0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #220 -: Юли 16, 2007, 09:44:37 am »
Един съвет за новобранци може ли? :lol:
Маргаритките ми вече прецъфтяха, да ги отрежа ли или да ги изчакам да изсъхнат?

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #221 -: Юли 16, 2007, 13:38:26 pm »
Момичета, къде сте бе??

 :D :D :D Миличка,още малко и аз ще се включа с пълна пара!Страхотни далии и много-нежен цвят флокс!Браво,Osiana !

Оня ден като взех ножа,рязах рязах..... :lol:
Отрязах стеблото,и отгоре го посипах с разтопена свещ :lol:.

Леле,много-опасна техника,бе sami !Кой ти каза,че се режат тези палми?  8O Или реши да експериментираш? :D Да ни държиш в течение,дали е оживяла...след такава пострижка! :wink:
:DНепременно ще ви държа в течение!Ако въобще остане живо растението! :lol:
Но пък ако оживее,представяте ли си,егати майтапа,и като стане едно хубаво цвете,пък може и цветове да изкара палмата! :lol:От къде да знае човек,при такава техника.... :D
Оня ден шефа ми вика:
"Кой отрязя цветето?"
"Ами,викам,аз"
"Ма то,ми вика,си беше хубаво"! :lol:
Нищо повече не каза човека.... :lol:
Абе смейте се вие,ама ще видите като израсте една палма..... :lol:ще ви пратя снимки после да гледате! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #222 -: Юли 16, 2007, 13:42:02 pm »
Ами Сами, аз от такива палми не разбирам, ама доколкото знам тези палми са си такива, стъблото расте нагоре и става все по високо, а листата  само от горе, тези които изсъхнат се махат, и не вярвам там да излезе ново. Ти що ги поля с разтопена свещ??
Ами полях ги за да не расте пак нагоре стеблото,ами да изкарва отстрани стебълца! :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #223 -: Юли 16, 2007, 14:20:50 pm »
Ами Сами, аз от такива палми не разбирам, ама доколкото знам тези палми са си такива, стъблото расте нагоре и става все по високо, а листата  само от горе, тези които изсъхнат се махат, и не вярвам там да излезе ново. Ти що ги поля с разтопена свещ??
Ами полях ги за да не расте пак нагоре стеблото,ами да изкарва отстрани стебълца! :?

 8O 8O милата!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #224 -: Юли 16, 2007, 14:38:06 pm »
Един съвет за новобранци може ли? :lol:
Маргаритките ми вече прецъфтяха, да ги отрежа ли или да ги изчакам да изсъхнат?


Изрязвай прецъфтялото и изсъхналото. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #225 -: Юли 16, 2007, 15:56:18 pm »
да взема да се включа и аз, докате не сме минали на Моята градинка 3-та серия  :wink: ...





Re: Моята Градинка 2
« Отговор #226 -: Юли 16, 2007, 15:57:36 pm »
и едни лилиуми-герой, който цъфнаха под борова сянка  :D

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #227 -: Юли 16, 2007, 16:09:16 pm »
Чудесно ммери  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #228 -: Юли 16, 2007, 16:42:31 pm »
А от дървета разбирате ли????? :)
Знаете ли,че на едно и също дърво,могат да растът портокали,лимони и грейпфрути,например?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #229 -: Юли 16, 2007, 17:16:08 pm »
Сами, мисля, че е възможно. Присаждат се отделни клони от различни дървета. Май така беше, но да ме поправят останалите, ако греша.
Мери, маргаритките и боровата гора се съчетават по един много красив начин. Много са нежни тези цветя.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #230 -: Юли 16, 2007, 21:14:11 pm »
А от дървета разбирате ли????? :)
Знаете ли,че на едно и също дърво,могат да растът портокали,лимони и грейпфрути,например?


