0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Момичета как смятате вие-доктора който ме изчисти каза 6 месеца,моята генеколожка казва 3 са достатъчни.Вече незнам ,а това чакане ме изнервя-просто искам да започнем с бебеправенето и скоро да имаме чаканото бебче.
Нямах усложнения при кюртажа,а и бях едва в 5 г.с.
Помагайте... :(
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #1 -: Юни 21, 2007, 11:55:56 am »
Стандартно навремето са казвали 6 месеца, сега казват 3 нормални цикъла. Аз бих изчакала 3 нормални цикъла (без да броя кървенето след кюртажа) и бих посетила гинеколога си да види какво е положението и ако той каже, че всичко е наред и могат да се подновят опитите, защо не?
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #2 -: Юни 21, 2007, 15:14:34 pm »
Теди, на мен ми казаха 6 месеца първия път. Сега Владимиром ми даде зелена светлина още на третия цикъл. Но, наистина, не е зле да ти потвърди гинеколог.
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #3 -: Юни 21, 2007, 16:33:40 pm »
Мойто мнение е, че човек сам си преценява. Първия и втория път не съм чакала и месец, не че се получи нещо. Но след третия психиката явно толкова много ми се е променила, че на 1 юни стана година от тогава, а аз едва сега започвам да си мисля въобще за следващ опит.
Дано при теб нещата не се развият по този начин. Твоят лекар знае най - добре в какво състояние ти е организма. Успех.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #4 -: Юни 24, 2007, 14:03:29 pm »
Лекарят, който те наблюдава, може да каже най-добре. Моят каза да изчакам един нормален цикъл още на първия преглед след абразиото. Стискам ти палци всичко да е ОК и съвсем скоро да имаш повод за радост!!!  :bighug:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #5 -: Юни 24, 2007, 22:31:10 pm »
Успех mama_tedka. И дано следващия път всичко да е наред :balk_103:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #6 -: Юни 25, 2007, 11:14:21 am »
Момичета потърсих и трето мнение но и този път ми казаха 6 месеца-явно трябва да чакам,макар че не ми се иска.Целувам всички ви :bighug:
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #7 -: Юни 25, 2007, 11:32:30 am »
На мен лично са ми обяснявали, че както е важно физическото, така е важно и психическото възстановяване след аборт и последвал кюртаж. Именно за това, повечето лекари препоръчват да се изчака 6 месеца преди да се подновят опитите.

Независимо от периода на изчакване, преди да подновите опитите трябва да посетиш лекар, който да те прегледа, да назначи необходимите изследвания, за да се убедите че всичко е наред.
Искам да ти кажа, че нищо не лекува болката така, както новата надежда.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #8 -: Юни 25, 2007, 13:28:04 pm »
Искам да ти кажа, че нищо не лекува болката така, както новата надежда.
Напълно съм съгласна!
Стигам до извода, че акушер-гинеколозите не могат да ни влязат в положение и затова толкова много се хващат за това психическо възстановяване. Толкова много успешни бременности им минават през ръцете, че не могат да оценят, че точно това чакане ни убива нас  :x
Както споделих по-рано, и на мен ми казаха 6 месеца и двата пъти. Но ето, че Владимиров, който всекидневно се сблъсква с нашите проблеми, каза да действаме само след един нормален цикъл.
Мисля си, че ако отидеш на гинеколог и го попиташ можеж ли да действаш по въпроса, без да казваш какво си преживяла, и той ще каже, че може.
« Последна редакция: Юни 25, 2007, 13:33:42 pm от Stivarip »
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #9 -: Юни 28, 2007, 21:50:18 pm »
Моята кума имаше същият проблем и д-ра и каза ,че трябва да чака 6 месеца.Но ти по добре се посъветвай с някой лекар!


*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #10 -: Юни 29, 2007, 12:04:12 pm »
Момичета ходих и за четвърто мнение-този път ми казаха 3 месеца са достатъчни.Незнам какво толкова различно виждат при преглед-идва ми да крещя направо...
Но вече си решихме със съпруга ми-чакаме още месец-два и започваме да работим по бебеправенето.Чувствам се добре физически и подготвена психически...
пожелавам успех на всички ви... :bighug:
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #11 -: Юни 29, 2007, 18:10:48 pm »
Успех и на теб, мила!!! С вяра, здраве и късмет знам, че ще успеете да сбъднете мечтите си!!!  :bighug:

*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #12 -: Юли 05, 2007, 11:03:38 am »
И на нас казаха 6 месеца защото на мястото където е бил плода когато не е възстановено нацяло,при по малък период от 6 мес.другуя плод може да не може да се инплантира там и да се получи извънматочна бременност-така каза док.,но след нашата реакция на разочарование каза поне 4 мес.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #13 -: Юли 05, 2007, 12:35:05 pm »
rich, извине ме, ако греша. Аз не виждам логика в това обяснение. Ако яйцеклетка е слязла в матката и не успее да се имплантира, според мен, няма как да се върне обратно в тръбата и да има извънматочна  8O
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #14 -: Юли 05, 2007, 12:53:04 pm »
може би си права но на нас така ни обясниха.Кажи на твоя док ако ходиш и тази версия да видим дали ще я потвърди или не,и напиши каква точно е причината
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #15 -: Юли 13, 2007, 14:24:28 pm »
Момичета вече имаме зелена светлина-можем спокойно да започнем с бебеправенето-много съм щастлива и направо летя-дано всичко е нормално следващият път... :D
*
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #16 -: Юли 13, 2007, 17:09:56 pm »
Успех, mama_tedka!
Да те попитам само чрез преглед ли док ти каза, че всичко е нормално или си прави и някакви изследвания, защото и аз съм в същото положение.
« Последна редакция: Юли 13, 2007, 17:12:44 pm от Desito »
*

    vesela13

  • *
  • 4
  • Любовта побеждава всичко!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #17 -: Юли 15, 2007, 23:00:16 pm »
Миналата седмица бях на преглед при гинеколога и на мен ми дадоха зелена светлина за бебеправенето.Гориха ми раничка на шийката и трябваша да се види всичко ли е наред.Ще започваме с опитите , но малко ме е страх.Аз загубих бебчето си, т.к. се роди с увита пъпна връв./лекарска грешка/, но това е друга тема.
На 25.07. стават 6 месеца.Бавно минаха тези месеци, но трябваше да изчакам. Надявам се  :crossfingers: :crossfingers:да стане бързо и всичко да е наред.
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #18 -: Юли 16, 2007, 08:39:24 am »
Съжалявам, Веси  :(
Дано следващият път е скоро и всичко да е наред.
*

    mama_tedka

  • **
  • 50
  • Децата са най-голямото богатство!
Re: Колко да чакам...след спонтанен аборт
« Отговор #19 -: Юли 16, 2007, 11:59:31 am »
Веси съжалявам за това което ти се е случило  :(-горе главата и всичко ще е ок.Най Важното е да си силна и търпелива. :bighug: