0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките
« Отговор #240 -: Декември 03, 2007, 10:35:47 am »
Фия, доста тежка ми се струва. Огледай се за нещо по лекичко.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Количките
« Отговор #241 -: Декември 03, 2007, 11:16:14 am »
Не си взимайте тежки колички - при нашите разбити улици многократно се налага да бъдат вдигани и пренасяне с все багаж и бебе. Пне в София, поне в нашия квартал, уж "елитен".
*
Re: Количките
« Отговор #242 -: Декември 03, 2007, 14:28:37 pm »
Подкрепям Цветето аз направих тая гре6ка :? с тежка коли4ка(пак и сам ниска -цирка е пален)пак и заема по4ти целия  багажника в колата бе направо не мога да я гледам ве4е  :lol: разкарваме се с кенгурото 6тото ми писна да я сглобавям и разглобавям. Стабилна коли4ка е но нямам намерение да отглеждам 5 деца в нея  (сега я продавам )и 6те си взема друга ве4е сам си набелязала модел само пари4ки трябват  :P
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Количките
« Отговор #243 -: Декември 04, 2007, 09:05:52 am »
Не си взимайте тежки колички - при нашите разбити улици многократно се налага да бъдат вдигани и пренасяне с все багаж и бебе. Пне в София, поне в нашия квартал, уж "елитен".
:balk_103:Аз имам комбинирана на Пег Перего, тежи 8 кила.Бях си харесала на Чико,но тежат по-11, 12кг.
*
Re: Количките
« Отговор #244 -: Декември 04, 2007, 09:38:52 am »
Аз повдигам темата за количките, но сега се развълнувах от нея малко по сериозно. И така някой ползвал ли е комбинираната количка МВ Х6 TRIS CAM? Или въобще чували ли сте отзиви за тази количка, някой познат да е споделял впечатления?
Мерси.
Аз ползвах аналогичния вариант на Chicco и трябва да призная, че съм изключително доволна. Не помня колко кг беше количката, но ясно си спомням, че зимния вариант беше значително по-тежък от летния, което е съвсем естествено. Така че виж колко тежи количката без зимния кош. Мисля, че няма да е много тежка и няма да ти се наложи купуването на лятна количка в последствие както на много майки, които купуват евтини колички в началото. Имайки в предвид сезона, мисля, че зимния кош е много подходящ за новородено. Кошницата за кола се монтира на шаситo и за нас това беше много удобно. Заспи си детето в колата, като стигнем парка или магазина за който сме тръгнали, слагахме кошницата върху количката, без да се налага да местим и евентуални да събудим спящото дете. За мен е добър избор! Само, моля, имай в предвид, че аз не съм я сваляла често по стълби носейки я, защото имаме естакада пред блока. Носенето тук и там по улиците не ми е било проблем! Единствено не мога да кажа отзиви за качеството, но се надявам да е добро!


*
Re: Количките
« Отговор #245 -: Декември 04, 2007, 11:25:03 am »
Ако пък се спреш на по-тежка количка, гледай да е с големи гуми. Моята е 10 кг. само шасито и със стола за кола и детенце си става 18 кг. Но не ми се налага да я вдигам, защото гумите минават през всякакви препятствия. Даже слизам и качвам всеки ден с нея един етаж, щото аз живея на седмия етаж, а пък асансьора ни стига само до шестия. :D И въобще не ми тежи. Много ми е удобна даже.
*
Re: Количките
« Отговор #246 -: Декември 04, 2007, 12:06:25 pm »
Вчера ходих да разглеждам каталлози и съответно да поръчваме нещо и познайте какво се оказа, нещо много обичайно в нашата държава, в складовете на фирмите доставчици останали ограничен брой колички,останалите уж ги няма /скрили ги/, щото след нова година чакат увеличение.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките
« Отговор #247 -: Януари 04, 2008, 13:37:02 pm »
Shakira25 ,в Белгия има ли друг магазин ,освен в Премаман,в който да продават колички,кошари и т.н.Аз до сега не съм намерила.А там почти всички колички ги продават от 3 части и не ги делят,пък на мен зимен кош не ми трябва,а с него количката се оскъпява много.
<br />
*
Re: Количките
« Отговор #248 -: Януари 04, 2008, 15:55:35 pm »
Учудвам се, че на коша за новородени му казват зимен кош?! Идеята е бебето до 6 месеца да лежи в количката в хоризонтално положение. Дори да е родено през лятото не можеш да го сложиш полуседнало в лятна количка, кръстчето му не може да издържи. И после защо се изкривил гръбнака-ами затова.

Re: Количките
« Отговор #249 -: Януари 04, 2008, 16:02:36 pm »
Фиа, казва се зимен кош, защото има колички пригодени да стават в хоризонтално положение. А зимните кошове са добавки към летните колички, които падат до към 60 градуса някъде.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Количките
« Отговор #250 -: Януари 04, 2008, 16:03:01 pm »
Shakira25 ,в Белгия има ли друг магазин ,освен в Премаман,в който да продават колички,кошари и т.н.Аз до сега не съм намерила.А там почти всички колички ги продават от 3 части и не ги делят,пък на мен зимен кош не ми трябва,а с него количката се оскъпява много.