Разбира се че може, и не само с цитрусови дървета, казва се присаждане или ашладисване. На нашата кайсия има два различни сорта праскови например. Защо питаш, Сами?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #231 -: Юли 16, 2007, 22:00:36 pm »

Отрязах стеблото,и отгоре го посипах с разтопена свещ :lol:.
Та въпроса ми е:
Ще продължат ли да живеят тия растения? :lol:
И там дето съм ги отрязала стеблата,има ли вероятност да изкарат нови стебълца?
Исках да станат по гъсти,а не само едно дълго стебло нагоре... :(
[/quote]

Не се притеснявай, ще покарат.Трябва им повече време.Разтопената свещ се слага върху прясно отрязаното, за да не проникват гъби и бактерии и да загние, нещо като овощарска замазка.Ако не си изхвърлила върха, може да го потопиш във вода и след като пусне корени, да го засадиш в същата или друга саксия.Става много красиво.Такова рязане се прилага обикновено за палмите-Драцена.Дано и тази да е била такава.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #232 -: Юли 16, 2007, 22:02:59 pm »
mmery,много красово ,беее!Браво! :bighug:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #233 -: Юли 16, 2007, 23:35:51 pm »
Ето още малко.
Тези маркаритки на адаша по ник, май са като моите. Е може и да греша, но на тях ми приличат.
Това ми е тагетиса. А това е присадения ми здравецНаправих специално за него отделна ялея, но още не е завършена, важното е, че здравеца ми се хвана.
А това са мушкатата ми.
За съжаление загубих и няколко много хубави, шарени мушката, но пак ще си ги завъда.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #234 -: Юли 16, 2007, 23:51:40 pm »

Отрязах стеблото,и отгоре го посипах с разтопена свещ :lol:.
Та въпроса ми е:
Ще продължат ли да живеят тия растения? :lol:
И там дето съм ги отрязала стеблата,има ли вероятност да изкарат нови стебълца?
Исках да станат по гъсти,а не само едно дълго стебло нагоре... :(

Не се притеснявай, ще покарат.Трябва им повече време.Разтопената свещ се слага върху прясно отрязаното, за да не проникват гъби и бактерии и да загние, нещо като овощарска замазка.Ако не си изхвърлила върха, може да го потопиш във вода и след като пусне корени, да го засадиш в същата или друга саксия.Става много красиво.Такова рязане се прилага обикновено за палмите-Драцена.Дано и тази да е била такава.
[/quote]


Ketti, аз доколкото разбрах, тя говори за палми дървета, които стигат до 2-3 метра, това е нещо различно. Не вярвам отстрани да им покарат наново листа.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #235 -: Юли 16, 2007, 23:54:36 pm »
Браво Мари, страхотни цветя. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #236 -: Юли 17, 2007, 09:02:06 am »
Хей, момичета, не мога да насмогна да изчета всичко :lol:. Какви красоти само сте пуснали - и на парковете и на личните ви цветенца. Браво на вас - страхотни майсторки сте :youwoman:.

Аз се позагубих...на моренцето :lol: :lol: :lol:.
За съжаление като се прибрахме в неделя имаше доста поражения по цветята въпреки, че бяхме оставили "дежурен градинар"  :(. Но като имам 30 и няколко саксии вкъщи как да му обясня кое по колко вода и колко често се полива :(.

Сега дайте идеи какво мога да засадя толкова късно на терасата, че от петуниите и тагетисите и помен няма (въпреки, че ги бяхме внесли вътре, за да издържат по-дълго без вода...).
Намерихме нашето синче.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #237 -: Юли 17, 2007, 12:09:49 pm »

Момичета, не мога да се стърпя да ви се похваля- това е спатифилиума ми, който цъфна след 5 години грижи. Толкова ми беше тъжно, че не цъфтеше откакто са ми го подарили и ето че накрая и това се случи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #238 -: Юли 17, 2007, 13:33:57 pm »
Ау-у страхотно, страхотно! :P
 Много красиви цветя момичета! Браво на вас!


Относно дърветата.
Ние на село имаме ябълка, половината зелена, половината червена. И като узреят - едни такива хубави червени ябълки, а другите - леко жълти. Леле-е -красота и половина!
Когато бях дете стоях на пейката пред нас и броях колите с чужденци, които спираха и снимаха ли, снимаха "странната" гледка.
А "виновникът" е баба ми.  Тя даже ме научи как да присаждам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #239 -: Юли 17, 2007, 19:26:16 pm »
Мини, моя не цъфти, не знам защо, сменях му мястото, пръстта, и пак нищо. :(
Твоя поне след 5 години цъфна, наистина си е за радост. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."