0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #500 -: Септември 27, 2007, 18:10:40 pm »


Опитах се тук малко да увелича снимката, за да се вижда по-добре. Ами това цвете Фанта го беше показала, и аз даже четох за него, но му забравих името сега. Дано Фанта се включи и каже пак какво е. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #501 -: Септември 27, 2007, 18:17:51 pm »
Много е невзрачно, даже не знаех, че цъфти.
Цветчето е много красиво, като някаква звездичка е.

В тая тема ли?
Ще се поразровя, да видя, може да го намеря.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #502 -: Септември 27, 2007, 18:23:30 pm »


http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=268

Оси това са двете места където открих информация за Стапелията. Ей сега и ддве снимки от мен, съвсем нови.




Намерих го.
Фанта, благодаря!

Петя, и на теб благодаря!

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #503 -: Септември 27, 2007, 18:38:13 pm »


Гане, вклюячих се и аз , на коя друга от вас този миризливко  :oops: е цъфнал.
eganeva тази снимка изглежда така все е дное моя, много прила на моята.  :?
Не смея да питам откъде я намери, неудобно ми е  :oops:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #504 -: Септември 27, 2007, 18:41:50 pm »
Разбира се, че е твойта, бе Фантич, то си личи от километър. :lol: eganeva просто сравнява двете снимки, по точно двете цветета. :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #505 -: Септември 27, 2007, 19:01:41 pm »
  Ей,Жени,Фанти,абе ще ме уморите от смях! :lol: :lol: :lol: Няма да обяснявам защо,ама толкова много ви се кефя!Сладурки! :bighug:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #506 -: Септември 27, 2007, 19:02:12 pm »
Това цвете, Фанта, Стапелия (или както се казва)от 8 години сефте цъфна.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #507 -: Септември 27, 2007, 19:10:58 pm »
Това цвете, Фанта, Стапелия (или както се казва)от 8 години сефте цъфна.
Това цвете, Фанта, Стапелия (или както се казва)от 8 години сефте цъфна.

Да, значи едната снимка ехтовята, а другата е моята. Аама съвсем се обърках, и 2-те снимки са ми съвсем еднакви. Моята стапелия не беше цъфтяла от 5 години. Нямш ли някоя по едра снимка на твоята бе Гане?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #508 -: Септември 27, 2007, 19:33:23 pm »
Това цвете, Фанта, Стапелия (или както се казва)от 8 години сефте цъфна.
Това цвете, Фанта, Стапелия (или както се казва)от 8 години сефте цъфна.

Да, значи едната снимка ехтовята, а другата е моята. Аама съвсем се обърках, и 2-те снимки са ми съвсем еднакви. Моята стапелия не беше цъфтяла от 5 години. Нямш ли някоя по едра снимка на твоята бе Гане?

Фантич, бъркаш нещо двата щата :wink: Снимката не е моя, а на ЕГанева :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #509 -: Септември 27, 2007, 19:36:25 pm »
Тя, Фантата на мен така ми вика, СПОКО! :D

Абе, Фанта, как не си разпознаваш снимката??? 8O
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #510 -: Септември 27, 2007, 19:42:50 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #511 -: Септември 27, 2007, 20:04:46 pm »
Ей, вече ми е доста по-весело.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #512 -: Септември 28, 2007, 14:08:29 pm »
Тя, Фантата на мен така ми вика, СПОКО! :D

Ааааа, дай да не си бъркаме заглавията, ша ва замола :lol: Че ми става едно таквоз притеснително :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #513 -: Септември 28, 2007, 15:25:22 pm »
Абе, карай да е весело.

Ето малко снимки и от мен. Това са ми новите придобивки, то за тая година вече беше, но пък за догодина живот и здраве, се надявам да ги ползвам.
Реших да оползотвора на моя отпуската и това е един от резултатите. Не е като по списанията, но пък бива.   Имам даже още две качета, но трябва да реша какво ще садя в тях. Приемам идеи. :lol:  А това е едно от двете бурета предвидени за лимоните.

А това са мойта гордост - патката Сиси, и пастира Джуджо. :lol: 
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #514 -: Септември 28, 2007, 17:39:46 pm »
Момичета, доживях и аз да се обърна към вас, утвърдените цветарки, за консултация по един малко странен и специфичен проблем. Тези дни си купих луковички за пролетни цветя и по специално за: минзухари, нарциси, зюмбюл (три цвята) и лалета (розови и червени, които по краищата на листата на цвета са нещо като къдрави, странни един такива). Доколкото знам, се садят през ноември. Проблемът е, че в градинката има доста храсти с плодчета за птици и по края на градината има доста дървета, които пак раждат плодчета, но за птици и катерички. Има и два лешника, от които само катериците се облажват досега.  :D Та, проблемът е в катеричките. Така са се развихрили вече да събират храна за зимата, че я заравят където им падне, виждала съм ги много пъти. Гледам я държи нещо в лапичките и с едно такова бързо и нервно движение изкопае дупчица и си го зарови като запас за зимата. Дотук нищо лошо. Коя съм аз, че да преча на катериците да си реализират инстинктите. Обаче: големият проблем е, че катеричките имали проблем с паметта!!!  :D Оказва се, че тези животинки не помнят къде заравят храната и затова заравят напосоки навсякъде. И през зимата ровят навсякъде, за да търсят. Миналата есен посадихме два реда нарциси и половината луковички бяха безмилостно изровени и наръфани най-жестоко от катериците. Предполагам доста са се озлобили, като са опитали странния вкус на луковиците и не им е харесал, та като отмъщение почти не бяха останали читави луковички. Купихме нови и малко позакъсняха напролет с цъвтенето. Та, въпросът ми е колко на дълбоко да ги садя този път, като все пак имайте предвид, че искам на луковичките да им стигне пролетта, за да се покажат.  :D Ориентировъчно да е, защото явно предния път бяха доста плитко. Благодаря!
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 17:41:28 pm от DivaRoza »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #515 -: Септември 28, 2007, 18:02:39 pm »
Цитат
Миналата есен посадихме два реда нарциси и половината луковички бяха безмилостно изровени и наръфани най-жестоко от катериците. Предполагам доста са се озлобили, като са опитали странния вкус на луковиците и не им е харесал, та като отмъщение почти не бяха останали читави луковички.

 8O 8O 8O 8O Бря, не съм знаела че катериците такива зонлуци могат да правят.

Моето скромно мнение, лалетата не хубаво да се сеят много на дълбоко, освен ако не ги вадиш всяка година, защото аз ги вадя на всеки 2-3 години, защото те се забиват все по-дълбоко в земята. Ами посади ги там по встрани, където не ходят катериците... :lol:
Дано Кети се включи, тя е спец по лалетата. :lol:





Мари, чудесно си го измислила, всички висящи цветя можеш да посееш там, а патката и пастира, обират точките. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #516 -: Септември 28, 2007, 19:31:35 pm »
Абе, Фанта, как не си разпознаваш снимката??? 8O

Да, знам че е моята, само че беше толкова малка че се усъмних, но ясно ми е чее моята бе Гане...  :bighug: :balk_100:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #517 -: Септември 28, 2007, 20:14:28 pm »
Рози, защо не ги садиш на пролет, за да избегнеш разравянето и унищожението на луковиците. Вярно, че е по-добре да ги насадиш сега, но ако не е възможно..........и катеричките душа носят, и те хляб ядат. :wink: :lol: :lol:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #518 -: Септември 28, 2007, 20:39:45 pm »
Ози, при теб няма ли катерички, дето да шетат насам, натам?!
Мари, ми те дали ще имат време да се покажат, ако ги посадя пролетта? Кой месец по-точно предлагаш пролетта? Имай предвид, че тук пролетта идва с един месец по-късно. Също така ме интересува зюмбюлите и лалетата на една и съща дълбочина ли се садят, щото стъблата им са с различна дължина после? Това дали има въобще нещо общо, нямам представа!!!  :D
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #519 -: Септември 28, 2007, 20:52:35 pm »
Абе да ти кажа често, ти май много си се задълбочила. :lol: :lol:  Аз тук съм садила края на март или началото на април и си стават, няма проблем. И да ти кажа, хич не съм се и сещала на каква дълбочина ще са, просто съм си боцкала на око.
Знаеш ли к`во си представям, една прясно изорана леха, един вирнат задник с линийка в лехата и един примерен мъж, който да подава луковиците и да гони горките катерички от време-на време.  8O :lol: