Обикновените кошове за новородено не могат да се използват като столчета за кола, но доколкото знам има специални такива, които могат да се закопчеят с коланите на колата, но са и доста скъпи и се изисква повече пространство в колата, за да ги монтираш, т.е на обикновенна задна седалка няма как да се съберат 3 броя(Matrix cup на Jane примерно). Ние пътувахме от софия до враца към 2 часа и половина и децата си бяха в столовете за кола. Не мисля, че ще имаш проблем да ги превозиш.
Re: Количките
« Отговор #626 -: Март 05, 2010, 14:27:31 pm »
tzvetenze, ми то и това не напълно легнало положение всъщност ме притеснява за по- дългото пътуване, затова си мислех, че в кошовете за новородени ще е по- добре, защото там са напълно легнали, но те пък заемат много повече място от кошовете за кола... Едва ли ще имам проблеми, както казва Ася, щом те са пътували така, и ние ще можем, но сега това ме терзае, затова реших да попитам някой да сподели такъв опит. Струват ми се столчетата за кола доста сгънати, в смисъл- бебчетата ще стоят скатани в тях на няколко дни само и това ме притеснява малко.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Количките
« Отговор #627 -: Март 05, 2010, 14:45:33 pm »
mari-al, няма проблем със столчетата за кола, все пак те са измислени именно с цел да са в безопасност и да е удобно на бебетата. Само си представи как стоят свити трите 9 месеца в корема.  :wink: После в столчетата ще са като пет пари в кесия. :D
*
Re: Количките
« Отговор #628 -: Март 05, 2010, 15:22:31 pm »
Кошовете за новородени НЕ СА добър вариант за возене в колата. Само си помислете, какво би се случило, ако (не дай боже) стане катастрофа. Бебето е вързано само през кръста с колан, а главичката е съвсем свободна в широкия кош... Хората не случайно са измислили кошниците. На никаква опасност от задавяне.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките
« Отговор #629 -: Март 05, 2010, 16:05:25 pm »
Етерна подкрепям Уайти, коша за новородено не привързва бебето нито към себе си,
нито към колата и при рязка маневра е много опасно!

Ето давам ти нагледен пример с напълно произволен модел



mari-al, Лиско е подходящия човек за теб! :P
Лисета-тризнаци закарани от София до Варна!

 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Количките
« Отговор #630 -: Март 05, 2010, 16:11:51 pm »
Мише, аз пък много харесвам този модел дето си показала, даже ходих да го видя наяве. Има си кошница за кола за превоз и другите чанти и багажници ми харесаха, доста големички са.
*
Re: Количките
« Отговор #631 -: Март 05, 2010, 21:59:50 pm »
Момичета, извинявайте че се намесвам, но според мен т.нар. зимен кош е абсолютно безмислена и ненужна покупка. Едното ми дете е родено края на октомври, другото е март, и двете изгледах с количка на чико CT 02, има си човал, напълно достатъчно.
*
Re: Количките
« Отговор #632 -: Март 05, 2010, 22:11:31 pm »
Някак не ми се струва удачно новородено да се гърчи в чувал-иначе защо ли е измислен зимния кош, но това си е мое мнение.
*
Re: Количките
« Отговор #633 -: Март 05, 2010, 22:17:03 pm »
Някак не ми се струва удачно новородено да се гърчи в чувал-иначе защо ли е измислен зимния кош, но това си е мое мнение.
Да се гърчи  8O
В грешка си да знаеш  :wink:

Аз като Стефи отгледах бебе родено в края на октомври с количка /пак като нейната/ без зимен кош.
*
Re: Количките
« Отговор #634 -: Март 05, 2010, 22:32:43 pm »
е как ще се гърчи, той чувала се слага върху количката, а бебето вътре е завито с пелена :lol: :lol:

а зимния кош знаеш ли за какво е, ми да ти вземат парите и да го ползваш 3-4 м. максимум и след това да се чудиш това грамадно нещо къде да го сложиш :wink:
*
Re: Количките
« Отговор #635 -: Март 05, 2010, 22:38:14 pm »
При добре балансирана цена, мисля че не е от толкова голямо значение. Разсъждавам така от гледна точка удобството на бебето.
*
Re: Количките
« Отговор #636 -: Март 06, 2010, 07:25:07 am »
И аз разсъждавам на тема кош за новородено. Имам ли избор, при условие, че количката, на която съм се спряла няма напълно легнало положение? Варианта да разхождам детето си в кошницата за кола не ми допада.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките
« Отговор #637 -: Март 06, 2010, 07:47:00 am »
Митака е "возен" в Сhicco СТ 02 точно както Стефи го описва роден е края ноември,
когато ми се е струвало много студено е бил с кошницата за кола!
Тази количка в момента я ползва трето бебе!

За Калината ми дадоха едно neo nato със зимен кош.
Добре е, но честно казано ще го ползва още месец и толкова.
Отива при камарата ненужности, а аз в случая ще го върна!

Като във всеки друг спор, въпрос на гледна точка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Количките
« Отговор #638 -: Март 06, 2010, 11:40:15 am »
а зимния кош знаеш ли за какво е, ми да ти вземат парите и да го ползваш 3-4 м. максимум и след това да се чудиш това грамадно нещо къде да го сложиш :wink:
... със зимен кош.
Добре е, но честно казано ще го ползва още месец и толкова.
Отива при камарата ненужности, а аз в случая ще го върна!

Като във всеки друг спор, въпрос на гледна точка!

Това се опитвах да разбера от осъществени майки - на мен ми се струва също, че е екстра, без която можем, но аз нямам опит с бебета, абсолютно никакъв, и можеше да съм се объркала жестоко... :) А и проблемът с мястото в апартамента не е малък, особено предвид факта, че малкият човек и без това идва с доста голяма "каруца" неща, които наистина са необходими. Иначе има оферти, при които този кош излиза почти без пари (особено по чужди сайтове), ако имах необходимото място вкъщи, сигурно нямаше да се чудя дали мога да мина без него.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Количките
« Отговор #639 -: Март 06, 2010, 13:15:51 pm »
Моят син е роден през октомври. Кошчето за новородено го ползвахме докъм декември,докогато времето позволяваше. След това се закачихме за кошницата за кола и така чак до сега. Мисля, че не ми оправда инвестицията.Първо защото колата ни е с 2 врати и няма как да го вкараме вътре с бебето в него за разлика от кошницата, от която не се налага да го вадим, ако спи. Тъй като в нашия квартал градинките са четен брой и са мръсни и, общо взето, неприятни, при всеки удобен случай ходим в някой парк- с колата и съответно кошницата, която пасва на рамата.
Едва сега се усетих да си взема чувал за летния кош, който има и пълно легнало положение. И без това на бебо вече не му е интересно в кошчето за новородено, защото иска да разглежда наоколо, когато е буден.
Единственото неудобство на дългото разхождане в кошницата за колата е, че моето бебе се изнервя от коланите и му е малко тясно, но това напоследък , а и може би просто нашата е тясна.
А в чувалите гледам, че на бебетата им е доста комфортно- могат да си ритат и шават на воля без да се отвият.
Струва ми се, че има повече смисъл да се инвестира в количка с пълно легнало положение на летния кош, дръжка или монтиране и с лице и с гръб към посоката на движение и проходими гуми.
Моята количка е Jane Matrix Nomad.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.