0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #600 -: Февруари 26, 2010, 11:29:58 am »
Отправям тук въпрос към Лиско и Vali_n, а не на лични, защото вероятно това ще е полезна информация и за другите бъдещи тризнашки мами, и ги моля за извининение за това, че ги притеснявам в и без това ангажирания им ден и липса на време! Моля ви да споделите как и колко сте доволни от количките си, лягат ли всички кошове до долу- като за новородени, а не поотръкнали вече бебчета, как е управлението на количките- удобно ли е? Лесно ли ги сгъвате за в колата? Виждам, че двете сте с различни модели, затова ще ми бъде от голяма полза(а колко благодарна ще съм ви...) да направя изводи за двете марки. За тротоарите мисля няма смисъл да питам- сигурно ще е трудно да се качват, но нямаме избор. Каквото се сетите- пишете.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #601 -: Февруари 26, 2010, 14:45:53 pm »
mari-al, аз съм много доволна от нашата количка. Тежка е (24 кг.-теглих я на нашия кантар:) )и дълга 1,47 но е исключително маневрена за размера, който има.
Тротоарите не се преодоляват никак трудно. На мен поне не ми е сложно да я повдигна за дръжката и да кача предните гуми или обратно да слезем от тротоар.
Аз возя децата в нея още от 20 им ден. Кошовете имат напълно легнало положение, което обаче неможе да се използва зимата:) Зимата, защото когато децата са завити с одеала, предния кош опира в крачетата на задния и няма как да легне напълно. Ъгъла под който остава обаче не е никак голям и не е проблем да се возят. При нашата количка кошовете могат да се слагат и един срещу друг (двата поне). Сглобява се изключително лесно и бързо. Гумите не се помпят и се махат също много лесно. Отпред както си видяла е със двойни гуми, всяка от които си е отделна. Имат възможност да се застопорят за да вървят само направо, но на мен така ми е по-трудно да завивам и затова съм ги оставила на свободно въртене. Единствения недостатък, който аз намирам е плиткия багажник. Инъче е здрав много, но е плитък. Това го установих онзи ден като ми се наложи да събера малко повече торби:)
Днес точно това споделих с приятелка...добре, че вземах влак а не както бях 100% решила да са едно до друго. нямаше да мога да се придвижвам толокова лесно особено между колите и по тротоарите. Когато започнат да сядат сенниците се махат и си остават само седалките, тогава и местото между отделните кошове е доста повече. Има 4 положения за гръбчето и 3 за крачетата. Изключително много ми харесва материята. чисти се много лесно а дъжд не пропуска изобщо. Първата ни разходка беше дъждовна и нямахме дъждобран. Водата се събираше на локвички в сенниците и се стичаше но не пропусна нито капка отдоло. Понеже няма дъждобран за тройна количка, дори и на друга марка, аз вземах един за близнаци (влак) и един единичен. Майка ми заши връвчици и ако се наложи да го слагаме ги връзваме двата за да не ги отвее вятъра ако има такъв:) Хубавото на количката е, че конструкцията е стоманена и изключително здрава.
В багажника на колата ни се събира конструкцията а кошовете слагам на предната седалка. Но ние имаме метанова уредба в багажника и тя заема половината место, инъче би се събрала цялата.

Надявам се да съм ти била полезна и ако имаш въпроси питай:)))))))
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Количките
« Отговор #602 -: Февруари 26, 2010, 17:37:08 pm »
Ето го и модела за 2010, но още няма цена http://shtarkel.com/products/1586-detska-kolichka-domino-trio-inglesina-2010.html. Едва ли разликите са много големи. Ако имах тризнаци и аз бих избрала количка тип влакче  :lol:.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #603 -: Февруари 26, 2010, 17:49:58 pm »
Ето го и модела за 2010, но още няма цена http://shtarkel.com/products/1586-detska-kolichka-domino-trio-inglesina-2010.html. Едва ли разликите са много големи. Ако имах тризнаци и аз бих избрала количка тип влакче  :lol:.

Ще занеса да я претапицират:))))))))))
много ми хареса екрю-то:)))))))
Re: Количките
« Отговор #604 -: Февруари 26, 2010, 19:06:20 pm »
Ето го и модела за 2010, но още няма цена http://shtarkel.com/products/1586-detska-kolichka-domino-trio-inglesina-2010.html. Едва ли разликите са много големи. Ако имах тризнаци и аз бих избрала количка тип влакче  :lol:.
Ако е вярно това, което пише, то 15 кг е перфектно! Моята е за близнаци, нищо особено, малки гуми и прочие и празна е над 14 кг.
Re: Количките
« Отговор #605 -: Февруари 26, 2010, 19:44:27 pm »
Благодаря ти, Лис, изчерпателна си много! Да разбирам ли, че може да се прибира сгъната количката и с кошовете в багажник, тъй като моят е на голямо комби и ако не е задължително да се размонтирват при сгъване кошовете, няма защо да си усложнявам нещата?  А моделът в екрю наистина е прекрасен, дали няма много да се цапа само!?
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #606 -: Февруари 26, 2010, 21:39:55 pm »
Ето го и модела за 2010, но още няма цена http://shtarkel.com/products/1586-detska-kolichka-domino-trio-inglesina-2010.html. Едва ли разликите са много големи. Ако имах тризнаци и аз бих избрала количка тип влакче  :lol:.
Ако е вярно това, което пише, то 15 кг е перфектно! Моята е за близнаци, нищо особено, малки гуми и прочие и празна е над 14 кг.

Не е 15 кг със сигурност:)
Дори само стоманената конструкция без кошовете е по-тежка:)
И в каталога на Инглесина и на Пег Перего килограмите на тризнашките колички са объркани. Доста време спорих с управителя на магазин Щъркел тук във Варна, който се опитваше да ме убеди, че количката тежала 12,5 кг, както пише в каталога. Не се разбрахме. Беше убеден, че е прав:))))

Междо другото...модела си е същия като нашата количка, няма нищо различно в характеристиките освен цвета. Досега Щтъркел предлагаха само тази на Пег Перего и вероятно затова нямат и цена още за модела на Инглесина. Изкушавам се обаче да мина отново през магазина и да го помоля запознатият управител да дойде да вдигне 12 килограмовата количка. Извинете за отклонението но още се ядосвам като се сетя колко грубо се държа тогава господина:)))))))))))))

Благодаря ти, Лис, изчерпателна си много! Да разбирам ли, че може да се прибира сгъната количката и с кошовете в багажник, тъй като моят е на голямо комби и ако не е задължително да се размонтирват при сгъване кошовете, няма защо да си усложнявам нещата?  А моделът в екрю наистина е прекрасен, дали няма много да се цапа само!?
Не мила. Не можеш да сгънеш количката заедно с кошовете. Но размонтирването е за точно 5 секунди:)Хващаш коша и вдигаш, после само го слагаш и натискаш да щракне и влезе в улеите.
А за екрюто, че ще се цапа спор няма, особено като започнат да слизат и да се качват:)
Тази количка я има и във двуцветни варианти, червено със синьо, екрю със синьо, светло синьо със тъмно синьо.
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 21:48:45 pm от Lisko »
Re: Количките
« Отговор #607 -: Март 02, 2010, 18:36:38 pm »
Ето какъв въпрос ми се породи в главата, та реших да питам - става въпрос за тези колички, на които може да се закрепя столче за кола отгоре вместо кош. Някои от тези столчета ги водят, че стават за новородени. Но - за тях пък има друга "уловка" - че бебето не бива да стои там повече от час и половина. Та въпросът ми е - всички столчета за кола за новородени ли имат това ограничение?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Количките
« Отговор #608 -: Март 02, 2010, 22:20:13 pm »
Извинявам се за забавянето но моте марули вече са супер активни и неможе да ги оставям сами дори за миг, на два пъти да се търкулят и то докато преобувам някой и по точно двете ми моми са страшни извинявам се за отклонението
Ние сме със Пег Перего тежи 25 кг маневрена е но лятото добре беше лесно се буташе защото бяха малки сега и те тежат общо 3 х 8.200 = 25 кг + 25 кг количкта = 50 кг тикаш и плезя език иначе е удобна закътана има шувалчета сгъва се като оскаш с кошовете като искаш без тях единствения ми проблем е че не влиза в асансьора и я държим в гаража.http://shtarkel.com/products/686-bebeshka-kolichka-triplette-sw.html
*
Re: Количките
« Отговор #609 -: Март 03, 2010, 10:45:54 am »
Ето какъв въпрос ми се породи в главата, та реших да питам - става въпрос за тези колички, на които може да се закрепя столче за кола отгоре вместо кош. Някои от тези столчета ги водят, че стават за новородени. Но - за тях пък има друга "уловка" - че бебето не бива да стои там повече от час и половина. Та въпросът ми е - всички столчета за кола за новородени ли имат това ограничение?

Повечето момичета ще ти кажат, че не са имали никакъв проблем със стоенето на детето в стола за кола повече от час и половина. Даже при рефлукс е препоръчително да е в столче през деня, за да се намали повръщането.
Моя приятелка преди около 6-7 години е носила столчето на Макси кози при д-р Алексиев от Ортопедията в Горна баня и той е казал че няма никакъв проблем да си вози детето ако иска и целодневно в него.
Моята стол за кола, който се слагаше и на количката е с 4 положения на гръбчето. От напълно легнало до почти седнало положение. Аз го ползвах плътно от раждането до петия месец на количката и до 10 месец в колата. В момента вече трето бебе се радва на комфорта му.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Количките
« Отговор #610 -: Март 03, 2010, 14:59:49 pm »
Ето какъв въпрос ми се породи в главата, та реших да питам - става въпрос за тези колички, на които може да се закрепя столче за кола отгоре вместо кош. Някои от тези столчета ги водят, че стават за новородени. Но - за тях пък има друга "уловка" - че бебето не бива да стои там повече от час и половина. Та въпросът ми е - всички столчета за кола за новородени ли имат това ограничение?
Какво породи в теб този въпрос :lol:? По-добре според мен дай някой и друг лев повече, но си вземи кош за новородено. Хем на бебето ще му е по-добре, хем и ти ще си по-спокойна. Аз мисля и зимата да изкараме с коша за новородено - октомври си е вече хладничко, ще му е закътано и няма да му духа.
Re: Количките
« Отговор #611 -: Март 03, 2010, 15:18:51 pm »
Ами, въпросът ми беше породен от факта, че производители и търговци правят и невъзможното, за да накарат родителите да плащат за щяло и не щяло. Имам време да проучвам и не виждам защо трябва сляпо да се хвърлям и да правя покупки, които може да не са ми нужни всъщност. Ако е за доброто на бебето - ок. Но нямам място за глупости вкъщи, нито цената е незначителна. В допълнение - моя приятелка ми предлага количка за новородено назаем, която няма да взема (за да не се чудя къде да я държа), ако столчето за кола ми върши същата работа. Така че - благодаря за изказаните мнения, разбира се, специално ще се консултирам и по отношение на моделите колички / столчета, които съм си набелязала в момента.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Количките
« Отговор #612 -: Март 03, 2010, 15:38:55 pm »
Според мен, без да упреквам никого разбира се за избора който е направил, стола за кола си е стол за кола, а коша за новородено си е много важна и да не кажа задължителна придобивка (освен, ако бебето не е пролетно-лятно и количката има пълно легнало положение,зимата когато бебчето е вече по-голямо, може да се мине само с чувалче). Не мисля, че производителите са измислили кошовете за новородено само, за да ни товарят допълнително с цената. А за ненужните неща, живот и здраве като се появи бебо ще разбереш, че домът ти е пълен с тях - било то играчки, шезлонг, дрешки. В нас по едно време беше като склад. В хола нямаше място да се седне - 4 столчета за кола (2 кошници и 2 столчета от 9-36), 2 шезлонга, играчки, който вече им бяха омръзнали (аз ги крия и след време пак им ги давам). Важно е на бебето да му е комфортно. 
Re: Количките
« Отговор #613 -: Март 03, 2010, 16:46:48 pm »
Именно - терминът ми е през лятото, а и, както казах, имам опция да взема цяла количка за новородено. Лично аз четох доста и не съм 100% убедена, че кошът за новородено е задължителна придобивка, особено при колички, които имат напълно легнало положение. Също така виждам хора, които разхождат бебета в столчета за кола - отново с напълно легнало положение и изглеждащи широки и удобни, поне отстрани. Затова сондирам мнения и тук - обичам да съм наясно с претенциите си и когато тръгна по магазините, да имам ясна представа какви въпроси да задам, кои функции да гледам и на какво да основа решението си.
