0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mного съм възмутена.
« -: Август 24, 2005, 19:31:46 pm »
Решавам днес да взема направление за хормоните.
Отивам при личната тя казва, края на тримесечието е нямам направления, ама от нея да мине даде едно.
Отивам при ендокринолога и казвам че ми трябва направление за хормони и той рече ще ги пуснем на 5 ден и аз /кой ме би по главата/ казах че гинеколога ги иска на 3 и д-ра ме изгони.
Е от там походих още по няколко д-ра и в крайна сметка имам направление, ама ще е за последно. Писнами от цялата здравна система.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Mного съм възмутена.
« Отговор #1 -: Август 24, 2005, 19:36:16 pm »
Ми, ендокринолога е за бой, честно!
Луничке, не се ядосвай, такива са...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Mного съм възмутена.
« Отговор #2 -: Август 24, 2005, 20:31:57 pm »
За изследвания /по здравна каса/ лъжа най-безцеремонно, включително и че професията ми е "учител", че иначе се почва с теслата...
Mного съм възмутена.
« Отговор #3 -: Август 24, 2005, 21:10:04 pm »
Личната ми лекарка е приятелка на семейството, но въпреки всичко миналия месец ми каза четалонът който ми дава ми е последен за годината. ????  :x
Mного съм възмутена.
« Отговор #4 -: Август 24, 2005, 21:13:26 pm »
Едно джипи беше писал в дир-а, че на всеки здравноосигурен му се полага половин направление годишно...
Mного съм възмутена.
« Отговор #5 -: Август 25, 2005, 08:56:49 am »
Възмутена съм и аз, личната ми лекарка никога не ми е отказала направление, обаче за какво ми е това направление, като ендокринолозите в нашия умрял град никога не искат да ми дадат направление - едната казва, че тези хормони не минавали през касата?????????????????????(много "запозната" иначе), другата, че не можела сега да ми даде, третата, че не ми било нужно да ги изследвам.............
Представяте ли си, а също и направление за гинеколог не ми е нужно, защото фоликулометрията си я плащам като поп, защото не се поемала от касата, е кажете ми, като ми е свястно джипито та какво......
За всичките години съм успяла два пъти напр. за хормони да взема и то единия път беше само за Пролактин.
УЖАС и аз не издържам на тази скъпотия, а иначе малко деца сме раждали, е как да ги родим като държавата не ни помага...............
 :cloud:
Mного съм възмутена.
« Отговор #6 -: Август 25, 2005, 10:14:42 am »
Ами хайде и аз да се присъединя към възмутените от здравната ни система. Когато трябваше да си направя хормоните моето джипи, което е много точна жена, ме изпрати при гинеколога в ДКЦ-то. И той ми вика: не ти трябват на тебе тези изследвания :!:  :?:  :?:  :?:  и ми написа направление за лапароскопия без дори да ме е прегледал, 8O  само въз основа на бегъл поглед в/у документите, които му занесох. И естествено аз отидох в една лаборатория и си ги платих, както каза Мари, като поп. :evil:
Mного съм възмутена.
« Отговор #7 -: Август 25, 2005, 10:46:29 am »
Гадна работа колкото си искаш, аз нямам време да ходя за направления, знам че иначе излиза много пари ама кво да се прави.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Mного съм възмутена.
« Отговор #8 -: Август 25, 2005, 10:51:16 am »
Това с направленията и изследванията по касата е много, много голям проблем. Но не знам какво може да се направи като цяло, ако имате идеи някакви, давайте. Иначе така всеки се спасява поединично.

И като имате предвид, че все пак говорим за големи градове, а представете си какво е да си на село.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Mного съм възмутена.
« Отговор #9 -: Август 25, 2005, 10:55:19 am »
:lol: то на село незнаят че има хормони изобщо.
Кво да направим ли единственото което се сещам е да седнем прад здравната каса на гладна стачка да та ни види и чуе цялата страна.
Направленията ги изчерпват онези с бастуните дето едва стигат до лакаря, а аз при мойта съм отишла 2 пъти тази година и все беше прискочила лимита.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Mного съм възмутена.
« Отговор #10 -: Август 25, 2005, 11:14:41 am »
Моето джипи пък за тази година ми е дал вече 2 направления за гинеколог /макар че сме на село/ А за гинеколога дето ходих и двата пъти за хормони ми даде направление. Е вторият път каза, че като не съм можела на 4-5 ден по-добре било на 6-ти, отколкото на 3-ти ден. Пуснами ги за 6-ти, ама аз отидох на 3-ти ден.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Mного съм възмутена.
« Отговор #11 -: Август 25, 2005, 11:58:59 am »
"онези с бастуните" са нашите бащи и маики. Благодарение на техния труд има болници. Те имат право на zдравна помощ, то4но толкова, колкото и ние.
Mного съм възмутена.
« Отговор #12 -: Август 25, 2005, 12:04:46 pm »
Аз не визирам абсолютно всички но има такива дето цял ден само с д-ри се занимават, бабабта на един познат е точно от тези. И защо за тях може а за нас не. И защо те са с предимство: чакат седнали, не са на работа и изобщо имат повече време, а аз наример излизам от работа за да отида на лекар и се налага да чакам всички тях. Е да не са те виновни че ни е такава системата, макар че ще се намерят и други дето ще кажат обратното, но въпроса е принципен, държавата не помага на по-здравите. И като стана на 60-70 тогава и да ползвам всичко безплатно каква ще ми е ползата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Mного съм възмутена.
« Отговор #13 -: Август 25, 2005, 12:20:41 pm »
Луна съгласна съм с теб. Трябва да има ред. Верно че възръстните се нуждаят много повече от доктори отколкото нас, ама това означава ли, че да си търсим правата сле трийсетина години.

