0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #280 -: Юли 30, 2007, 17:12:07 pm »
Аз също съм хвърлила око на гладиолите и от догодина живот и здраве, мисля да отглеждам, но сега ще се радвам на гладиолите на Ози.
Ози, не ми се вярва да имаш само този? Давай още снимки.
Аз чакам да ми се пукне единствената отцеляла от  пролетните дъждове роза.

Мери, имам още 2-3 , ама още не са цъфнали напълно. Тук времето пак е ужасно, студено и мокро. Баси! :x Като, или ако, цъфнат веднага качвам снимки. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #281 -: Юли 30, 2007, 17:27:45 pm »
Ние ще чакаме.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #282 -: Юли 30, 2007, 17:40:21 pm »
Ози,
Разкошни цветя ... Приказка  :lol:
Тук от жегата и сушата нещата са трагични.
И аз имам за първи път насаждения от гладиоли, но не се надявам да оцелеят  :(
И един ужасно тъп въпрос: Гладиолите едногодишни или многогодишни цветя са?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #283 -: Юли 30, 2007, 17:56:53 pm »
луковични :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #284 -: Юли 30, 2007, 18:02:02 pm »


Е тази снимка май изглежда по надеждно от предишната, беше няколко страници поназад. Май само на Оси и вървят градинските растения...


« Последна редакция: Юли 31, 2007, 19:25:06 pm от fanta_22 »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #285 -: Юли 30, 2007, 21:02:45 pm »
Ози,разкошни цветя ... Приказка  :lol:
:balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46: :balk_46:  :balk_46:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #286 -: Юли 31, 2007, 09:10:08 am »
Osi, продължавай все така да ни радваш с твоите прекрасни цветенца :D.

Mmery, гладиолите се засаждат ранна пролет, а есента след като прецъфтят се вадят и луковичките се съхраняват на хладно и тъмно.

Да пожелая още от сега приятна варненска срещичка :D - и да не забравите снимки след това 8).

Baracuda, много ми харесва новия ти аватар  :D - йероглифа означава "красив(а)".
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #287 -: Юли 31, 2007, 12:08:13 pm »
peti_pati,
Мерси миличка. Аз за първа годиня садя, бодро си ги закупих от Практикер и ги боднах април ... ех, дано цъфнат.
Момичета, всички ли луковични се вадят наесен?  :?
Сетих се за един документален филм с известна наша актриса. Била си извадила холандските лалета и нейна гостенка, в усърдието си да й помогне ги нарязала за лук на кюфтета  :D
 
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #288 -: Юли 31, 2007, 15:00:14 pm »
Някои луковични ги вадят през няколко години. Общо взето май зависи от човека. Нашите луковични /лалета, нарциси, минзухари, кокичета...../ не са вадени от дълги години. А и на мен ми е неудобно да се бъркам на свеки в нещата. Па цъфтят, предполагам, че не толкова обилно. В списанието къща и градина имаше снимки на едно семейство с разкошна градина от луковични и най-вече лалета, та те ги вадели всяка есен и ги сортирали по цвят, форма и т.н.
Не знам как стои въпроса със сегашните хибридни видове. Например ако не се извадят на есен дали няма да изгният, измръзнат или нещо такова.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #289 -: Юли 31, 2007, 17:19:35 pm »
ех, дано цъфнат.
Ще цъфнат, ще цъфнат и още как :D. Ето пращам им малко вълшебен прашец :blowingdust:.
Аз преди няколко години донесох 20тина луковици (гладиоли) на свекър ми. Той много надлежно се грижи за тях - есен ги вади, пролет ги сади - цъфтят разкошно :D.
Мисля, че когато всяка есен ги вадиш през следващото лято цъфтят по-обилно, а и така можеш да ги размножиш по-бързо :D. Не че е фатално, ако не ги извадиш - единствено ако зимата е много студена може да измръзнат :?.
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #290 -: Юли 31, 2007, 17:54:13 pm »
Сега, за луковиците. По принцип е хубаво да се вадят на есен и на пролет да се сеят пак. Почистват се и така.
Може обаче някои които не са чувствителни на студ , като лалетата, да се оставят 2-3 години, но после задъжително трябва да се вадят, защото те потъват все по-надолу защото излизат нови луковички по тях които растат отдолу и така се забиват все по дълбоко. И накрая няма да цъфтят. А като се вадят и почистват, разделят се нови, стари, хем ще имате повече луковици, хем ще цъфтят като луди. :wink:
Аз не вадя само луковиците на кокичетата, те не са чувствителни към студ и не потъват. Минзухарите също не ги вадя. Всички други ги вадя на есен.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #291 -: Юли 31, 2007, 19:27:13 pm »
А аз вече незнам кави снимки да ви пускам-то вече се оказа задача с повишена трудост. Някой ако е гледал китайско дърво може да ми даде повече инфо, а тук слагам негова снимка и една по вкусна-





Да ви е сладко дами  :wink: :P :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #292 -: Август 01, 2007, 09:30:26 am »
   :D :D :D :D :D :D :D Поздрав и от мен!!! :flower:
   

« Последна редакция: Август 26, 2007, 11:39:09 am от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #293 -: Август 02, 2007, 12:10:25 pm »
Фанта, това ми прилича на дървото на живота. Ако е това виж тук.

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=145

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #294 -: Август 03, 2007, 20:57:50 pm »
Здравейте момичета, с луковичните аз практикувам така.Винаги ги изваждам месец юни, когато листата им започнат да пожълтяват, дори и само по върховете.Почиствам ги, минават една "баня" за около минута в слаб разтвор на калиев перманганат и след това ги суша на сянка.Когато изсъхнат напълно ги прибирам в картонени кутии.Засаждам ги отново през октомври, за да направят по-добра коренова система.Доста години вече нямам измръзнали.Изключение правят гладиолите, които измръзват, така че тях ги засаждам през пролетта.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #295 -: Август 03, 2007, 21:32:01 pm »
Да, има луковични есенни, като лалетата и луковични пролетни, като гладиолите. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #296 -: Август 06, 2007, 14:43:53 pm »
:sunshine: :sunshine: :sunshine:

Розовата ми китайска роза отново е във вихъра си!
Оранжеви тагетиси-едри,наистина са сполучливо решение за бордюр! :wink:
« Последна редакция: Август 26, 2007, 09:10:49 am от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #297 -: Август 06, 2007, 15:05:40 pm »
Браво Баракудка. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #298 -: Август 06, 2007, 15:07:44 pm »
Бари, поздравления за тагетисите - наистина са много красиви :D. Китайктата роза дори няма нужда от коментар :wink:.
Намерихме нашето синче.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #299 -: Август 07, 2007, 12:32:48 pm »
А това са три от любимите ми цветя в къщи :lol:

- спатефилиума, който се скъса да цъфти тази година :lol:

- любимата туфа папрат. подариха ми я в едно малко гърненце и от бебе за около година стана огромна :lol:

- а това е едно пълзящо цвете, с невероятни цветове, но върви ужасно бавно. отглеждам го вече 3-та година и е порастнало само толкова :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю