0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1120 -: Януари 17, 2008, 23:26:17 pm »
Благодаря!
Ще го потърся, че моето момче се извъди с чувствителна кожа  :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1121 -: Януари 18, 2008, 01:18:56 am »
В БГ мисля че има само дамска,а от скоро и мъжка серия.Бебешка обаче нямат или поне нямаше докато аз работех в аптека.
<br />
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1122 -: Януари 18, 2008, 12:25:45 pm »
Айде...отвори се тема за козметиката. Откога чакам такава :) Вечният спор: Бюбхен или Мустела. И аз сега като се колебая, та не знам какво да избера  :?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1123 -: Януари 18, 2008, 12:32:42 pm »
Айде...отвори се тема за козметиката. Откога чакам такава :) Вечният спор: Бюбхен или Мустела. И аз сега като се колебая, та не знам какво да избера  :?
Каквото и да вземеш, няма да сгрешиш. И двете са добри, Мустела е маааалко по-скъпа от Бюбхен. Аз съм доволна от Бюбхен. А пък кат ни се подсече дупето, по съвет на Ганка мазах с крем Здраве и бях мноооооого доволна.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1124 -: Януари 18, 2008, 12:58:49 pm »
Ние сме изцяло на Бочко и не сме имали проблеми, но то си е до детето и кожата му. Аз примерно имам много чувствителна кожа и от скъпа козметика се изривам и от по евтина, тъй че цената не е определяща. А за подсичането за пръв път ни се случи преди няколко дена и мазах с Ексипиал и до ден два ще ни мине съвсем.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1125 -: Януари 18, 2008, 15:47:19 pm »
а относно помпите за карма искам да ви кажа че същата помпа като на авент но няма пръстен и биберон към нея да се навива на шишето в джъмбо я гледах за 20лв.но не е маркова или поне аз я виждам за първи път в метро също съм виждала но е 27лв.Моля ако някоя от вас ги е виждала или отиде да провери да пише дали са подходящи и могат да се ползват вместо авент и дори да замести спринцофката на чико.Много ще съм ви благодарна ако ме насочите относно тези евтини помпи.
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1126 -: Януари 19, 2008, 12:30:21 pm »
Искам да попитам момичетата, които са ползвали таблетки за стерилизация, дали се изплакват нещата след като се извадят от разтвора. Аз си купих на Tigex, предполагам, че трябва да се изплакнат, но на кутията не пише нищо за това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1127 -: Януари 19, 2008, 13:08:53 pm »
Шакира, Мустела Е чиста козметика, няма парфюми и сапуни в нея. води се хипоалергенна.
Пипи - масажно олио за бебета едва ли е нужно. изобщо, разкарайте го това олио..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1128 -: Януари 19, 2008, 13:10:17 pm »
Вечният спор: Бюбхен или Мустела.

това изобщо не е дилема - Мустела е козметика с 2-3 класи над Бюбхен. двете не са съпоставими.
ако имаш пари - вземи Мустела или Клоран. ако нямаш - вземи Бюбхен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1129 -: Януари 19, 2008, 13:17:38 pm »
JAM не и синията гама на Mustela имам я цялата никаде не пи6е 4е е хипоалергенна

опс сега видях на 6ампоана,4е пи6е ,но има парфум

моето бебе не я понесе вси4ко е до кожа
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 13:26:10 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1130 -: Януари 19, 2008, 18:18:53 pm »
Вечният спор: Бюбхен или Мустела.

това изобщо не е дилема - Мустела е козметика с 2-3 класи над Бюбхен. двете не са съпоставими.
ако имаш пари - вземи Мустела или Клоран. ако нямаш - вземи Бюбхен.
Ще ме прощаваш ама "АКО НЯМАШ - ВЗЕМИ БЮБХЕН" ми звучииии странно. Ползвам нея и хич не ми се струва евтина!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1131 -: Януари 19, 2008, 20:45:35 pm »
jam, въпросът не е в парите, а в качеството. То и без това разликата е по-скоро незначителна, но дори и да не беше така, предполагам никоя майка не би пестила от здравето на бебчето си  :)
Имам приятелка в Германия, която изобщо не е чувала за Мустела, но пък силно препоръчва Бюбхен, тъй като са изцяло на натурална основа и е доволна от ефекта.
Относно Колран, почти никъде не съм видяла пълна гама от продуктите, голямо обикаляне ще ме чака ако се спра на тази марка.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1132 -: Януари 19, 2008, 22:54:49 pm »
jam, въпросът не е в парите, а в качеството. То и без това разликата е по-скоро незначителна, но дори и да не беше така, предполагам никоя майка не би пестила от здравето на бебчето си  :)
Имам приятелка в Германия, която изобщо не е чувала за Мустела, но пък силно препоръчва Бюбхен, тъй като са изцяло на натурална основа и е доволна от ефекта.
Относно Колран, почти никъде не съм видяла пълна гама от продуктите, голямо обикаляне ще ме чака ако се спра на тази марка.

Аничка, ако приятелката ти живееше във Франция, щеше да препоръчва Мустела  :wink: и най-вероятно да не е чувала за Бюбхен...

Клоран имаше огромен избор в една аптека, която се намира зад спирката /първата/ на автобус 64, до центъра по хигиена. Спирката по посока към бул. България. Там има голям избор от най-различна бебешка козметика. Даже днес купувах, има и доста други бебешки аксесоари. Денонощна е аптеката. Там съм купувала на Клоран много неща, но днес не обърнах внимание дали има все още абсолютно всичко от тази марка.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1133 -: Януари 20, 2008, 00:25:25 am »
Ani4ka, Нина ти е обяснила защо приятелката ти от Германия не е чувала за Мустела.
във Франция пък не продават продукти на Хипп, например.
това са си търговски политики и маркетинг войни.

всички големи аптеки в София предлагат огромен избор на козметика, вкл. Клоран и Мустела с пълните им гами.

Мари_ПЗ, не се засягай на портфейл :P Бюбхен е два пъти по-евтина козметика от Мустела, сравни цените. уви, бебешко евтино няма. нас ако не изцедят търговците - кого?
« Последна редакция: Януари 20, 2008, 00:29:29 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1134 -: Януари 20, 2008, 00:53:11 am »
ние днес си купихме кошарка-като тази е,но в други цветове :



Купихме и матрак-12 см.,но сега като го сложих на второто ниво и ми се вижда,че идва доста височко.От матрака до края на кошарката има само 15-17 см.Това малко ли е,до кой месец ще може далежи на него?Матрака сме го сложили върху този с дървената решетка-така ли трябва да е или щом той си е твърд,не му трябва долният?
 За козметиката - и в Белгия няма Бюбхен,а има Мустела и Клоран.
<br />
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1135 -: Януари 20, 2008, 09:39:30 am »


Мари_ПЗ, не се засягай на портфейл :P Бюбхен е два пъти по-евтина козметика от Мустела, сравни цените. уви, бебешко евтино няма. нас ако не изцедят търговците - кого?
Хич не се засягам, въпроса е, че и Бюбхен хич не ми е евтина. Щото ми излезе 70 лв това, което купих за бебето ми.

За мен си е много! :P
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1136 -: Януари 20, 2008, 11:00:06 am »
Здравей Sapsovae, относно питането ти за помпа, аз си купих миналата година на Бертони, която е абсолютно същата като на Авент, без допълнителното шише. Мога да кажа, че ми свърши страхотна работа. Струваше около 20 лв.

z22, второто ниво е направено за твое улеснение, така трябва да бъде не се притеснявай. Бебето не може да шава толкова, че да падне. Ние бяхме на второ ниво докато се научи да сяда. Много не схванах за каква дървена решетка говориш, но при нас се слагаха две тръби, отгоре твърдата част, която наподобява матрак, но не е и след това се слага мекия матрак. Дано да си ме разбрала. :oops:

