0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1080 -: Януари 15, 2008, 16:58:28 pm »
Ами и аз използвам лъжичките на Авент за даване на Вигантола, но си признавам, че не съм такъв маниак на стерилизацията, просто ги измивам с вряла вода след ползване.  :wink:

Кассита, ами такива като твоите са шезлонгите, обаче сами вибрират  :lol: така, че мовеш да ги оставиш, примерно да вечеряш на спокойствие, понеже при нас това е лукс  :wink:

Хехе, Роби, а при нас вечерята дали не е лукс, а :lol: :wink:?

Джам, благодаря за съветите. След като започнеме захранването, с какви лъжички да храня, тези силиконовите могат ли да се стерилизират?! И също така в какви чиниики да приготвям и давам храната им? Гледам има детски комплекти, те удачни ли са?
Сега разбрах, че давате вигантол с лъжичка. Аз мога ли да капвам капчиците смесени с АМ, защото доста трудно нацелвам точно 2 да капна в устата им?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1081 -: Януари 15, 2008, 17:04:17 pm »
не бе, не бркаш, щом така ти е казала лекарката. ама студала не е ли хомеопатичен, а те щокашляха, не каза ли?
и аз сори за спама, ама не съм превърженик на хомеопатията :wink:

ей беладжийката ... :nono: :hug2:

Стефи, явно нашето педи си пада по хомеопатията, защото ми каза да давам оксилококциум ако ги пипне вируса недай си боже :(. Ами кашляха по едно време, и по телефона док това предписа, иначе днес ходихме на консултация и са добре, а и вече не чувам да се закашлят. Оказа се, че сме с наднормено тегло и док ми се накара малко :(. Все едно аз насила има давам АМ, я? За последния месец Хриско е качил 1500гр и сега е 6850, а Мишата - 1100гр. и е 5700 при норма 700гр. 
Иначе нощем вече спинкаме от 22.00 до 06.00 :D :D :D.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 17:07:37 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1082 -: Януари 15, 2008, 17:05:36 pm »
Касси, аз всяка сутрин давам Вигантола с малко АМ задължително с лъжичка
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1083 -: Януари 15, 2008, 17:23:14 pm »
Касси, аз всяка сутрин давам Вигантола с малко АМ задължително с лъжичка

Мари и на мен педиатъра ми обясни да давам Вигантола по този начин!
А именно-15 мин преди хранене капвам 2 капки и добавям колкото да не прелее лъжичката кърма или АМ.
А това се правело, защото Вигантола е гъстика течност и така по-лесно се усвоявал!

Каси лъжичките на Авент се стерилизират, писах по-горе :wink:!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1084 -: Януари 15, 2008, 17:24:55 pm »
Касси аз капех в устата, къде две, къде три не е фатално.

Щом питаш за лъжички и посуда за захранване и ако го правиш, както трябва, на навършени 6 месеца изобщо не ти трябва посуда дето да се изварява. Стерилизира се попринцип до 6 м. Те децата до тогава вече почват всичко да лапат. Месец два след това почват и домашните чехли да ти гризат и да ближат пода :wink:
Иначе детски не детски чинийки, въпросът е да са ти удобни. По-добре е да са нечупливи.  

Иначе мисля само Авентските лъжички могат да се стирилизират. Обикновените, а не силиконовите.

Мини и нашето столче го получихме повече от месец след като захранихме, обаче яде само там. С това съм съгласна с майка ми, тя ме видя как храня Андрея в проходилката и ми каза, че сега ми е интересно, че хапне -обикаля, хапне - скача, но така ще си свикне детето и ще има да бягам из парка с лъжицата. Детето трябва да има място за хранене и да знае, че там се яде.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1085 -: Януари 15, 2008, 17:40:29 pm »
Лъжицата ни е силиконова на Чико, стерилизирам я не всеки ден, но през ден така че и с тях няма проблем!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1086 -: Януари 15, 2008, 18:00:59 pm »
момичета,бебчетата ви в спално чувалче ли спят или с обикновена завивка.Тук препоръчват чувалчетата и се чудя дали да не си взема,че сега има намаления.Дилемата ми е и в размера.Най-малките са 70 см. и пише,че стават до 6-тия месец.Така ли е наистина-мен ми се струват доста малки.
 Ако може и цени в БГ да ми кажете.Тук най-евтиното беше 18 евро(от дебеличките е),но ако в БГ са по-евтини,ще карам майчето да ми донесе.

