0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #340 -: Август 28, 2007, 08:04:28 am »
Благодаря ви момичета за съветите! :DЯвно съм прекалила с поливането :(Щом е толкова капризен малко ме съмнява,че ще се окопити,но да видим....Откога мога да започна торенето,да изчакам ли да се адаптира добре или може веднага?Вие каква тор ползвате?Питам,защото преди време си "уморих"една красива папрат с течен тор за листно-декоративни,а на другите цветя им нямаше нищо.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #341 -: Август 28, 2007, 21:54:27 pm »
Фантичка,много хубав фикус!Явно имате доста място за отглеждане на цветя. :D
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #342 -: Август 29, 2007, 17:22:23 pm »
А като говориме за бенджамин, някой има ли идея кога може да се пресажда в по-голяма кашпа?
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #343 -: Август 29, 2007, 18:25:52 pm »
Предполагам, че когато му стане тясна старата саксия. Но как така да го пресадиш в кашпа, нали в тях не се сади, а се слага саксията. Кашпите са без дупки за водата.
Аз вече имам две бенджита - едно шарено и едно зелено.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #344 -: Август 29, 2007, 18:30:37 pm »
Mary,
Старата саксия май вече му е тясна. Но дали има изискване за сезон?
Има едни големи саксии с дупки в Бриколаж и Практикер и ги водат кашпи  :?
Както и да е с дупка ще е  :D
Браво за бенджитата, аз моето едно го мъча от миналата Коледа, едно такова плешивичко стои ...
Но пък съм го сложила в зоната на парите  :D  :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #345 -: Август 29, 2007, 19:13:14 pm »
А коя е зоната на мънитата, шъ кайш ли?
Шарения бенджамин го пресадих предната седмица. Не виждам да има проблем, то да си е проличало до сега. Да ти кажа аз съм на принципа, че е по-добре да го пресадя без значение дали е пролет или есен, отколкото да го мъча в неподходяща саксия.
Ето бенджитата.
А тази драцена ми я подариха вчера /имах курбан/.
« Последна редакция: Август 29, 2007, 19:21:21 pm от Mary »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #346 -: Август 29, 2007, 19:46:20 pm »
Мери, пак ме изненадваш с хубави цветя. :D

Тук в Германия е толкова прохладно лятото, че чак и цикламата ми цъфна :lol: :

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #347 -: Август 29, 2007, 21:08:33 pm »
То нали ми свършиха градинските, та рекох да се отсрамя с някое вътрешно. :oops: Аз никога не съм имала циклама, но не мисля, че и ще имам. И аз като пияниците без едно мога, но с едно не. Ще си взема някой цвят и от там ще се почне и другия, и другия и т.н. Нали се познавам що за стока съм, така стана с теменужките, с азалиите и май на там отиват нещата с китайските рози. А то така до къде ще го докарам, нищо че живея в къща,  вече съм се пазарила със свекито да ползвам  две стаи от техния етаж за цветята ми.  :lol:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #348 -: Август 29, 2007, 21:24:47 pm »




Оси тия две снимки са за теб. Знам че много обичаш рози, а и моята циклама също цъфна за 1 път от 2 години а и сега се чака втори цъфтеж  :D :P
« Последна редакция: Август 29, 2007, 21:49:39 pm от fanta_22 »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #349 -: Август 29, 2007, 21:47:13 pm »
Фантич, това е теменужка бе душа, не циклама 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #350 -: Август 29, 2007, 23:40:37 pm »
А, Фанта мерси много, хубава роза и теменужка. :D А онова синичкото цвете до розата, ако ми кажеш какво е, много ще съм доволна. :lol:
« Последна редакция: Август 29, 2007, 23:42:23 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #351 -: Август 30, 2007, 08:54:56 am »
Оси не искам да те разочаровам но тази снимка на розата е снимана от мен край входа на един от блоковете в квартала ми. Радвам се че ти харесва.  :P :)
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #352 -: Август 30, 2007, 09:26:34 am »
А коя е зоната на мънитата, шъ кайш ли?
Mary,
По фън фуй миличка ... Ще ти кажа само с две думи, за да не спамиме темата на Ози:
Аз лично си определям зоните по школата на "Осемте двореца" от този сайт:
http://fengshui.bg/calculators/ba-zhai/
и съответно зоната на парите е в направлението Шън-ци.
А от своя страна, една от препоръките за подсилване на тази зона е наличието на бенджамин  :D
Но дори и да не си го сложил точно в тази зона, бенджито е символ на богатството и го привлича в дома и офиса. Американците са луди на тази тема и няма офис, малък или голям, в който да няма бенджита ... У нас също забелязвам по банки  :D
Та това е  :wink:, успех в отглеждането на бендамините!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #353 -: Август 30, 2007, 09:34:05 am »
Тук в Германия е толкова прохладно лятото, че чак и цикламата ми цъфна :lol: :
Много ти е хубава цикламата, ... но не е от климата, права е Фанта без да иска  :D
Моя приятелка има четири циклами, които отглежда в хол с южно изложение, и четирите са цъфнали, още преди три седмици. И ние се чудим какво им стана на тези цветя  :D, имайки предвид 40- градусовите жеги това лято ...
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #354 -: Август 30, 2007, 10:08:41 am »
Mary,твоите мънита-бенджита,няма да се задържат много с тези габарити,от тези видове са,които имат бърз разтеж. :D И аз имам такива и ти гарантирам,че до 2-3 години ще бъдат порядъчно-наедрели дръвчета! :wink: Много се впечатлих от красивата аранжировка на драцената ти!Прекрасна е!Винаги си ни показвала естетически издържани красоти! :balk_47:

Osiana,много-нежна и обаятелна циклама!А и листенцата са и много-хубави!Говориш ли им,пееш ли им на твоите цветя,но си личи,че са отгледани с много внимание!Браво,за което! :balk_602:

mmery,много хубава информация си ни предоставила! :balk_81: И за бенджамините е вярно,че са дърветата на парите! :mrgreen:


Аз пак ще ви досаждам със моите китайски рози! :D Не мога да не споделя отново това... :balk_600:




 




*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #355 -: Август 30, 2007, 10:14:31 am »
Тук в Германия е толкова прохладно лятото, че чак и цикламата ми цъфна :lol: :
Много ти е хубава цикламата, ... но не е от климата, права е Фанта без да иска  :D
Моя приятелка има четири циклами, които отглежда в хол с южно изложение, и четирите са цъфнали, още преди три седмици. И ние се чудим какво им стана на тези цветя  :D, имайки предвид 40- градусовите жеги това лято ...

Учудвам се, защото цикламите не обичат горещо. Миналото лято тук беше много топло, едвам я спасих моята циклама да не загине, камо ли да цъфти. Сега е хладно и си мисля че е нормално да цъфти, но на 40° просто не вярвам. 8O

Bаракудка, браво, много хубави китайски рози. Ти колко имаш от тях?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #356 -: Август 30, 2007, 10:54:10 am »
ще ме накараш да направя снимки  :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #357 -: Август 30, 2007, 11:13:13 am »
ще ме накараш да направя снимки  :wink:

Давай, нали това най-много ни радва. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #358 -: Август 30, 2007, 11:53:26 am »
Оси, това синьото цвете, дето се вижда до розата на Фантата, е до колкото знам от майка ми - дървесна ружа. Има бели, сини и розови. Много са красиви :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #359 -: Август 30, 2007, 12:00:19 pm »
Ето и цикламите на приятелката ми:

:D накарах я да ми ги снима и да ми ги прати по скайпа ...

;