Аз имах триколка на торк комплект с вси4ките и аксесоари ,но я продадах (наистина няма смисал ко6а го ползвах то4но 5  пати както писах по горе)и тези триколки с големите гуми са огромни коли4ки и заемат много място дори и сгънати .Сега си купих 2  много леки коли4ки(едната стои в колата ,а другата в къ6ти),които са адски удобни и леснои  бързо се згават заемат малко място и не се товаря като хамалин :lol:

В по големите PREMAMAN МАГАЗИНИ има пове4е коли4ки,но те си имат каталог и може6 да си пора4а6 ,ако ти хареса някои коли4ка от каталога им ...Не забравяи да си поиска6 да ти направят карта PREMAMAN(има намаление след като направи6 покпки над 200 ? ,забравих то4но трябва да проверя как бе6е)

В AUBERT там изборът е голям от а до z ,има вси4ко абсолутно вси4ко.

Имате ли CORA покраи вас ?Там има бебе6ки раиони с ко6ари, коли4ки,спални комплекти и дрехи ,игра4кии т.н.и  са на добри цени и там има  избор ,а и сега е периода на SOLDE,възползваи се ...

А аз моите коли4ки ги пора4ъх от Германия с макси козито ,по горе съм дала линк на саита ,сравнение с белгииските цени е по евтино и се пла6та с виза и доставката е мн. бърза

Кажи от каква коли4ка има6 нужда ,за да ти дам идеи ?

Фиа никъде не е доказано(след толкова много експерименти ж цял свят) ,4е полулегналото положение води до изкривяване на гръбнака ...
В темата на др бърди бях дала линк на организацията в за6тита на потребителите и там са обсъждани много марки и продукти  които не са и са опасни за детето.Ако те интерсува про4ети
 

« Последна редакция: Януари 04, 2008, 16:16:03 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Количките
« Отговор #251 -: Януари 04, 2008, 16:26:43 pm »
Васи, извинявай, но все си мисля, че е кош за новородени, а не зимен кош. Аз досега не съм виждала лятна количка коята да пада до хоризонтално положение, но знае ли човек може и такива да има.

*
Re: Количките
« Отговор #252 -: Януари 04, 2008, 17:39:48 pm »
моята има 4 положения, включително напълно легнало  :wink:
Re: Количките
« Отговор #253 -: Януари 04, 2008, 17:42:06 pm »
Аз мисля, че всички комбинирани, на "летния" кош има напълно легнало положение. Защото то не е зимен и летен, а е кош за новородени и за след това.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките
« Отговор #254 -: Януари 04, 2008, 18:05:07 pm »
Шакира,благодаря ти.Тук имаме даже 2 Cora и ще разгледам.
 Иначе искам да има кошница,която да става и за кола ,а количката да може да ляга напълно.
 Харесала съм си тази Chicco CT02 , обаче тук я продават само от модела трио - дето има и зимен кош.Мен той не ми трябва изобщо,а количката с него излиза двойно по-скъпа.
<br />
*
Re: Количките
« Отговор #255 -: Януари 04, 2008, 19:55:40 pm »
Шакира,благодаря ти.Тук имаме даже 2 Cora и ще разгледам.
 Иначе искам да има кошница,която да става и за кола ,а количката да може да ляга напълно.
 Харесала съм си тази Chicco CT02 , обаче тук я продават само от модела трио - дето има и зимен кош.Мен той не ми трябва изобщо,а количката с него излиза двойно по-скъпа.


Сега в Cora има една коли4ка на промо Brevi (около 300 ? маи )тя наподобява LOOLA на bebycomfort,според мене са добри,но виж на тебе дали 6те ти допадне

ко6ницата за мен специално наи доказана марка за секурите на бебето ,която минава вс4ки тестове  е maksi cosi ,

 коли4ката на  maksi cosi Maxi Cosi Taxi Citi CX има 4 позиции на седалката,може да се фиксира на 6асито ко6ницата на maksi cosi ,лесно сгъваема е , тежи 9 кг ,колела са 4 ,2 по 2 ,маневрена е

quinny zapp тежи 6 кг предназна4ена е за деца от 6 месеца,за6тото седалката има само седнало положение  ,1 позиция на седалката ,може да се фиксира ко6ницата на maxi cosi на 6асито и  ,много малко място заема ,лесно се сгъва и разгъва ,триколка с малки гуми маневрена (аз такава си взех ),тя е една от наи малките и леките коли4ки за сега на пазара