Относно козметиката: в началото ползвах Чико шампоан и мляко за новородени, пробвах им олиото, но не ни понесе добре. Тоалетно мляко на Клоран - много съм доволна. За дупенцето Мустела и Бочко - колкото и странно да звучи по-доволна съм от Бочко, единственото предимство ма Мустела е икономичността. В момента сме на Себа мед- шампоан, тоалетно мляко, измиващо блокче (води се медицинска козметика за бебета), нямам никакви забележки. Пробвахме Бюбхен - за баня и тоалетно мляко, а също и лосион за мазане за след баня - не ми хареса. Купих си ги на малки разфасовки нещо като тестери, но не смятам да вземам от големите. Ако трябва да ги степенувам бих ги подредила така:
1. Клоран
2. Себа мед
3. Бочко против подсичане
4. Чико
5. Мустела
6. Бюбхен


 
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1137 -: Януари 20, 2008, 11:35:29 am »
Момичета, така и така нищим темата за козметичните марки, кажете ми моля ви, кои са необходимите бебешки продукти за къпане и хигиена на бебето? Продават се много неща, които не са  100% необходими, няма как човек да купи абсолютно всичко, да не говорим, че при някои продукти не разбирам разликата в действието на продукта.

Мустела предлага: ( за ползващите Мустела)

1. Почистващ флуид без изплакване
2. Почистващи кърпички за лице
3. Дермопочистващ гел от 1-вия ден на живота
4. Шампоан-пяна за новородени
5. Бебешки шампоан
6. Релаксиращо мляко за вана
7. Кърпички при смяна на пелени
8. Витаминен защитен крем (грижа и превенция при зачервяване)
9. Hydra-Bebe лице
10. Колд крем - защитен и подхранващ
11. Hydra-Bebe тяло
12. Масажно олио

Другото е слънцезащитната серия и продукти при кожни проблеми.

Бюбхен предлага: (за ползващите Бюбхен)

Почистване:
1. Бебешки шампоан за тяло
2. Крем-шампоан за баня
3. Шампоан за вана с етерични масла
4. Измиващ душ-крем Fresh aloe
5. Измиващ душ-крем
6. Гел за измиване на лице-тяло
7. Детски шампоан
8. Бебешко олио
9. Мокри кърпи комфорт
10.Мокри кърпи Sensitive

Защита против разраняване:
1.Крем против разраняване
2. Лосион против разраняване с невен
3. Специален крем против разраняване

Грижи:
1. Крем за лице с невен
2. Балсам за тяло с невен
3. Детски козметичен крем
4. Крем за лошо време и вятър
5. Поддържащо олио от невен
6. Мялко за тяло
7. Поддържащ лосион

За по-лесно, може просто да изброите номерцата на важните според вас неща по марка  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1138 -: Януари 20, 2008, 11:42:39 am »
ох, Джаме, на мен ми говори за "скубане"- лятото ходихме за един ден с малката до Слънчв бряг и Несебър, ама реших, че въпреки че не сме я излагали на слънце бая се е зачервила и после в една аптека влязох да купя на Мустела спрея за след слънце, 38 лева  8O обирджиите им с обирджии, повече от двойно, ама като не знаех колко струва и го взех  :?
Николай още не знае, ама смятам и да не разбира че иначееее  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1139 -: Януари 20, 2008, 12:32:50 pm »
lale ,разбрах те благодаря ти!

Аничка,ти мислиш да си избереш козметика и да купиш предварително серията ли?Аз мисля да не взимам предварително,защото ме е страх да не се окаже,че бебчо не му понася тази козметика и да съм дала сумати пари на вятъра.Имам тестери на Мустела от училището за бременни и сигурно ще пробвам с тях,ако на бебо му понесе-ще си купя необходимото.
 Клоран също много ми харесва,та и за него се чудя.Особено бебешкият им сапун е много хубав и голямо количство-за 5-6 лв.[color]
<br />