 А и друго- аз мисля да си купя стерилизатор и помпа за кърма чак след раждането,за да видя дали изобщо ще ми трябват.Правилно ли е това или е добре да си имам от сега.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 18:04:14 pm от z22 »
<br />
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1087 -: Януари 15, 2008, 18:04:54 pm »
Деси я сложих в чувалче на 2м., защото започна много да шава и да се развива. Зависи от детето, а и твоето ще е лятно, може би лятна торбичка ще е по-добре да си вземеш, а есента вече зимна.
Нашата я ползвахме някъде до 6-7 м., след това й стана малка, но и дойде горещото лято, завивала съм я само с тензухена пелена в големите жеги.
Но нека и мамите на летни бебоци да кажат.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1088 -: Януари 15, 2008, 18:14:22 pm »
благодаря ти ,Стефи.То моето ще е Мартенско,но пък живеем в къща,а и в Белгия такова лято като в БГ няма,та за това се замислих за дебеличкото.
<br />
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1089 -: Януари 15, 2008, 18:46:47 pm »
Зори, до скоро я завивах с олекотена завивка, обаче я заварвам отвита, защото много рита и започнах да я слагам в чувал. Поне съм сигурна, че е завита денонощно.
За помпата, мисля, че е добре да изчакаш, да видиш дали ще имаш нужда :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1090 -: Януари 15, 2008, 19:03:22 pm »
Зори, аз също от около седмица ползвам чувалче за малкия и съм много доволна. Преди това той спеше практически отвит и много често се будеше.Нашето е около 70-80см и му е добре. Ако е по-голямо ще се губи вътре. Това, което купих в Пловдив е около 18лв.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1091 -: Януари 15, 2008, 19:12:00 pm »
Зори, поддържам мнението на Мари!
Аз не взех помпа предварително, макар че при мен се наложи веднага да ползвам!
Но щом ми тръгна кърмата и трябваше да се изцеждам и да храня Митака,
ползвах едната с която разполага отделението!
И на другия ден моето момче ми купи на Авент и ми я донесе!
Виж стерилизатора си взех по-рано, ползвам малкия на Chicco
и съм много доволна, компактен и на поносима цена!

За спалния чувал, ние не ползваме :PМитака все още не се отвива!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1092 -: Януари 15, 2008, 19:55:19 pm »
Зори, за стерилизатор и аз като Мишето ползвам на Чико за 3 шишета. Цената му наполовин от Авент-ската, а работа върши същата :lol:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1093 -: Януари 15, 2008, 20:40:14 pm »
Зори, за стерилизатор и аз като Мишето ползвам на Чико за 3 шишета. Цената му наполовин от Авент-ската, а работа върши същата :lol:
И аз, и аз.

А пък нашите чувалчета са даже 65 сантиметра от долу до горе, но мисля че ще ни изкарат до 6 месеца, че и повече. Имаме и един 80 см., но е огромен и се притеснявам да не се мушне навътре докато спи. Алекс почти от началото е в чувал, защото е много шавлива. Всяка сутрин я намирам напречно на леглото.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1094 -: Януари 15, 2008, 22:40:13 pm »
Олиии Сия ще я изям тая убавица беее, как си спинка сладко-сладко :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1095 -: Януари 15, 2008, 23:09:58 pm »
Олиии Сия ще я изям тая убавица беее, как си спинка сладко-сладко :lol:

Да, да, ама няма вече какво да изядеш, моите мъжлета вече я схрускаха  :lol:!!!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1096 -: Януари 15, 2008, 23:19:22 pm »
аз с ни6то не завивам спи както е обле4ена
стерилизатор ползвам на авент(за6тото е за 6 6и6ета)и накрая на деня мия и стерилизирвам(за6тото през деня просто е невъзможно да се разделим :lol:)
за помпа не се бърза аз си купих предварително сега еи така седи и ми заема място (то да е само тя :lol:)
вит Д и го давам с пластмасова лъжи4ка ,а за лекарствата(сиропите) подкрепям jam със спринцовка е наи лесно ,то4и6 и инжектирва6 в устата :)
 
Сиа, Алекс има бая коси4ка Ве4е може да се киприте пупупу сладурана и ние 4акаме да ни израсте о6те малкооо коси4ка ,4е да може фибата  да се хване  :lol:
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 23:20:54 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1097 -: Януари 16, 2008, 11:28:22 am »
Зори, Филип спи с чувал, защото много се върти и отвива, този обаче се надява отдолу само и му стига до раменете, много е удобен! Иначе имам и на Премама с ръкави, но в него се изпотява.

Аз помпата си я взех предварително и много ми помогна в болницата да ми тръгне кърмата, аз го кърмя от 2-рия ден, а съм със секцио. Е ако знаех,че ще имам толкова кърма щях да си взема електрическа на Авент, не ръчна ама... стерилизатора го взех предварително.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1098 -: Януари 16, 2008, 12:58:31 pm »
Момичета,на мен ми искат помпата още в родилното и ще я купувам предварително.Но въпроса ми е някой ползвал ли е на Чико тази която е като спринцовка и струва 19лв.Защото засега съм се насочила нея да взема,понеже ако си кърмя нормално,без да се налага да се цедя постоянно мисля че, по-скъпата ще ми е излишна.Вие какво ще ме посъветвате?И още един въпрос:кои мокри кърпи са добри,че все още всичко ми е мъгла?Благодаря предварително!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1099 -: Януари 16, 2008, 13:28:56 pm »
Много странно, родилното ти искат? Ако искаш си носиш, ако искаш, не.

Тази на Чико аз не съм ползвала, но моята сестра е много доволна, даже си
беше през целия период(10 месеца) на кърмене с нея. Вземи си за всеки случай,
после ако ти се наложи, вземи по-скъпата.
От мокрите кърпички пробвах Нивеа, Памперс и Бейби крема,
най-доволна съм от Бейби крема.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 13:41:17 pm от Nadyn »