0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #560 -: Септември 30, 2007, 22:13:34 pm »
Мари, какво три? Бебета или зюмбюли? Пожелавам ти точно толкова, колкото искаш. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #561 -: Октомври 01, 2007, 01:00:02 am »
Това, което показах като снимка, си го закупих в готов вид от магазина - цъфнаха си лалетата и без да има дупки, все пак камъчетата са доста добър дренаж и няма нужда от дупки на сандъчето. Като гледам немкините как садят в кашпи и няма дупки, пък не им умират цветята, значи има и други начини.
Ако не може да си намери сандъчета от магазина или не й се занимава, спокойно може да се справи с подръчни материали. Предложих го, за да не изядат катеричките луковиците, все пак :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #562 -: Октомври 01, 2007, 10:34:13 am »
Цитат
Просто тукашните катерици не ги е страх от хората, защото не ги заплашват и малко са поразпуснали дисциплината.
   
А това направо ме разби, смях със глас... :lol:
А ти Розичке, да ти кажа, дар слово имаш и то голямо, не случайно пишеш книги.  :wink: Браво. :D

 :D :D :D Очакваме и някоя пикантна история за лисиците,Розичка! :wink: Много си забавна,наистина! :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #563 -: Октомври 01, 2007, 13:42:38 pm »
Мари, какво три? Бебета или зюмбюли? Пожелавам ти точно толкова, колкото искаш. :D

Нали ти казах, че съм скромна :oops: та искам и бебета и зюмбюли. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #564 -: Октомври 01, 2007, 14:13:21 pm »
Намерих тук един лик, който също ще ни е от помощ.

http://myflowers.awardspace.com

Май ще трябва аз да взема и да събера всички важни материали и линкове и да ги пусна на първа страница на темата. :roll:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #565 -: Октомври 01, 2007, 14:17:29 pm »
Ей, то е направо супер. Аз преди колко съм търсила нещо подобно, браво на теб.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #566 -: Октомври 01, 2007, 14:26:32 pm »
Освен съветите има снимки на цветя и в една снимка на роза, направо ми останаха очите... прилича на моята "Nostalgie" но не e съвсем същата. Ето я:



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #567 -: Октомври 01, 2007, 16:44:59 pm »
Жалко само, че не може да се поръчва.
Ози, ми ти много нови снимки имаш в албума, не съм влизала  от както ни показа снимките от розариума.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #568 -: Октомври 01, 2007, 16:54:30 pm »
Мери, ами аз мисля че всички съм ги показвала в темата.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #569 -: Октомври 01, 2007, 17:27:34 pm »
Ти може да си ги показвала, ма аз нейде съм бляла, та сега ми се струват много различни и красиви.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #570 -: Октомври 01, 2007, 18:19:14 pm »
 :D :D :D Преди да започна серията на моите хризантеми(които скоро ще започнат да цъфтят),
ето последни снимки на минзухарите ми и букети от богородички.:wink:








« Последна редакция: Октомври 01, 2007, 18:20:46 pm от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #571 -: Октомври 01, 2007, 18:25:04 pm »
Баракуда, чудесни цветя. И много се радвам на есенните ти минзухари, внасят свежест и пролетно настроение. Бе, ...... опасна си ти. :wink: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #572 -: Октомври 02, 2007, 14:03:43 pm »
Ей, Бари, случайно попаднах на твойте минзухари, ма нали съм си заспа :oops:  забравих къде, та там пишеше как се казват, ма и това забравих :oops: и също така, че са есенни цветя.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #573 -: Октомври 02, 2007, 14:59:24 pm »
Моля за съвет-преди няколко месеца си купих цикас.Имаше 4 листа/50-60 см/.През последния месец,обаче,за отрицателно време му пораснаха  огроомни нови 3 листа/поне 1м/.За първи път виждам растение така да се развива!Нормално ли е това,трябва ли да ги вържа с нещо,защото от тежестта не могат да се изправят.Изобщо не знам какво да ги правя!По принцип хич не разбирам от цветя,затова си купувам палми,че уж по-лесно се гледат...
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 15:58:26 pm от Жекова »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #574 -: Октомври 02, 2007, 15:44:13 pm »
Малко странно да не могат сами да се изправят... аз цикас нямам, но не съм виждала и вързан.
Нека момичетата които имат да се включат. Мари май имаше?

Тук линк с инфо за цикаса, но отговор на въпроса ти няма де.:lol:
 
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=53
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #575 -: Октомври 02, 2007, 15:50:24 pm »
Благодаря,Осиана,вече проверих в тоя сайт,и в много други,но няма достатъчно информация.Аз съм притеснена от факта,че толкова бързо пораснаха,и са огромни като мутанти.А навсякъде пишат,че цикаса расте бавно 8O
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #576 -: Октомври 02, 2007, 16:02:32 pm »
Ами то има мнoго различни цикаси и различни големини,
виж тук:  http://images.google.de/images?q=cycas&ndsp=18&svnum=10&um=1&hl=de&cr=countryDE&start=0&sa=N
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #577 -: Октомври 02, 2007, 16:12:12 pm »
Опа,намерих един като моя-долните листа са по-малки от горните/новите/.Благодаря ти,Осиана!Ето го:Щеше да е по-лесно да снимам моя,но не съм в моя апартамент.http://tbn0.google.com/images?q=tbn:h__dZEqMf1ZsQM:http://img243.imageshack
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #578 -: Октомври 02, 2007, 18:39:08 pm »
Жекова, аз имам два цикаса, но моите растат много бавно. Стоят си още на 2 листа и ново не е излизало. Не знам какво да ти кажа. По принцип не се връзват, така си стоят.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #579 -: Октомври 02, 2007, 19:20:43 pm »
Аз нямам цикас, но това е временно :wink:, защо не го "затулиш" за известно време, за да му забавиш растежа. Единственото което ми идва на ум, е че му е доооооооооста добре и просто си се развива на воля. :lol: