0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките
« Отговор #520 -: Януари 13, 2010, 19:28:44 pm »
Туинче, ние сме с Х-Ландер,модел ХТ http://www.x-lander.bg/detailsScrollers.php?model=xT,  но не знам още как ще е с бебе вътре, не сме излизали още навън. Иначе количката не е от най-леките, но е много маневрена, лесно се управлява и с една ръка, има много екстрички, джобчета, голям багажник. Двоумих се между нея и Спидито на Куини, но не съжалявам, по нищо не и отстъпва , а и е доста по-евтина. Предното колело се застопорява лесно, натиска се едно копче с крак, докато на спидито трябва да клякаш доло.Сенника е много голям, на две нива, слиза доста напред. Има почти легнало положение, със съвсем лек наклон, но аз си взех и кош за новородено.Много лесно се сгъва. Абе количката си е супер  :D, ако не ти е приоритет лекотата и нямаш много стълби за качване и слизане, няма за съжаляваш. За съжаление нямам още впечатления за здравината, не сме я ползвали, но мисля че в бг-мамата имаше темичка специално за тези колички, може да видиш там. Успех в избора!
*
Re: Количките
« Отговор #521 -: Януари 15, 2010, 10:03:42 am »
silvi4ka, благодаря ти за отговора и за поясненията.
Точно към същата количка съм се насочила и аз.
Писах ти на ЛС с още някой въпрос относно нея.  :oops:
*
Re: Количките
« Отговор #522 -: Януари 16, 2010, 15:39:47 pm »
Момичета чували ли сте за тези колички+колело за майката,изглеждат ми страхотни просто,амаа 2500$ струват.  8O
http://www.taga.nl/Gallery.asp?lang=eng


Re: Количките
« Отговор #523 -: Януари 16, 2010, 16:45:31 pm »
Брей, какви неща измислили братята холандци.  8O
*
Re: Количките
« Отговор #524 -: Януари 16, 2010, 21:41:54 pm »
Аз отдавна съм установила, че холандците се раждат на колело.  :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките
« Отговор #525 -: Януари 16, 2010, 21:50:31 pm »
:)Много е хубаво:)))))))))))))
Аз си мисля някой ден като порастнат децата да ги возя в това:)))))))

Вместо лятна количка:)засега е само шега но...не се знае:)
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 21:53:36 pm от Lisko »
*
Re: Количките
« Отговор #526 -: Януари 16, 2010, 21:55:12 pm »
Лисо, на теб ти трябва такова, където да впрегнеш бари.  :lol:

Спирам, че оспамихме темата.  :oops:

Да кажа и аз за моята количка - Спиди на Куини. Купих я по препоръка на мини (мини, благодаря ти!) и нито за миг не съм съжалила. Единственият недостатък е, че е доста голяма, затова си купих и една по-малка, която заема малко място в багажника ми, така че да мога и да имам място за покупки, ако ходя някъде сама с детето.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките
« Отговор #527 -: Януари 16, 2010, 21:59:44 pm »
Ами то и Куинито е холандско, евала им правя, страхотни са тези колички
Дес, по принцип за това имат Зап- за бързи разходки, градско бъги се води, леко /малко под 6 кг/, тип "чадър", максималната дължина в сгънато положение е под 70 см
Моето Куини гледа второ дете, нямам никакви оплаквания от тази количка, да не говорим че дори и става за породени- каката я возя отпред, където трябва да са краката на бебето, а когато се е налагало, дори и двете спящи вътре съм ги возила  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Количките
« Отговор #528 -: Януари 16, 2010, 22:12:36 pm »
А подходяща ли е за новородено? Имам предвид без да се взема допълнително кош за новородено?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките
« Отговор #529 -: Януари 16, 2010, 22:57:03 pm »
и двете съм ги возила до 4 месец в кошницата за кола, която има адаптори за поставяне на рамата на количката /кошница така или иначе ще ти трябва и за автомобила/
другото което има в разни сайтове английски е една компенсираща подложка, около 20 паунда мисля някъде, която слагаш на Спидито и регулира този наклон, който не позволява да сложеш новородено в тази количка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Количките
« Отговор #530 -: Януари 18, 2010, 13:02:04 pm »
мини, на зап-а не ми харесва, че няма легнало положение. Иначе сигурно щях да си я взема.

