0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #20 -: Август 13, 2007, 14:01:39 pm »
Аз също се включвам в темата с въпроса:колко се чака след аборт? След спонтанния аборт през септември миналата година ни казаха 3 месеца/да не говорим, че една гинеколожка каза -два/, забременях на втория месец от подновяването на опитите. Уж всичко беше нормално, после- мисед аборт на 1 март. Оттогава не мога да чуя две еднакви мнения, а сме обиколили немалко лекари. Три месеца стигат, друг- не малко са, трети-чакайте още един и тогава, четвърти- ама вие какво чакате, какви 6 месеца, на 40 г. ли ще ставаш?, пети- чакайте още. И на кого да вярвам в крайна сметка? А годините ми наистина минават...Моля, ако може някой да помогне, да казва.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #21 -: Август 13, 2007, 14:09:45 pm »
И аз се включвам в темата с въпроса- колко да чакам след аборт? След спонтанния аборт през септември миналата година, ни казаха 3 месеца /а една гинеколожка даже спомена 2/. Забременях на втория месец от подновяването на опитите. Уж всичко беше наред, но на 1 март- мисед аборт. И оттогава не мога да чуя две еднакви мнения. Чакайте 3 месеца, друг- малко сте чакали предния път, трети- още един месец и е достатъчно, четвърти- шест месеца, пети- какви шест месеца, ти на 40 г. ли ще ставаш- действайте, шести- ама чакайте, за къде бързате?. Направо съм объркана, кого да слушам, времето ми минава. Моля, помогнете ми!!!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #22 -: Август 13, 2007, 14:27:15 pm »
Най-добре преценява лекуващият лек.,но ако се чувстваш психически готова три месеца са достатъчни.Късмет момичета!
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #23 -: Септември 14, 2007, 19:35:13 pm »
Здравейте момичета-вече започнахме опитите-вече втори месец ,но засега резултат все още няма...не губя надежда ,но тайничко се надявах да стане от първия път като предишната бременност...Надеждата крепи човека все пак... :bighug:
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #24 -: Септември 15, 2007, 09:37:35 am »
Здравейте, момичета! На всички ви стискам палци и дано скоро се похвалите. След моя мисед и кюртаж док. ми каза да изчакаме 2-3 цикъла. След първия цикъл бях на профилактичен преглед и доки каза - всичко е нормално, изчакай още един цикъл, започвай задължително да пиеш фолиева киселина и действайте. На 08.09. ми беше спонтанният аборт, февруари започнахме опитите и в края на юни забременях. Не се отчайвайте, ако не стане от първия път - трябва да сте търпеливи и да вярвате дори и да отнеме повече време. Очакваме скоро хубави новини...
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #25 -: Септември 15, 2007, 12:56:42 pm »
Благодарим за подкрепата Ани
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #26 -: Септември 16, 2007, 14:31:21 pm »
Ако не е препоръчано друго, за мен най-добрия вариянт е 6 месеца, в които си почиваш физически и емоционално (доколкото е възможно). Почивка, разсейване...и после наново. Аз чаках 6 месеца и след това поднових опитите. Успех на всички.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #27 -: Септември 16, 2007, 21:19:03 pm »
При моят спонтанен аборт док. каза да пропуснем само един цикъл(моят беше много рано в 7 г.с.)При всеки е индивидуално.
Успех
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #28 -: Октомври 05, 2007, 21:05:06 pm »
Доколкото знам трябва да се изчака един цикъл само, но явно при всеки е индивидуално.
Аз имам следното питане: Задължително ли се прави кюртаж при спонтанен аборт? ако не го направят какви са последствията?

Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #29 -: Октомври 05, 2007, 21:14:59 pm »
Кюретажът е по преценка на доктора. Ако няма задържани остатъци в матката, може и да не прави. Някои правят за по-сигурно, защото ако остане нещо, нещата може да се влошат.
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2007, 22:03:59 pm »
Когато абортът е в ранни седмици и по лекарска преценка може и да не се направи кюртаж. Това е най-добрия изход на нещата.

Някои правят за по-сигурно, защото ако остане нещо, нещата може да се влошат.

