0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ендометриоза
« -: Юли 02, 2007, 17:06:59 pm »
Въпросът ми е към момичетата с ендометриоза.
Как ви доказаха ендрометриозата?
При лапароскопия, при УЗИ или чрез някакви други изследвания?
Re: ендометриоза
« Отговор #1 -: Юли 02, 2007, 17:30:12 pm »
Съмнения имаше още при проследяването на киста, която се задържа няколко месеца, без промяна на размерите. При последвало лапаро и хистологично изследване се доказа ендометриоза.

lb2f
Re: ендометриоза
« Отговор #2 -: Юли 02, 2007, 18:06:59 pm »
моята ендометриоза я откриха,чрез лапароскопия.
Re: ендометриоза
« Отговор #3 -: Юли 02, 2007, 19:18:51 pm »
Моята ендометриоза я откриха при преглед,защото кистата беше огромна и след операцията хистологичния резултат потвърди диагнозата.
*
Re: ендометриоза
« Отговор #4 -: Юли 02, 2007, 19:25:16 pm »
Моята киста сащо беше огромна и лекаря го предположи,но се доказа след лапарото
Re: ендометриоза
« Отговор #5 -: Юли 02, 2007, 19:58:35 pm »
Моята ендометриоза я откриха при лапароскопия, но между другото не съм чувала да има друг начин за диагностициране на тази болест, освен чрез операция.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендометриоза
« Отговор #6 -: Юли 02, 2007, 23:18:35 pm »
заподозряха ме по непукането на фоликулите и при опипване, но се потвърди при лапаро.

пп а ти що питаш ако не е тайна
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 23:48:38 pm »
И за моята Ендометриоза казаха още на прегледа, защото имах 3-4см. киста, която не помръдна нито след 9мес. противозачатъчни, нито след 3 месечна несполучлива бременност. След коремна операция се доказа.
Re: ендометриоза
« Отговор #8 -: Юли 03, 2007, 00:32:55 am »
и моите кисти при преглед бяха заподозряни, за втората беше повече от сигурно и двете доказани с лапароскопия и хистология.
Теб какво те кахъри, ако можем да помогнем с нещо...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: ендометриоза
« Отговор #9 -: Юли 03, 2007, 00:44:51 am »
само чрез лапаро
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ендометриоза
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 07:29:33 am »
Единствен диагностичен начин за установяване на ендометриоза е лапароскопия.
При мен имаше съмнение,и Слава Богу не се потвърди!
alia_alia защо се съмняваш за ендометриоза?
Re: ендометриоза
« Отговор #11 -: Юли 03, 2007, 09:45:39 am »
Ами, аз имам една лапароскопия преди малко по-малко от година.
При нея не се откри ендометриоза, но скоро се консултирах с един добър лекар и според него-единият възможен проблем е ендометриозата. Та затова питам, дали има случаи, които не са установени с лапаро, а с някакви косвени изследвание. Четох в сайта на КИРМ, че НК активност, антифосфолипидните и антинуклеарните тела се увеличавали при ендометриоза. И още някакъв маркер-СА-125, също.
*
Re: ендометриоза
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 10:12:10 am »
аля, след като имаш лапаро преди по-малко от година и не се е открило нищо, според мен е малко вероятно да имаш ендометриоза.
един много добър лекар също изказа съмнения за ендометриоза при мен, въз основа на симптоми основно - силни болки по време на цикъл, обилен цикъл... неща нормални за много жени и без ендометриоза (нямах кисти или нещо друго, което се вижда на преглед и може да наведе на тази мисъл). аз се бях побъркала на тази тема, изчетох всичко което намерих, говорих и с други лекари - изводът до който достигнах с тяхна помощ е, че това е много теоретично заболяване, може да се докаже само с лапаро, но от друга страна не е непременно пречка за забременяване, особено ако е в лека степен.
в плевен правят някакви кръвни изследвания, но аз говорих с тях - могат да дадат около 80% гаранция за точност... на мен лично тогава д-р Русев не ми ги препоръча. ако искаш - пиши им на сайта, отговарят доста бързо.

Re: ендометриоза
« Отговор #13 -: Юли 03, 2007, 10:24:21 am »
Да, Пипи, точно за тези изследвания в Плевен говорех, за които в самия им сайт пише, че са със специфичност около 80%, което за мен не е достатъчно като информативност, защото се счита, че те са следствие от ендометриозата и информативността им се увеличава с напредването на заболяването. Т.е. когато е 3-та 4-та степен, ще са по-изразени, но то тогава и няма как да не се хване при лапаро.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендометриоза
« Отговор #14 -: Юли 03, 2007, 10:30:09 am »
малко вероятно е след лапарото да си я развила тая гад ама предполагам не е невъзможно. ти някви признаци имаш ли или просто всичко друго вече си проверила и ти е останало това като съмнение отново
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ендометриоза
« Отговор #15 -: Юли 03, 2007, 10:39:17 am »
ти някви признаци имаш ли или просто всичко друго вече си проверила и ти е останало това като съмнение отново
Ами, нали търсим под вола теле :wink:
Според лекаря, с когото се консултирах, ако няма проблем с оплождането, остава ендометриозата и сега проучвам тази хипотеза, защото за другата трябва да изчакам някой и друг месец.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза
« Отговор #16 -: Юли 03, 2007, 10:47:40 am »
ти някви признаци имаш ли или просто всичко друго вече си проверила и ти е останало това като съмнение отново
Ами, нали търсим под вола теле :wink:
Според лекаря, с когото се консултирах, ако няма проблем с оплождането, остава ендометриозата и сега проучвам тази хипотеза, защото за другата трябва да изчакам някой и друг месец.
и аз следя темата ти с интерес :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендометриоза
« Отговор #17 -: Юли 03, 2007, 10:48:50 am »
ти пък защо.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: ендометриоза
« Отговор #18 -: Юли 03, 2007, 13:35:51 pm »
И още някакъв маркер-СА-125, също.

Чак сега виждам темата, това е туморен маркер за установяване ракови клетки на яйчниците.
Не виждам как може да има отношение при ендометриоза, но може и да бъркам.И мен ме интересува дали може лапароскопията да е 'пропуснала' ендометриоза.
Re: ендометриоза
« Отговор #19 -: Юли 03, 2007, 13:40:18 pm »
И още някакъв маркер-СА-125, също.

Чак сега виждам темата, това е туморен маркер за установяване ракови клетки на яйчниците.
Не виждам как може да има отношение при ендометриоза, но може и да бъркам.И мен ме интересува дали може лапароскопията да е 'пропуснала' ендометриоза.

Наистина е туморен маркер, но при мене беше повишен точно докато бях с ендометриозната киста. Не знам дали е показател обаче.

lb2f