QUINNY BUZZ mnogo тежка е според мене ,11кг ,седалката е с позиция   абсолутно съ6тата като na maxi cosi ,само детоо се обръ6та към маиката и към пътя ,съ6то на 6асито може да се фиксира ко6ницата на maxi cosi,триколка е (с 2големи колела отзад и едно малко джоино отпред),много място заема ,а има с 4 големи колела модел ,предназна4ена от 0 месеца и плус

Kоли4ката maxi cosi mura e като buzz(опциите са съ6тите  ,тежка е  12 кг седалката има някоко позиции ,много място заема ,комфортна е ,с 3 или 4 колела големи ,предназна4ена от 0 месеца и плус

Verve на Britax съ6то е лека 6кг лесно се сгъва има 2 позоции на седалката ,ко6ницата на Britax се фиксира на 6асито ,има модел  с 3 и 4 гуми малки,маневрена е ,предназна4ена от 6 мес (по нататак съм се ориентирала към нея )

macclaren techno th ,4 позиции на седалката ,саобразена е и за новородено със специална редуцира6та възглавни4ка ,4 колела 2 по 2 ,маневрена ,тежи 7,5кг ,сгъва се под формата на 4адър не заема много място ,задължително според мене оба4е трябва и да се купи 4увал4ето( такава си взех за разходка из квартала и когато съм пе6а)
този модел и триколката(но тя е 1О кг) на macclaren са подходя6ти от 0мес и плус

за stokke това е наи тежката коли4ка за мене и е наи скъпата за сега ,ина4е детето е на висо4ината на маиката и тн ваоб6те трябва да си с микробус ,4е да влезе в багажника :lol: ,подходя6та е по скоро за високи мами :wink:

за chicco коли4ките знам ,4е са тежки :? и не съм ги проу4вала,а и тук не се купуват много много ,всеки гледа да вземи практи4ното и удобното ,ама това го осъзнаваме в последствие таи като отна4ало и аз се урнах на тежка коли4ка и едвам я вдигах .

Ако имате Aubert мини и вземи каталога(безплатен е ) вътре има  много модели със плусовете и минусите под формата на то4ки ,и така по лесно 6те се ориентира6

ами това са моите наблудения и впе4атления
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Количките
« Отговор #256 -: Януари 04, 2008, 22:46:47 pm »
Точно този модел на чико, Ct 02 не е изобщо тежък, има 4 позиции на седалката, перфектна е за новородено, има си и човалче. Модела се води комбиниран, кошницата също може да се закрепя на количката, но тогава вече става тежка. Ние единствено сме я слагали ако заспи в колата, а сме тръгнали на разходка, тогава закрепяхме кошницата за количката.
Прекрасна е и за зима и за лято. Деси е зимно бебе, прекрасно си спеше вътре с часове. Количката е дълбока, като се сложи и човала бебето остава на ниско и заушено, изобщо не се вижда.
За Бг този вариант като цена, качество и функционалност беше най-добрия за мен.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #257 -: Януари 04, 2008, 22:50:57 pm »
Васи, извинявай, но все си мисля, че е кош за новородени, а не зимен кош. Аз досега не съм виждала лятна количка коята да пада до хоризонтално положение, но знае ли човек може и такива да има.

Според мен - нашата си е лятна, защото е без кошове и има пълно легнало положение. Ние затова я купихме точно нея.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките
« Отговор #258 -: Януари 05, 2008, 02:11:45 am »
Стефи,точно за това и на мен ми харесва,че цената и качеството са много добри.А като цветове има ли разновидности и какви?
Аз повече от 300 евро за количка,трудно бих отделила.
 Шакира,ходихме тая вечер до една Cora i haresah edna za 180 евро ,но много гадна материя ми се видя - утре ще ходим и до този Aubert,да видим какво има.А Maxi Cosi  са наистина много хубави кошници,но само тя е 150 евро,а количката хич не е евтина и тя.
 В краен случай,майка ми ще я купи и донесе от БГ,но ми се щеше аз да си я видя.
<br />
*
Re: Количките
« Отговор #259 -: Януари 05, 2008, 03:14:36 am »
Зори от тукhttp://www.edirectory.co.uk/pf/880/mia/d/chicco+ct+02+duo+travel+system+denim+2007/pid/4778550 може6 да си я пора4а6 коли4ката Chicco CT 02 с ко6ницата и не е много скъпа £177 това са около 237?(ако в бг е по евтина си вземи от там за този модел),но ко6ницата няма редуцира6та възглавни4ка за новороденото ,но може6 да си я купи6 отделно ot Premaman или Aubert

утре ,тоест днес ве4е :lol: и аз 6те ходя в Cora и 6те ти цъкна тая коли4ка на  brevi дето ми хареса и 6те видя то4но колко струва.

зна4и за 300? в бебе6ките магазини на арабите може6 да си купи6 хубава коли4ка,та и можем и да се пазарим :wink:,но в Bruxelles ги знам незная дали в Монс имате арабски квартал с комерсиална улица ,но ако идваte  в  Bruxelles мога да ви заведа 

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....