При мен нещата се влошиха, защото са кюртирали, а не обратното. Така че е много важно да попаднеш на правилния лекар, за да разчиташ на правилна преценка.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #31 -: Октомври 06, 2007, 13:13:28 pm »
Здравейте момичета!
От скоро съм във форума и много ми харесаха темите по които си говорите, давате съвети един на друг, помагате си, това е нещо чудесно.
Незнам дали точно тук трябва да си задам въпроса, но аз искам да Ви помоля за съвет и за информация ако може.
На 27 години съм, омъжена съм от 3 години и с мъжа ми решихме да си имаме вече нов член в семейството. Тази година април месец забременях(уж) и на третия месец се разбра, че е кухо яйце. Това ми беше първа бременност. И сега много съм притеснена че може и втория път пак да се окаже кухо яйце. Докторът каза, да бъда спокойна и че втория път ще си бъде нормална бременност. Но аз много съм притеснена да не би да се повтори пак. Много Ви моля , ако някоя от Вас знае нещо по този въпрос да ми пише!
Благодаря Ви предварително!
Желая успех на всички!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #32 -: Октомври 08, 2007, 12:55:48 pm »
Мила, тези неща се случват на всяка втора жена. Не е задължително да има някакъв проблем. Вторият път ще стане най-вероятно. Успех
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2007, 11:34:48 am »
Благодаря на всички ви момичета,за жалост подобни неща се случват и то често,но ако психически не преодолеем проблема-нещата стават по-трудни,съдя по себе си
Така че щом се е случило е трябвало да стане,важното е да продължим напред...с надежда за нов живот
Прегръщам всички ви  :bighug:
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2007, 17:01:04 pm »
Лекарят, който те наблюдава, може да каже най-добре. Моят каза да изчакам един нормален цикъл.
:balk_602:
Цитат
Момичета как смятате вие-доктора който ме изчисти каза 6 месеца,моята генеколожка казва 3 са достатъчни.Вече незнам ,а това чакане ме изнервя-просто искам да започнем с бебеправенето и скоро да имаме чаканото бебче.
Нямах усложнения при кюртажа,а и бях едва в 5 г.с.
Помагайте...
Мила съжалявам за случилото се.Разбирам как се чустваш..Незнам дали мога да ти помогна , но ето накратко моята история.
Преди 12дни загубих бебето си в 24г.с.Все още кървя и пия метергин 3х1; доки каза да го пия докато кървенето спре.После да чакам да ми дойде пръвият спонтанен(нормален)МЦ и тогава можем да възообновим интимните си контакти със съпруга ми.2м по-късно(т.е. след 3-я спонтанен М) можем да започнем с опити за бебче.
Аз лично, обаче изчетох доста противоречиви тези по въпроса.И реших (т.к. при мен аборта си беше "нормално" раждане,просто бебчо се роди мъртво)след първият спонтанен МЦ да отида на преглед при спициалист патологична бременост.Да видим как е положението.Защото при всяка жена е индивидуално и всичко зависи от състоянието на организма и.
Така че моят съвет е да отидеш на преглед.Да те видят как си ,ако е необходимо да направят изследвания.
Желая ти късмет и дано скоро имаш повод да се похвалиш с радостна вест.
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 17:07:02 pm от mama*07 »
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2007, 20:38:42 pm »
Три месеца са напално достатачни скапа.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #36 -: Януари 16, 2008, 01:12:07 am »
Mili momicheta,az sum edna ot vas po sudba.Imam dva spontanni aborta v purvi mesec.Mnogo mi e trydno za6toto i dvete bremennosti bqxa planirani i gi chakaxme s netarpenie.Moqt suvet kum vas e da izchakate pone 6 meseca,za6toto kakto po gore prochetox nyjno e da se vastanovi organizma fizicheski i samata jena psixicheski.Pojelavam na vsichki vas za novata godina da vi se zbudnat mechtite i da chyem decki plach v domovete si tazi godina.Celyvki
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #37 -: Януари 16, 2008, 11:55:56 am »
Даника, третия път носи щастие. Много скоро и ти ще гушкаш малко пухкаво бебе като мен и много момичета тук. Ако имаш нужда от инфо за изследвания и специалисти, питай смело.

п.п. пиши на кирилица, моля те.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #38 -: Януари 18, 2008, 18:30:03 pm »
Даника, третия път носи щастие. Много скоро и ти ще гушкаш малко пухкаво бебе като мен и много момичета тук. Ако имаш нужда от инфо за изследвания и специалисти, питай смело.

п.п. пиши на кирилица, моля те.
Съгласна съм със sia  :D И при мен третият път е щастливият. Да чукна на дърво, дано продължава все така.