0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #620 -: Октомври 10, 2007, 15:51:14 pm »
 Ето ги сега.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105727&photo=54
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105727&photo=55
Забравих да те питам от къде си ги купила, не е ли от 4-ти километър при БАН.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #621 -: Октомври 10, 2007, 16:45:09 pm »
Бори, антуриум подарихме на една колежка на мъжа ми за рожденния ден. До колкото знам тя даже не го е пресаждала, стои си в оригиналната саксия и е сложен в кашпата дето й подарихме. По принцип не се гледа чак толкова трудно. Умерено се полива, на шарена светлина - не пряка. Тя е малко мърлява към цветята и няма време за тях, щом на това негледане вирее, при теб със сигурност ще върви добре. Изчакай го малко да свикне с обстановката и после пресаждай. И аз като Мари ги пресаждам почти веднага, без значение по кое време на годината е.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #622 -: Октомври 10, 2007, 18:00:24 pm »
Maрче, Гане, :thankyousign: благодаря ви, че се включихте със съвети и онагледяване със снимки!
Успокоихте ме! :D

Засега мисля да пресадя само азалията, защото почвата й ми се вижда лоша и не знам колко време ще издържи. И на двете им сложих купички с вода, за да не ги преполея и удавя. Антуриума реших да го оставя в купешката саксия засега.
 
Азалията я купих от цветарския магазин в Кауфланд, а антуриума от цв. магазин в Бизнес парка на Младост. Не са БАН-ски :lol:.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #623 -: Октомври 10, 2007, 18:03:03 pm »
Азалията обича малко киселинна почва, като рододендрона, може да си купиш такава, продават. Азалията не обича топло и да се мести много. Обича и доста вода. Моите азалии ги посадих в градината и там се чувстват прекрасно. Виждала съм тук /в Германия/ азалии мнoго големи, станали като храсти да си ги гледат в градините, та и аз така направих. Според мен, по време на цъфтеж не е хубаво да се присажда, макар че по принцип цветя се присаждат на пролет и есен.
Това от мен за азалията.




За другото ти цвете тук малко инфо:


Антуриум / Anthurium
Раздел: Декоративноцъфтящи 
 
     
       
Описание: Антуриумът се отглежда предимно за направата на букети, но често се отглежда и като стайно растение. Понякога той се чувства по – добре в домашни условия, отколкото в оранжерия. Така той може да цъфти целогодишно. Отделните цветове издържат около 3-4 седмици.
Родът включва повече от 800 видов епитафни растения и лияни, разпространени в тропическите райони на Америка.
Родината на растението е Югозападна Колумбия и Северозападен Еквадор, където растението расте във високите влажни субтропични гори.
В превод от гръцки името на растението означава “цвете – храст”.
Това е епитафно растение с късо стебло и многочислени корени. Листата са продълговати, във формата на сърце, дълги до 25 см. Цветовете са силно декоративни, приличат на широко сърце, ярко червени или бели, по – рядко - розови. Плодовете имат ярко оранжев цвят. 

Грижи:

Температура: 18-24°С , през зимата – не по – малко от 15°С.

Поливане: Полива се с възможно най – мека (дъждовна) вода. Както азалията и въобще блатистите растения, антуриумът има нужда от реагираща на киселини почва, ето защо, ако водата, а която го поливате, съдържа варовик, листата ще пожълтеят. Поливайте повече пролетта и лятото, а през зимата – умерено.
Подхранване: Веднъж на 2-4 седмици през пролетта и лятото. По време на растежа се препоръчва да се добавя течен тор към водата.

Почва: Най – добре антуриумът расте в груба, хумусна почва, която пропуска добре водата.
Добре се развива и в готови смески. Добра комбинация е пръст, торф и пясък в съотношение (1:1:1), като се добавят малко дървесни кори и дървесен мъх.

Влажност: Обича високата влажност на въздуха. Често трябва да се оросяват листата.

Място: Светлина. Антуриумът обича светлите места, не обича пряката слънчева светлина. 

Размножаване: По-лесно е да се отделят малки екземпляри или отделни отводи, който почти винаги се вкореняват. Още по удобен е метода с въздушни отводи, където на стъблото бързо се образуват нови корени.
« Последна редакция: Март 31, 2009, 20:11:54 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #624 -: Октомври 11, 2007, 08:29:29 am »
Тази бегония е на баба, но реших да ви я покажа, защото наистина е много хубава и огромна:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #625 -: Октомври 11, 2007, 08:53:59 am »
Момичета, има ли сред вас колекционерки на кактусчета/кактуси?
Аз имам 10-тина вида. За 2 години повечето съм размножила(тези при които става с резник).Онези малки нещица дето ги взех са по 1 педя и повече станали.
Скоро ми подариха жасмин.Въпреки че цъфтеше аз го пресях.Сега след месец е двойно по-голям и продължава да цъфри.Ако ниакой има такова храстче нека сподели опит за отглейдането му.То е чуждоземно и може би иска някакви особени грижи.
Снимки сега не мога да сложа че апарата ми се развали скоро.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #626 -: Октомври 11, 2007, 12:53:40 pm »
    :D :D :D Ей,че хубави цветя сте показали тези дни!Напълнихте ми душата,момичета!Прекрасни цветарки сте! :grouphug2:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #627 -: Октомври 11, 2007, 14:47:50 pm »
Егати и бегонията и как е нацъфтяла само..........
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #628 -: Октомври 11, 2007, 15:42:09 pm »

Малко инфо за Жасмина тук:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=3
Те биват различни видове, пише че има и за закрито, макар че аз не съм виждала.


Ели, бегонията е страшна. Като казваш че е на баба ти, се сещам, че моята прабаба имаше такива красиви и големи бегонии.... :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #629 -: Октомври 11, 2007, 16:19:56 pm »
Eто още една от бегониите на баба:

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #630 -: Октомври 11, 2007, 18:43:15 pm »
       :D :D :D :D :D :D


Първите ми мини хризантеми(жълта и лилава)започнаха да цъфтят!А,розата...вие вече доста добре я познавате... :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #631 -: Октомври 11, 2007, 21:06:01 pm »
Ама съм такава шматка, одеве съм писала, писала и после ........... нейде в небитието.
Ели, и аз имам такава бегония, но не ми е цъфтяла, тази на баба ти цъфтяла ли е някога?
Бари, ако знаеш само как ми се ще да литна при теб, и да си взема от твоите цветенца, че да обогатя моята градина. Аз имах такова жълто, но ми умря и сега мисля да си купя.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #632 -: Октомври 12, 2007, 11:56:44 am »
Ели, страхотни бегонии има баба ти :lol: На мен ми бяха подарили като първата, беше станала същата като тази и цъфтеше невероятно много, обаче останаха в Блъгария и брат ми се грижеше за тях и в крайна сметка по невнимание я унищожи :(
Момичета, да ви се похваля милото какво ми купи вчера :lol: Само дето още не знам как се гледа :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #633 -: Октомври 12, 2007, 12:00:30 pm »
Ха, Гане, интересно цвете. :lol:
Ами ако знаеш как се казва, ще разберем и как се гледа. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #634 -: Октомври 12, 2007, 12:47:26 pm »
Искам да попитам Мари, дали ще ми се оправи азалията, която след като присадих лятото, цъфтя и след това почнаха да и падат листата и в момента имам едни голи кафяви клонки  или по-скоро кафяв скелет който си поливам с надеждата напролет да се оправи.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #635 -: Октомври 12, 2007, 13:12:30 pm »
Не можах да се въздържа да не ви покажа тази прекрасна снимка, на едно рядко срещано цвете, защитено и включено в червената книга на България!



Еделвайс (Leontopodium alpinum)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #636 -: Октомври 12, 2007, 13:13:56 pm »
Гане, аз имам такава тревичка, обича светлина и вода,
расте много бързо и става много хубава.

Оси, този еделвайс е страхотен!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #637 -: Октомври 12, 2007, 16:07:20 pm »
Оси, на това нямаше етикетче с наименованието за съжаление :? та не знам как се казва.
Алка :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #638 -: Октомври 12, 2007, 17:42:25 pm »
Гане, саксията е тематична, точно като за Хелуин!  :D Много готина тиква. Сезонът на жълтите тикви...костюми, маски, мистерия, навяваща страх - точно като за Хелуин. В Германия маскират ли се децата за Хелуин?
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #639 -: Октомври 12, 2007, 18:32:53 pm »
Много ми е мъчно :(. От няколко дни забелязах, че пръстта на каланхоето ми стои постоянно влажна, като че ли е преполято и днес като го загледах отблизо видях, че е нападнато от листни въшки. Купих Детрал и сега го пръскам, но ми се струва, че стъблата до половина за почернели. Как мислите дали да начупя върховете и да ги присаждам или да изчакам да се оправи след действието на препарата?