0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цитат
При неуспешен трансцервикален може да се опита трансмиометрален интраендометриален трансфер със специална канюла.
Това е цитат от статия, поместена на сайта. Моля ако някой има повече информация за този вид трансфер, да сподели.

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
jazzybaby, къде е това, моля те дай линк.
Аз попитах док през церв. канал ли е единствения начин, но и аз съм чела за нещо подобно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
"неуспешен трансцервикален трансфер"  е когато катетъра с ембриончетата не може да мине през маточната шийка . Миометриум е мускулният слой на матката.Ендометриум е вътрешният, лигавичен слой. Нямам подробна информация, но съдейки по терминологията вероятно става въпрос за трансфер, при който със специален катетър /канюла / се пунктира т.е. се пробива  матката и се трансферират ембриончетата в нея. Не знам обаче дали се прави трансвагинално, както при пункцията за изваждане на яйцеклетките , или през коремната стена..дано някой знае повече..


http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=548&Itemid=21

Това е статията, но не пише нищо повече.
Дани, и аз така си го представям, но ме интересува дали се практикува в България? И повече подробности за процедурата като цяло.
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 19:05:27 pm от jazzybaby »

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
аз попитах док само такъв трансфер /през церв./ ли прави и той каза да, това е само трансфера :(
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 19:38:51 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Разкажи малко повече за "защипването" на канала?
Четох, че се получавали контракции и вероятността за забременяване е малка, но все пак...

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
мани мани, фиксира се с 1 инструмент - двузъбец, малко е болезнено, но след подобно защипване матката конрактира и е много вероятно ембрионите да се изместят на неподходящо място или да бъдат изхвърлени.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Не знам дали се прилага у нас, но самата процедура не ми изглежда никак сложна. След това може би проблема е да се поддържа маточната мускулатура в релаксация известно време.Защото това боцкане, колкото и леко да е , е травма и може да предизвика контракции, които не са желателни :(
мани мани, фиксира се с 1 инструмент - двузъбец, малко е болезнено, но след подобно защипване матката конрактира и е много вероятно ембрионите да се изместят на неподходящо място или да бъдат изхвърлени.
При моето инвитро също имаше проблем при трансфера - достъпа беше труден и се наложи защипване, а след това и дилатация на канала, без упойка..  После доктора каза ,че тази непроходимост може да е евентуална причина за неуспех - имало вероятност ембиончетата да не попаднат на правилното място при проправянето на пътя  :? Наистина боли, ама...в името на каузата се търпи :?


мани мани, фиксира се с 1 инструмент - двузъбец, малко е болезнено, но след подобно защипване матката конрактира и е много вероятно ембрионите да се изместят на неподходящо място или да бъдат изхвърлени.
А самата процедура колко време продължава, тъй като и при мен го фиксира с нещо и малко беше болезнено, продължава не повече от 2-3 мин.,но  д-ра не ми е споменавал за такова защипване, но май след поставяне на някакъв инструмент, имах чувството, че имаше някакви контракции.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Danny S и ти и аз обаче не успяхме, за съжаление със "щипаните" трансфери :(
След дилатацията обаче, аз отново имах пробелми с ЕТ. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
мани мани, фиксира се с 1 инструмент - двузъбец, малко е болезнено, но след подобно защипване матката конрактира и е много вероятно ембрионите да се изместят на неподходящо място или да бъдат изхвърлени.
А самата процедура колко време продължава, тъй като и при мен го фиксира с нещо и малко беше болезнено, продължава не повече от 2-3 мин.,но  д-ра не ми е споменавал за такова защипване, но май след поставяне на някакъв инструмент, имах чувството, че имаше някакви контракции.
everton, доктора не ти ли каза как е протекъл трансфера ти? На мен ми прилича на щипане?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Не, нищо не ми каза, даже след иксито по -малко ме заболя, отколкото сега след трансфера, но тогава, май стана по бавно от сега. Тогава май го сложи и той не можа да се хване, и след това наново го слага, но дали е същия или друг незнам. Факт, е че слага някакъв инструмент, който така и не успях да видя. Преди това правих и 2 инсета, пак същата история, незнам при нормален трансфер, дали не се слага такъв инструмент изобщо.  Съжалявам, че не го питах поне сега затова, но нали  той си разбира от работата, и като чета това от вашите постинги, решавам, че май ще е нещо като защипване.
мани мани, фиксира се с 1 инструмент - двузъбец, малко е болезнено, но след подобно защипване матката конрактира и е много вероятно ембрионите да се изместят на неподходящо място или да бъдат изхвърлени.
everton, доктора не ти ли каза как е протекъл трансфера ти? На мен ми прилича на щипане?!

« Последна редакция: Юли 10, 2007, 21:20:51 pm от everton »
*
Danny S и ти и аз обаче не успяхме, за съжаление със "щипаните" трансфери :(

Аз също :(

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
Четох, че се получавали контракции и вероятността за забременяване е малка, но все пак...
даже да не кажа нищожно малка... :(

Аз се замислям за друга дилатация, но не знам дали е възможно толкова скоро?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Дилатацията преди всеки опит ли се прави?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Незнам, ще попитам дали е възможно и редно?!

Момичета, ние май сме много "кривите" :? Не е възможно да няма решение?!

 :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Не е възможно да няма решение?!

 
дано да успеем да го намерим
 :bighug:

Сега видях темата,при първия ми опит самия сондаж беше много болезнен,после на самия ЕТ също.Опита завърши с М. И т.к. си спомням какъв малък ужас беше,тази година док. пак ми прави сондаж,един ден преди ЕТ.Страшна работа.Така се бях изтеглила на стола, не питайте...Имаше и защипване...Та казах,че просто не мога да издържа на това,а и точно в името на каузата, настоявах за пълна упойка,както при пункцията.Като се събудих,нищо не усещах.И док ми каза,че т.к. е направил това защипване предния ден,може би е нямало да ме боли при ЕТ.Но така или иначе е добре,защото съм била абсолютно отпусната и всичко е минало както трябва.Това беше моето решение на ситуацията.А за резултатите писах в друга подтема. 
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Само да доуточня, спазъм на канала можем да направим дори и под упойка, при мен нещата не опират до спазъм, а до физика - представете си "десен завой", е не е 90% градусов, но е завой :?

kapka_lubov, честито още веднъж, ти къде прави този опит?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
evro, правих си и двата опита при д-р Стаменов.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!