И аз искам на бебето да му е удобно, но също така искам и на майка му да е удобно.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките
« Отговор #614 -: Март 03, 2010, 17:39:06 pm »
cambozzola, аз мисля, че при количка с пълно легнало коша ти е излишен, а ако има вариант да комбинираш и със столчето за кола съвсем се обезмисля. Важно е да не се зариваме с излишни нещо, че и тези, които се ползват са си достатъчно много  :)
« Последна редакция: Март 03, 2010, 17:41:55 pm от midge »
*
Re: Количките
« Отговор #615 -: Март 03, 2010, 17:44:16 pm »
Моята дъщеря е родена в края на септември и до март се возеше все в стола за кола, монтиран на количката. Количката също имаше напълно легнало положение, така че аз взех за себе си решението да не купувам кош за новородено. Още не и е отеснял, ето и доказателство ;)
*
Re: Количките
« Отговор #616 -: Март 03, 2010, 21:51:54 pm »
Зависи също и какъв начин на живот ще води майката след това. Ако ще се разхождат предимно пеша и няма да се ползва кола много, тогава столчето за кола е излишно, дори само количката без никакви кошове е достатъчна, ако има различни положения за гръбчето. Ако обаче майката кара кола постоянно, няма как без столче за кола. За мен специално количка със столче за кола, което се монтира върху количката е най-удачния вариант, без кошове за новородени. При нас обаче това е стандартно да се продава по магазините, казва се тревъл систем и идва с количката, коша за кола и базата за в колата. При тази комбинация цената идва по-евтино отколкото да си ги купуваш поотделно. За новородените има специални подглавници и подплънки да не му се клати главата наляво надясно и бебетата могат да прекарват часове в тях. В България гледам други модели и стандарти се предлагат и също не мога да си обясня защо са толкова скъпи там. Все пак нямам наблюдение върху количките в Б-я, но споделям тук какво масово ползват хората (то тука сме залепени и за колите, ама това е друга тема).
Хайде със здраве!
*
Re: Количките
« Отговор #617 -: Март 04, 2010, 12:49:34 pm »
cambozzola, писах ти и на лични, но тук може да е от полза и за друг.
И двете ми деца спят единствено и само по корем у дома (баткото вече спи всякак). Това направи невъзможно разхождането в коша за новородени (зимата в чувал/космонавт, с качулка и по корем хич не е препоръчително :D). Ходим на разходки предимно с кола и често детето е спящо. Така само откачам кошницата и я слагам на рамката. Спят понякога и по 3-4-5 часа. В коша за новородено и двамата са излизали по 2 пъти и разходката преминава в рев и носене на ръце.
Отдавна са отречени вредите от дългото седене в кошница. Сия е писала за бебетата с рефлукс.



"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Количките
« Отговор #618 -: Март 04, 2010, 16:03:14 pm »
Кошът за новородено аз го прецених като излишна покупка, въпреки че бебето ми е зимно, родено в края на октомври. Мислех да се снабдя с някакъв по-дебел чувал, който да предпазва от вятър и студ, но една съфорумка  ми даде портбебе - универсално, което ми върши страхотна работа за по-студените и ветровити дни.
Щерката е родена края на зимата, с нея не съм ползвала нито кошове, нито портбебе, първата й зима посрещанхме с топла грейка и чувалче.
*
Re: Количките
« Отговор #619 -: Март 04, 2010, 17:01:30 pm »
Незнам дали тук е мястото но мойта количка съм решила да я пенсионирам,понеже дъщеря ми смята че е голяма за нея.макар че е 1год и 4 месеца.Така ,че ако някой проявява интерес към джордани трио(включва зимен кош, лятна количка и кош за кола),коша обаче съм го обещала на една мама,тоест без коша за кола-продавам я .Купила съм я за 800 лв