Re: Количките
« Отговор #531 -: Януари 19, 2010, 23:22:09 pm »
чак сега виждам темата :( започвам да чета , че има доста за четене и ще следя с интерес. аз от 2-3 месеца проучвам и все още не съм се спряла на конкретен модел. надявам се, че тук ще успея да разреша този проблем :)


Re: Количките
« Отговор #532 -: Януари 22, 2010, 14:16:06 pm »


Re: Количките
« Отговор #533 -: Януари 22, 2010, 15:00:10 pm »
Всички колички на които си се спряла са хубави но според мен са доста тежки аз бях се влюбила в тази която си я дала последна на линка на бебе конфорт но е огромна и си е тежичка и ако ти се налага в асансиор да я качваш не се побира със сигурност  :? ,за 3-тата на Куини ще кажа че е супер приятелка я има много леко се тика но като всички триколки си е пак обемна, за 4-тата на Чикоот личен опит мога да кажа че не се побира във всеки багажни тъй като отначало бях с такава удобна е но товаренето в кола беше кошмар  :(  за тази на 2-ро място АBС-3-tес на братовчедка ми я подариха кръстниците от Германия много е доволна коша за новородено е широк и удобен и като цяло количката е супер и е доста компактна. Това мога да кажа като наблюдения и личен опит дано съм ти била полезна и дано направиш най-добрия избор за теб и детенцето  :wink:
Re: Количките
« Отговор #534 -: Януари 22, 2010, 15:02:37 pm »
момичета,моля за помощ и мнение.ще покажа няколко колички,които ми харесват,а вие,ако имате какво да ме посъветвате в избора на една от тях ще ме улесните :D
ето ги.........

Всички са хубави. И аз преди време бях залитнала по този модел на abc design, само че е доста тежичка. За мен това е един от водещите критерии при избора на количка-да е лека и маневрена. Това е причината и да се откажа от този модел. Забелязах, че тези всички, на които си се спряла са над 11 кг. Ако това за теб не е проблем, на която и да се спреш мисля, че няма да сгрешиш. Всички са добри марки и предполагам качествени /поне от отзивите, които съм чела/ Успех в избора!


Re: Количките
« Отговор #535 -: Януари 22, 2010, 15:07:45 pm »
здравейте и от мен, ние си взехме ето тази количка http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=509. струва ми се че ще ни е доста удобна и функционална а и цената беше напълно прилична
Re: Количките
« Отговор #536 -: Януари 22, 2010, 15:20:09 pm »
мда...труден избор нали? хахаха....аз няма да я качвам в асансьор и тежестта не ме притеснява...даже предпочитам тежка,че количките май са на принципа на автомобилите-колкото по-тежка толкова по-добре вози,а на мен приоритета ми е точно как вози и разбира се как се качва в кола,че сме си доста мобилни.например бъгита-та не ги харесвам.ще получа дискова херния от тях хахахахха


Re: Количките
« Отговор #537 -: Януари 24, 2010, 19:35:49 pm »
Здравейте и от мен  :D Аз също съм се спряла на 2-3 модела колички: Х-Лендър ХТ ,chicco s3 и quinny модел speedy и немога да преценя ама въобще.Само това че Х-Лендъра е доста по-тежък от другите и затова е по-назаден план,но пък много ми харесва моделът.Решила съм обаче да я поръчвам от чужбина,защото цените са доста по-евтини отколкото тук.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките
« Отговор #538 -: Януари 24, 2010, 21:50:34 pm »
И аз залитах по триколки  в началото.Срещнах обаче една супер любезна продавачка и ми обясни всичко от опита с в продажби на колички.Предложи ми да избирам :Пег Перего или C MAX.Избрах Пег Перего Уно и  не съжалявам и за миг за избора си .За триколките ми каза няколко неща: няма възможност за  въртене на дръжка/ не исках да вдигам кош/,повечето при згъване искат махане на коша,багажниците са по- малки,заемат повече место в багажника /зависи от колата/ и др.Това ми бе достатъчно.
На мен лично триколката на Чико ми бе фаворит! :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките
« Отговор #539 -: Януари 24, 2010, 22:24:11 pm »
няма сигурна и "лека" количка, разберете го това
не може да сложите дете 6 кг на 3 месеца в 5 кг количка и да очаквате, че то ще е защитено в нея, да не говорим за сумати багажи, облекло и завивки през зимните месеци
при хубавите тежки колички обема и тежеста се компенсира от маневреността им, всеки който ми е барал куинито е на мнение, че тази количка сама се кара
виж за катеренето по етажи, няма кой да го спести, но варианти се намират
предпочитам да изминавам километри на ден с маневрена и удобна количка и после да я катеря 10 етажа, отколкото да се пъна с лека, но трудно подвижна количка  :wink:
и без това навън си имаме достатъчно препятствия за преминаване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит