0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1100 -: Януари 16, 2008, 13:46:13 pm »
Вчера бях на лекция в Училище за родители на тема Покупки и показаха въпросната помпа на Чико за 19 лв, + подобна на НУК. Разликата беше, че тази на Чико е абсолютно права, а на НУК имаше лека извивка, за по-голямо удобство, да не се надвесва жената отвесно над помпата. Конкретно за този вид помпи обясниха, че трябва да се ползват по-внимателно, защото вакумът е доста силен и може да разрани зърната.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1101 -: Януари 16, 2008, 18:09:18 pm »
като стана въпрос за вакума на помпите,купих си една втора употреба на авент.вчера я получих и понеже ми беше много интересно как действа я пробвах на мъжа ми  :oops: :lol:
ама зърното въобще не помръдна.после я пробвахи на мен и нищо.дали така трябва или нещо не е наред

отделноискам да попитам какви одеалца да взема-памучни ли,поларени ли.ще ми трябват ли олекотени завивки в началото.аз имам 4 чувалчета за новородени ама само с тях ли
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1102 -: Януари 16, 2008, 18:17:31 pm »
Ивинявайте, момичета, че малко ще оспамя таз стара тема, но сега се загледах в заглавието и понеже тренирам изкуството да се изразявам кратко в момента:

Цитат
Списък с нужните неща за бебето и майката:
1. майка
2. бебе

 :lol:
Alexandra
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1103 -: Януари 16, 2008, 19:14:36 pm »
Момичета,мерси за съветите!
Надин,помпата действително присъства в списъка за родилното.Аз живот и здраве ще раждам в една нова клиника,в която за раждането се заплаща задължително,въпреки ,че работят и със Здравната каса,просто така са си решили,за да няма даване на пари "отдолу".
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1104 -: Януари 16, 2008, 19:45:45 pm »
като стана въпрос за вакума на помпите,купих си една втора употреба на авент.вчера я получих и понеже ми беше много интересно как действа я пробвах на мъжа ми  :oops: :lol:
ама зърното въобще не помръдна.после я пробвахи на мен и нищо.дали така трябва или нещо не е наред

отделноискам да попитам какви одеалца да взема-памучни ли,поларени ли.ще ми трябват ли олекотени завивки в началото.аз имам 4 чувалчета за новородени ама само с тях ли

Какви други неща изпробваш върху мъжа си? /сутиени, гримове.../  :P  :lol:

По-добре само върху теб - слагаш я така, че гуменото уплътнение да прилепне плътно на гърдата и помпаш, малко по-упорито. Ако само я слагаш, нема как да помръдне зърното  :P
Според мен олекотени завивки няма нужда, големи са, има и малки, но те не са много удобни мисля, аз ползвам само одеялца, но памучни или поларени, задължително ги слагам в чаршафчета.
И Кристина спи в чувалче сега, но лятно, по-лекичко и тъничко и намятам с тънко одеялце.
Поздрави!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1105 -: Януари 16, 2008, 21:19:28 pm »
 :lol:
мерсаж
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1106 -: Януари 17, 2008, 14:49:16 pm »
Ако става въпрос само да отбиете номера с помпата, купете си от аптеката за 4-5 лв една. На вид е като чиковските/нукските или там квито са тип спинцовка. После ако имате нужда. Има една на Чико с помпичка като за мерене на кръвно, поне изглежда много удобна, а е 25 лв (сравнение с тази от 19).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1107 -: Януари 17, 2008, 15:42:42 pm »
Васи,не става въпрос точно за отбиване на номер,а за това,коя като вид е по-удобва от по-евтините варианти?Една приятелка,която роди преди 2 месеца ми каза,че тези с помпата не са толкова удобни,та затова реших да ви питам.Мерси все пак за съветите!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1108 -: Януари 17, 2008, 16:14:56 pm »
Аз си купих помпа на Авент с голям мерак, но е ползвах точно две седмици, сега стои в шкафа и заема място :? Жалко, че дадох 80 лв, ако не се лъжа, но все се надявах, че ще имам кърма :(. Чудя се дали да не я продам, за понатам ще му мисля, ако ми потрябва :D.
Кит кат, помпата трябва да засмуче :wink: зърното ти, като тръгне кърмата ще се справиш мноооого бързо, за да освободиш напрежението, а и в болницата ще ти покажат, така че тома изобщо не го мисли.
 За завивките, аз също се чудех като бременна как ще ги завивам и разпитвах. Първия месец и малко, ги завивах с памучни пелени и одеялце отгоре, сега с олекотени завивки, от които съм доволна. Понокяга им слагам и пеленки под тях. Общо взето са завити до под ръчичките, мисля че така им е добре. Иначе имат и по две чувалчета, ама са им малко дългички :lol:.
Хайде, в близнашката тема ще напиша какви неща за спане имат моите близнаци, може да съм ви от полза, за да не купувате излишни неща.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1109 -: Януари 17, 2008, 16:52:25 pm »
Васи,не става въпрос точно за отбиване на номер,а за това,коя като вид е по-удобва от по-евтините варианти?Една приятелка,която роди преди 2 месеца ми каза,че тези с помпата не са толкова удобни,та затова реших да ви питам.Мерси все пак за съветите!

Ами мога да ти кажа, че тези тип спринцовка пък хич не са удобни. Така омаляват ръцете. Аз защото една приятелка след такава, си купи тази с помпичката и беше 100 пъти по-доволна. Е, вярно Авентската най я хвалят, ама си е 80 лв все пак. А ако не ти трябва - излишни пари, за които можеш да купиш нещо на бебчето. Аз помпа не съм ползвала, само 5-6 пъти тази от 4,50 лв (кърмя вече 9 м и половина).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1110 -: Януари 17, 2008, 16:55:58 pm »
Аз си купих за 2-3 лева максимум 5 ей такава подобна на изправената от картинката по долу. Не е лоша и ми се наложи да я ползвам само първите няколко дена, така че се радвам че не съм си взела скъпа помпа.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1111 -: Януари 17, 2008, 17:09:55 pm »
Мерси! :hug2:
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1112 -: Януари 17, 2008, 17:23:17 pm »
А,сега се сетих,че исках още нещо да ви питам.Решила съм[след като изчетох тази тема]от козметиката да взема:Дермопочистващия гел от 1-вия ден-за новородени и бебета,Бариерният крем и Hydra-Bebe тяло-овлажняващ лосион,всичко е на "Мустела".Та въпросът ми е тези неща дали ще са ми достатъчни като за начало или трябва още нещо?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1113 -: Януари 17, 2008, 18:46:16 pm »
Аз ползвам на Бюбхен-шампоан за вана, олио за след баня, крем за подсичане и бариерен крем за разходка.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1114 -: Януари 17, 2008, 19:04:25 pm »
в началото не ти трябва Hydra-Bebe тяло-овлажняващ лосион, а масажно олио

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1115 -: Януари 17, 2008, 19:33:35 pm »
А,сега се сетих,че исках още нещо да ви питам.Решила съм[след като изчетох тази тема]от козметиката да взема:Дермопочистващия гел от 1-вия ден-за новородени и бебета,Бариерният крем и Hydra-Bebe тяло-овлажняващ лосион,всичко е на "Мустела".Та въпросът ми е тези неща дали ще са ми достатъчни като за начало или трябва още нещо?

Аз ползвах в началото едно олио на Мустела - Stelatopia® Milky Bath Oil, понеже и беше суха и лющеща се кожичката. Докато се регулира. Много помогна, бързо и ефикасно. После преминах на сапуна на Клоран за бебе - мирише вълшебно.
За коса ползвам пак на Мустела една пяна. От както се е родила до сега - изключително икономично. Много е хубава.
И бариерния крем на Мустела ползвах, също съм доволна, също е много икономичен.
Сега преминах на Пенатен крем + пудра за под пелените.
Пак на Мустела - Физи-о-бебе - за почистване на лице, без измиване. Когато се нацапа с мляко или се лигави - пак съм много доволна.
За навън сега в студа ползвам колд крема на Мустела. Много съм доволна.
Имам и един крем Стелатопия на Мустела, мажа я с него, когато и се изсуши кожичката на бузките.
На мен Мустела ми харесва.
Иначе след баня не мажа с абсолютно нищо по тялото. Не че не се бях засилила със зехтин, че дори и с мас да мажа, но човек като незнае понякога бърка, но тук има доста инфо. И въпреки, че не мажа, кожата на тялото на Криси си е супер мека и нежна.
Поздрави!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1116 -: Януари 17, 2008, 19:48:38 pm »
ми ние то4но от мустела обикновената  се обринахме(синята серия-незнам дали ги имате другите гами на мустела в бг.),по добре вземи 4иста козметика тоест без сапун и без парфум

сега ползвам само на a derma ,aveeno и Avene Baby Pediatril не ти трябва кои знае какво едно 6ампоан4е за тяло и коса ,бариен крем за дупето  и крем4е за тяло за масажите,а лицето го по4иствам с l'eau thermale на  Avene Baby Pediatril  
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1117 -: Януари 17, 2008, 19:57:35 pm »
За обриви, алергии...всеки различно понася различната козметика, така че е възможно да се получат обриви и от най-доброто. Да се внимава и наблюдава може би е добре.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1118 -: Януари 17, 2008, 20:24:33 pm »
Шаки, кажи малко повече за това, с което почистваш лицето
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1119 -: Януари 17, 2008, 21:24:58 pm »
коки ,
ето това е флакона Avene Pediatril тремалната вода ,препоръ4ва се при много деликатна кожа на бебетата и евентуално  бебето ако има екзема да се по4иства лицето с нея или за4ервявания,дава и за6титен слои на кожата .Служи за лице,дупе за цялото тяло

аз от както я по4иствам с нея и мажа с а дерма просто (да 4укна на дърво)не ни излизат пъпки или пък ако не6то се е търнала някъде в по груба дреха се изрива леки4ко(по4ервенява) и по4иствам ,мажа и до 2h няма и помен

тези козметики ги купувам от аптеките дано да ги има в бг

ето линк на флакона тои от 400 мл под формата на помпа http://www.beautefrance.com/details_produit.php?p=1852#
 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....