0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1060 -: Януари 14, 2008, 14:00:00 pm »
Мише, според мен всичко е до избор и улеснение на майката. Ако така ти е по-лесно - прави я в микровълновата. А по-нататък ще си решиш. Ние нямахме микровълнова в квартирата и за мен каната беше спасение. Не мога да си представя какво щеше да стане ако трябваше да преварявам в тенджера. На Алекс две шишета вече са вдлъбнати от такива експерименти. За мен каната беше сигурност и удобство. За останалото ти преценяваш :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1061 -: Януари 14, 2008, 17:23:12 pm »
изворни води не се препоръчват за бебета под 1 година. също така, препоръчва се преваряването да трае поне 15 минути. това с каната не може да постигнете, освен ако не й махнете капака, който осигурява автоматичното изключване.
аз съм преварявала водата на котлон, в специално канче, до 10-11 месеца. после минахме на розов Девин.
минерална и изворна вода не се преварява.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1062 -: Януари 14, 2008, 19:39:41 pm »
 :bighug: Благодаря отново за мненията. Както винаги сте незаменими всички   :rainbow: Вече взех решение как да я върша тая работа  :D. Смятам за удачно номера с микровълновата  :wink:. Мише мерси за изчерпателния отговор :heartbeat: :flower: .
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1063 -: Януари 14, 2008, 20:12:05 pm »
Другото полезно нещо е ката Брита и след това се изварява водата  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1064 -: Януари 14, 2008, 20:15:19 pm »
Аз изварявам на контлон, ползвам изворната вода на Девин, така ми препоръча педиатъра.

Момичета, какво ви е мнението за релакс шезлонгите с вибрации. Дали си заслужава да се оборудваме и с такава джаджа?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1065 -: Януари 14, 2008, 22:04:32 pm »
минерална и изворна вода не се преварява.

Ами сега?  :ask: Аз досега изварявах изворната с розов етикет на Девин на котлон 10 минути  :balk_149:. Значи спирам с изваряването и само ще я подгрявам. Защо си мисля, че педиатърът ни каза така, но явно аз пак не съм била в час, утре сме при него и ще питам пак :oops:.
Чешмяна вода абсурд да им дам-мирише и е жълто-кафява :x. С нея мия само съдовете чат-пат.
А тази за АМ подгрявам с ел. кана.
В тази връзка, как да стерилизирам например металните лъжички с които им давам сироп за кашлица? И съдовете, в които ще им приготвям пюретата и кашите понатам??  :ask:
Ще съм благодарна ако ми отговорите.

Роби, за какви шезлонзи говориш? Моите от няколко дни усилено ползват тези на Бертони. Голяма игра пада,удрят с ръчички играчките и се смеят, особено Мишко. Даже и там заспиват. Кофтито е, че май се научиха там да ги люшкаме и от днес имам мускулна треска на ръцете.  :balk_87:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1066 -: Януари 14, 2008, 22:41:43 pm »
Е, Каси, що метални бе душко, толкова интересни силиконови лъжици има  :ask:
Роби, ако ще купувате- сега да е, на Стефи й купихме като беше на 5 месеца- така и не свикна с тази му функция, ползвах го известно време колкото да я храня вътре, докато ни пристигне столчето за хранене и сега си стои ... а Никсъна как ми мърморииииии
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1067 -: Януари 14, 2008, 23:19:55 pm »
Е, Каси, що метални бе душко, толкова интересни силиконови лъжици има  :ask:

Аз имам от тези лъжички, които си сменят цвета при температурата, уф, не знам дали правилно се изразих :oops:. С тях ли да давам дори сиропче за кашлица? Те на кафена метална лъжичка ли се равняват?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1068 -: Януари 14, 2008, 23:21:06 pm »
Джам, някоя от мамите пита Бърди и той като видя какво е съдържанието каза, че може Розов Девин да се дава на бебоците и да я преваряваме!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1069 -: Януари 14, 2008, 23:23:15 pm »
За преваряване имам аз едни стъклени канички, свекървата ме е заредила с няколко от лабораторията, различни като вместимост. Варя в тях водата на котлона, знам, че стъкло за съхранение на вода също е най-добре. Предполагам, че са от нещо като йена /май така се казваше/ стъклото на каните.
Водата ни на чешмата е страхотна слава Богу. За сега не купувам вода.
Каси, силиконови лъжички или пластмасови, на Авент има, които се стерилизират. Може сигурно и железни, но пък те не се стерилизират. А и силиконовите са по-мекички, може би да са по-приятни за децата.
Има различни размери, така на око прецени.
А сиропчетата нямат ли си мерителни спринцовчици???
Или ти от спринцовчицата го слагаш в лъжичката и затова питаш?
Пак може в силиконова, вземи си два размера, на различна фирма, една две лъжички няма да са ти в повече. :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1070 -: Януари 14, 2008, 23:24:44 pm »
Каси, сиропчето няма ли си мерителна лъжичка?
лекарство така на око не се дава.

Нина ме еизпреварила ...
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1071 -: Януари 14, 2008, 23:27:31 pm »
Джам, някоя от мамите пита Бърди и той като видя какво е съдържанието каза, че може Розов Девин да се дава на бебоците и да я преваряваме!

Да, аз питах и цитирах съдържанието на розовия Девин, тъй като водата у дома не е добра. На етикета пише "Подходяща за приготвяне на храна за кърмачета. Бърди също каза, че става.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1072 -: Януари 14, 2008, 23:27:53 pm »
Каси, сиропчето няма ли си мерителна лъжичка?
лекарство така на око не се дава.

Нина ме еизпреварила ...

Стефи, става въпрос за сиропа Стодал, защото няколко дни кашляха по-малко и педиатърът ми каза да давам от него. В него няма мерителна лъжичка, а в предписането пише да се дава по една кафена.  :ask: Бъркам ли?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1073 -: Януари 14, 2008, 23:29:38 pm »
Нина ме еизпреварила ...

 :P

сори за спама, ама ми е закачливо, взех да оздравявам и съм зажадняла за бели.
няма вече... :oops:


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1074 -: Януари 14, 2008, 23:53:40 pm »
не бе, не бркаш, щом така ти е казала лекарката. ама студала не е ли хомеопатичен, а те щокашляха, не каза ли?
и аз сори за спама, ама не съм превърженик на хомеопатията :wink:

ей беладжийката ... :nono: :hug2:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1075 -: Януари 15, 2008, 10:01:05 am »
ползвайте си силиконови лъжички на Авент, докато са малки децата - най-удобно за хигиенизиране и най-безопасно за тях.
с такава термолъжичка с метална дръжка свекито ми стопи един набор шишета в микровълновата.
за даване на лекарства и точно отмерване най-удобни са спринцовките от сиропите с Панадол - отмерваш точно и с един изстрел лекарството е в устата на бебето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1076 -: Януари 15, 2008, 10:27:46 am »
Джам, някоя от мамите пита Бърди и той като видя какво е съдържанието каза, че може Розов Девин да се дава на бебоците и да я преваряваме!

Да, аз питах и цитирах съдържанието на розовия Девин, тъй като водата у дома не е добра. На етикета пише "Подходяща за приготвяне на храна за кърмачета. Бърди също каза, че става.
то пише наистина, ама въпроса е дали е точно така както го пише. Имаше преди време предаване за изворните води и като бяха изследвали някои от тях, се оказа, че съвсем не отговарят точно на съдържанието си. Мия за пръв път изворна вода пи на 10 месеца. Дотогава само преварена вода, само дето аз я преварявам 10 минути, а не 15.
<br />[link=http:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1077 -: Януари 15, 2008, 10:56:54 am »
А в чешмяната какво има някой знае ли??? Нашата като я оставя в чаша за един ден и после има зеленикав оттенък и мирише на тиня. Това да дам на детето? Не мисля!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1078 -: Януари 15, 2008, 11:33:33 am »
Касита, аз ползвам силиконовите лъжички на Авент!
С тях давам и Вигантола сутрин замесен с малко кърма или АМ!
Много са удобни, Митака :wink: не се е оплакал до сега!
Стерилизирам и пак!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1079 -: Януари 15, 2008, 13:51:07 pm »
Ами и аз използвам лъжичките на Авент за даване на Вигантола, но си признавам, че не съм такъв маниак на стерилизацията, просто ги измивам с вряла вода след ползване.  :wink:

Кассита, ами такива като твоите са шезлонгите, обаче сами вибрират  :lol: така, че мовеш да ги оставиш, примерно да вечеряш на спокойствие, понеже при нас това е лукс  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!