0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #380 -: Септември 02, 2007, 19:06:32 pm »
Момичета от 2 дена, никой нищо не е пускал, нещо нямате снимки или желание. Днес се изкефих че моята Стапелия цъфна за 1 път от 5 годишна пауза , аи за Оси имам нещо специално ама много :P :D



Re: Моята Градинка 2
« Отговор #381 -: Септември 02, 2007, 20:37:00 pm »
Момичета, купих Ананас на детето, но е с много свежи и хубави листа. Някъде съм чела, че може да си го посея, ама не откривам къде беше... Някой може ли да ми помогне?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #382 -: Септември 03, 2007, 16:52:00 pm »
 :D :D :D Последни снимки на моите богородички...преди напълно да бъдат унищожени от проливните дъждове...



Момичета, купих Ананас на детето, но е с много свежи и хубави листа. Някъде съм чела, че може да си го посея, ама не откривам къде беше... Някой може ли да ми помогне?

  :wink: Сори,Майкъл!И идея си нямам...



 





« Последна редакция: Септември 05, 2007, 19:42:17 pm от baracuda »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #383 -: Септември 03, 2007, 22:13:25 pm »
Ми аз нямам градина :(

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #384 -: Септември 04, 2007, 09:09:54 am »
Ми аз нямам градина :(

Ники, и аз живея в блок нямам градинка в истинския смисъл, но пък имам десетки стайни цветенца и всяка година правя нещастни опити да отгледам нещо на терасата :lol: :lol:.

Всеки който обича да отглежда цветя или пък просто да им се наслаждава е добре дошъл сред нас :D.
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #385 -: Септември 04, 2007, 10:04:05 am »
Всеки който обича да отглежда цветя или пък просто да им се наслаждава е добре дошъл сред нас :D.
:good_post: :good_post: :good_post: :welcome_1: :flower: :bighug:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #386 -: Септември 04, 2007, 10:57:26 am »
Хайде сега малко нови цветенца и от мен, че доста време отсъствах и трябва да се реванширам :wink:.

Ето това са най-новите ми придобивки:

Розова азалия.

Нецъфнала гардения.

Според продавача това е фикус пулмила, но аз не съм убедена :?.


А тук съм снимала старите, но малко попораснали цветенца :D:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169529&photo=5
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #387 -: Септември 04, 2007, 11:16:49 am »
  peti_pati,ахнах!Не бях виждала толкова красива розова азалия!"Фикусът пумила" мисля,че е вид декоративен бръшлян,но е прекрасен!Винаги съм си падала по пъстри листенца!Но както винаги,не мога да не похваля страхотните ти саксии и аранжировки!Много,много са впечатляващи и на мен лично ми "падат" на сърцето!
Благодарим за споделените прелестти!Да са ти все така свежи и красиви цветята и гооолеми да пораснат!
:youwoman:
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 22:07:02 pm от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #388 -: Септември 04, 2007, 11:46:05 am »
Момичета, купих Ананас на детето, но е с много свежи и хубави листа. Някъде съм чела, че може да си го посея, ама не откривам къде беше... Някой може ли да ми помогне?

Тук намерих малко инфо за ананас-джудже, може да ти е от полза:
Ананас-джудже/Ananas nanus
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #389 -: Септември 04, 2007, 13:48:21 pm »
peti_pati, розовата азалия направо ми грабна окото. Аз такава нямам, значи предстои търсене. :wink: :lol: Дано и гарденията се развие добре и да се радваш на красиви цветове. А относно третото, мисля че не е пумила, а вид  шарен бръшлян.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #390 -: Септември 04, 2007, 14:04:06 pm »
Пети, азалията наистина е чудесна. С приятен нежен цвят.
А третото ти цвете, разбира се е бръшлян. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #391 -: Септември 04, 2007, 14:24:01 pm »
Това е еустома /eustoma/, най-после почнаха да цъфтят, но не ми изглеждат много добре, много вероятно е да от времето, цяло лято само дъжд и хлад, какво може да излезе от това, освен едни проскубани цветя?!  :?

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #392 -: Септември 04, 2007, 17:54:21 pm »
Ми аз нямам градина :(

Че иаз , всички снимки са от растенията който гледам на няколко места, а и от тези който снимам из квартала като излизам. Оси кажи нещо за снимките че са сепциално за теб

Фанта, благодаря много, розите си ги обичам както знаеш, няма какво да коментирам, но ме интересува това първото цвете, сигурна ли си че така се казва и ако можеш направи една по-добра снимка.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #393 -: Септември 04, 2007, 19:22:53 pm »
  Osiana какво е това цвете еустома /eustoma/?Много е красиво!От грудки ли е?Мисля,че имам и аз такова (розово),но не успя да цъфне тази година,заради градушката.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #394 -: Септември 04, 2007, 20:08:47 pm »
Бари, не е грудково, японско е, прилича на малка розичка, но листата му са различни. До колкото знам има да се продават семена от него в Бг. Ако намеря материал за него ще пусна, ако не ще опиша с няколко думи каквото знам. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #395 -: Септември 04, 2007, 20:35:13 pm »
Ми аз нямам градина :(
Ники и аз нямам моя градина, но ако можеш пред блока където живееш или пред офиса където работиш, да си направиш твоя градинка, както аз направих :wink:
Иначе цветя си имам вкъщи и то много.В къщи нямаш ли си? Ако имаш покажи, ние и на тях се радваме.
Добре дошла в цветната темичка.

Поздравления момичета за цветята!Разкошни са!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #396 -: Септември 04, 2007, 20:41:44 pm »
Отдавна не бях посещавала темичката и направо съм възхитена от снимките на цветята ви! Много са красиви! :D
 
Моите бяха удавени :( от прекаленото поливане на съседката, на чиито грижи ги оставих повече от месец. Сега правя и невъзможното да спася поне някои от тях. Нямах и най-малка представа, че възрастна жена не знае как се поливат, а и бях я инструктирала предварително. Заминаха си 6 саксии със страхотни растения, а тъкмо бяха почнали да цъфтят и не можах даже да им се порадвам. Ако бях разчитала още малко на нея, щях да остана без нито едно цвете. Сега си мисля, че ако ги бях оставила без грижи щяха да се запазят повечето, но вече е късно. Тя, жената не е виновна, че не е знаела какво прави, даже е искала да помогне, ама си ми е кофти за цветенцата. 
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #397 -: Септември 04, 2007, 20:44:18 pm »
Ми аз нямам градина :(
Ники и аз нямам моя градина, но ако можеш пред блока където живееш или пред офиса където работиш, да си направиш твоя градинка, както аз направих :wink:
Иначе цветя си имам вкъщи и то много.В къщи нямаш ли си? Ако имаш покажи, ние и на тях се радваме.
Добре дошла в цветната темичка.

Поздравления момичета за цветята!Разкошни са!


Предстои ми да се местя в ново жилище, и там замислям градинка. На първия етаж сме и като погледна през прозореца ще си виждам градината. А в къщи имам саксийни растения, ама те горките от многото местене от квартира на квартира започнаха да линеят. Но като се преместим за постоянно започвам отново. Така, че ще разчитам да ми давате от вашите цветя :wink:
Пък и повечето ми приятели като идват на празник в нас, вместо букети носят саксийни :wink:(това беше намек)
« Последна редакция: Септември 04, 2007, 20:47:38 pm от Ники »

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #398 -: Септември 04, 2007, 21:21:30 pm »
Бори, съжалявам за цветята ти...но ти ще ги оправиш, а което не стане, ще си купиш на ново. :wink:
Ники, хайде в отбора на цветарките. :lol:

За еустомата, там от където го купих, пише че е от Япония. Тук ще пусна един линк на английски с много снимки, където пише че идва от другаде, но както и да е.

http://www.lucidcentral.org/keys/v3/cutflowers/key/Cut%20Flower%20Exports%20of%20Africa/Media/Html/Fact_sheets/Eustoma.htm

А тук една снимка на еустоми в различни цветове:


Един линк на български, в който го наричат Лизиантус:
http://www.fleur-idea.com/index?id=1227&lang=bg
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #399 -: Септември 05, 2007, 15:02:36 pm »
Ей момичета и аз не съм влизала отдавна.Много са ви хубави цветята,браво,поздравления от мен.И аз имам един бенджамин,който незнам кога ще мога да ви покажа,ама се надявам да е скоро.