0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,мили момичета преживели спонтанни аборти!Искам да споделя моята история накратко,дано да бъде полезна за някои от вас!Първо да кажа,че безкрайно се възхищавам на мъжеството ви,на духа и силата ви!Аз съм с три спонтанни аборта,миседи,всичките около края на 3 месец.След направени генетични изследвания при доц.Кременски,имунологични при проф.Балева,хормонални,спермограма на съпруга,микробиологии се оказа,че всичко е наред.Както при много от вас.Но...гинеколога ми ме посъветва да направя диагностична хистероскопия.Направих я.Оказа се,че имам аномалия на матката-матка със септум /преграда /.Възможностите -отсртаняване чрез лапароскопия.Този септум пречи на матката ми да нараства по време на бременността,вследствие на което плода не може да се развива.Стигам до края на 3 месец и край-сърдечната дейност на плода спира,следва кюретаж.Просто матката е неспособна да нараства заедно с плода.Е,направих лапароскопията,отстраниха септума.След два месеца бях отново бременна за 4 път.Този път УСПЯХ!Вече горда мама на Новогодишно бебе!Исках просто да споделя,че по някой път страшните неща на пръв поглед не са чак толкова страшни!Явно причини за тези миседи  почти винаги има просто някой трябва да ги открие.Естествено ако е възможно не след 3-4-5 аборта.Това е страшно травмиращо и за психиката и за организмите ни,както сте се убедили!Пожелавам на всички да откриете причините за вашите неуспешни бременности!Да износите и да си родите най-прекрасните бебчета!Вие го заслужавате!Стискам ви палци!

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #1 -: Юни 30, 2007, 00:59:04 am »
благодаря ти мила чул те господ,бъди здрава и щастлива ти и  цялото ти семейство.късмет
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #2 -: Юни 30, 2007, 16:07:26 pm »
Здравей! Чудесно е, че при теб нещата са приключили успешно. Поздравления, че имаш бебче. Искам да те попитам само къде си правила хистероскопията и колко ти струваше. Аз май само това изследване не съм правила и почвам да се замислям сериозно, макар последният гинеколог при когото ходя, да твърди, че нямам нужда от хистероскопия. Предварително благодаря.
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #3 -: Юни 30, 2007, 17:36:37 pm »
Радвам се, че историята ти е с щастлив завършек!  :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #4 -: Юни 30, 2007, 23:35:44 pm »
Браво,ve4e Mama !Благодарим ти за съвета и подкрепата!Желая ти щастливо майчинство! :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #5 -: Юни 30, 2007, 23:52:29 pm »
най-напред - честита радост! и благодаря, че сподели историята си.
искам да отбележа, че във всички информационни материали за причините за мисед абортите, тези причини се разделят в няколко групи, като една от тях е тази на анатомичните аномалии. именно такава е била причината при теб.
винаги е редно да се проверяват и отхвърлят една по една всички възможни причини, като се започва от най-често срещаната.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #6 -: Юли 01, 2007, 08:00:50 am »
Браво ,вече-Мама!
Благодарим,че вдъхваш оптимизъм на момичетата!!!
Бъдете здрави и щастливи цялото ви семейство!!!!!!!!! :D
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #7 -: Юли 01, 2007, 09:44:17 am »
Благодаря ти! Ти си силна жена и заслужаваш огромно щастие! Желая ти го от сърце!!!  :bighug:

*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #8 -: Юли 01, 2007, 10:41:21 am »
Честита ти радост! Ти също си я заслужила!
Благодаря ти, че сподели историята си с нас!
Всичко хубаво!

*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #9 -: Юли 02, 2007, 11:08:03 am »
Чудесна новина. Да ти е живо и zдраво детенцето.

Понякога има нужда от такива новини. Дават ми кураж да продължа напред.  :)
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #10 -: Юли 02, 2007, 15:50:01 pm »
Страхотна новина-от сърце ти желая цялото щастие на света :balk_5:
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #11 -: Юли 02, 2007, 16:13:12 pm »
Първо се радвам много на твоя успех и ти желая много радостни моменти с бебчо, както и много здраве на цялото семейство.

Благодаря ти, че се сети да напишеш тези окуражителни думи на всички нас!
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #12 -: Юли 02, 2007, 22:38:18 pm »
Благодаря, момичета за хубавите пожелания! :) :) :)Тъпкано да ви се връща!  :) :) :)Наистина с цялото си сърце ви желая успех,защото само изстрадали  като нас могат да разберат какво се случва в душите ни.И да не забравяме да обичаме и благодарим на половинките до нас за разбирането и подкрепата,която ни оказват в тези трудни моменти.Смятам,че и при вас както и при мен те са тези които ни утешават и ни дават сили да продължаваме да търсим,да вървам напред и да бъдем силни!
Искам да ви кажа,че когато откриха причината при мен и ми казаха,че ще я отстранят,бях безкрайно щастлива!Въпреки,че никой не ми каза- е,този път вече всичко ще е наред.Просто ми казаха,че след такава лапараскопска намеса голям процент от жените износват плода почти до термин.Няма да изпадам в подробности как съм изкарала бременността си,но............всеки един миг страдание си заслужава!
Поздрави на всички! :) :) :)
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #13 -: Юли 03, 2007, 14:59:50 pm »
Няма да изпадам в подробности как съм изкарала бременността си,но............всеки един миг страдание си заслужава!

ААааа, няма не искам, ще разказваш. :D
Тази информация ще бъде от полза на много момичета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #14 -: Юли 03, 2007, 17:56:53 pm »
Здравейте,отново момичета!Ще разкажа.Може би е добра да почна с това,че съм щастливо женена от 11 години за най-прекрасния мъж на света! :) :)Сигурна съм,че и вие всички може да се похвалите със същото! :)Забавихме бебеправенето,защото живеехме при родителите ми,искахме да си поживем и разни такива неща,но отчитам,че не е трябвало да отлагаме толкова,но.....както и да е.Отделихме се да живеем сами.Опити започнахме от 2003г. след упорито лечение на хламидии.Забременях бързо.Бяхме безумно щастливи,но закратко само няколко седмици,страхотен кръвоизлив и болки,спешно в болницата-кюретаж.Събудих се от упойка със сълзи в очите,безутешно плаках дни наред....Спокойно,следващия път всичко ще е наред -казаха докторите.Случвало се почти в 30-40 процента при жените.Звучеше успокоително!След 6 месеца почивка-нови опити-пак съм бременна.Отново щастлива-всичко ще е наред лошото е зад гърба ми,но не........В 8-9 г.с.присъдадата missed abortion,следва кюретаж.Все едно целия свът се стовари върху ми.Отново всичко отначало дори не съм имала време да забравя преживяването от преди.Отново следват 6 месеца пазене.Отчитам като грешка,че се предоверих на доктора си и наистина повярвах,че нещастно стечение на обстоятелствата и че всичко следващия път ще бъде наред.Голяма ГРЕШКА!Съжалявам,че още тогава не смених доктора и не направих това което направих след като преживях и тртия си мисед.Е, тогава вече си казах стига толкова!Последния кюретаж беше прз 2005.Бързо се възстанових,мобилизирах всички останали ми физически и психически сили,направих си план график,естествено веяе с новия ми доктор и под негово ръководство,направих както вече знаете-генетични на мен исъпруга ми ,протромбин ген изследване,имунологични,хормонални,но да не се повтарям.След това хистероскопия,лапароскопия.И ето през април 2006 аз сам бременна за 4 път.Бях по-спокойна, че съм направила всичко ,което е трябвало както се изрази доцент Кременски когато разговарях с него на консултацията,между другото изключителен човек.Тези които са го срещали ще потвърдят.Та, той каза-госпожо вие сте направила всичко, което до момента се прави в България,когато има такива неуспешни бременности.Е това вече звучеше както трябва.Значи бременна сам за 4 път.Веднага след теста отидох на ехограф видяхме точицата,но нищо повече трябваше да изчакам поне до 5-6 седмица за да се види сърдечна дейност.Отивам пак замряла чакам - сърчицето тупка,една малка сладка точица.Всеки път когато ходех на ехограф както се сещате в моя случай доста често, дъха ми  спираше докато не чуех тупкането на малкото сърчице вътре в мен.Мислех си как ми се иска да стоя постоянно вързана за този чуден апарат който отчиташе-туп-туп-туп........Но в 7г.с. прокървих леко,изплаших се безумно-доктора назначи пълна почивка-утрогестан ,нош-па, прегнил.Овладяхме го.Чакахме да мине фаталния 3 месец.Най-дългия перид в живота ми.Добре мина,влязох в 4 мес.последва серклаж.Направих БХС,той вече е силно желателен вид изследване,да ама трябвало още да се измъчвам -висок личен риск 1:78.Не можех да повярвам,че се случва.Без колебание се съгласих на амниоцинтеза.Направих я -всичко беше наред,но  докато излязоха резултатите, ако щете вярвайте ако щете не но побелях.Между временно и една трагедия споходи семейството ми майка ми почина,тук вече наистина няма да изпадам в подробности, но получих контракции от стреса.Влязох в болница за задържане.След това продължих да пия магнерич до края.Наложих си да не мисля, да не страдам, да не чувстам,в името на едно единствено нещо да родя живо и здраво дете!Знаех, че трябваше да издържа и заради мама и заради себе си!Един умира друг се ражда,така е казал някой....Най-прекрасния перод беше когато влязох в 9 месец.Е, тогава разбрах какво правят нормалните бременни жени!И ето вече наближават празници-най-обичаните,най-любимите Коледа и Нова година.Коледа изкарах.Но на 31 декември 2006 усетих най-сладката болка на света.Може да ви се струва смешно, но вълнениети от стещата с това малко създание,ми даваше сили.Контракциите зачестиха тръгнахме към болницата.......... и след няколко часа се появи ТЯ-моята фея,в навечерието на Нова година се случи и моето чудо- едно малко сладко, мечтано, бленувано момиченце!За мен вече Нова година не не просто празник тя е вълшебен ден от моя живот!
Много дълго стана ,дано не съм ви отегчила!Това е!ВЕЧЕ СЪМ МАМА!
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #15 -: Юли 03, 2007, 18:06:18 pm »
Благодаря за споделените мигове на щастие и притеснение.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #16 -: Юли 03, 2007, 18:41:14 pm »
Браво на теб. Много успехи на теб, твоя мъж и малката ви фея. Просълзи ме твоята история.
*
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #17 -: Юли 03, 2007, 18:51:36 pm »
И мен ме просълзи историята ти! Желая ти от тук на сетне само щастие и усмивки да съпътстват дните ти!
Благодаря ти за куража, който даваш на всички нас!
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #18 -: Юли 05, 2007, 19:35:58 pm »
немога да спра да пла4а толкова мака и толкова радост накрая.поздрави на цялото ви семеиство и щастлив живот. :bighug:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: До момичетата с missed - кратка история
« Отговор #19 -: Юли 10, 2007, 22:58:17 pm »
момичета в този форум, просто не мога да ви кажа как ме разнежихте, разплакахте и разчуствахте...аз съм една от тези със спонтанните, наслушалата се на "ти си млада", "другия път ще стане", и най-тъпото:"така било писано..."горкото ми мечтано момченце, което не разбра защо така му е било писано на 17.04.2007г.болката е толкова силна, че чак ми се повръща, в момента съм в изчаквателния период, въпреки че ако нещо можеше да ме съвземе, то би било именно една нова бременност. най-гадното е, че в епикризата нямаше ни вопъл ни стон ЗАЩО аджеба така било писано...направих всички гадни изследвания-нищо. чиста, прекрасна идеална- да и се ненагледаш. не зная как ще се чуствам по време на следваща бременност, дали ще успея да се порадвам поне за миг? страхът ще изчезне ли? защо някои...хайде да не дефинирам кои, раждат и после ги хвърлят по кофи, домове, а аз която толкова мечтаех за моя син го изгубих? въпреки всичко обаче, когато прочетох някои от историите тук, просто ми се щеше да ви прегърна всичките, да ви пожелая успех и лека бременност и да ви кажа че ви обичам и ви се възхищавам! браво момичета, ей на това викам жени та дрънкат, каква смелост само! успех на  всички! препоръчайте моля, накой проверен специалист-гинеколог за софия! :bighug: :bfp1: :bori_010:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"