0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #240 -: Юли 17, 2007, 20:18:25 pm »
Оси, спатифилиумите обичат шарена светлина и много вода. Моя седи в момента на остъклената тераса, не е на пряка светлина, но е на доста светло и топло и се полива непрекъснато и в момента е полудял да цъфти. Така че опитай така и може пък и да го накараш да цъфти :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #241 -: Юли 17, 2007, 21:28:14 pm »


Сега дайте идеи какво мога да засадя толкова късно на терасата, че от петуниите и тагетисите и помен няма (въпреки, че ги бяхме внесли вътре, за да издържат по-дълго без вода...).

Каквото и да купиш в саксия, може да го пресадиш на балкона. :wink:

Оси, спатифилиумите обичат шарена светлина и много вода. Моя седи в момента на остъклената тераса, не е на пряка светлина, но е на доста светло и топло и се полива непрекъснато и в момента е полудял да цъфти. Така че опитай така и може пък и да го накараш да цъфти :wink:

Благодаря Гане, ще пробвам така, пък дано цъфне. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #242 -: Юли 17, 2007, 21:42:53 pm »
Моя спатифилиум е на източна тераса на открито, но пред нея има борчета които пазят да не влиза ярко слънце, мисля че тук най-много му понесе, и аз колко ли места не му мислих и не искаше да цъфти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #243 -: Юли 18, 2007, 09:37:02 am »
Оси,

Благодаря за съвета :D. За сега съм се спряла на още летни гербери, но събота и неделя ще се разходя до някой разсадник :wink:.

Относно спатифилумите - Ганка много точно е казала, че обичат шарена сянка и много вода. Аз ще добавя и торене веднъж в месеца и гарантирам, че ще се скъсат да цъфтят. Аз имам спатифилум, но с по-дребни листа, който в момента е с 3 цвята :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #244 -: Юли 18, 2007, 13:18:06 pm »
Аз пък ще ви пусна снимка на Великденският ми кактус който не беше цъфтял поне от 5 години или откакто го имам и това лято ми беше 1 цъвтеж:

         
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #245 -: Юли 18, 2007, 15:41:17 pm »
Две пресни снимки от мен.




                Exotic



                      Deutsche Welle
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #246 -: Юли 18, 2007, 16:13:47 pm »
Момичета, няма да съм у нас повече от 2 седмици, а едва ли ще намеря някой който да ми полива цветята всеки ден. За първа година гледам нещо, което не е увехнало 1 месец след засаждане и не искам точно сега да оплескам нещата. Имате ли някаква система за поливане когато не сте вкъщи.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #247 -: Юли 18, 2007, 16:19:04 pm »
Момичета, няма да съм у нас повече от 2 седмици, а едва ли ще намеря някой който да ми полива цветята всеки ден. За първа година гледам нещо, което не е увехнало 1 месец след засаждане и не искам точно сега да оплескам нещата. Имате ли някаква система за поливане когато не сте вкъщи.

Има такава сиситема, но не знам къде има в Бг. Ако намеря снимки ще ги кача.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #248 -: Юли 18, 2007, 16:30:06 pm »
О миличка, няма смисъл да се тормозиш да търсиш. При мен става въпрос за 3-4 сандъчета с петунии и няколко саксии. Мисълта ми беше за нещо по-простовато - някъде бях чела за система от конци, които в единя край се посвавят във вода, а другия в пръстта.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #249 -: Юли 18, 2007, 16:37:11 pm »
Четох някъде да се сложат в съд, по-дълбок, наполовината пълен с пясък и пълен догоре с вода ...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #250 -: Юли 18, 2007, 16:37:50 pm »
ето тук виж

шише със специален накрайник

специални топки с вода
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #251 -: Юли 18, 2007, 16:50:41 pm »
Тези накрайници и топките може да ги има в Практикер. Провери, не вярвам да струват много, стотинки или 1-2 лв.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #252 -: Юли 19, 2007, 00:31:03 am »
Другия вариант е както ти каза със връзки. Предполагам, че връзки за обувки ще свършат работа. Единия край потопен в кофа с вода, а другия в саксията, а дължината на връзката да не е много дълга.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #253 -: Юли 19, 2007, 11:45:34 am »
Благодаря ви момичета, знаех си аз че мога да разчитам на вас!
 :bighug:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #254 -: Юли 20, 2007, 15:27:48 pm »
Моми4ета може ли да питам нещо  :P :?:
Коя от вас гледалимоново дръв4е как го отглежда :?:
Моят е на балкона но днес излязох да го видя и видях 4е листата му са свити навътре 8O На някоя от вас слу4вало ли се е такова нещо, моят явно е бил жаден защото глътна около 5 литра вода, дано се съвземе  :!: :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #255 -: Юли 21, 2007, 16:13:16 pm »

Henri Matisse


Далия
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #256 -: Юли 22, 2007, 15:59:20 pm »
Ози, то розите ти вече знаем, само въздишаме по тях, но тази далия направо е невероятно красива, този червен цвят..............нямам думи. Аз точно от тази нямам.
Фанта, лимона е бил жаден. Това което си предположила е вярно, оставила си го дълго време без вода. Мисля, че не е фатално, но внимавай за напред. Моя го поливам почти всеки ден в жегите. Успех.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #257 -: Юли 23, 2007, 14:31:20 pm »
 Mary , Osiana ,прекрасни цветя!Браво,браво ! :balk_47: То,рози,маргаритки,далии,мушката...красота!
Страхотни сте! :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #258 -: Юли 23, 2007, 16:02:24 pm »

Клематис


Бял Флокс


Лилия "Princess Lilies Monica"


Далия


Тагетес/Камшиче
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 16:05:38 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #259 -: Юли 25, 2007, 11:34:28 am »
момичета  в първата част на темата бяхте много активни и сега изведнъж се загубихтеи никой не пуска снимки. Дори и аз незнам какво да ви пусна. хайде малко да освежим тази тема..