off topic: разправяше ми майка, че в Англия пенсионерите имали карти за намаление на гр.транспорт, обаче със фиксирано време за пътуване - не когато всички са тръгнали за или от работа. А през другото време си плащат, ако искат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Mного съм възмутена.
« Отговор #14 -: Август 25, 2005, 12:25:44 pm »
p;
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Mного съм възмутена.
« Отговор #15 -: Август 25, 2005, 12:43:01 pm »
Цитат на: Kaffee
"онези с бастуните" са нашите бащи и маики. Благодарение на техния труд има болници. Те имат право на zдравна помощ, то4но толкова, колкото и ние.


Именно, точно толкова, колкото и ние, а не за тях 98%, а за нас - 2%. Това е проблемът. Впрочем я разкажи при вас как са решени нещата, това ще е интересно и полезно, а може пък и нещо да ни хрумне като изход, вратичка някаква, светлина в тунела, знам ли.

А болници и въобще здравеопазване има благодарение както на техния, така и на нашия труд. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Mного съм възмутена.
« Отговор #16 -: Август 25, 2005, 14:32:32 pm »
Meli, как ги нагласи тия проценти?
Аz пък същите неща ги 4увам, но в друга версия. Виновникът е zдравната система в България. Нито са виновни "онеzи с бастуните", нито някои друг потребител на тая система. Нещата са глобално гнили. Не се 4увствам достатъ4но компететна, zа да давам съвети. И zатова винаги съм се въzдържала от коментари. Но определено "ония с бастуните" zа нищо не са ни виновни. А в тоя слу4аи са само жертви. Много ми е мъ4но zа ситуацията в която са поставени.
В Германия също не си харесват zдравната система и я плуят непрекъснато. Но те нямат теzи проблеми като нас. Тук има две схеми на zастраховане, държавна zастраховка и 4астна. Ние имаме 4астна zастраховка, мога да споделя опит. Имаме zастрахователен договор, описан с права и zадължения. Месе4ната сума е твърда "на калпак", променя се /нараства/ само с въzрастта. Покриват вси4ки раzходи, направени в условията на договора. Договорите са раzли4ни. Например нашия покрива стая с две легла, на девера ми _ луксоzна стая с едно легло. Кажи какво конкретно да напиша. Ако искаш, ще питам как е zа държавните zастраховки, ама нещо по_ конкретно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Mного съм възмутена.
« Отговор #17 -: Август 26, 2005, 01:41:29 am »
Ми нацията ни застарява, това е факт. Поне половината от регистрираните при един личен лекар пациенти са пенсионери. Логично е те имат повече нужда от консултации със специалисти и съответно за тях да вървят огромната част от направленията. Аз примерно знаеш ли колко направления съм ползвала - НИТО ЕДНО. А си плащам много редовно вноските. Всички нужди си покривам през частното здравеопазване.

Разбира се, че не са виновни потребителите от никоя възрастова група, просто е факт, че направленията отиват за пенсионерите. За тях също не стигат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Mного съм възмутена.
« Отговор #18 -: Август 26, 2005, 06:38:32 am »
Нека и аз да се включа по темата- моята лична лекарка никога не ми е отказала направление, колкото и пъти в месеца да отида, но проблемите ми започват, след като посетя съответния специалист. Значи- отивам при ендокринолог, за да ми пусне направление за хормони- репродуктивните плюс антитела и щитовидна жлеза. Диалога беше следния:
"- Имаш ли нормален цикъл?"- "-Да"
"- Ами значи нямаш хормонален проблем!!!"
След това започвам да обяснявам, че при първо изследване съм имала повишени стойности на пролактина, та се смили над мен поне за това. А иначе, ехографията на щитовидна жлеза било 10 лева и по всяко време мога да отида???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Mного съм възмутена.
« Отговор #19 -: Август 26, 2005, 07:45:43 am »
Цитат на: Ledena_luna

Кво да направим ли единственото което се сещам е да седнем прад здравната каса на гладна стачка да та ни види и чуе цялата страна.
...

То хубаво да се трътнем там ама освен да ни видят незнам дали ще ни чуя :twisted:  Лично аз проблем съм нямала с направленията ама то е защото са познати...но доста мои познати имат този проблем. Наистина незнам..то оправия няма значи.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011